|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
5.12.2015 19:56:28   
cockic
meni ce sin na prolece 6 godina,cera ce sad u februaru 4 godine.volela bi jos jednu user posted image za godinu dve taman user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
5.12.2015 21:12:51   
nikiteki
Nas je treca trudnoca iznenadila nisam ni znala da sam ostala trudna.Mada sad kad vidim bebu i trudnicu ja pozelim da rodim jhos jedno ali mi svi kazu ti nisi normalna dosta ti je troje

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
6.12.2015 0:44:17   
dijana1*
Meni je zabranjeno da bilo sta vise zelim po pitanju trudnoceuser posted image ne znam kako sam ubedila mm i za ovo troje.
Nikiteki pusti sta drugi pricaju. Ako zelis i mozes radjaj cetvrto, peto, sesto. Tvoj zivot, tvoja stvar. Uvek me je nerviralo kada neko drugi odlucuje sta bi bilo dobro za meneuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
6.12.2015 8:54:25   
nikiteki
volela bi da imam cetvrto ,znas i sama kakav je narod svi vode tudju brigu.a znam isto sigurno bi izgubila posao kad bi ostala trudna

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
6.12.2015 13:30:42   
Bibilib
Ja bih najiskrenije volela da sada dobijemo jednu seku ali Boze zdravlja,sta bude,samo da je zivo i zdravo user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
15.12.2015 12:53:53   
Anck Su Nmaun
Meni je drugi put bilo lako i brzo , a ni bolovi nisu bili jaki ( ni porediti sa prvim putom) ali ja sam presla termin 10 dana .
Sad mi frka posto me to hoce i prvi i drugi pit sam presla termine po 10 dana, da me sad ne poteraju pa da bude muke.
Mada posto mi je grlic skracen... nadam se da nece user posted image

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
15.12.2015 14:42:11   
MAMAMAJ
Bibilib, da ti se ostvari željica... user posted image
Anck, ja sam otvorena prst, grlić potpuno razmekšan, beba jako nisko, to reče dr pre 7 dana još.
Danas sam 37+0, ćerku sam rodila 37+2, sina na 39+5, majko mila, valjda neću pored svega treće preneti... user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
15.12.2015 16:38:55   
serpica

IZVORNA PORUKA: nikiteki

volela bi da imam cetvrto ,znas i sama kakav je narod svi vode tudju brigu.a znam isto sigurno bi izgubila posao kad bi ostala trudna




Dok si na trudnickom i porodiljskom odsustvu nesme da ti da otkaz bilo da si za stalno ili na odredjeno,za cetvrto dete imas dve god porodiljskog znaci dok traje mirna si. Tacno je,da danas pitaju koliko imas dece i da li planiras jos,ja sam na odredjeno evo vec 7 god ne brojim vise,porodiljsko mi istice u maju 2017 i kad iskoristim god.odmore bice negde do septembra 2017 a posle ko zna..mada necu da se predm tek tako.paradoks,radim u drzavnoj firmi,predskolska ustanova vaspitacica sam,a oni da me otpuste zbog dece..zamisli..

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
10.1.2016 2:13:49   
MAMAMAJ
Na dan termina, pošto se ništa nije konkretno dešavalo, osim što sam nisko osećala bebu, u porodilištu dežurni dr najbolji dr zemunskog porodilišta. Sačekala da mu počne smena, stigla oko 20h na prijem, ctg miran potpuno, na pregledu 5cm otvorena.
Pošto sam trećerotka, odmah klistir i sala.
U 21:25 uključena indukcija.
U 22:20 dr me pogleda, kaže otvorena 8,a ni jedan, najmanji bol oset_ila nisam user posted image
Buši vodenjak i kreću bolići na 5 min, smešni menstrualni bolovi.
U 22:45 babica kaže da vidi kosicu, ai nema napona, dr dolazi kod mene i kaže ''guraj na bol'', zbunjeno se gledamo jer ja i nemam neke bolove i ne smatram taj momenat krajem porođaja, ali ga poslušam, guram na taj bol, teško ide, dr i babica se pogledaju, i u 22:55 bebac izlazi licem na gore, umesto na dole, i pupčanik jednom oko vratića.
Odmah plače, bučno i glasno, sve super, malo se pocepala, dr me ušiva, bocnulo me malčice, ništa strašno.
Brzo, lako, lepo, uspešno... Malo teže nego drugi porođaj,verovatno zbog pupčanika, ali u suštini, odlično.
Hvala Bogu, supeeeer


< Poruku je uredio MAMAMAJ -- 10.1.2016 2:17:01 >

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
10.1.2016 8:45:24   
IvanaSK RR
Mamamaj, takav porodjaj se samo poželeti moze! Drago mi je sto je bilo brzo i malo bolno user posted image

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
10.1.2016 9:33:07   
vocicana
Mamamaj ti si jedno srce, ocas posla zena to objavila user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
10.1.2016 9:48:20   
Zemunka85
Suuuuuuuuuuuuuuuper user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
10.1.2016 10:12:13   
emicaa
Mamaj rekoh ti kihneš i eto ga,bravo ženo user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
10.1.2016 10:15:52   
MAMAMAJ
Hvala, žene drage...
Hahah, sad kontam, zgledali smo se svi kao u Maloj nevesti, ni meni samoj, a ni njima nisam bila jasna.
Možda su svi oni bolovi u kukovima i preponama doprinosili tom mom bezbolnom otvaranju. Po malo sam se otvarala ceo deveti mesec.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
10.1.2016 13:43:16   
BubaBubica
Super mamamaj bre! A pocepala si se verovatno jer nije bilo napona, pa sve to ide onda traljavije. Ali sve u svemu dobro si prošla! user posted image

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
10.1.2016 22:34:38   
choopa choops
Odlicnouser posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
11.1.2016 9:02:49   
nikiteki
Bravo za za tebe

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
12.1.2016 14:37:00   
WhiteSnow
Ja se samo motam oko ove teme.... :) Razmisljamo.....

_____________________________

Lazar 23.10.2010.
Viktor 05.04.2013.

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
24.1.2016 20:19:16   
srna001
Drage moje, evo i ja da podeli svoje iskustvo.Otvorila sam ovu temu pošto sam zaista strepela od ishoda tog famoznog trećeg porođaja ali sad se nadam da mogu vama koje čekate ili još niste odlučile da li želite treće dete da odagnam eventualne strahove svojim iskustvom.Treći porođaj nastupa zaista mnogo brže i naponi su češće u vidu "udara" na bešiku umesto na debelo crevo kako ste možda doživele prva dva puta ali osim toga porođaj je kao i svaki drugi.
Celog tog dana sam brojala kontrakcije i čekala tih famoznih 10 sa pauzama ispod 10 min. ali nikako da izbrojim i tri vezane. Oko 21h mi je ispao sluzni čep i tada sam bila ubeđena da će porođaj nastupiti za 24h kao i prošlog puta.Legla sam da dremnem oko 22h u nadi da će se dan konačno završiti više zbog toga što su mi mama i mm ceo dan stajali nad glavom sa raznim potpitanjima:" Šta je, jel boli? Da krenemo?" , nego zbog kontrakcija koje su više podsećale na kuvanje u stomaku pred menstruaciju nego na prave bolove.Ali avaj oko 22.30 puca mi vodenjak.Bila sam spremna da odležim tih 30 min kao što su nas učili u školici ali nakon 15 min kontrakcije su postale češće a bolovi ozbiljniji pa smo se ipak uputili put porodilišta.U boksu sam bila oko 23.30, bez priprema pošto babica nije htela da rizikuje, bila sam 8 prstiju otvorena.Kontrakcijesu tada već bile sa pauzama ispod 2 min. i prilično su bolele ali ja sam kao pravi štreber disala i bilo mi je mnooogo lakše. U 00.15 rodio se naš anđeo, treća sreća.Prošla sam bez epiziotomije, bez cepanja, odmah sam mogla da sednem a Boga mi i da krenem kući, samo da su me pustili.user posted image Toplo preporučujem svim trudnicama bilo da su prvorotke ili višerotke psihofizičke pripreme pošto zaista mnogo znače!!!!

(odgovor članu WhiteSnow)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
23.5.2016 18:45:58   
Anck Su Nmaun
Sad kad mislim ne znam koji je bio laksi drugi il treci ali je treci definitivno bio najbrzi.
Iako nije krenulo samo vec pokrenuto indukcijom do 5 prstiju nista nisam osetila, to je bilo za neka 3 sata. Posle 5 prstiju su poceli bolovi , sve jaci i jaci ali uz pomoc sjajne ekipe koju sam imala na porodjaju sve se zavrsilo za nekih 2 sata!
Uz dva vezana napona bebac je izao kao iz puske ispaljen user posted image

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
3.8.2016 15:16:19   
BubaBubica

IZVORNA PORUKA: BubaBubica

user posted image Dobre ste user posted image

S obzirom da sam se lako porodila i prvi i drugi put, bojim se, ako Bog da da bude i treće, da ću morati da kampujem ispred porodilišta jer od kuće je potrebno 40 min automobilom do porodilišta user posted image Kuku ne želim ni da razmišljam o tome user posted image

Dođe mi da se upucam kad pročitam ovo user posted image

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
3.8.2016 20:56:09   
vikiveki
Meni je treći porođaj bio najlakši i najbrži a bebac najveći u odnosu na brata i sestruuser posted image Ujutru kada sam se spremala na redovnu kontrolu kod dr. pukao mi vodenjek , dok sam stigla u bolnicu bila sam već skoro 5 prstiju otvorena.Na odeljenje došla,nemaju slobodnih stolova za porođaj.njih 4 leže neke epiduralno a neke za carski...babica brzo podigla jednu kojoj nikako da krene , i kaže meni ajde leži da ti ne ispadne u hodnikuuser posted image bolovi me obaraju,nekoliko napona i na sveetn dolazi delija od 4500,a ja nisam ni svesna da je već sve gotovo...kada su mi rekli koliko je težak nisam verovalauser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 72
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here