|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
4.11.2013 13:41:04   
Didy
Meni je žao bilo da je pakujem u pelenu ako je suva skoro svako veče. Sad se nije desilo skoro mesec dana da se upiški baš zbog toga što sam počela da procenjujem kad se nalila nekom tečnošću i da je stavljam na nošu u toku noći. Ali i to je retko, možda je jednom u nedelju dana podignem kad krenemo mi na spavanje, ona se ni ne razbudi. Prošli put mi je sama rekla - Mama, ja sam mokra. Na brzinu je presvučem, ispod plahte uvek stavim onaj nepromočivi podmetač iz apoteke, tako da dušek ne upiški.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
4.11.2013 13:45:06   
Peace*
Mojima šuška to ispod čaršava i bude se, i mnogo se znoje na tome.
Ne vidim da mu smeta, tako da... do proleća ništa. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
4.11.2013 13:48:40   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Peace*

Mojima šuška to ispod čaršava i bude se, i mnogo se znoje na tome.
Ne vidim da mu smeta, tako da... do proleća ništa. user posted image


Ja sam to suskavo stavila samo jednom i malecka se toliko oznojilaaaa.... A nocnu pelenu sam samo skinula i vise je nisam vracala, upiski se samo kad je prehladjena a i to je jednom u 2 meseca, obicno se probudi pa ne moze da zadrzi u tom trenutku i popusti, nije se desilo nijednom u snu.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
4.11.2013 15:07:23   
Anck Su Nmaun
Pisala sam vec da sam ispod stavila musemu onu kao stolnjak a preko toga peskir tako da ne suska, i ne smeta joj.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
4.11.2013 15:14:11   
vikiveki
I ja sam stavljala to šuškavo i preko odozgo peškir i nisu se znojili,jeste da se pri svakom pokretu čuje šuškanje,ali nisu se budili

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
4.11.2013 15:16:32   
dijana1*
VVVV izvini tek sada sam videla, Vuk ima tri ipo godine.
I ja sam kupila neku musemu u apoteci i odlicna je, uopste ne suska.
Vuka budim sat-sat ipo od momenta kada zaspi i bude suv celu noc. Ali to za mene nije resenje. Prvo ne znam da li uopste gresim sto ga budim, drugo da li je on do sada trebao nauciti da se sam probudi u snu i da trazi da piskiuser posted image

Didy mislim da ovo nema veze sa ljubomorom. Od letos je bez pelene a ja tada uopste nisam imala stomak pa da kazem zna da dolazi beba mozda je ljubomoran. Ovo je samo pitanje vremena kada ce naucitiuser posted image


< Poruku je uredio dijana1 RR -- 4.11.2013 15:20:33 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
4.11.2013 18:29:05   
Didy
Ja nisam primetila da išta šuška, niti da se znoji.user posted image I Stefanu sam isto stavljala. Svakako do njih nije najlon, već onaj pamučni deo, a preko plahta. Totalno mi je glupo da mi upiški dušek i posle spava na njemu.
Dijana, treba vremena, polako, strpljivo, naučiće. Stefanu je trebalo par meseci da skonta. Negde sa 3 godine i 3 meseca više nije piškio. I kad je prestao, više mu se nije nijednom omaklo. U stvari, jeste jednom nedavno. Znači jednom za godinu i 9 meseci kako sam sklonila mušemicu ispod plahte.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
5.11.2013 7:37:50   
Anck Su Nmaun
Prva noc prosla lepo, budila je oko 1 , piskala i suva jutros user posted image

Ali kad sam rekla u vrtic da skidamo, ona kaze da je na popodnevnom spavanju uvek mokra pelena user posted image , pa rekoh nema veze mi skidamo kuci pa neka je jos neko vreme u vrticu da nosi.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
5.11.2013 7:44:56   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Prva noc prosla lepo, budila je oko 1 , piskala i suva jutros user posted image

Ali kad sam rekla u vrtic da skidamo, ona kaze da je na popodnevnom spavanju uvek mokra pelena user posted image , pa rekoh nema veze mi skidamo kuci pa neka je jos neko vreme u vrticu da nosi.

user posted image Nama to tek predstoji...mada moj frajer skoro uvek ujutru ima suvu pelenuuser posted image a čim mu ne stavim pelenu uveče on se obavezno upiški u toku noćiuser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
18.11.2013 20:38:28   
Moiraina
Pisala sam već da, kada smo skinuli noćnu pelenu, dizala sam ga oko ponoći i stavljala da piški. Ujutru se uglavnom budio suv (imao je i kikseve, ali što je vreme više odmicalo, to je češće bio suv). To je trajalo neko vreme, e onda kada sam primetila da u ponoć piški sasvim malo (ili nimalo), rešila sam da je bilo dosta, nema više stavljanja na nošu u polusnu, pa kako bude. Od tada je prošlo više od mesec dana, upiškio se u krevet samo jednom user posted image Obično se u neko doba (nemam pojma kad) probudi, doziva i traži da piški. Nekad prespava noć bez buđenja, pa ujutru prvo traži nošu. Nadam se da će uskoro to biti češće (mada ako je na mamu, sumnjamuser posted image )

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
18.11.2013 20:45:50   
dijana1*
Moirayna veliko bravo user posted image user posted image
Jos uvek budim V i u toj smo fazi da se retko upiski pre nego sto ga ja probudim. Jos malo cu ovako pa cu probati da ga ne budim da vidim sta ce biti.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
18.11.2013 21:51:37   
Didy
Ja isto Sofiju više ne dižem noći, da kucnem u drvo, spava, ne budi se, ne upiški se.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
18.11.2013 21:57:57   
Torbica
Ja Djoleta jos uvek dignem da piski u snu... Em se ispiski a i ujutro ponekad pobegne po malo. Ja sam zadovoljna, sve je to ok.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
19.11.2013 7:59:35   
Anck Su Nmaun
Volim sto pisem ovde na tu temu , nisam imala predstavu koliko je vremena proslo od kad ne nosimo nocnu pelenu i onda udjem na temu i vidim od 4 Okt... znaci 15 dana user posted image
Ali jos uvek je budim nocu oko 1 da piski.
Tacu sam budila mesec dana...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
29.11.2013 10:56:33   
cockic
ja sad razmisljam da li da joj skinem i nocnu,nocas. opet suva pelena.piski pred spavanje nenaliva se nocu,ni pred spavanje i onda nema sta ni da piski.bas se razmisljam da joj i nju skinem.odvikla se pocetkom novembra od dnevnih pelena.samo za spavanje smo stavljali.dnevno spavanje joj sutra skidam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
29.11.2013 11:00:52   
cockic
ja cu stavljati onu vatiranu musemu ispod carsava,ostalo mi je jedno par komada od kad je bila beba.a i nesuska puno,valjdauser posted image a za znojenje mislim da nece da se znoji od nje.mozda nocas probam da joj nestavim pelenu user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
29.11.2013 16:38:31   
Žapkić
Kad je T. prestala da nosi dnevnu pelenu, ja sam joj još 10 dana stavljala noću pelenu. Svako juto se budila suva. Onda smo probali bez-ni jednom se nije user posted image upiškila.

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
21.2.2014 8:37:54   
Anck Su Nmaun
Nema tema nocno mokrenje il tako nesto pa moram ovde.....

Ja cu poludeti evo vec 10 tak dana H se svaku noc se upiski user posted image iako je budim!! Nekad je probudim i 2 puta i ona se opet upisa user posted image user posted image

Tacno bi je opet vratila u pelenu, nemogu da postignem da perem njene gacice, pidzame i posteljinu tom brzinom user posted image


(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
21.2.2014 8:50:49   
cockic
ja Leni nisam skidala nocnu,a bogami i dnevnu.jedno vreme dnevnu jesam.pa isti slucaj kao vas nocni anck.uspiski se na dnevnom spavanju.pa perem ves kao u perionici.i odustala sam od skidanja dnevne.ako je neupiski ja tu stavim i nocu.desi se da je neupiski.cekam toplije vreme da bi mi se ves lakse susio.ovako nema sanse.tako da kad krene toplo vreme skidamo i dnevnu i nocnu user posted image

to cemo ipak na prolece.a pakovanje pelena bas traje,oko mesec i po dana 42 pelene ne zalim 920din.jer nema ustede bez pelena ja perem ves trosim i struju i prasak.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
21.2.2014 8:54:18   
Peace*
Ja sam tako prošla sa Markom, nekih 3 nedelje se nije upiškio ni jednom, i onda je počelo svako veče. Vratila sam mu pelenu. To je bilo kraj proleća/početak leta, znači bio je otprilike kao tvoja devojčica koji mesec gore-dole. Evo pre nekih dve nedelje sam ga jedva ubedila da je velik i da mu više ne treba pelena, pošto je bila suva već čitavu večnost.
Nemoj maltretirati ni sebe ni nju. Vrati joj pelenu na par meseci, pa ćeš opet.
U krajnjoj liniji, ako hoćeš da ona toga ne bude svesna, stavi joj kad zaspe, a ustani ujutru, skini joj i stavi je da piški, negde pred zoru.
Ne brini, dok se bude udavala, skinuće je (što bi moja mama rekla). user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
21.2.2014 9:17:01   
Sanjica26 RR
Mi smo skinuli nocnu pelenu. Tacno je mesec dana. Sama je trazila da joj vise ne stavljamo. U pocetku ju je mm budio za piskenje. Sad vise ni to ne radimo. Pre neko vece smo joj vratili. Trazila je jer se razbolela, pa ne moze da se kontrolise.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
21.2.2014 9:27:42   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Peace*

Nemoj maltretirati ni sebe ni nju. Vrati joj pelenu na par meseci, pa ćeš opet.



Da znas da mi je bas postalo maltretiranje, jer mi smo njoj nocnu skinuli u Oktobru, znaci 5 meseci vec je budim oko 2h da piski , i sad 10 tak dana haosss!
A da znas da bih je vratila u pelenu... nego sve razmisljam mi pelene nismo videli 5 meseciii...pa mi nesto glupo da ih sad vracam user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
21.2.2014 9:32:19   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


IZVORNA PORUKA: Peace*

Nemoj maltretirati ni sebe ni nju. Vrati joj pelenu na par meseci, pa ćeš opet.



Da znas da mi je bas postalo maltretiranje, jer mi smo njoj nocnu skinuli u Oktobru, znaci 5 meseci vec je budim oko 2h da piski , i sad 10 tak dana haosss!
A da znas da bih je vratila u pelenu... nego sve razmisljam mi pelene nismo videli 5 meseciii...pa mi nesto glupo da ih sad vracam user posted image

http://www.ringeraja.rs/forum/m_26455/mpage_3/key_/tm.htm

Nije glupo... Evo ja sam to uradila, pisala sam detalnjo na ovoj temi, procitaj, isto sam se mucila pet meseci i shvatila da ne moze na silu, dete nije zrelo i tacka.. Ljubim

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
21.2.2014 9:32:57   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Peace*

Ja sam tako prošla sa Markom, nekih 3 nedelje se nije upiškio ni jednom, i onda je počelo svako veče. Vratila sam mu pelenu. To je bilo kraj proleća/početak leta, znači bio je otprilike kao tvoja devojčica koji mesec gore-dole. Evo pre nekih dve nedelje sam ga jedva ubedila da je velik i da mu više ne treba pelena, pošto je bila suva već čitavu večnost.
Nemoj maltretirati ni sebe ni nju. Vrati joj pelenu na par meseci, pa ćeš opet.
U krajnjoj liniji, ako hoćeš da ona toga ne bude svesna, stavi joj kad zaspe, a ustani ujutru, skini joj
i stavi je da piški, negde pred zoru.
Ne brini, dok se bude udavala, skinuće je (što bi moja mama rekla). user posted image

user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
21.2.2014 9:37:36   
Sanjica26 RR
Zato je mnogo bolje kad dete samo izrazi zelju da nece vise sa nosi pelene. Bas nam je to olaksalo.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Slaba motorika, ravna stopala, loš govor -...
Veliki izazov današnjeg vremena su savremene tehnologije. Tu je, naravno, televizija, ali primat preuzimaju mobilni tele...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here