|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Priprema bradavica za dojenje
22.12.2008 12:33:43   
Anoniman
Kada sam ja bila trudna 2006 god, u školici za trudnice su nam naglasili da se bradavice ni slučajno ničime ne mažu, i uopšteno, bilo bi najbolje da se ne diraju, jer su u vezi sa matericom i njihovo mackanje bi moglo izazvati raniji porođaj.
Pre dva meseca mi se prijateljica porodila, i ona je bradavice pripremala za dojenje od 7-8 meseca, od kada je krenula u škloicu za trudnice. Rekli su im da masiraju grudi, i da bradavice svako veče namažu Lanolin mašću.

Jeste vi pripremale (ili pripremate) grudi za dojenje?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Priprema bradavica za dojenje
22.12.2008 12:58:43   
Jeca*
Nama su u školi za trudnice pričali i jedno i drugo mišljenje. Ja sam u 8-9. mesecu posle kupanja malo "izvlačila bradavice peškirom i namazala bih ih ad kapima. Ali, i nije mi puno pomoglo rekla bih. A Lanolin je zakon. Ne znam šta bih bez njega. Koristila sam ga prvih nedelja i puno je pomogao. Tamo piše da ga beba može "jesti" i da ne treba ispirati, ali meni je nekako bilo gadno da bebi dajem takvu bradavicu, pa sam ja uvek ispirala

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Priprema bradavica za dojenje
22.12.2008 13:06:27   
MERYEN
Ja sam izvlacila bradavice od 7 meseca,mada su me mnogo i svrbele tako da mi je to i prijalao,desavalo mi se koliko to svrbi da sam govorila da bih je otkinula i bacila kad ne mogu da je pocesem kako treba,posle sam ih mazala multi mam kremom i bas mi je pomogla jer ja i nemam neke bradavice a bebac mi je pravio redovno ranice.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Priprema bradavica za dojenje
22.12.2008 13:18:20   
Anoniman
Da se ne bi pravila zabuna, Lanolin i Multi mam krema su isto.

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Priprema bradavica za dojenje
23.12.2008 23:30:16   
guppy RR
nisam ih pripremala pre porođaja... 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Priprema bradavica za dojenje
29.12.2008 16:53:26   
AleksandraDj
Meni su rekli isto da ih pripremam od 8-mog meseca, da ih izvlacim i mazem sa happy mama kremicom protiv regada (valjda sam dobro napisala) ali ja to radim stvarno bas kada se setim, sve mi je u redu sa bradavicama, ne svrbe me i nisu uvucene tako da ne znam sto bih se ja mackala i vukla grudi koje su sasvim u redu..user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Priprema bradavica za dojenje
26.3.2009 23:01:48   
taya
Nama su u skolici rekli da je pozeljno pripremati bradavice, ali ne pre punih 37 nedelja trudnoce, da ne bismo izazvale kontrakcije, jer su bradavice "povezane" sa matericom, pa da ne bi doslo do prevremenog porodjaja...
Uglavnom, nakon tusiranja lagano preci preko bradavica grubljim peskirom i onda lagano na njih utrljati Lanolin Multi-mam (to su nama preporucili kao najbolje).

(odgovor članu AleksandraDj)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Priprema bradavica za dojenje
26.3.2009 23:14:33   
NadaR
Meni su bradavice bile uvucene i to mi je stvorilo veliki problem .
Pripremala sam ih ranije ali mi nije pomoglouser posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu taya)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Priprema bradavica za dojenje
28.3.2009 8:23:57   
Anoniman
sad cu ja malo da zvucim glupavo sigurno, al moram da pitam - a sto se uopste bradavice mazu time? ja jos nemam nikakvih problema, pa nemam pojma nista o tome!

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Priprema bradavica za dojenje
28.3.2009 8:40:02   
mihi
Mazala sam od početka Mamma Donna (Chicco) program za trudnice kremu protiv strija i gel za grudi (ne posebno za bradavice).  Mislim da to isključivo zavisi od kože. Ni jednu striju nisam imala ni u prvoj ni u drugoj trudnoći. E sad ovaj Multi mam  proizvođač (Bioclin) a sastojak kreme je (lanolin) on se maže kad dojenje počne da ublaži ragade jer ako beba izgrize i nagnječi bradavice ništa što si mazala pre porođaja. To je stvarno fenomenalna stvar i da nije bilo toga Miloša ne bi dojila ni 2 dana. E sad kad sam imala najžešćće ragade ja sam kupila i njihove maramice (natopljene lanolinom) koje sam ostavljala u brusu do narednog dojenja i koje su mi isto mnogo pomogleuser posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Priprema bradavica za dojenje
28.3.2009 9:56:14   
Anoniman
Bez Multimam kreme nemoj da polaziš ni u porodilište, to je moj savet. Maži čim vidiš da su bradavice malo iziritirane, tako brže zaleče, jer ako navučeš velike ragade to je muka živa.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Priprema bradavica za dojenje
11.6.2009 18:22:05   
nina83
Nama je u savetovalistu gineko. rekla da pripremamo grudi od samog pocetka.
Rekla je da ih posle tusiranja brisemo grubim peskirom i mazemo bradavice kantarionovim uljem.
Ja to radim i nekako mi deluju cvrsce i koza je nekako deblja na bradavicama.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Priprema bradavica za dojenje
9.7.2009 9:45:32   
Anoniman
Ja ih svakodnenvo mazem sa AD kapima... e a jel neko moze da mi opise kako izgledaju te ragade?

(odgovor članu nina83)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Priprema bradavica za dojenje
9.7.2009 9:46:05   
Anoniman
Imaš temu o Ragadama. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Priprema bradavica za dojenje
9.7.2009 9:47:36   
Anoniman
Ups user posted image
Sorryyyyyyyyyy

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Priprema bradavica za dojenje
11.7.2009 14:59:28   
Anoniman
Ako neko ima grudi kao ja, male a pune mleka, sa uvucenim bradavicama, onda im nista ne moze pomoci pre porodjaja. Posle oba porodjaja mi je mleko jako brzo i intenzivno nadolazilo, dobila sam temperaturu i drekala dva dana dok su me ljubazne babice masirale da mi prorade mlecni kanali. A bradavice su se same izvukle, i sad izgledaju kao sto bi i trebale, i to sve zahvaljujuci tome sto moj drugi sin jako voli da sisa i to radi svakih 1,5-2 sata. Iz mog iskustva jedino beba moze da razradi grudi, ipak je to njemu u interesuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Priprema bradavica za dojenje
11.7.2009 15:36:42   
Rina
Narocito musko user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Priprema bradavica za dojenje
11.7.2009 15:44:29   
Zlatna ribica
Sa prvim detetom sam se mnogo mucila, imala sam ravne bradavice, nikako nije mogao da ih lepo uhvati, pa su mi jos nastale i ragade. Mazala sam Linolin mascu, ali mi nije nesto pomogla. Spas su mi bile silikonske bradavice.
Plasim se kako ce biti ovaj put, bradavice su mi i dalje ravne, mada mi se cini, ponekad, kao da su pocele da se izvlace. Ne znam da li smem da ih sama izvlacim, citala sam da to moze da izazove kontrakcije.

_____________________________

Moj lavic 6.08.2008.g.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Priprema bradavica za dojenje
11.7.2009 15:52:56   
Rina
Moje su oduvek bile izvucene tako da nije bilo problema sto se 'zahvata' tice ali koristila sam jedno vreme te silikonske,spas zaista, jer je moj mali u pocetku bas cesto na sisi,pa sam plakala od bola dok to nije sve krenulo ok uhhh srecom to je samo par dana trajalo..

(odgovor članu Zlatna ribica)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Priprema bradavica za dojenje
11.7.2009 16:30:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Zlatna ribica

Sa prvim detetom sam se mnogo mucila, imala sam ravne bradavice, nikako nije mogao da ih lepo uhvati, pa su mi jos nastale i ragade. Mazala sam Linolin mascu, ali mi nije nesto pomogla. Spas su mi bile silikonske bradavice.
Plasim se kako ce biti ovaj put, bradavice su mi i dalje ravne, mada mi se cini, ponekad, kao da su pocele da se izvlace. Ne znam da li smem da ih sama izvlacim, citala sam da to moze da izazove kontrakcije.


I ja sam sa prvim detetom koristila te silikonske bradavice, nisam mogla bez njih. A ovaj drugi put mi nisu potrebne, bas su se izvukle i beba lepo sikiuser posted image

(odgovor članu Zlatna ribica)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Priprema bradavica za dojenje
8.9.2009 12:03:08   
simke
Nisam ih pripremala pre porodjaja,ali sam posle koristila Multimam komprese i od srca ih preporucujemuser posted image user posted image user posted image Cak i kad se pojave ragade(kao u mom slucaju),brze se zacele rane i dojenje ne predstavlja problemuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Priprema bradavica za dojenje
9.9.2009 23:05:59   
*iva*
Zille kakve su to silikonske bradavice i kako se koriste?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Priprema bradavica za dojenje
9.9.2009 23:07:26   
Anoniman
Pisale smo o tome ovde: Uvučene bradavice KLIK

(odgovor članu *iva*)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Priprema bradavica za dojenje
9.9.2009 23:16:40   
Anoniman
To su ti neki silikonski "sesirici" sto se stave ne bradavicu, providni su i meki i beba lepo sisa.
Citam da sam ranije pisala kako ih sa drugim detetom ne koristim, pa ipak ih koristim jet su mi bradavice jako osetljive, a beba ih stalno grize, pasam se vratila silikonimauser posted image

avent

(odgovor članu *iva*)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Priprema bradavica za dojenje
9.9.2009 23:23:41   
*iva*
Hvala zenskaci, totalno sam neinformisana, zvuci kao spas, koliko kostaju?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here