|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Priprema bradavica za dojenje
16.11.2009 17:11:05   
mejra81
Danas nam je patronazna sestra,u skolici za trudnice, rekla da nikako ne izvlacimo bradavice i da ih trljamo ubrusima
ili peskirima,upravo zbog kontrakcija!
Mogu samo da se mazu,ad kapi ili sl.

(odgovor članu leptir)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Priprema bradavica za dojenje
27.1.2010 23:29:36   
buhla
IZVORNA PORUKA: mejra81

Danas nam je patronazna sestra,u skolici za trudnice, rekla da nikako ne izvlacimo bradavice i da ih trljamo ubrusima
ili peskirima,upravo zbog kontrakcija!
Mogu samo da se mazu,ad kapi ili sl.


oooo sto se ne dogovore! a meni u skolici rekli da mozemo po malo da izvlacimo bradavice dok se kupamo, a da ih nikako ne mazemo! user posted image lud - zbunjenog!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Priprema bradavica za dojenje
27.1.2010 23:59:25   
Anoniman
Jao ja sam mazala AD kapi...onda sam ovde procitala medju devojkama da ne treba pa sam prestala..
bradavice nisam izvlacila...nekako me strah ...

i na kraju..
mazati ili ne
izvlaciti ili ne
ostaviti ih na miru ili neuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Priprema bradavica za dojenje
28.1.2010 10:42:15   
LillyT
Meni je dr rekao jos tamo u 5-6 mesecu da ih mazem jer su me uzasno svrbele, kao neki perverznjak sam se vukla po stanu i samo se pipkala ne bi li ih malo umirila. Mazem ih AD kapima (ne bas svako vece) i ne svrbe, nekako su lepe i mekane na dodir. Nisam ih brisala peskirom, niti cackala, samo malo "tapkala" prstima onaj obojeni deo oko njih. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Priprema bradavica za dojenje
28.1.2010 15:52:53   
aster
Ja sam odlučila da bradavice ostavim na miru sve dok ne uđem u 9 mesec. Onda planiram da počnem da ih izvlačim malo. 

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Priprema bradavica za dojenje
28.1.2010 23:11:39   
lothroniell
Tako je i meni rekla patronazna, tek kada udjem u 9ti mesec, da mazem AD kapi ili Lanolin za bradavice, a da masazu grudi radim sa Happy mama kremom (ili sta je vec to user posted image ) jer to olaksava protok mleka.

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Priprema bradavica za dojenje
28.1.2010 23:15:43   
gagana83
IZVORNA PORUKA: OTI

Jao ja sam mazala AD kapi...onda sam ovde procitala medju devojkama da ne treba pa sam prestala..
bradavice nisam izvlacila...nekako me strah ...

i na kraju..
mazati ili ne
izvlaciti ili ne
ostaviti ih na miru ili neuser posted image user posted image user posted image


Mozes slobodno da ih mazes AD kapima samo nemoj da ih izvlacis.
Stavis koju kap na bradavice,mozes malo da razmazes samo ih ne pritiskaj i ostavis par minuta tako da se luftiraju.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Priprema bradavica za dojenje
28.1.2010 23:54:36   
sanji
Ja sam moje par meseci mazala Lanolin mašću i izvlačila! user posted image Niti sam dobila kontrakcije (do kraja uopšte), niti sam ih izvukla! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Priprema bradavica za dojenje
29.1.2010 0:24:28   
cicko
Ja sam prosle nedelje pocela da mazem bradavice lanolinom. Prvobitno sm shvatila da treba da sacekam da se porodim, pa dojenje, pa tek onda. Ali eto, opametila sam se.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Priprema bradavica za dojenje
29.1.2010 0:32:55   
sanji
IZVORNA PORUKA: cicko

Ja sam prosle nedelje pocela da mazem bradavice lanolinom. Prvobitno sm shvatila da treba da sacekam da se porodim, pa dojenje, pa tek onda. Ali eto, opametila sam se.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Priprema bradavica za dojenje
11.2.2010 16:31:55   
lothroniell
Pre neki dan u skolici rece sestra da treba sada da mazemo bradavice Lanolinom, da ih ne izvlacimo i nista tako nego samo bradavicu (ne i areolu) namazati... Kaze da ce to spreciti ragade, a da nam posle nekih mesec dana dojenje, mozda i manje to nece biti potrebno vise... user posted image

< Poruku je uredio lothroniell -- 11.2.2010 16:34:30 >


_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Priprema bradavica za dojenje
11.2.2010 16:34:42   
Anoniman
ja mazem AD kapi...samo blago, vrhovima prstiju...

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Priprema bradavica za dojenje
11.2.2010 16:35:48   
lothroniell
Da rekla je da mogu i AD kapi, ali da je Lanolin bolji jer je potpuno prirodni preparat pa ne mora da se spira sa bradavice pre podoja...

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Priprema bradavica za dojenje
11.2.2010 16:37:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lothroniell

Da rekla je da mogu i AD kapi, ali da je Lanolin bolji jer je potpuno prirodni preparat pa ne mora da se spira sa bradavice pre podoja...


a to...ma naravno..\i ja imam Lanolin za posle porodjaja...
ali sad mazem AD..nisam te razumela

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Priprema bradavica za dojenje
11.2.2010 16:37:52   
Verus
ja namazem cele grudi sa kremom za strije, otkada to radim nisu mi vise suve bradavice, mada, trebala bih verovatno da pocnem lanolinom....

hranila sam drugaricinu malu, na flasicu, a njoj je bilo 6 nedelja.  Krenula sam da vucem cuculu njoj iz usta i nema sanse!  Oni TAKO jako vuku da sam tad shvatila zasto bradavie bole....

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Priprema bradavica za dojenje
11.2.2010 16:40:26   
lothroniell
Ja cu uskoro da kupim Lanolin, nesto mi se jos ne petlja oko bradavica, za jedno nedelju- dve cu... user posted image

Verus user posted image user posted image user posted image !
Tz tz tz, jadne nase dude! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Priprema bradavica za dojenje
11.2.2010 16:42:53   
Verus
jadne bogamiuser posted image tako su mali a vuuuuuuku ko ludi-malo me je bilo strah dok sam je drzala i hranila, i kad sam pomislila da ce to biti moja dojka umesto flasiceuser posted image

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Priprema bradavica za dojenje
11.2.2010 16:45:44   
lothroniell
Ma prezivecemo mi to! Vukle smo i mi nasim mamama!!! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Priprema bradavica za dojenje
11.2.2010 16:51:24   
Verus
user posted image

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Priprema bradavica za dojenje
13.2.2010 12:42:43   
buhla
znam da je off... ali moram da napisem... drugarica ima malog od 6 meseci i ima vec 4 zubica... joj kako je ona par puta dreknula kad je on zagrizao.... mene je bre u tom trenutku zabolelo... joj joj user posted image
ja sam kupila lanolin, za dve nedelje cu da pocnem da ga mazem, za sada koristim samo strijet i jednom u par dana namazem bradavice uljem, blago.


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Priprema bradavica za dojenje
13.2.2010 13:46:56   
mejra81
Ja sam bradavice mazala ad kapima od sedmog meseca,nisam ih izvlacila...
Nista mi to nije pomoglo,cim je uhvatila da sisa pocele su da bole...
Znaci Lanolin Multimam(samo taj) sa vama u porodiliste i odmah pre nego dodje beba mazite.On ne mora da
se ispira,bebi ne skodi...

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Priprema bradavica za dojenje
13.2.2010 13:48:26   
mejra81
I da,nije bitno da li su bradavice uvucene ili ne...Beba hvata celu siku sa sve areolom
Vremenom ce sama izvuci bradavice...

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Priprema bradavica za dojenje
4.5.2010 14:04:50   
Mimče
e sad vise nista ne znam, meni rekli da mazem ad kapi sto i radim ali opet ne stiskam ih , ne izvlacim i mazem se losionom da mi se ne pojave strije, e sad citam treba dirati bradavice, pa ne treba. Druge pak starije zene su mi rekle da ih od 9 meseca trljam pomalo dok se tusiram frotirskom rukavicom ili peskirom da malo ogrube a ne da ihmackam da budu meke, ja vise ne znam sta valja a sta ne

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Priprema bradavica za dojenje
4.5.2010 15:29:47   
Snelle
Mimče, svi se slažu sa time da od devetog meseca treba mazati bradavice i izvlačiti ih nakon tušiarnja. Ja na tvom mestu još ništa ne bih radila, rano ti je! I ja sam čekala deveti da krenem sa akcijom user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Priprema bradavica za dojenje
4.5.2010 15:48:09   
Mimče
znam duso ali bole me bas i sve su nekako ko da imaju ranice pa sam zato kapala ad kapi na njih

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here