|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vakcine
13.11.2013 12:17:24   
Peace*
user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Vakcine
13.11.2013 12:25:15   
jole82
Pa ček sad..T je primila u porodilištu BCG u rame preda mnom..i sad kad baš gledaš u mesto uboda može da se vidi, inače onako kad se samo baci oko ne primećije se..tako je od uvek...
Jel se onda "primila" ili nije? Mislim kako se to sad gleda?
Bebi naših prijatelja (starija mesec ipo od T) se sećam se letos baš videlo iz aviona mesto uboda onako crveno i naduveno kao neka bubuljica, a isto je primila u porodilištu..

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Vakcine
13.11.2013 12:30:23   
Janncica
Jole,to pedijatar gleda na prvoj kontroli(mislim).J je gnojila tasto je dobila u porodilistu. S nije.Malo je bila crvena i malko naduvena,ali ne kao J.Mada me dotorka nije pitala nikad je l se tu nesto desava.Ona je gledala i to je to.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Vakcine
13.11.2013 12:40:49   
jole82
Pu majku mu..ni nama nikad nije ni jedan komentar nabačen na tu temu...
Ma da nije ok do sad bi nam reli nešto valjda..

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Vakcine
13.11.2013 12:48:46   
Janncica
Ma bi sigurno.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Vakcine
13.11.2013 12:53:34   
serpica
Kod mojih devojcica nije bilo nikakvih reakcija uopste..i bilo je ok od strane pedijatra,Tomi i dalje gnoji i crveno i naduveno i pedijatar opet kaze da je ok...user posted image ja stvarno ne znam.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Vakcine
13.11.2013 15:18:04   
Noelia
Pozdrav mame! user posted image
Krajem proslog meseca sam vodila bebu na prvu kontrolu kod pedijatra u savetovaliste i na izlazu je zena rekla kako cemo za dalje videti da li cemo mi kupovati vakcine ili cemo primati njihove. Kako smo vec bili na izlazu (i moj um vec u daljim planovima) u momentu se nisam snasla da pitam doktoricu sta tacno pod tim misli. Moze li mi neko objasniti o cemu je tu rec? Da li za sledeci put ja treba vec da donosim neku vakcinu ili sta?

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Vakcine
13.11.2013 19:07:04   
serpica
E ovako,mozes da kupis vakcinu i odnese u dz da dete primi ili da primite njihovu,na tebi je da biras. Procitaj na predhodnim stranama sta kazu mame,misljenja su podeljena,moja deca su primala nase domace u dz i nikad nije bilo problema,tako ce biti i nadalje.Pozdravuser posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Noelia)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Vakcine
13.11.2013 19:12:22   
Olga75

IZVORNA PORUKA: serpica

Kod mojih devojcica nije bilo nikakvih reakcija uopste..i bilo je ok od strane pedijatra,Tomi i dalje gnoji i crveno i naduveno i pedijatar opet kaze da je ok...user posted image ja stvarno ne znam.

BSG to hoce i moze dugo da se vuce tako

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Vakcine
13.11.2013 19:18:42   
serpica
A sta znaci "primila" se vakcina? Kad ima reakcije ili kad nema? Jer nam je pedijatar rekao primila se ili ne to vam je ta se vakcina ne ponavlja.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Vakcine
13.11.2013 19:23:41   
Olga75
Normalna reakcija na ovu vakcinu senaziva "primarni kompleks" i to je reakcija na mestu uboda igle i minimalno uvećanje regionalnih limfnih žlezda (u pazušnoj jami). Ta reakcija pa i minimalna znaci da se vakcina "primila

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Vakcine
13.11.2013 19:27:22   
serpica

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Normalna reakcija na ovu vakcinu senaziva "primarni kompleks" i to je reakcija na mestu uboda igle i minimalno uvećanje regionalnih limfnih žlezda (u pazušnoj jami). Ta reakcija pa i minimalna znaci da se vakcina "primila




axa,znaci kod mojih ceri se nije primila jer nije bilo nikakve ali bas nikakve reakcijeuser posted image jel to znaci da sada nisu zasticene od tuberkuloze?user posted image vise ni sama ne znam,ili gresim?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Vakcine
13.11.2013 19:30:28   
Olga75
pa i minimalno crvenilo i postojanje oziljka znaci da se primila

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Vakcine
13.11.2013 19:35:44   
serpica
Hvala olgauser posted image ima mali oziljak i kod jedne i kod druge...bas mi nekako laknulo sad,jer u danasnje vreme ne znas koja bolest vreba

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Vakcine
13.11.2013 19:43:53   
Olga75
u pravu si a tuberkuloza je vaskrsnula user posted image
i svi se vataju : pa vakcinisani smo a niko ne misli da smo sirotinja a tuberkuloza je sirotinjska bolest
i sta je interesantno , psi nikad nece oboleti od TBC je imaju visok holesterol , to mu je neka zastita a slanina je ohoho pa poskupa

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Vakcine
13.11.2013 19:48:14   
serpica

IZVORNA PORUKA: Olga RR

i sta je interesantno , psi nikad nece oboleti od TBC je imaju visok holesterol , to mu je neka zastita a slanina je ohoho pa poskupa



user posted image
user posted image ova ti je dobra,mada moji na selu cuvaju svinje tako da mozda imam zastitu,ali onda cu stvarno da se pretvorim u SERPUuser posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Vakcine
24.12.2013 19:55:23   
Leax
Danas smo primili revakcinu DiTePer+Polio i bili smo jako hrabri , tek na kraju smo skapirali da se nesto desavauser posted image
Malo je oteklo mesto uboda , iako stavljamo hladne obloge, za razliku od pentaxima gde se skoro nije raspoznavalo ubodno mesto tj. nije bilo nikakve reakcije.
Sada smo mirni sa vakcinama do zabavistanca user posted image

_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Vakcine
6.3.2014 12:30:20   
Наташица
управо примили вакцину која се добија од 18 мј. није више капи + боца, него је сад нека нова, све у једном. једна боца. засада је добро. чекам да видим има ли неких реакција. баш ме нервира кад нешто ново око тих вакцина измишљају па дјеци дају. мрзим вакцине, а опет с друге стране куд смо законски обавезни, куд не желим да послије размишљам што нисам, а не дај боже деси се нешто. глава ме заболи од размишљања, а још на све то муж је тако постао такав паничар у вези дјетета, чим кихне он већ кука да ће се резболити. о вакцини да не говорим.....

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Vakcine
6.3.2014 13:59:55   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Наташица

није више капи + боца, него је сад нека нова, све у једном. једна боца. ... баш ме нервира кад нешто ново око тих вакцина измишљају па дјеци дају.


Nemoj da brineš, nije to ništa novo. Ja sam time vakcinisala i starijeg i mlađeg sina, ako misliš na Pentaxim.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Vakcine
6.3.2014 14:39:26   
Наташица

IZVORNA PORUKA: Peace*


IZVORNA PORUKA: Наташица

није више капи + боца, него је сад нека нова, све у једном. једна боца. ... баш ме нервира кад нешто ново око тих вакцина измишљају па дјеци дају.


Nemoj da brineš, nije to ništa novo. Ja sam time vakcinisala i starijeg i mlađeg sina, ako misliš na Pentaxim.

прије пар мјесеци је примила по старом па је сад тако. знам да је било да се купи тај коктел у апотеци па се донесе у свајетовалиште и то дају. видим да је сад уведена регуларно. хвала на одг. user posted image

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Vakcine
6.3.2014 14:51:06   
Peace*
Prevrćeš očima što sam ti odgovorila? user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Vakcine
6.3.2014 14:56:44   
Наташица

IZVORNA PORUKA: Peace*

Prevrćeš očima što sam ti odgovorila? user posted image

а јој, ма не, преврћем очима што ми је пометња у глави у вези свега тога, а твој одг. добро дође. изгледа да сам погријешила са овим смајлијем.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Vakcine
12.3.2014 12:49:01   
mati
Mitar je 10.12. primio Hep B vakcinu i tek sada, odnosno zadnjih mesec dana je na tom mestu, velika crvena bubljica, i zadnjih par dana mi se cini da ima i gnoja ispod. Sa Matom nije bilo tako... Jer to normalno?

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Vakcine
12.3.2014 13:31:08   
Sanjica26 RR
Sofiji je i dalje ta crvena bubuljica na ruci. Bilo je i gnoja, ali je proslo. Na kontroli nam je dr rekla da je to normalno.Samo nemoj da diras. Procice. Samo mene zanima kad ce da se povuce ta bubljica skroz. Ne secam se kad se Teodori povukla, a imala je isto tako.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Vakcine
12.3.2014 13:38:37   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: mati

Mitar je 10.12. primio Hep B vakcinu i tek sada, odnosno zadnjih mesec dana je na tom mestu, velika crvena bubljica, i zadnjih par dana mi se cini da ima i gnoja ispod. Sa Matom nije bilo tako... Jer to normalno?


Jeste, tako i treba da bude. I biće tako dosta dugo, samo nemojte dirati.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here