|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nebeski kolač
27.5.2014 13:50:49   
Didy
Dobila sam recept za jedan sjajan recept, pa da ga podelim sa vama i toplo ga preporučim. user posted image
Potrebni sastojci:
Kora: 6 belanaca, 6 kašika šećera, 4 kašike brašna, 14 kašika kokosovog brašna.
Nadev od višanja: tegla višanja iz kompota ili 500 g svežih višanja bez koštice, 1 puding od vanile, 3 kašike šećera.
Fil: 2 pudinga od vanile, 6 žumanaca, 4 kašike šećera, 750 ml mleka, 125 g maslaca i 500 g slatke pavlake.
Glazura: 150 g čokolade za kuvanje, 100 ml slatke pavlake.

Priprema:
Kora: umutiti belanca, pa dodavati jednu po jednu kašiku šećera i kad se sve dobro umuti, dodati lagano pomešano pšenično i kokosovo brašno. Peći u plehu obloženom papirom za pečenje 15-20 minuta na 180 stepeni.
Nadev od višanja: procediti višnje iz kompota, pa u tom soku ukuvati puding i šećer. Kad provri, dodati višnje, promešati da se sjedini i preliti tako vrelo preko ohlađene kore. Ja sam pravila sa svežim višnjama, pa sam zakuvala puding i šećer u kupovni sok od višanja, pošto sam jedva nešto iscedila od svežih višanja.
Fil: Pomešati puding, šećer i žumanca i zakuvati u mleko. Ja mutim mikserom, a na tihoj vatri kuvam da se ne bi napravile grudvice, može i na pari da se kuva, meni je ovako jednostavnije. Posle par minuta naseći u fil maslac i promešati dok se ne sjedini. Može i maslac posebno da se penasto umuti, pa da se doda kad se puding dobro ohladi, opet meni je ovako jednostavnije. Prekriti fil prijanjajućom folijom da se ne bi stvorila korica i ostaviti da se skroz ohladi. Umutiti slatku pavlaku mikserom, pa pomešati sa ohlađenim filom. Sipati preko nadeva.
Napraviti glazuru. Ja je pravim tako što stavim slatku pavlaku u šerpicu da se zagreje skoro do ključanja, sklonim s vatre, pa nalomim u nju čokoladu i mešam dok se ne sjedini. Kad se prohladi, prelijem preko kolača i stavim u frižider da se sve dobro stegne, najbolje je da prenoći.
Uživajte, sigurna sam da hoćete. user posted image

user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Nebeski kolač
27.5.2014 13:58:38   
bubulence
didy ovo izgleda savrseno, probacu za vikend sigurno!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Nebeski kolač
27.5.2014 14:05:12   
anci kv
mmmmm..njam,njam,njam!!!!user posted image

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Nebeski kolač
27.5.2014 14:08:35   
Olga75
ovo skroz super zvuce
ali mi se cini da ima malo secera , samo 9 kasika u ceo kolac ? ili se puding seceri ono klaskika ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Nebeski kolač
27.5.2014 14:09:34   
Torbica
user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Nebeski kolač
27.5.2014 14:18:42   
Klarita
Ja bih umesto visanja jagode user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Nebeski kolač
27.5.2014 14:32:17   
anci kv
šta umesti,i jagode i višnje!!

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Nebeski kolač
27.5.2014 14:36:57   
vikiveki
Ja moram prvo da oberem višnjuuser posted image pa ću onda da se bacim na pravljenje kolača

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Nebeski kolač
27.5.2014 17:03:04   
Didy
Vikiveki, meni komšinica donela sveže obrane s drveta, jedva sam malo sklonila za kolače, deca navalila da ih jedu. user posted image
Olga, ja ne volim kad je nešto preslatko, ali po meni je sasvim dovoljno sladak kolač, jer je slatka pavlaka slatka, pa i kokos ima neku svoju slast, pa čokolada u glazuri, a i sok u koji sam ukuvala jagode je sladak, a ako su iz kompota, i to je slatko. Po meni je savršen, pogotovo za ljubitelje kremastih kolača, ovaj je baš kremas. user posted image
Verujem da je i s jagodama dobar, ali meni prija kiselkasti ukus koji mu daju višnje.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Nebeski kolač
28.5.2014 9:56:18   
Sanjica26 RR
Mislila sam da nosim sutra mojima ovaj kolac da se malo zaslade. Samo se plasim da mi se ne otopi do Bg. Didy koji pleh si uzela?

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 28.5.2014 9:57:24 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Nebeski kolač
28.5.2014 12:10:07   
Verolina
Jaoj, Bozeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Nebeski kolač
28.5.2014 12:18:52   
Sanjica26 RR
Jel ti to zbog kolaca places?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Nebeski kolač
31.5.2014 18:54:35   
Didy
Sanjice, pravila sam u plehu koji je dimenzija otprilike 40x20, nije onaj veliki iz rerne.
Joj, Verka, ti na dijeti. Bolje da se i ja ugledam na tebe, nego što eksperimentišem u kuhinji...


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Nebeski kolač
31.5.2014 19:08:43   
World
E pa didy ovo ti nije trebalo.. user posted image

vec danas gledam ovaj recept tamo u receptima i razmisljam o njemu.. a taman sam potamanila sve visnje, jedino ako odem negdje do pijace na nabavim kakve.. a sto se mene tice, moze ovo sve bez secera... user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Nebeski kolač
31.5.2014 19:09:03   
Sanjica26 RR
Napravila sam ja njima cheese cake. Kome da spremam ovaj kolac kad mm ne sme slatkise. Jedino da spremim kolac od pola mere.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Nebeski kolač
31.5.2014 19:11:40   
World
sanjice, ja inace sve kolae pravim bez secera pa smo se navikli.. mislim da bi tako smio da jede, iz kojeg kod razloga sad ne smije...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Nebeski kolač
31.5.2014 19:45:31   
Sanjica26 RR
On se toliko ugojio da je strasno. Od kad pricam da smanji slatkise ma jok. Sad se setio kad je video nasta lici. Hvala Bogu!

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Nebeski kolač
31.5.2014 19:49:34   
Didy
Ja spremam kad znam da će nam neko doći, u suprotnom se desi da skoro sve sama pojedem. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Nebeski kolač
31.5.2014 20:05:40   
Sanjica26 RR
Zato sam sad zvala prijatelje da dodju na kolace.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Nebeski kolač
31.5.2014 20:13:02   
World
nasla sam visnjeeee user posted image

didy, koliko ti ovo 14 kasika kokosa, imam samo 100 grama, da ne pocinjem ako nemam dovoljno...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Nebeski kolač
31.5.2014 22:27:56   
Didy
IZVORNA PORUKA: World

nasla sam visnjeeee user posted image

didy, koliko ti ovo 14 kasika kokosa, imam samo 100 grama, da ne pocinjem ako nemam dovoljno...


Manje od 100g. I ja sam imala isti trip kad sam počela praviti, a kupila samo 100g kokosa. user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Nebeski kolač
31.5.2014 22:29:20   
World
E hvala ti, napravila sam vec.. eno se fil hladi user posted image

I stavila sam 100 grama, pa kako god... user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Nebeski kolač
31.5.2014 22:30:37   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Didy

Ja spremam kad znam da će nam neko doći, u suprotnom se desi da skoro sve sama pojedem. user posted image


didy...moja sestra po kasiki user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Nebeski kolač
31.5.2014 22:32:10   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

On se toliko ugojio da je strasno. Od kad pricam da smanji slatkise ma jok. Sad se setio kad je video nasta lici. Hvala Bogu!

Na mene gore deluje belo brasno nego slatkisi.user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Nebeski kolač
31.5.2014 22:33:03   
Sanjica26 RR
Imam okrugli kalup, pa cu u njega da spremim. Deo cu da zamrznem, ostalo cemo T i ja da pojedemo.user posted image
Verka on ne jede sad ni slatkise, ni testo. I sad smisljam sta da mu spremam. Cim.je izbacio hleb za za pet dana je skinuo 3 kg i vratio je burmu. Slatkise voli.vise nego hleb.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 31.5.2014 22:36:37 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Musaka sa tikvicama i pečurkama
Ringerajin kuvar: lesica RR
Faširane snicle
Ringerajin kuvar: Maraj



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here