|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
29.7.2014 22:07:50   
Didy
IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

a iskreno pre bih s njom izasla u dvoriste i bila sa njom nego da sredjujem kucu


Isto. Radije se bavim decom, nego kućom. Čak me često grize savest kad nešto radim po kući, a oni se sami igraju. Mislim da čak i preterujem u tom nabijanju krivice samoj sebi, ali učim i sa tim da se izborim i ne ide mi loše. user posted image

< Poruku je uredio Didy -- 29.7.2014 22:09:02 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
29.7.2014 22:10:34   
jovicaa
ja nekako to u letu, malo se igramo, pa malo nesto sredim, pa se opet malo igramo, sve usput...
ali ja imam 50 kvadrata za odrzavanje, koja jedva odrzavamo tako da nisam merodavna... mada cinjenica je da je u malom prostoru jos vise haoticno zbog nedostatka prostora sve ima svoje

< Poruku je uredio jovicaa -- 29.7.2014 22:11:32 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
29.7.2014 22:17:11   
dijana1*
U svakom momentu nije sredjeno jer je to nemoguce pored dvoje male dece ali pristojno je. Uvek ima neka casa ili serpica i igracke po podu. A Vuk uvek nesto navuce. Ali zato uvece kada ih uspavam sve sredim i onda mogu reci da mi je kuca sredjenauser posted image
Kako po danu da sve bude sredjeno kada uvek neko jede, taman skuvam, postavim i sklonm daj sledecemuser posted image samo je tu nered:-)

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
29.7.2014 22:17:41   
Misha i Ljisha
Didy i mene tako nekad grize savest sto sredjujem a ne igram se s njom ili ne idemo napolje. A ja dvoriste necu ni da spominjem i bastu. Zivimo na salasu. Dok samo staze pocistim okilavim. ali za razliku od tebe ja jednom nedeljno brisem prozore a pod cesto na kolenima prebrisem. Brisko mi nije merodavan a kad usisavam klecim i preterujem sto mm izludjuje da cak i papuce usisamuser posted image . Volela bih kuhinju da onako bas detaljno sredim sve elemente da prebrisem ali je to nemoguca misija pored D tako da to samo onako ovlas spolja ili ako bas prospem nesto od zacina onda. Volela bih to bas da sredim. I predsoblje treba bar da okrecim u belo ali opet sa D je to nemoguca misija a grozno nam je presoblje jer tu imamo odzak koji je curio kad su bile one grozne kise. No sad sam vec nekako oguglala ma bas me briga. Bitno da se nas dve cure zabavljamouser posted image

eh da moram da dodam
pre neki dan kad su trebali gosti da nam dodju kuca pod konac pola sata pre nego sto ce nasi BITNI gosti da dodju i onda krece D u akciju. Razbacala papire po podu, igracke, napravila haos, uzela vostanu bojicu i u roku od 5 minuta moje nepaznje skrabala po televizoru, na staklu od vrata, po radijatoru i po laminatu. Mislim slogirala sam se. Stigla sam sve to da pobrisem pre nego sto su gosti dosli cak i njene papire i olovke da sklonim ali ko sto neko rece igracke po podu vise uopste ne smatram haosomuser posted image . Srecom gosti imaju dvoje male dece dve bas zivahne curice hahaha pa nisu bas mnogo zamerali

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 29.7.2014 22:21:10 >

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
29.7.2014 22:18:42   
jovicaa
vi ste blesave, ja prozore perem 2 puta godisnje... hahha kakva sam ja antidomacicauser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
29.7.2014 22:22:31   
mami mami
Jako volim kad je sve na svom mestu !!Trudim se ,ono kolko mogu.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
29.7.2014 22:26:07   
Verolina
Da, kuca mi je uvek sredjena, usisavam svaki dan, prozore perem jednom nedeljno, u stvari poprskam i obrisem, posteljinu menjam jednom nedeljno, leti cesce, nekad i po tri puta. Svaki dan manem prontom i krpom preko polica i stolova i aparata. Pranje, brisanje, peglanje, kuvanje, pa bogami, oduzme po dva sata dnevno. Ali ja se tako osecam ok. Inace, ja razbacane igracke ne smatram nesredjenoscu kuce, to je prirodno stanje stvari kad imas decu.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu mami mami)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
29.7.2014 22:26:49   
bubulence

IZVORNA PORUKA: jovicaa

ja nekako to u letu, malo se igramo, pa malo nesto sredim, pa se opet malo igramo, sve usput...
ali ja imam 50 kvadrata za odrzavanje, koja jedva odrzavamo tako da nisam merodavna... mada cinjenica je da je u malom prostoru jos vise haoticno zbog nedostatka prostora sve ima svoje


jovice meni je lakse da sredim kod mame 200m2 nego kod kuce 57m2. tamo ima mesta za sve, lepo posklanjam i gotovo a kod kuce samo premestam iz jednog coska u drugi, iz jedne fioke u drugu i uvek mislim da nije dovoljno cisto.
samo molim Boga da drugo dete spava kao Ema i postizacu sve. ne moze pored dece biti cisto kao u apoteci ali bas zbog njih i mora da bude uredno.
i ne osecam nikakvu grizu savesti , mnogo vise bih osecala kada bi mi dete sedelo u prasini i mrvama, udisalo ko zna sta...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
29.7.2014 22:30:44   
Misha i Ljisha
da da bubulence slazem se sa tobom i ja sve to radim bas zbog D tj ribam eto pod na kolenima da ne se ne bi ona valjala u prasini i kupila mrvice sa poda i td. ali opet oduzima sve to dragoceno vreme a moja D bas nije spavalica.user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
29.7.2014 22:31:55   
Didy
IZVORNA PORUKA: jovicaa

vi ste blesave, ja prozore perem 2 puta godisnje... hahha kakva sam ja antidomacicauser posted image


Jovice, te godine kad se Sofija rodila, samo sam toliko puta stigla da ih operem. Ja ih perem detaljno svaka 2-3 meseca, ono da oribam svaki milimetar stakla i drveta i da roletne izribam dobro, operem zavese, a bar jednom nedeljno prebrišem samo stakla, jer ih deca stalno packaju rukama. Velika balkonska vrata na koja mi se izlazi na terasu i u dvorište bih mogla tri puta na dan brisati, opet bi bilo njihovih prstiju, ali nisam baš toliko luda.
A kuhinju sam se zarekla da ću detaljno izribati sledeće nedelje, ono da sve povadim i prebrišem, planiram još od proleća da napravim takvu generalku kuhinje i nikako.
Dvorište mi je i dalje samo u travi, ne znam kako i kad bih stigla još i cveće da održavam. user posted image Ne mogu i neću. Dok su deca mala, samo što praktičnije.



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
29.7.2014 22:43:11   
Didy
Ne grize me savest kad usisavam, brišem podove i kupatilo, brišem kuhinju i kuvam ručak, te neke regularne poslove, ali kad npr. vidim da su mi kuhinjski elementi od otisaka prstiju, onda kažem sebi - Iskuliraj, zažmuri, radi nešto pametno s decom, prsti će opet biti po elementima već sutra, jer mi kuhinja nije izložbeni prostor. I drago mi je što sam to počela tako da kontam. A ako me deca zovu da budem s njima, istog trena sve ostavim, šta god da radim. Zabole me! Jednom su mali i jednom me trebaju.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
29.7.2014 22:47:24   
jovicaa
ja ne smem da pisem vise, ispascu najveca svinja, po jedenju svega vec jesam a i po spremanju naspram ovoga sto vi pisete.
pa da bubulence ja stalno nesto slazem, sklanjam, preslazem, premestam, mali stan veliki haos, to me izludjuje ne mogu da izadjem na kraj sa stvarima.
pa ja da nemam ni jednu jedinu obavezu opet bih nasla nesto drugo da radim pre nego sto bih prala prozore jednom nedeljno i sl.. mislim ne kazem da je to ispravno, ali takva sam... preterano sredjivanje kuce je za mene beskorisno trosenje vremena.
a i ne vidim smisao ribanja podova svaki dan, prvo ne zelim da za decu bude sterilno, smatram to nezdravim... a i kad pomislim na kolicinu blata koju pojedu i utrljaju u sebe na igralistu, odmah mi bude lakse i ne ribam poduser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
29.7.2014 22:50:59   
jovicaa
ali kontam da taj talenat ma nije prljavo, neka stice imunitet dolazi tek sa drugim detetom... dok sam imala samo aleksa mnogo sam vise pazila sta stavlja u usta, gde je to palo, ribala podove cesce i sl.. sa drugim oguglas.. skontas da nema tu mnogo pomoci.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
29.7.2014 23:04:03   
Didy
Ja podove ribam jednom nedeljno, možda svaki peti dan, ostalo po potrebi (ako se nešto prospe ili ugazi), isto tako i usisavam, ali počistim metlicom kod ulaznih vrata i oko kuhinjskih elemenata ako se zaprlja. Ja ka bih svaki dan usisavala i brisala podove, samo na to bi mi odlazilo 2 sata jer mi toliko treba, a ne želim da mi se život svodi na to.
Jovice, ja te potpuno razumem. user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
29.7.2014 23:08:37   
Sanjica26 RR
Kod mene je inace sve pod konac. medjutim od kako je Teodora kod kuce malo sam zapostavila kucu. cak je I Teodora primetila. user posted image Bitnije mi je da se deci posvetim I da imaju svez rucak. Svakako sutra moram da usisam kucu.user posted image Svaki dan usisavam kucu, jer mi jako opada kosa. Sofija sake napuni dlakama. Isto kao bubi kleknem na kolena I ribanje podova. Tako mi se lepse ocisti pod.
Inace skoro mi je muz rekao da sam manijak za ciscenje. Bas se ne ponosim time.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 29.7.2014 23:15:44 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
29.7.2014 23:18:49   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Didy

Jednom nedeljno uradim generalku (usisavanje, brisanje podova, detaljno ribanje kupatila i brisanje prašine), a ostalo sve u letu, kad, šta i koliko stignem. Trudim se da je uvek sve na svom mestu jer me unervozi ako je haos oko mene, ne mogu da funkcionišem u haosu, ali sam prestala da shvatam razbacane igračke kao haos. A  deca uglavnom sklanjaju igračke kad im kažem, pa je to sad nekako njihova obaveza. Uveče ne legnem dok ne posklanjam sve, ne raspremim kuhinju i ne uključim mašine za suđe i za veš.


Ovako je i kod mene user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
29.7.2014 23:55:34   
bubulence
jednostavno ne mogu da prihvatim da mi dete sedne na pod koji nije obrisan dva dana. da stavi ruke na taj isti pod a posle dotakne lice, usta... ne mogu i kraj.
ako ne stignem lepo da oribam tu je brisko i opet je drugacije. topla voda, prasak za ves (meni on najbolje obrise podove) i trunka asepsola. za 10 min se moze ocistiti ogromna povrsina. imam svega 2 mala tepiha, za njihovo usisavanje mi je dovoljno 6-7 minuta i sta onda da mi bude tesko...
to mi je najbitnije jer ona najvise vremena provodi na podu kada je u kuci.
bitno mi je i kupatilo jer sam jos kao dete slusala od mame da je kupatilo ogledalo kuce i domacice. ali srecom za to je zaduzen mm i isto se svaki dan brise...
ja nisam neka preterana cistunica ali kada dodju deca neke stvari ne smeju da se preskacu i ne obavljaju svakodnevno.
i sada ne osudjujem nikoga ko radi drugacije samo po nekim postovima imam osecaj kao da ja treba da se osecam krivom sto vodim racuna o svojoj kuci

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
30.7.2014 0:25:40   
Sanjica26 RR
Bubi nisi ti videla moj post u kome sam napisala da sam manijak za ciscenjeuser posted image Opusti se. Ipak.smo mi takve device.user posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 30.7.2014 0:27:10 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
30.7.2014 0:31:05   
Torbica
Ma nemojte se pravdati uopste, ja vam se divim na tome, i tebi Bubi a i Sanjici!
Ja sam vrlo opustena. Jedino kupatilo otprilike dva puta nedeljno, pa na neki ttreci dan oribam. Usisavam jednom nedeljno ali imam onaj Swiwel Swiper, joj sto je to dobra stvar, s njim prozujim i vise puta dnevno, bezicni usisivac. Kod nas posle svakog obroka puna trpezarija mrvica... Ves mi nekad stoji nesklopljen dva tri dana... Prozore pere sveki kad dodje, jednom u dva meseca user posted image
Podove prebrisem na nedelju dana u najboljem slucaju, nekad duze.... Ali kad vidim da se negde zaprljalo ocistim krpicom..

< Poruku je uredio Torbica -- 30.7.2014 0:40:00 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
30.7.2014 1:00:57   
jovicaa
ma naopako sto bi se osecale lose bubulence.. to je samo moje vidjenje stvari. sto kaze torbica ja vam se divim, ali ja kao ovakva osoba i licnost imam drugaciji odnos prema spremanju.

< Poruku je uredio jovicaa -- 30.7.2014 1:02:33 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
30.7.2014 2:28:17   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: Didy

Moj glavni problem je što mrzim nered, a ne volim kućne poslove, pa se onda nađem negde na pola sa samom sobom.



story of my life :D

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
30.7.2014 7:44:54   
Verolina
Ziveti u Beogradu i ne spremati bar jednom nedeljno ravno je cinjenici-biti svinja. Zasto to kazem? Pa, zato sto se za dan nakupi prasina od sugavih autobusa i automobila, smog se lepi za staklo od prozora i balkonskih vrata. I zapravo, ja nisam cistunica. Dok sam zivela kod mojih spremala sam kucu jednom nedeljno (sem kupatila). Znalo se-subota ujutro, ribanje, onda kafarenje sa drugaricama i uvece paljba u neki grad u Srbiji. To je bio ritualuser posted image A ovde, ja dobijam nervni slom, zato sto, sto kaze Didy, ja ne volim da spremam, ali, ne mogu ni da gledam. I sramota me od drugih ljudi. Prosto sam domacinski tip-da je sve lepo, cisto, mirisljavo, da se gost uvek ima cime posluziti i da je vesela atmosfera. Defekt, e to sam jauser posted image A kod drugih ne gledam kako je, niti me zanima.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
30.7.2014 7:52:25   
vikiveki
Ja bogami ne postižem da mi kuća uvek bude sređena.Ne kažem bude i dana kada je sve sređeno i na svom mestu,ali to bude samo nekoliko dana ,dan ili dva posle raspremanja.Kada deca nisu tu,e onda je sređeno jer nema ko da rastura,a čim su oni tu, ništa ne može dugo biti na svom mestu.Pre neki dan nam se pokvarilo ozvučenje i mm odnese sve delove tog5 jedan ozvučenja kod majstora.Sutradan ga majstor zove da kaže da je popravio...mm ode da donese,kad se vratio a on nosi punu kesu igračaka i ostalih stvari(met.novčića,čarapica,šnala...)koje su bile u vuferu od ozvučenjauser posted image Ovaj najmlađi sve gurao tu kroz neku rupu za koju nisam ni znala da postojiuser posted image

< Poruku je uredio vikiveki -- 30.7.2014 7:53:13 >


_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
30.7.2014 8:02:02   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: Didy

Moj glavni problem je što mrzim nered, a ne volim kućne poslove, pa se onda nađem negde na pola sa samom sobom.



story of my life :D


o daaaaauser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Da li postizete da vam kuca uvek bude sre...
30.7.2014 8:52:40   
Trcosava
Ne, a od kako je Ana veća ni ne trudim se!

Za divno čudo, zidovi su nam bili čisti do ove godineuser posted image A onda su osvanule šake umazane od čokolade na zidu, umetničke slike što od drvenih bojica, što od LABELA!!!

Igračka i stvari na sve strane i uopšte se ne trudim da letim za njom i spremam. Nema svoju sobu pa da joj kažem idi i tamo se igraj. Tako da...

Usisavanje je zimi svaki dan - zbog pepela i drva, leti jednom nedeljno. Pranje vrata (jbg nemam prozore) jednom godišnje! user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here