|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Priprema bradavica za dojenje
20.2.2012 15:59:28   
NadaR
Evo ga >>> KLIK

Kopiram ove postove tamo user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Priprema bradavica za dojenje
27.12.2012 22:25:55   
jance
ok, ja sam pocela da mazem bradavice sa happy mama uljem polako, kontam da pokusam nesto drugo, posto mi lanolin nije pomagao u prosloj situaciji sa ragadama... na nekim stranim sajtovima sam nasla da preporucuju mazanje kokosovim uljem kod onih kojima lanolin nije pomagao. takodje je kao bezbedno da ga beba proguta, a antibakterijsko je, pa npr sluzi i kao prevencija stvaranja sora.. jel ga neko mozda koristio? jel ima slucajno kod nas negde da se kupi da znate?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Priprema bradavica za dojenje
30.12.2012 3:07:30   
opcinjena
kokosovog ulja verovatno ima po apotekama/prodavnicama zdrave hrane.ali nisam cula nista dalje o njemu,ja malo masirala bradavice i izvlacila,mada me je bas bolelo i nije bilo nimalo prijatno pa odustajala.zato i imala problema kasnije sa dojenjem,regade isl

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Priprema bradavica za dojenje
30.12.2012 3:58:25   
panonkinja
nisam znala da i ovo treba da se radi. hvala devopjke na savetima i raznolikim temama user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Priprema bradavica za dojenje
30.12.2012 13:47:01   
jelenica011
samo masaza i nakon kupanja trljanje bradavica malo grubljim peskirom. bolan je pocetak dojenja i nista ne moze da ublazi taj bol

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Priprema bradavica za dojenje
1.1.2013 23:59:39   
Bebilina

IZVORNA PORUKA: jance
na nekim stranim sajtovima sam nasla da preporucuju mazanje kokosovim uljem kod onih kojima lanolin nije pomagao. takodje je kao bezbedno da ga beba proguta, a antibakterijsko je, pa npr sluzi i kao prevencija stvaranja sora.. jel ga neko mozda koristio? jel ima slucajno kod nas negde da se kupi da znate?

Nisam konkretno koristila u ovu svrhu, ali ga koristim u sve ostale user posted image Sa njime kuvam a uzimam a i na kasiku. Ima antibakterijsko, antivirusno, antifungalno, regenerisuce, detokaifikaciono dejstvo, generalno sw smatra "super hranom". Treba kupovati hladno cedjeno, nerafinisano i traje dugo, i po par godina. Moja mama ga uzima zbog stitne zlezde i jako joj prija. user posted image Bebama se moze davati jako rano, neki savetuju od rodjenja po malo, pa postepeno povecavati kolicinu. user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Priprema bradavica za dojenje
2.1.2013 0:05:14   
Ivanka 75
ja sam mesec dana pred porođaj masirala grudi tokom tuširanja i po malo izvlačila bradavice (ne previše više kao masaža jer valjda ako je jače onda izaziva kontrakcije,), rečeno mi je da to otvara kanale, i stvarno nisam imala problema ni sa mlekom ni sa bradavicama. I posle porođaja sam isti ritual primenjivala dok se laktacija nije ustalila.

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Priprema bradavica za dojenje
16.10.2014 22:28:39   
plačljiva
Može li neko da nam objasni kada i koliko se pripremaju dojke za dojenje,kada početi sa mazanjem i koji preparat koristiti?user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Priprema bradavica za dojenje
16.10.2014 22:41:50   
mati
Placljiva ja sam oko cetvrtog meseca , a mozda i ranije, pocela da utrljavam AD kapi . Oko osmog sam samo nakapala i razmazala malo, kao sto zene rekose, da ne bi masiranje izazvalo kontrakcije. I nisam imala problema sa dojenjem.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Priprema bradavica za dojenje
16.10.2014 22:47:52   
Mala Elena
Ja ih nisam morala pripremati, bradavice su mi ok!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Priprema bradavica za dojenje
16.10.2014 22:50:39   
Sanjica26 RR
Isto ih nisam pripremala i sve je bilo ok.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Priprema bradavica za dojenje
16.10.2014 22:51:04   
Rosita
Prvi put cujem za ovu vrstu pripreme, kad videh naziv teme misljah na pripremu pred podoj, eventualno pranje grudi i td. A ovo, kao i kod Male Elene, nikakva priprema, receno mi je u porodilistu da su mi grudi stvorene za dojenje :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Priprema bradavica za dojenje
17.10.2014 0:13:02   
New Mom
Stav je da nije potrebna bilo kakva priprema pre porodjaja.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Priprema bradavica za dojenje
17.10.2014 7:54:58   
daca77
Ja svoje bradavice mazem vec mesec dana kremom od Melle. U DM nema te kreme koju pominjete, pocela sam je traziti jos pocetkom septembra, ali u je u Nisu nema.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Priprema bradavica za dojenje
17.10.2014 9:02:56   
Trcosava
Čitam i bledo gledam u šta pišete. Nikakvu pripremu ovde nije meni niko pominjao. Niti sam se mazala onda, niti sada. Grudi bolele i onda i sad po malo. Sad možda malo više bradavice, ali opet ništa ne mackam.

Nisam mackala ni sa Anom kad sam se porodila. Nisam je dugo dojila, ali nisam ni imala problema. Mislim da trudnice svakim danom sve više plaše raznoraznim stvarima.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Priprema bradavica za dojenje
28.11.2014 10:11:12   
srculence25
Mene ne bolu grudi nisu me bolele od pocetka trudnoce pa umislim da necu imati mleka user posted image
Nego bradavice su mi nekako kao osusene kao suve neznam kako da objasnim.Mazala sam obicnim mlekom za telo ali to je vec 2 meseca tako nekako suvo user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Priprema bradavica za dojenje
28.11.2014 10:56:08   
New Mom
Velicina grudi, kolostrum u trudnoci (ili ne), napetost grudi u trudnoci itd. - nista nije pokazatelj da necete imati mleka!
Samo oko 3% zena ne moze da doji, a razlozi su otklonjena dojka, kancer, nerazvijeno zlezdano tkivo dojke, rascep nepca bebe itd. Znaci, ekstremne situacije.

Bradavice nema potrebe posebno tretirati. One gvrzice oko areola su lojne zlezde koje prirodno to podmazuju.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Priprema bradavica za dojenje
28.11.2014 11:23:18   
daca77
NM, a zasto su te kvrzice kod mene zadebljane i deformisane, narocito sa donje strane?...jos su poprimile neku tamnu, crnu bojuuser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Priprema bradavica za dojenje
28.11.2014 11:29:20   
soni
Moram poceti dosta ranije...U prvoj trudnoci sam plakala i dojila...yzasno je bolelo

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Priprema bradavica za dojenje
28.11.2014 11:30:35   
daca77
Soni, ja ravna ko daska...juce sam bas razmisljala da beba ne moze doci do dojke ako ja lezim na boku...

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Priprema bradavica za dojenje
28.11.2014 11:32:33   
soni
Pa kako ti nisu narasle???user posted image

Nadoci ce ti mleko videces...Jel ides na savetovanje o dojenju?

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Priprema bradavica za dojenje
28.11.2014 12:11:09   
New Mom

IZVORNA PORUKA: daca77

NM, a zasto su te kvrzice kod mene zadebljane i deformisane, narocito sa donje strane?...jos su poprimile neku tamnu, crnu bojuuser posted image

Bas zbog te uloge za koju se spremaju.
Areole inace potamne jer je tako priroda uredila da ih bebe (koje ss radjaju sa uzasnim vidom) lakse uoce.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Priprema bradavica za dojenje
28.11.2014 12:13:08   
New Mom

IZVORNA PORUKA: soni

Moram poceti dosta ranije...U prvoj trudnoci sam plakala i dojila...yzasno je bolelo

Dojenje niposto ne sme da boli! Na pocetku moze da bude malo nelagodnosti, al nikako da places od bola.
To je znak da nije bila pravilno na dojci i da ne hvata pravilno (a time se i inace ne stimulise pravilno onda dojka i brzo se smanji kolicina mleka).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Priprema bradavica za dojenje
28.11.2014 12:20:54   
daca77
NM, pripremi se za gnjavazu, narednih nedelja...user posted image
A da li je potrebno ponetil lanolin mast u porodiliste, jer mi apotekarica ne daje...pominje balsam i mast...

< Poruku je uredio daca77 -- 28.11.2014 12:26:36 >

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Priprema bradavica za dojenje
28.11.2014 12:45:10   
New Mom
Samo pitaj.user posted image

Ne znam. Meni nije trebalo. Al zene nose.
Mast je intenzivnija od balsama.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here