|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.1.2015 22:14:28   
bubulence
haos kao i obicno... sacekaj jos malo pa ako ne uplate vijaj...
meni jos nije legao ni septembar. navodno svi papiri su sada u redu ali nikako da dodjem na red... zbog toga E i ja nemamo knjizicu, i ne mogu da predam papire za decembar, jer trudnice sve mogu bez knjizice osim da dobiju hranarinsku listu koja mi je potrebna... ali obzirom da cekam tek uplatu za septembar, o decembru necu ni da razmisljam...

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 1976
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.1.2015 22:42:59   
Ipokrisia
meni sredinom decembra stiglo za mesec oktobar...35%

Nije mi jasno kako neke zenice ne dobiju onih 65%, posto to nije na fondu ,to treba poslodavac da isplati ,kad pusta inace plate zaposlenima u firmi.Takodje , nije mi jasno kako porodiljsko moze da bude manje.Porodiljsko je valjda uvek 100% plata(osim topl.obroka i prevoza) i to je sve na poslodavcu, nije na fondu,osim ako sam ja nesto propustila pa se u medjuvremenu promenilo user posted image

< Poruku je uredio Ipokrisia -- 7.1.2015 22:43:16 >

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1977
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.1.2015 22:49:04   
bubulence
Trudnicko poslodavac moze da isplacuje sa platama ostalih radnika ali nije obavezan, moze i da ceka uplatu od drzave pa da prosledi na racun trudnice.
za porodiljsko se, koliko znam, uzima prosek za 12 meseci, meseci koji nedostaju se racunaju kao minimalac pa mozda zato ispadne manje. a ako sam dobro shvatila i kod trudnickog i kod porodiljskog se umanjuje za prevoz i topli obrok...

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 1978
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.1.2015 22:52:55   
Ipokrisia
aha...ok sad mi je jasnije, nisam znala da nije obavezan poslodavac onih 65%..bezveze totalno...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1979
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.1.2015 23:01:01   
QueenJ
Ja nemam pojma više šta da radim... Hajde, eksperti, pomažite!!! user posted image
Lako bih ja da mi je poslodavac ovde, ali je sedište firme u Bg-u.
Naime, trudničko sam primila, svoja 3 mesecaa, sa zakašnjenjem, naravno.
Na porodiljskom sam od 29.06, primila sam samo jednu platu, za jul i ništa. Poslala sam svu dokumentaciju koju sam mogla (jer, npr, ne mogu da im dostavim fotokopiju radne knjižice, jer je kod njih). Moji papiri još nisu predati!!! I stalno me nešto voza-kao nešto fali... Poslednji put mi je tražio potvrdu o zaposlenju supruga. user posted image Toga nema ni na jednom spisku za potrebnu dokumentaciju.
Šta ja sad da radim? Kome da se obratim?!

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 1980
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.1.2015 23:05:30   
bubulence
jesi zvala socijalno da vidis? ja sam na kraju zvala njih i oni mi rekli sta nema od papira, ili poslednji put da su svi papiri u redu ali da cekam... ako nije predao preti inspekcijom. on mora da ti uplati plate pa da ceka refundaciju.

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 1981
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.1.2015 23:08:35   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: QueenJ

Kako stoje stvari, ja ću u inspekciju.
Koristan članak KLIK


Queen, poslodovaca MORA tebi da isplati platu kada i ostalim zaposlenima, tebe ne zanima da li je on predao, kada je predao i ostalo, to samo njega treba da zanima jer njemu država refundira, on tebi MORA da isplati pre refundacije.

Vidim da si ti stavila link za inspekciju rada, ja bih im pisala na tvom mestu.

Jbg. kada smo banana država, pa moramo da se borimo za svoja prava koja su u drugim državama podrazumevaju i poštuju.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 1982
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.1.2015 23:14:35   
dunja RR

Jbt. kako mene nerviraju ovakve stvari - to predavanje papira traje 1 minut! Znam, jer ja nosim papire sama za sebe, preciznije tri papira - NZ obrazac (sadrži iznos plata, nije mudro slovo, knjigovođa spremi za čas) izvod iz poreske (to se dobije na mail automatski iz poreske kada se plata isplati) i izvod iz banke na kom se vidi da je plata isplaćena. Nema bre tu nikakve nauke, prosto kao pasulj, ne znam zašto je to nekom teško da uradi da bi jedna mama dobila ono što joj sleduje i po zakonu i po zdravom razumu, neće dete gajiti od vazduha!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1983
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
10.1.2015 23:18:32   
bubulence
ma ja sam odlepila za trudnicko. i ne zanima me sto je to minimalac, hocu svoje pare. i sada sam ih zvala svaki dan i bila dosadna i juce mi je javljeno da su mi uplatili septembar i oktobar. ali opet fali novembar da bih dobila markice za knjizicu. i opet cu od ponedeljka zvati svaki dan dok mi ne isplate novembar.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1984
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
11.1.2015 8:56:42   
wivern

IZVORNA PORUKA: bubulence
juce mi je javljeno da su mi uplatili septembar i oktobar.

Meni jos uvek duguju avgust i septembar.
Queen i ja mislim da porodiljsko moraju da ti isplacuju kad i plate drugih zaposlenih. Ja sam popunjavala samo jedan papir na kome su moji podaci gde radim, podaci mm i podaci o detetu. Poslala sa tim njegov izvod iz maticne i to je to.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1985
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
11.1.2015 9:01:34   
Klarita
Evo, ja sam dokaz da ne moraju user posted image
Kog bre ja da zovem za januaruser posted image prosli januar...onda mi leglo 75% plate cini mi se...moram na izvodu da vidim...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1986
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
11.1.2015 9:08:11   
wivern
Klarita tebe su bas ukanalili user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1987
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
11.1.2015 9:29:13   
Klarita
Cirkus...hvala Bogu te isplatise sve, sad cekam samo "citapku" iz poreske za solidarni porezuser posted image pa onda na sud molim lepo...promenila mi se direktorica, vce me boli uvo za ljudskost...ovu zenu sad znam onako komsi komsa...tuzicu i skolu, a posebno gospodina koji se poigravao mojim papirimauser posted image

Znaci, moram da vidim za taj ajnuar...onda mi leglo oko 70/75%...nemam pojma kako, nikome nije jasno...otvorila sam trudnicko 20.01.'14. pa primila u februaru tih xy posto, pa marta za februar maaalko vise od 100% (Boze cuvaj i brani) i onda otvorih 05.03.porodiljsko i trt...ma i tu me negde zakinuouser posted image moram da idem da sednem pored njega uz kompjuter i gledam. Jer njemu ne ide u dzep, ali meni iz dzepa dauser posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1988
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
11.1.2015 9:56:57   
bubulence
Klarita tvoj slucaj je specifican, ne bih ti bila u kozi.
Wiv, meni je zena u socijalnom rekla da ako su papiri u redu isplacuju najkasnije 3 nedelje od prijema kompletne dokumentacije. znaci zovi knjigovodju, davi, gnjavi, preti...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1989
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
11.1.2015 10:09:21   
QueenJ
IZVORNA PORUKA: dunja RR
Queen, poslodovaca MORA tebi da isplati platu kada i ostalim zaposlenima, tebe ne zanima da li je on predao, kada je predao i ostalo, to samo njega treba da zanima jer njemu država refundira, on tebi MORA da isplati pre refundacije.

Ja to znam i stalno mu govorim. Piše čak i na spisku papira i pravilniku koji sam dobila u opštini. Ali on kaže da nema i da će me platiti tek kada preda papire. I od tada me zavlači.
Pretila sam inspekcijom-kaže da će biti samo gore i da će se otegnuti.
Molila sam i rekla da moram da gledam sebe i svoje dete-odgovorio da gledam na šta hoću...
Ne mogu da verujem kakav je bezosećajan. A ženi kupio tel. od 1000e, za NG išao u Švajcarsku. A ovamo-nema!


_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1990
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
11.1.2015 10:23:21   
bubulence
onda i pozovi inspekciju i gotovo. nece da se otegne jer ce te isplatiti. zna i on da po zakonu mora da te isplati pa ce sigurno pre to uraditi nego da se cima sa inspekcijom a zna da nije u pravu

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 1991
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
11.1.2015 11:15:48   
anita
Ja sam sada pregledala poruke sa uplatama. Zadnju uplatu od 35% sam primila za septembar i to je bilo 03.12. Posle toga nista ..user posted image Strasno ...

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1992
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
11.1.2015 12:37:19   
wivern

IZVORNA PORUKA: bubulence
Wiv, meni je zena u socijalnom rekla da ako su papiri u redu isplacuju najkasnije 3 nedelje od prijema kompletne dokumentacije. znaci zovi knjigovodju, davi, gnjavi, preti...

Bubi pa sta to znaci, da idioti nisu poslali celokupnu moju dokumentaciju nego samo papire za dva meseca??
Ja se sve nadam da ce biti uplaceno ovih dana zbog praznika. I za roditeljski dodatak su mi rekli da ce biti tek krajem januara a predala sam pocetkom decembra.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1993
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
11.1.2015 12:43:14   
bubulence
pa da Wiv, tako ispadne. samo ti pozovi i vidi sta je sa papirima. moja celokupna dokumentacija je predata 23.12. za septembar i oktobar a eto isplaceno je u petak. a kada sam zvala pocetkom decembra (oko 10.) rekli su da obradjuju papire koji su dostavljeni 24.11. Hocu reci nije da drzava mnogo kasni nego da se knjigovodje zezaju i ne predaju na vreme, pa jos i kada predaju uvek nesto nedostaje...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1994
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
12.1.2015 13:13:45   
Anarunika
Evo mene opet. Bila u Nemanjinoj 30. Tamo je haos, one žene ne znaju gde biju. Još jedna trudnica-vaspitačica bila da proveri šta joj je sa platom jer dva meseca nije ništa primila.
Elem,pitam ja za svoja dokumenta i sednem . Čekam,čekam i dobih odgovor: Dokumenta su kod njih stigla 05.01.2015. (poslata su iz Šida 22.12.2014. , 24.12. dobili povratnicu da su stigla na onu drugu adresu koja više ne važi.Dakle, pošta od Šida do beograda putuje dva dana, a od radoslava Grujića do Nemanjine 12 dana. Mislim ipak nisu praznici trajali svih tih 12 dana, ali hajde)
Zakonski rok za obradu dokumenata je 30 dana, što u mom slučaju znači do 05.02.2015. pa tek po obradi sledi isplata, pod uslovom da je sa papirima sve u redu, pretpostavljam.
A moja računovotkinja kaže da se dokumenta za trudničko šalju krajem meseca za prethodni mesec. Znači ona je meni za novembar poslala 22. decembra, pa će sad za decembar da pošalje oko 20. januara, pa za januar krajem februara ( sa drugim delom plate) i onda ide porodiljsko. Pa sad ne znam da li je za svaki mesec obrada 30 dana ili kad uđeš u sistem onda to ide redovno.
I pitanje: Da li neko zna da postoji tema o zdravstvenom osiguranju i z.knjižicama jer i tu imam slučaj koji bih podelila sa rr-ovkama user posted image

< Poruku je uredio Anarunika -- 12.1.2015 13:20:19 >

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1995
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
12.1.2015 13:47:56   
bubulence
Anarunika sta ti je sa zdravstvenom? ja vec mesec dana ne mogu da dobijem markicu

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 1996
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
12.1.2015 13:54:49   
Anarunika
Sada traže "Izvod iz pojedinačne poreske prijave" za 6 meseci unazad. To je valjda dokaz da je za mene porez plaćen i da ništa ne dugujem . Ali je stvar u tome što je to novo a nigde niti je rečeno niti objavljeno, makar ne da ja znam Računovođa mora da ode na portal poreske uprave, da se preko PIB-a uloguje i tamo skine čitav taj program da bi mogla da odštampa to što treba. Prvi put kada sam otišla po markicu saznala sam za tu novinu. Drugi put kada sam otišla ispostavilo se da mi je računovođa dala pogrešne papire jer ni ona žena nije imala pojma o čemu se radi. Onda sam tražila da mi detaljno objasne šta i kako i sada čekam da mi stignu ti papiri koje mi je r. danas poslala pa da idem da vidim da li će mi treća biti sreća. A šta je kod tebe problem Bubulence?
Izvinjavam se ako ima tema i molim moderatore da nas prebace u istu, ja nisam mogla da nađem.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1997
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
12.1.2015 14:10:12   
gale77
Pa valjda svakoj trudnici sa potvrdom od ginekologa o trudnoci moraju da overe knjizicu.
Stvarno nisu normalni ako i tu ima problema.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1998
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
12.1.2015 15:14:02   
bubulence
ne moraju... naravno...
Anarunika nesto slicno i kod mene. posto mi poslodavac isplacuje plate i uplacuje doprinose tek kada drzava njemu plati (a sada je uplacen sept i okto), nemam placene sve doprinose i ne mogu da mi daju markicu. znaci tek kada bi mi uplatio za novembar i decembar oni bi meni dali markice...
e sad, trudnice mogu sve i bez markice. samo ne daju hranarinske liste. ja ne mogu da dobijem hranarinsku listu za decembar pa ne mogu ni da predam papire tako da mi taj decembar ne moze biti isplacen... i kako onda da dobijem markicu i ostale uplate...

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 1999
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
12.1.2015 17:28:01   
Anarunika
Šta su hranarinske liste? ma užas od komplikacija i bespotrebno maltretiranje. Meni su tražili te izvode od juna do novembra. I kako zamišljaju da mi sve to ispratimo kada država stalno sa nečim kasni! I sve preko naših leđa. Ali neću da se nerviram, ja sam trudnica i ima da me tretiraju sa punim poštovanjem!!! user posted image

A da, u Mišoviću su mi naglasili da nabavim markicu kao da sam neki prestupnik i to je ono što me najviše nervira, što gde god se pojavim čak i sa stomakom do zuba moram da se pravdam.

< Poruku je uredio Anarunika -- 12.1.2015 17:30:15 >

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here