|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.2.2015 17:50:20   
dunja RR

Queen i ja to prvi put čujem.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 2026
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.2.2015 18:01:32   
isidora88
a ko odlucuje o bolovanju, ako ginekolog napise preteci pobacaj, obavezno mirovanje, ko moze da kaze da ne treba da neko miruje?user posted image
koliki je minimalac? koliki su doprinosi za recimo platu 30000 din?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2027
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.2.2015 18:05:56   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: dunja RR
Sada sam dobila dopis (na kuću) da im vratim nekih 1.800 dinara koje su mi više isplatili u martu. Znači nije mi dovoljno što su mi isplaćivali 3 puta manju platu već sada traže i nekih 1.800 dinara. Možete mislit tek tu nebulozu. Jbt zar im toliko fale pare da više ne biraju gde da hapaju.

A obrazloženje je - da je došlo do smanjivanja plata u javnom sektoru, a obzirom da sam primala pare od države za trudničko (iako radim u privatnoj firmi), moja plata se smatra platom iz javnog sektora, te je umanjena.

Jel to znači da se sve isplate trudničkog i porodiljskog smatraju platama u javnom sektoru, i biće umanjene sa novim merama umanjena, ne kapiram?


Evo da ispišem istoriju mog slučaja, koji je danas dobio potpuni obrt user posted image
Znači, prvo stigao zapisnik, da moram državi vratiti 1.800 dinara (nekih) zbog smanjenja plata u javnom sektoru (radim u privatnoj firmi). Posle par meseci stiglo i rešenje. Ja platila. Posle par dana zovu me iz banke, poreska vam vraća pare, ne znamo razlog. Ja u zbunu. Pare mi vratili na račun. Danas sam nevezano za to rešenje i tih 1800 dinara, išla u poresku da predam papire jer smo preselili kancelariju, i slučajno im pokažem to rešenje - kažu, pa vi to ne trebate da plaćateeee, to je greška. Čude se i ko je vratio pare, kažu da poreska nikom u istoriji nije vratila pare. Ko je meni vratio, pojma nemam, ali legle su na račun user posted image
Rekli su mi da sve trudnice ili porodilje koje rade u privatnim firmama ne podležu smanjenju plata i moraju što pre podneti podneti prigovor ako im stigne zapisnik (znači prigovor podnosite na zapisnik, a ne na rešenje koje stiže nakon zapisnika, jer je tada kasno za prigovor. Na rešenje može tužba a to se nikom ne isplati da ganja, valjda). Ja nisam podnela svojevremeno taj prigovor na zapisnik jer mi je rečeno da moram da platim kada sam pitala (ne bitno sada koga ...ja i platih ali ...). Međutim, prihvatiće mi prigovor na rešenje jer vide u radnoj knjižici da nikada nisam radila u javnom sektoru. Otkucala sam prigovor i sutra im nosim. Inače imaju pun ormar prigovora, te se ne libite da im napišete isti, ako vam stigne nešto slično. Zato i pišem ovde, da ne plaćate državi nešto što ne trebate da plaćate (ako vam slučajno stigne takav zapisnik, a niste zaposleni u javnom sektoru), a zbog greške nekog u državi (meni rekoše da je grešku napravio neko u trezoru).

< Poruku je uredio dunja RR -- 2.2.2015 18:16:55 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2028
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.2.2015 18:08:05   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: isidora88

a ko odlucuje o bolovanju, ako ginekolog napise preteci pobacaj, obavezno mirovanje, ko moze da kaze da ne treba da neko miruje?user posted image
koliki je minimalac? koliki su doprinosi za recimo platu 30000 din?


Konačnu odluku donosi komisija. Tu oko 25000 je valjda minimalac. Računaj da su doprinosi oko 70%na neto, mada Von će reći preciznije.

< Poruku je uredio dunja RR -- 2.2.2015 19:39:06 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 2029
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.2.2015 18:09:42   
QueenJ
Mora da sam ja nešto pogrešno razumela. Izvinite zbog dezinformacije. user posted image
Minimalac je oko 21000-22000 din.
user posted image Dunja, neko da napiše i lepu vest.

< Poruku je uredio QueenJ -- 2.2.2015 18:10:56 >


_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2030
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.2.2015 18:28:58   
vonavoj
Uh..sad nisam u toku,menjali su minimalac,% doprinosa..ali na sajtu cekos su novi podaci..a i nwgde sigurno na netu ima obracun plate i doprinosa..zaboravila sam koji sajt..sa moba sam!

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 2031
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.2.2015 18:54:05   
isidora88
znaci neki tamo iz komisije moze da kaze da i pored dijagnoze preteceg pobacaja ili sta vec, ja ipak sposobna da radim.
i sta ako zena ne daj boze stvarno pobaci ili se nesto ikomlikuje, hoce li oni odgovarati? koja nebuloza, da pored strudnog lica, neki tamo odlucuje o tudjoj sudbiniuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2032
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.2.2015 21:40:08   
jess021
Isi, u komisiji su lekari i ako je trudnoca rizicna nece ti praviti problem.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 2033
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.2.2015 21:51:34   
isidora88
nisam trudna jos uvek, ali me zanimalo, meni je prva trudnoca bila bez krvarenja, imala sam neke manje kontrakcije, nista ozbiljno, ali mucnine i povracanje su bili grozni do skoro 7. meseca, ja u takvom stanju ne bih mogla da radim ako mi se ponove mucnine, ne znam da li to prolazi na komisiji? i jel priznaju nalaz privatnog doktora, ili samo drzavnog ginekologa?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2034
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.2.2015 22:12:33   
dunja RR
Koliko znam doznake izdaje samo državni ginekolog. Ja sam vodila privatno trudnoću ali doznake su morale od državnog, a državni je doznake pisao na osnovu izveštaja privatnog dr. kod koga sam vodila trudnoću.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 2035
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.2.2015 22:13:34   
dunja RR
I da, niko ovde još nije pisao da mu nisu dali bolovanje, koliko se sećam.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2036
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.2.2015 22:17:56   
jess021
Samo drzavni ginekolog ti moze otvoriti bolovanje i dati uput za komisiju.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2037
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.2.2015 22:18:26   
isidora88
uh dobro je ondauser posted image , nadam se da drzavni gin.nece praviti problem oko pisanja izestaja, da ne bude da me proverava drz.gin. i cacka bez potrebe
jedva cekam user posted image

< Poruku je uredio isidora88 -- 2.2.2015 22:19:44 >


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2038
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.2.2015 22:33:58   
bubulence
ovaaakoooo:
minimalac je mali user posted image . npr za oktobar je bio oko 21000, za novembar 18700... zavisi od radnih dana u mesecu... imate na sajtu.
Isi, doprinosi su oko 65% od iznosa koji uplacujes ali je sada mnogo poostreno. na primer, ukoliko si ti prijavljena na neko radno mesto i odes na trudnicko bolovanje, tvoj gazda-direktor je duzan da na to mesto primi drugog radnika i placa doprinose za njega... mogu i da ne reaguju ali evo u mojoj firmi su pravili problem, a cujem i u jednoj firmi u Veterniku gde mi je radila drugarica koja je sada na porodiljskom.
trudnicko ne moze biti ispod minimalca, a porodiljsko moze, zavisno koliko meseci si bila prijavljena pre odlaska na bolovanje

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 2039
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.2.2015 22:38:46   
adulence
Bubi a sta ako nemaju potrebu za drugim radnikom ? Mm imaju tu porodicnu trgovnu i ne zaposljavaju nikoga sa strane,i da jedna jos stvar me zanima,znaci ako mene sada prijave,ja cu onda do porodjaja imati 6 meseci staza i to bi onda znacilo da bih primala celu platu tokom porodiljskog,a da ipak imam jos jednu nedoumicu jer kada odem na trudnicko poslodavci sve vreme placaju meni doprinose ili?

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2040
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.2.2015 22:40:52   
isidora88
bubi , ako nije tajna u kakvoj firmi si ti prijavljena, tj. cime se bavi? ja bih se prijavila u kaficu, tamo stalno dolaze novi radnici, ali je retko ko prijavljen user posted image
znaci moj trosak je da jedna cela plata, recimo 25000-30000 din. to dajem gazdi, plus koliko meseci treba da ulacujem doprinose, ja bih otisla odmah na bolovanje.
da li moram biti prijavljena za stalno ili?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2041
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.2.2015 22:45:06   
bubulence
moras da uplatis jednu platu i doprinose kao da radis, onda drugi mesec si na racunu poslodavca, znaci opet ti placas i treci mesec ti placa drzava. i ti bi do porodjaja skupila 6 meseci pa bi imala ceo iznos. ako se prijavis na vise od minimalca velike su sanse da ce traziti da se neko drugi primi na tvoje radno mesto, to je sada po novom... ali trudnice na minimlacu ugavnom ne diraju.
ja sam bila prijavljena na 40 hiljada, zvali su iz socijalnog i rekli da pristanem na minimalac inace cemo morati na sud, cisto da dokazemo zasto na mom radnom mestu nema nikoga ako sam vec ja kao radnik bila potrebna. pristala sam na minimalac... cisto da se dir ne bi cimao a i razvlacilo bi se mesecima...

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 2042
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.2.2015 22:49:27   
adulence
Hvala ti puno,svw je ovo mwni tako novo i nepoznato,pa verovatno pitam i glupa pitanja,ali sta da radim kada se prvi put susrecem sa ovim....

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2043
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.2.2015 23:05:29   
bubulence
znas kako kazu, nema glupih pitanja... a i ko ce sve pohvatati u ovoj skrnavoj zemlji...

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 2044
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.2.2015 23:15:23   
Maraj
Sta je sad ispalo jer trudnicko u Beogradu 100% ili ne?

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2045
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.2.2015 23:23:51   
isidora88
hvala bubi, sad mi je jasnije, adulence ni ja nemam pojma o ovome, a skupljam info i za drugaricu koja je saznala da je trudnauser posted image
znaci treba mi oko 60-ak hiljada za tu akciju, 25000 plata + doprinosi za 2 meseca. jel kasne te isplate?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2046
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.2.2015 23:36:19   
bubulence
pa dobro doprinosi na 25000 su ti oko 13-14000 pa za dva meseca. platu ti samo uplati na tvoj racun, znaci te pare odmah uzimas nazad. drzava kasni oko dva meseca... ako poslodavac sve uredno predaje. Isi nemoj nama te price za drugaricu i td... sve nam je jasno user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 2047
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.2.2015 23:41:00   
isidora88
znaci onda prakticno treba samo 30.000 din, (ako ove sa racuna odmah uzimamo) pa to je super user posted image
samo da se nesto ne promeni do moje trudnoce, da se ne ukine ova mogucnostuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2048
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.2.2015 23:45:32   
bubulence
pa da, tako.... samo ti pozuri user posted image .
marej za BG ne znam. zapravo nema nista 100% jer oni od tog iznosa oduzimaju topli obrok i prevoz pa ispadne nesto manje ali to je njima 100%....

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 2049
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.2.2015 23:53:13   
isidora88
i jel ja dobijam minimalac ili 25000 ako sam prijavljena na taj iznos?
bubi, zurim ja, samo da odstaziram sta imam, pa ako me ne prime odmah odoh ja po bebu user posted image , a ako nadjem posao posle porodjaja uvek moze mm da uzme porodiljsko, sto mi je super, a i on navija za touser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here