|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete odbija da jede
31.10.2014 16:00:40   
mirkam
A zamislite kad ja pustim M da sam jede MIXANU hranu na šta liči prvo on a
pa sve oko njega user posted image Imam jednu sliku na šta mi je dijete liči kad sam odlučila da ga pustim da sam isproba teksturu hrane, al ne znam gdje da je okacimuser posted image
Šalu na stranu,pisala sam već u temi da on u poslednje vrijeme ruča po sat vremena.Drži zalogaj u istom i neće da proguta.Još mu miksam i čini mi se da gnjeceno tek nebi jeouser posted image A možda tu i grijesim,možda bi ga gnjeceno navelo da zvaće i brže guta user posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Dete odbija da jede
31.10.2014 16:32:04   
doktorkakristal
MIRKAM Dora zvace samo kad ona hoce i koliko hoce,u sustini nije da nece bas nista ali oko svega se natezemo,evo danas joj spremila rucak piletina,krompir praziluk tikvica i cvekla sve to spremljeno na pari dodala maslinovo ulje malo soli i umiksala,jela je nekih 100 gr normalno,ostalih 100gr uz natezanje i dubljenje na trepavicama,e sad jeste ona pojela ali me izludjuje to njeno ponasanje,jede znaci samo dok ne utoli glad i onda negoduje,ja mislim da ne preterujem 200 ili 220 gr nije sad ne znam kolika kolicina za nju,pri tom nije ona sicusna ili mrsava taman je ali kad bi jela koliko ona hoce verovatno bi licila na onu decu iz Etiopije user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Dete odbija da jede
31.10.2014 16:41:45   
Mala Elena
user posted image user posted image
Elena slabo jede zadnja dva dana, uvuce donju usnu i tu je kraj , ne pomazu animacije ... sad kad joj treba vise da se razvija, ona zivi na mom mleku ..nije bukvalno ali blizu. Zitarice hoce , voce tu i tamo a povrce je jako veliki problem user posted image poludeh .

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Dete odbija da jede
31.10.2014 16:51:02   
doktorkakristal
ME mozda su zubi kod vas problem,zitarice su jako zdrave ja ih bas forsiram kod Dore

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Dete odbija da jede
31.10.2014 21:41:38   
mirkam
Doco,identičan scenario!Samo što M malo veću količinu pojede.I on napreduje ok,ali to što kažeš da mu dajem koliko on hoće definitivno bi bio neuhranjen.
I nije faza,mislim ovo već traje i traje.I bojim se da tako i ne ostane.Sve je super kad dijete guta,ali on zacementira usta i drži zalogaj kao da mi se inati.Kad posle pola sata proguta,on uredno zine.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Dete odbija da jede
31.10.2014 21:56:08   
doktorkakristal
MIRKAM opet se ponavljam kod dore je taj refluks pokretac svega e sad ona ce definitivno uvek imati taj problem jer ga ja imam i dan danas meni su kriticni jesen i prolece ja npr odjednom izgubim apetit i mogla bih danima da ne jedem gubim na kilazi onda se sve sredi tokom zime i leta,posto sam ja toga svesna ja u tim momentima jedem na silu i to je stvarno strasno bukvalno mi se gadi hrana jedva je gutam,zato donekle razumem Doru ali mi jezao sto ce se muciti sa ovim i dalje user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Dete odbija da jede
1.11.2014 7:10:14   
mirkam
Au Doco,pa gdje baš nadje to da naslijedi user posted image U svakom slučaju dobro je da znaš da je možda i to problem,da ne maltretiras dijete previše na silu.Milica mala,sve će to biti lakše kad još malo poraste user posted image

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Dete odbija da jede
1.11.2014 8:47:18   
doktorkakristal
bar znam da ce biti vitka user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Dete odbija da jede
29.1.2015 12:35:24   
Misha i Ljisha
Evo jutros. Pravila sam palacinke, uzela je 4 griza od jedne palacinke i cetvrti griz je bacila, znaci to nije ni cela palacinka, posto voli da se igra sa palacinkama ona ih gricka sa strane tako da je prakticno napravila cetri male rupe na jednoj palacinki. Ok ne mora mislim se ja. Ajd malo kasnije. Palacinke umotane stoje ona nista.

U jednoj casi stoji suvo grozdje, nijednu jedinu grozdjicu nije uzela.
ok
odemo napolje, predjemo bar kilometar i po i zadrzimo se napolju vise od sat vremena, racunam ajd ponudicu joj bananu sita je pa ce valjda to pojesti. Dala joj bananu ona uzela jedan JEDINI griz. Ok dam joj jabuku ona isto samo jedan griz.
I legla je da spava.

Popila je caj. I napravila sam joj sokic u kojem sam joj uvalila malo limuna. (posto nece limunadu onda limun turam kao i beli luk gde god stignemuser posted image ) ali to je bukvalno par kapi limunovog soka.

Pravim rucak tj gozbu pa cemo videti sta ce jesti.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Dete odbija da jede
29.1.2015 13:02:35   
ishler
Za apetit su definitivno najbolje granule vitamina b razmute se u mleku i izgleda kao cokoladno mleko,mislim da galenika pravi,probali svi u mom okruzenju i kazu posle par dana deca jedu kao provaljena,cak od moje drugarice mala koja je kaznjavana u vrticu jer nista ne jede,pocela je da jede....

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Dete odbija da jede
29.1.2015 13:06:39   
emicaa
Meni je mama prije davala(tjerala me) da pijem svježa jaja da dobijem apetit,bože ima li išta odvratnije od toga ali pomagalo je,mada kako ćeš joj dati tako nešto fujda popije kad neće ništa drugo što spremiš,imaju i one tabletice B komplex

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Dete odbija da jede
29.1.2015 13:09:31   
ishler
Ovo su bas granule razmute se u mleku ili vodi,kazu da pomaze....moje dete je uvek bilo jesno pa nisam probala....

< Poruku je uredio ishler -- 29.1.2015 13:10:19 >

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Dete odbija da jede
29.1.2015 13:10:07   
Mala Elena
Ljiso , koliko dugo to traje? Ja posizim kad odbija da jede, ali tako svaka majka. I ne moze covek da se ne nervira . Dva dana smo imali muke sa njom , skakala je po hranilici kao poparena vrucom vodom! I vristala , plakala...i Boga mi uhvatila traumu od sile.Ali proslo je. .
A taj sirup sto joj dajes , koliko dugo joj dajes ?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Dete odbija da jede
29.1.2015 13:15:25   
Misha i Ljisha
ME ovo traje vec skoro pola godine.
Dok je bila bas beba ako nije jela znacilo je da ce uskoro zub da izadje. Ne verujem da joj petice izlaze pola godine (nijedne jos uvek na vidiku)

Dajem joj imunocink za decu preko godine je

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Dete odbija da jede
29.1.2015 13:18:46   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: emicaa

Meni je mama prije davala(tjerala me) da pijem svježa jaja da dobijem apetit,bože ima li išta odvratnije od toga ali pomagalo je,mada kako ćeš joj dati tako nešto fujda popije kad neće ništa drugo što spremiš,imaju i one tabletice B komplex

i ju ne mogu je naterati da polize kasicicu medauser posted image a kamoli nesto drugo. Kazu uzmi riblje ulje i sta ja znam. Ali nema sanse ja njoj bilo sta da dam. Ja uvalim kroz caj eto taj imuno cink i prvo joj sipam malo caja da popije do kraja pa ako je to popila dodam jos caja bez imuno. eto tako se snalazim.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Dete odbija da jede
29.1.2015 14:04:29   
Modessty

IZVORNA PORUKA: ishler

Za apetit su definitivno najbolje granule vitamina b razmute se u mleku i izgleda kao cokoladno mleko,mislim da galenika pravi,probali svi u mom okruzenju i kazu posle par dana deca jedu kao provaljena,cak od moje drugarice mala koja je kaznjavana u vrticu jer nista ne jede,pocela je da jede....


jao užasnuh se kad videh ovo!!!! Kažnjena jer ne jede! O božeeeee! ALi neću o tome ovde!


Danilo ima periode i dlaje kad neće da jede. Promenilo se jedino to što sam ja naučila da to odkuliram i da se ne nerviram toliko. A izluđivao me sa dve godine koliko nije hteo ništa!
Kad se tako desi da neće da jedu i da vrište i plaču, nemojte ništa na silu. Dajte im ono što vole da jedu (pri tom ne mislim na slatkiše već nešto od jela što vole). Neće im biti ništa ako recimo dva dana za redom jedu samo krompir! Ili samo supu i slično.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Dete odbija da jede
29.1.2015 14:04:43   
dijana1*
Ljiso a sta mislis da od hrane napravis igru. Npr. ispeci jaje i stavi u sredinu pa mu od paprike, tikvice ili bilo kog drugog povrca napravi oci, usi, ruke, noge...... na taj neki fazon pa da vidis sta ce biti.
Ja obicno molim Vuka a joooj nemoj pojesti npr. nogu ostace bez noge a on namerno pojede. A meni srce puno user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Dete odbija da jede
29.1.2015 14:06:46   
Modessty
Ja nisam isprobala ali moja drugarica jeste i kaže da je njena ćerka počela da jede zahvaljujući ovom sirupu
user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Dete odbija da jede
29.1.2015 14:09:18   
dijana1*
Vuk je taj sirup pio posle operacije krajnika i u roku od tri dana poceo da jede.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Dete odbija da jede
29.1.2015 14:15:12   
Modessty
Ja probala tada kad smo imali problem sa hranom da mu serviram klopu u nekom obliku - npr životinja ili neko nasmejano lic ei slično. Ma jok! Ne da se on prevariti! Alikod njega pali to što promenimo naziv jela - npr pita sa sirom je sve št podrazumeva sir i testo od pice , preko pite, do sendviča user posted image Recimo prženo jaje je - žuto belo jaje i slično

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Dete odbija da jede
29.1.2015 14:17:46   
Misha i Ljisha
Dijana,probala I to I samo je rezultovalo igranjem sa hranom

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Dete odbija da jede
29.1.2015 16:17:14   
buba.marica
odmah sam poslala muza da kupi apetito da probamo sa njim .... poludeh vise :( ima 22 meseca i jos nema sve zubice mozda ga i to muci vise nisam pametna ... prolupacu user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Dete odbija da jede
29.1.2015 16:30:46   
Figaro88
Jedina stvar koja kod nas pali je potpuno ignorisanje.Sednemo za sto,postavimo,sipam joj sta je vec za jelo i vise ne gledamo u nju,pricamo ali hranu ne pominjemo.I ona jede,ponekad par zalogaja,ponekad sve ali uvek bar nesto.Svaki put kad se silimo i svadjamo ona se rasplace,jednom je cak i povratila i nista ne jede...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Dete odbija da jede
29.1.2015 17:20:17   
Misha i Ljisha
eh ovako zvala sam dr. sutra ujutru idemo u laboratoriju. Krvna slika i urin. Popodne zovem da cujem rezultate. Rekla je ako i dalje bude gubila na tezini da ce nas poslati u deciju bolnicuuser posted image . Za vikend u privatnoj lab radimo one amilaze i cudesa. Pa sad ajd Boze pomozi. Rekla sam mm da kupi sanostol, Klarita bude li mi dete pojelo rucak vec u nedelju dolazimo ona i ja da upoznamo pomajkuuser posted image .

Ok krajnje je vreme da se vidi sta se zbiva. Jer sam sigurna da nije u pitanju samo probirljivost i inat.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Dete odbija da jede
29.1.2015 17:32:29   
bubulence
ljiso cekaj, ne traje vec pola godine da nista ne jede, jel tako? koliko je izgubila na kilazi?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Kada se farbaju jaja za Vaskrs?
Jaja se u Srbiji farbaju još od 16. veka. Kroz nekoliko vekova usavršavale su postojeće tehnike, izmišljale nove, ali je...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

hrana
rajkica

jedu li vasa djeca brzu hranu

da (46%)

ne (54%)


Ukupan broj glasova: 46

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here