|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.5.2015 12:40:58   
Bibilib
Postovanje,imam jos jedno pitanje u vezi Cortinat kreme da li se ona moze koristiti u slucaju kada se kozica na noznim prstima ljusti kao posle suncanja,to se cesto desava mom starijem sinu pa ne znam da li je neko gljivicno oboljenje ili je nesto drugo u pitanju?

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
24.5.2015 19:05:06   
marketing RR
IZVORNA PORUKA: marketing RR

Čestitamo dobitnicama za april mesec:

wivern
Figaro88
Anarunika


user posted image

Drage dobitnice, pošaljite nam na pp ime, prezime, adresu (u Srbiji) i broj telefona.




Cortinat je poslat u petak, stiže vam sutra ili u utorak user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 25.5.2015 12:41:26 >

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
25.5.2015 9:12:33   
wivern
Stigao hvala puno user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
25.5.2015 12:38:40   
Figaro88
Stigao i nama jutrosuser posted image .Imam pitanje za doktorku.Devetog juna treba da ponovimo alergo test pa me zanima da li ova krema moze da utice na rezultate ili mozemo odmah da je koristimo?

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
25.5.2015 15:07:31   
Bibilib
Imam jos jedno pitanje za doktorku sada je u pitanju moj mladji sin,pojaVILE SU MU SE PODKOZNE BUBULJICE PO LEDJIMA i kad se ugreje to ga bas iritira,cesa ga i bas je nervozan.Predpostavljam da je zbog vrucine i znoja jer mu je koza na stomacicu glatka a samo na ledjima neravna.Do sada sam mu mazala samo Pavlovicevu posle kupanja ali sve je isto,ne prolazi...Ne znam da li bih smela da mu mazem nesto drugo i sta,i8li da ga vodim doktoru?
Veliki pozz i unapred zahvalna mamauser posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
26.5.2015 13:15:23   
Anarunika

IZVORNA PORUKA: marketing RR

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Čestitamo dobitnicama za april mesec:

wivern
Figaro88
Anarunika


user posted image

Drage dobitnice, pošaljite nam na pp ime, prezime, adresu (u Srbiji) i broj telefona.




Cortinat je poslat u petak, stiže vam sutra ili u utorak user posted image


Mi juče nismo ceo dan bili kod kuće. Nadam se da se nismo mimoišli sa poštarom user posted image Nema nikakvog papirića u sandučetu.Možda stigne danas.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
31.5.2015 21:49:48   
Tajčica
Nama je Cortinat baš omogao, ne crvene nam se obrazi kao ranije.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
31.5.2015 21:50:05   
Tajčica
i slabije se vide ti sitni krvi sudovi na obrazima.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
31.5.2015 23:50:21   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: wivern


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor
Draga mama,

CORINAT kremu možete koristiti I na suvim delovima lica, I više puta dnevno. Obzirom da još niste bili kod dermatologa I koliko sam razumela niste radili alergijske testove , preporučila bih Vam da prvo probate CORTINAT kremu na koži unutrašnje strane ručnog zgloba da proverite da li vam krema prija a kako biste uradili I sa svakom drugom kremom pre primene na licu. CORTINA krema se može koristiti kod promena kao što su Vaše I u kombionaciji sa Aerius-om.

Dr. Mirjana Mišić

Hvala puno na odgovoru.
Alergo testove sam radila pre 5 godina i nista specijalno nisu pokazali, alergiju na grinje i trave koje cvetaju u prolece.
Imam samo jos jedno pitanje, u medjuvremenu sam od dermatologa dobila pronison kao terapiju i alergija se povukla na par dana. Medjutim kako mi se, po semi koriscenja, doza pronizona smanjuje tako se i alergija ponovo pojavljuje. Ne znam sta vise mogu da ocekujem da ce mi dr dati kao terapiju. Ovo je vec sedma nedelja kako ne prestaje, a kod alergologa mogu tek kad se alergija potpuno povuce i prestanem sa koriscenjem lekova.



Poštovana,

U slučaju da postoji alergija na alergene iz okruženja kao što su grinje I poleni , preporučila bih Vam preparat NASALEZ E Allergy.
U pitanju je medicinsko sredstvo Engleskog proizvođača koje ne sadrži ni kortikosteroide ni anti – histaminike I potpuno je bezbedan za upotrebu I kod svih rizičnih grupa. U slučaju da ste zaintersoivani mogu Vam dati I više detalja. CORTINAT krem možete probati kako sam Vam ranije pisala.

Dr. Mirjana Mišič

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
1.6.2015 0:24:53   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Postovanje, zanima me da li ovu kremu mogu da koriste i trudnice. Hvalauser posted image



Poštovana,

CORTINAT krem se preporučuje I trudnicama kao I deci od rođenja.

Dr. Mirjana Mišić

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
1.6.2015 0:25:37   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Bibilib

Postovanje,imam jos jedno pitanje u vezi Cortinat kreme da li se ona moze koristiti u slucaju kada se kozica na noznim prstima ljusti kao posle suncanja,to se cesto desava mom starijem sinu pa ne znam da li je neko gljivicno oboljenje ili je nesto drugo u pitanju?



Poštovana,

Morate otići sa sinom kod lekara da odredi prirodu promene. U slučaju da ne postoji infekcija bakterijama ili gljivicama koja zahteva primenu leka možete probati sa CORTINAT kremom.


Dr.Mirjana Mišić

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
1.6.2015 0:27:40   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Figaro88

Stigao i nama jutrosuser posted image .Imam pitanje za doktorku.Devetog juna treba da ponovimo alergo test pa me zanima da li ova krema moze da utice na rezultate ili mozemo odmah da je koristimo?



Poštovana,

Obzirom da radite alergo test ,najbolje da sacekate sa primenom zbog samog testa.

Dr. Mirjana Mišić

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
1.6.2015 0:28:21   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Bibilib

Imam jos jedno pitanje za doktorku sada je u pitanju moj mladji sin,pojaVILE SU MU SE PODKOZNE BUBULJICE PO LEDJIMA i kad se ugreje to ga bas iritira,cesa ga i bas je nervozan.Predpostavljam da je zbog vrucine i znoja jer mu je koza na stomacicu glatka a samo na ledjima neravna.Do sada sam mu mazala samo Pavlovicevu posle kupanja ali sve je isto,ne prolazi...Ne znam da li bih smela da mu mazem nesto drugo i sta,i8li da ga vodim doktoru?
Veliki pozz i unapred zahvalna mamauser posted image



Poštovana,

Najbolje bi bilo da odete kod lekara koji prati dete. U slučaju ,, podkožnih bubuljica ,, kako ste ih opisali, krema koju ste naveli nije pravi izbor.

Dr. Mirjana Mišić

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
1.6.2015 9:12:59   
Bibilib
Hvala dr.na savetu,oticicemo....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
2.6.2015 0:48:13   
marketing RR


Čestitamo dobitnicama:

Ana RR
Dijana RR


user posted image

Drage dobitnice, pošaljite nam na pp ime, prezime, adresu (u Srbiji) i broj telefona, najkasnije do 5.6.2015.


< Poruku je uredio marketing RR -- 2.6.2015 0:51:39 >

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
2.6.2015 0:54:11   
marketing RR



Pišite nam i dalje, jer vam u junu naš dragi sponzor daruje 3 Cortinat krema na ovoj temi user posted image



Ekcem je najčešće oboljenje kože. Svake godine je sve veći broj obolelih kod nas i u svetu. Taj porast je posledica sve većeg zagadjenja sredine i prisustva mnogih alergena u vazduhu i hrani, svakodnevne izloženosti hemijskim supstancama (sapuni, detrdženti, kozmetički preparati...) Takođe poznati okidači su stres i pad imuniteta. Prisutni genetski–nasledni faktori povećavaju mogućnost pojave ekcema i ozbiljnost simptoma.

Ekcem–dermatitis je hronično oboljenje kože koje se odlikuje stalnim zapaljenjem sa karakterističnim simptomima : crvenilo, jak svrab, perutanje, ispucalost i suvoća kože.

Ekcem–dermatitis pogađa dečiju populaciju (atopijski dermatitis) tako i odrasle (kontaktni, seborejični dermatitis)

Najčešće se leči uz pomoć kortikosteroida, međutim postoji i prirodno rešenje.


Pomoć iz prirode CORTINAT krem 75ml(bez kortikosteroida)
Kompanija Pharmalife research, Italija, u saradnji sa INSTITUTOM EMPOLI, je proizvela prirodnu kremu bez kortikosteroida - Cortinat krem - brzo i efikasno otklanja simptome EKCEMA –Atopijskog dermatitisa kao što su crvenilo, svrab i suvoću kod ispucale i nadražene kože a ujedno neguje i štiti kožu od ponovne pojave simptoma.

Za decu od rođenja ( 0 meseci ) i za odrasle.
Pročitajte više

Efikasnost CORTINAT krema se zasniva na udruženom delovanju aktivnih principa iz 6 biljnih ekstrakata i ulja.: Liquorice (Glycyrhiza glabra ), Bacopa Monnieri, Oryza sativa bran oil, Onopordum acanthium, Bisabolol, Alantoin


user posted image



Pod sponzorstvom kompanije Lifemedic, distributera Pharmalife proizvoda, otvaramo temu gde ćemo razgovarati o ekcemu-dermatititsu, davati savete i odgovarati na vaša pitanja (na pitanja odgovara dr Mirjana Mišić). Pitanja treba da budu isključivo vezana za ekcem/dermatitis i upotrebu CortinaT krema.
3 najaktivnija korisnika koja u ovoj temi sa nama razmene savete i pitanja vezana za ekcem/dermatitis, će svakog meseca biti nagrađena sa po jednim CortinaT kremom koji vrlo delotvorno rešava sve promene na koži kako kod dece tako i kod odraslih. Dakle učešće u temi donosi poklon u vidu CortinaT krema. Dobitnici se ne mogu ponavljati tokom trajanja konkursa. U slučaju izjednačene aktivnosti na temi, Cortinat krem osvaja korisnik koji je prvi ostavio komentar. Poklone šalje sponzor o svom trošku, na adresu dobitnika.





(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
2.6.2015 7:55:03   
degu
Mi već poslednje 2 nedelje muku mučimo sa ekcemom. Mazali smo pantenol, sudokrem, linola fet mast, koristili linola fet kupku i ništa nije pomoglo, čak se i širi. Inače imamao doakzanu alergiju na mleko. Već 7 meseci smo na posebnom režimu ishrane. Zanima me jel pojava ekcema sad ukazuje na još neku alergiju ili se može pojaviti samo od pada imuniteta jer je bila prehlađena? Mada nikako ne prolazi. U to vreme je ujeo i komarac, pa sam mislila da je možda i od toga ili možda reaguje na polen nekih biljaka? Stvarno se brinem. Probala bih i Cortinat, stvarno se bojim da ćemo na kraju morati kortikosteroide da koristimo.user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
2.6.2015 8:03:56   
Modessty
Degu probaj Cortinat da mažeš a za kupanje koristi blage bebi kupke, one obične. Ni mojoj deci nije pomogla nijedna od tih kupki koje si nabrojala, a sve su kao baš za atopičare. Danilu je Linola samo pojačala ekcem, pa je bilo još gore! Moguće je da im nešto u sastavu tih krema i kupki smeta.
Sad kreće lepo i sunčano vreme pa nek bude što više kože osunčano. Probaj Cortinat na nekom malom delu da vidiš kako će da reaguje. Ali treba nekoliko dana mazanja da krene da se povlači. Nama je pomoglo.
Patenol je samo za negu kože ne i za lečenje već postojećih ekcema. Mojoj deci mažem samo Pantenol (onaj običan najobičniji u tubici) kad je sve ok.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
2.6.2015 10:30:38   
degu
da,da i ja mazem obicni pantenol. A linola nam je pomagala, sad sto ti kazes jos gore.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
2.6.2015 11:50:11   
nikiteki
Mojoj cerkici od pada imuniteta pojavio se herpes na ustima i sve vise se siri pa me interesuje da li bi cortinat krema pomogla

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
5.6.2015 22:55:26   
World

IZVORNA PORUKA: degu

Mi već poslednje 2 nedelje muku mučimo sa ekcemom. Mazali smo pantenol, sudokrem, linola fet mast, koristili linola fet kupku i ništa nije pomoglo, čak se i širi. Inače imamao doakzanu alergiju na mleko. Već 7 meseci smo na posebnom režimu ishrane. Zanima me jel pojava ekcema sad ukazuje na još neku alergiju ili se može pojaviti samo od pada imuniteta jer je bila prehlađena? Mada nikako ne prolazi. U to vreme je ujeo i komarac, pa sam mislila da je možda i od toga ili možda reaguje na polen nekih biljaka? Stvarno se brinem. Probala bih i Cortinat, stvarno se bojim da ćemo na kraju morati kortikosteroide da koristimo.user posted image


mozda je sad postala osjetljiva na polene? jesi li primijetila da li se nekad pojacava, npr. kad ste napolju i sl?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
6.6.2015 7:47:21   
degu
Primetila sam da kija kad izađemo napolje pa sam i ja pomislila da joj polen od nekih biljaka smeta. Jedino što joj se upali od vrućine. E sad ne znam da li može i samo od pada imuniteta, samo 10 dana joj je curio nos i kašljala je, pa da je tako na virus odreagovala? Baš joj ništa novo od hrane nisam uvodila pre nego što se počeo pojavljivati, a sad nikako da prođe, pa ne znam jel uopšte smem da nastavim s uvođenjem namirnica. Sad već 3 nedelje kako ga ima. Prvo je imala bukvalno 2 pečata pored ujeda komarca i sad se širi u pečatima.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
7.6.2015 8:07:33   
degu
Kako se priijavljujemo za Cortinat? Jel dovoljno da samo komentarišemo?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
7.6.2015 8:10:41   
Maraj
Da da degu samo komentari user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
7.6.2015 8:13:08   
degu
Hvala Maraj, imam gomilu pitanja user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična i zdrava užina tokom aktivnih su...
Za više uživanja u prirodi i svežem vazduhu, važan faktor je i odabir zdravih i kvalitetnih alternativa u odnosu na hran...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here