|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
22.4.2015 0:46:22   
dunja RR
Draga Anarunika, pogledaj molim te pp :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
26.4.2015 8:20:21   
wivern
Porodila sam se pre pet meseci i vec mesec dana mucim muku sa koprivnjacom. Doktorka mi je dala da pijem aerius, koji je smirio na nekih 10 dana i onda se ponovo pojavila. U medjuvremenu sam primetila da mi se na licu pojavio i dermatitis tj imam na par mesta potpuno osusene pecate koji se perutaju i jako svrbe. Da li smem mazati cortinat kremu na te suve delove lica , barem dok ne stignem na zakazan pregled kod dermatologa?

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
26.4.2015 14:06:11   
Bibilib
Postovanje imam jedno pitanje za doktorku,bebu mi je ujeo komarac na desnom obrazu i to se bas upalilo i nema samo dva uboda vec sedam,kao da je alergican.Prvo sam mu stavila malo jod jer je poceo da se cesa a posle sam mu kupila neku kremu u apoteci ali slaba vajda.Stvarno vise ne znam sta da radim jer se cesa sve vise i vise....?

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
26.4.2015 17:51:58   
wivern
Bibi ja sam na sestricini koristila fenistil gel, doduse ona je imala 6 godina ne znam da li moze za bebe. Nju ujedaju nenormalno i sva otekne od ujeda, ovo joj lepo smiri.
Sto je najgore milicicak mi ga je preporucila i za moju koprivnjacu, da umiri svrab, pre mesec dana. Ja ga kupila a vec sam imala jednu tubu.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
26.4.2015 23:24:55   
Tajčica
Draga dr., kupili smo Cortinat, koliko puta dnevno ga možemo koristiti, i posle kog perioda možemo očekivati početak dejstva?

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
27.4.2015 15:20:27   
Bibilib
Hvala Wiv pitacu u apoteci pa da probamo ako je dozvoljeno i za bebe...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
28.4.2015 23:28:46   
wivern
Hm, Bibi danas mi dermatolog rekla da imaju gomilu slucajeva sa haosom od Fenistila.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
29.4.2015 8:30:15   
dijana1*
Bilibib ja sam Kosti davala fenistil kapi kada je imao boginje. Meni su u apoteci rekli da gel nije za bebe ali kapi jesu.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.4.2015 19:51:33   
lesica
Ja moram da pohvalim cortinat. Damjanu je resava one dosadne bubuljicice-znojnice, obzirom da je kosat prilicno, cim se malo oznoji ( dok doji pa je naslonjen na mene) odmah se potpari i ospe. I mazanje ujutru i uvece jos kako odradi posao.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.4.2015 19:53:05   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: wivern

Porodila sam se pre pet meseci i vec mesec dana mucim muku sa koprivnjacom. Doktorka mi je dala da pijem aerius, koji je smirio na nekih 10 dana i onda se ponovo pojavila. U medjuvremenu sam primetila da mi se na licu pojavio i dermatitis tj imam na par mesta potpuno osusene pecate koji se perutaju i jako svrbe. Da li smem mazati cortinat kremu na te suve delove lica , barem dok ne stignem na zakazan pregled kod dermatologa?


Draga mama,

CORINAT kremu možete koristiti I na suvim delovima lica, I više puta dnevno. Obzirom da još niste bili kod dermatologa I koliko sam razumela niste radili alergijske testove , preporučila bih Vam da prvo probate CORTINAT kremu na koži unutrašnje strane ručnog zgloba da proverite da li vam krema prija a kako biste uradili I sa svakom drugom kremom pre primene na licu. CORTINA krema se može koristiti kod promena kao što su Vaše I u kombionaciji sa Aerius-om.

Dr. Mirjana Mišić

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.4.2015 19:53:42   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Bibilib

Postovanje imam jedno pitanje za doktorku,bebu mi je ujeo komarac na desnom obrazu i to se bas upalilo i nema samo dva uboda vec sedam,kao da je alergican.Prvo sam mu stavila malo jod jer je poceo da se cesa a posle sam mu kupila neku kremu u apoteci ali slaba vajda.Stvarno vise ne znam sta da radim jer se cesa sve vise i vise....?


Draga mama,

U slučaju da se promene u medjuvremenu nisu smirilie ili je došlo do pogoršanja potrebno je da posetite lekara koji prati dete da bi utvrdio da li je došlo do sekundarne infekcije usled češanja. U slučaju da NE postoji sekundrana infekcija uzrokovana češanjem ( koja se mora lečiti lekom ) CORTINAT kremu možete koristiti I kod ujeda komaraca ili drugih insekata jer smanjuje inflamaciju I svrab.

Dr. Mirjana Mišić

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.4.2015 19:54:20   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Tajčica

Draga dr., kupili smo Cortinat, koliko puta dnevno ga možemo koristiti, i posle kog perioda možemo očekivati početak dejstva?


Poštovana,

niste naveli za koga ste kupili CORTINAT kremu I po kojoj preporuci . U svakom slučaju CORINAT krema se može koristiti kod beba od rođenja I kod odraslih. Može da se upotrebljava na koži lica , I lica bebe, na kapcima, pregibima, vecim površinama. Može da se upotrebljava I više pua dnevno I duže u kontinuitetu.
Olakšanje kod promena koje su indikovane možete očekivati ubrzo nakon primene a dalji tok naravno da zavisi od stanja kože koje je zatečeno kada ste krenuli sa primenom.

Dr. Mirjana Mišić

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
1.5.2015 1:55:58   
wivern

IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor
Draga mama,

CORINAT kremu možete koristiti I na suvim delovima lica, I više puta dnevno. Obzirom da još niste bili kod dermatologa I koliko sam razumela niste radili alergijske testove , preporučila bih Vam da prvo probate CORTINAT kremu na koži unutrašnje strane ručnog zgloba da proverite da li vam krema prija a kako biste uradili I sa svakom drugom kremom pre primene na licu. CORTINA krema se može koristiti kod promena kao što su Vaše I u kombionaciji sa Aerius-om.

Dr. Mirjana Mišić

Hvala puno na odgovoru.
Alergo testove sam radila pre 5 godina i nista specijalno nisu pokazali, alergiju na grinje i trave koje cvetaju u prolece.
Imam samo jos jedno pitanje, u medjuvremenu sam od dermatologa dobila pronison kao terapiju i alergija se povukla na par dana. Medjutim kako mi se, po semi koriscenja, doza pronizona smanjuje tako se i alergija ponovo pojavljuje. Ne znam sta vise mogu da ocekujem da ce mi dr dati kao terapiju. Ovo je vec sedma nedelja kako ne prestaje, a kod alergologa mogu tek kad se alergija potpuno povuce i prestanem sa koriscenjem lekova.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
1.5.2015 2:30:00   
marketing RR
Pišite nam i dalje, jer vam u maju naš dragi sponzor daruje 2 Cortinat krema na ovoj temi user posted image
Dobitnike za april objavićemo u toku sledeće nedelje.




Ekcem je najčešće oboljenje kože. Svake godine je sve veći broj obolelih kod nas i u svetu. Taj porast je posledica sve većeg zagadjenja sredine i prisustva mnogih alergena u vazduhu i hrani, svakodnevne izloženosti hemijskim supstancama (sapuni, detrdženti, kozmetički preparati...) Takođe poznati okidači su stres i pad imuniteta. Prisutni genetski–nasledni faktori povećavaju mogućnost pojave ekcema i ozbiljnost simptoma.

Ekcem–dermatitis je hronično oboljenje kože koje se odlikuje stalnim zapaljenjem sa karakterističnim simptomima : crvenilo, jak svrab, perutanje, ispucalost i suvoća kože.

Ekcem–dermatitis pogađa dečiju populaciju (atopijski dermatitis) tako i odrasle (kontaktni, seborejični dermatitis)

Najčešće se leči uz pomoć kortikosteroida, međutim postoji i prirodno rešenje.


Pomoć iz prirode CORTINAT krem 75ml(bez kortikosteroida)
Kompanija Pharmalife research, Italija, u saradnji sa INSTITUTOM EMPOLI, je proizvela prirodnu kremu bez kortikosteroida - Cortinat krem - brzo i efikasno otklanja simptome EKCEMA –Atopijskog dermatitisa kao što su crvenilo, svrab i suvoću kod ispucale i nadražene kože a ujedno neguje i štiti kožu od ponovne pojave simptoma.

Za decu od rođenja ( 0 meseci ) i za odrasle.
Pročitajte više

Efikasnost CORTINAT krema se zasniva na udruženom delovanju aktivnih principa iz 6 biljnih ekstrakata i ulja.: Liquorice (Glycyrhiza glabra ), Bacopa Monnieri, Oryza sativa bran oil, Onopordum acanthium, Bisabolol, Alantoin


user posted image



Pod sponzorstvom kompanije Lifemedic, distributera Pharmalife proizvoda, otvaramo temu gde ćemo razgovarati o ekcemu-dermatititsu, davati savete i odgovarati na vaša pitanja (na pitanja odgovara dr Mirjana Mišić). Pitanja treba da budu isključivo vezana za ekcem/dermatitis i upotrebu CortinaT krema.
3 najaktivnija korisnika koja u ovoj temi sa nama razmene savete i pitanja vezana za ekcem/dermatitis, će svakog meseca biti nagrađena sa po jednim CortinaT kremom koji vrlo delotvorno rešava sve promene na koži kako kod dece tako i kod odraslih. Dakle učešće u temi donosi poklon u vidu CortinaT krema. Dobitnici se ne mogu ponavljati tokom trajanja konkursa. U slučaju izjednačene aktivnosti na temi, Cortinat krem osvaja korisnik koji je prvi ostavio komentar. Poklone šalje sponzor o svom trošku, na adresu dobitnika.




< Poruku je uredio marketing RR -- 27.5.2015 11:17:07 >

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
1.5.2015 2:31:12   
Ana RR
Poštovana doktorka,

već godinama mi se isključivo tokom leta na prstima na rukama pojavljuje crvenilo koje prerasta u sitne plikove, koji se kasnije praktično stope u jedan veliki i to jako, jako svrbi. Ne toliko tokom dana koliko ujutru, neizdrživo je. Posle pucanja plika koža se peruta. Lekari opšte prakse su govorili da je alergija na nešto (deterdžent i slično), prepisivali su mi neke kremice koje nisu davale efekta. Jedan dermatolog mi je rekao da je to možda neki poremećaj znojnih žlezda i da se to ne može izlečiti. Dobila sam terapiju ali tu kremu nigde u Beogradu nisam mogla da kupim jer kažu da se više ne uvozi (zaista ne znam kako se zove jer je davno bilo).

Da li ste se sreli sa nečim ovakvim? i Da li Cortina može pomoći? Ja sam zaista spremna da probam bilo šta, jer evo bliži se leto i znam da me muke opet čekaju.

Hvala,
Ana

< Poruku je uredio Ana RR -- 1.5.2015 2:34:17 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
4.5.2015 18:43:43   
marketing RR
Čestitamo dobitnicama za april mesec:

wivern
Figaro88
Anarunika


user posted image

Drage dobitnice, pošaljite nam na pp ime, prezime, adresu (u Srbiji) i broj telefona.


< Poruku je uredio marketing RR -- 8.5.2015 23:02:34 >

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
4.5.2015 19:04:13   
Bibilib

IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: Bibilib

Postovanje imam jedno pitanje za doktorku,bebu mi je ujeo komarac na desnom obrazu i to se bas upalilo i nema samo dva uboda vec sedam,kao da je alergican.Prvo sam mu stavila malo jod jer je poceo da se cesa a posle sam mu kupila neku kremu u apoteci ali slaba vajda.Stvarno vise ne znam sta da radim jer se cesa sve vise i vise....?


Draga mama,

U slučaju da se promene u medjuvremenu nisu smirilie ili je došlo do pogoršanja potrebno je da posetite lekara koji prati dete da bi utvrdio da li je došlo do sekundarne infekcije usled češanja. U slučaju da NE postoji sekundrana infekcija uzrokovana češanjem ( koja se mora lečiti lekom ) CORTINAT kremu možete koristiti I kod ujeda komaraca ili drugih insekata jer smanjuje inflamaciju I svrab.

Dr. Mirjana Mišić

Hvala na odgovoru,namazali smo par puta Cortinat kremu i hvala Bogu pocelo je crvenilo da se povlaci,i manje se ceskao pa nije doslo do komplikacija vecih....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
4.5.2015 19:21:22   
Maraj
Cestitke dibitnicama user posted image

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
5.5.2015 11:22:00   
wivern
Hvala puno, i nadam se da je vise nikad necu osvojiti tj da necu vise ni imati ovih problema user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
8.5.2015 10:11:01   
Figaro88
Hvala punouser posted image Ekcem nam se prosirio svuda po telu tako da nam stvarno trebauser posted image
Ana RR i meni se isto desava,imam i sada,uzasno svrbi i koza mi je grozna,dr kaze los imunitet,mada meni to nema smislauser posted image Prvo svrbi,pa ti sitni plikcici,kao tackice napunjene nekom tecnoscu,pa onda to pukne i koza ispuca i peruta se.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
8.5.2015 10:18:44   
Anarunika
Čestitam devojke na dobitku i želim vam da više nikad ne morate da pišete u ovoj temi !
Nama se ono sa ručica povuklo, mada mislim da nije skroz nestalo. Nekoliko dana smo mazali i stvarno je brzo reagovao. Sad da li se to pojavljuje kad mu padne imunitet, da li je od toga što ne obriše lepo ruke posle pranja (mada bi onda cele ruke bile grube) nemam pojma. U svakom slučaju, bravo za Cortinat!

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
9.5.2015 12:16:50   
Anarunika

IZVORNA PORUKA: Anarunika

Čestitam devojke na dobitku i želim vam da više nikad ne morate da pišete u ovoj temi !
Nama se ono sa ručica povuklo, mada mislim da nije skroz nestalo. Nekoliko dana smo mazali i stvarno je brzo reagovao. Sad da li se to pojavljuje kad mu padne imunitet, da li je od toga što ne obriše lepo ruke posle pranja (mada bi onda cele ruke bile grube) nemam pojma. U svakom slučaju, bravo za Cortinat!



I dobismo i mi Cortinat! Hvala RR i hvala sponzoru. Da imamo svoju kremu a ne da pozajmljujemo od babe user posted image

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
12.5.2015 0:25:48   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Poštovana doktorka,

već godinama mi se isključivo tokom leta na prstima na rukama pojavljuje crvenilo koje prerasta u sitne plikove, koji se kasnije praktično stope u jedan veliki i to jako, jako svrbi. Ne toliko tokom dana koliko ujutru, neizdrživo je. Posle pucanja plika koža se peruta. Lekari opšte prakse su govorili da je alergija na nešto (deterdžent i slično), prepisivali su mi neke kremice koje nisu davale efekta. Jedan dermatolog mi je rekao da je to možda neki poremećaj znojnih žlezda i da se to ne može izlečiti. Dobila sam terapiju ali tu kremu nigde u Beogradu nisam mogla da kupim jer kažu da se više ne uvozi (zaista ne znam kako se zove jer je davno bilo).

Da li ste se sreli sa nečim ovakvim? i Da li Cortina može pomoći? Ja sam zaista spremna da probam bilo šta, jer evo bliži se leto i znam da me muke opet čekaju.

Hvala,
Ana



Poštovana, promene koje se javljaju na rukama su sigurno veoma neprijatne. Možda bi bilo dobro da odete do Zavoda za Kožne bolesti u Beogradu i da potražite savet. Tamo moćete otići samo sa lekarskom knjižicom. CORTINAT kremu možete probati ali bi bilo dobro da se ustanovi prava priroda promene.

Dr. Mirjana Mišić

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
12.5.2015 6:54:03   
Ana RR
Hvala vam na odgovoru.
Bila sam u zavodu tada kada mi je receno da je to mozda poremecaj znojnih zlezda (ali to je nagadjanje jer ne znaju sta je tacno u pitanju) i kremicu koju su mi prepisali ne mogu da kupim jer je nema u apotekama. Ali pokusacu opet, naravno.
Hvala jos jednom, svako dobro.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
12.5.2015 23:08:01   
dijana1*
Postovanje, zanima me da li ovu kremu mogu da koriste i trudnice. Hvalauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here