|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   "Velika" čudesa malih beba :)
6.8.2009 14:45:28   
eugenija
Da male bebe uglavnom jedu, spavaju i plaču - istina. Mada kod nekih ovo "spavaju" izgleda kao utopijauser posted image .
Sve bebe otprilike imaju slične razvojne mogućnosti u periodu kada se javljaju (recimo sa mesec dana javlja se nevoljan osmeh, u periodu oko drugog meseca se već voljko smeju na neku stimulaciju, vole ljudske likove, prepoznaju likove, pa onda hvataju predmet rukama, pa shvataju uzročno-posledične veze... itd.)
Kod nekih beba ove mogućnosti se javljaju pre, kod nekih posle, ali suštinski napredak vaše bebe sami najbolje vidite i svakim danom se radujete novim postignućima vaših bebirona.

Ništa posebno fascinantno-  ali ipak, za svaku mamu neka nova radnja njene bebe oduševljava do beskraja... Bebe nam stavljaju do znanja da uče svakim danom uz nas, da se raduju kada nas vide nakon što se probude, osmehom nam pokazuju da su zadovoljne. Ima li veće radosti?

Temu otvaram da bi mame mogle svoje fascinacije ovde podeliti i zajedno se radovati novim "velikim" čudesima malih beba.

Ja sam bila fascinirana, ponosna, srećna, oduševljena, razgaljena, raznežena neizmerno kada se Viktor prvi put nakezio - kada je prdnuo! I svaki put kada bi ispušto gasove, on se smeškao u prvom mesecu, sada se već smeje kada mu nešto pričam i UHHHHHHH  - KAKO SAM SREĆNA KADA MI SE SMEŠI !!!!!!!!!user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: "Velika" čudesa malih beba :)
6.8.2009 14:48:37   
Anoniman
naročito kad prde ... ma tada su najslađi user posted image

ej ženska idi u Tehnika, pa u temu Grejač za vodu user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: "Velika" čudesa malih beba :)
6.8.2009 14:51:32   
Anoniman
ta sva čuda prođoh dva puta ...prvi put u šoku, histeriji, traumi, neviđenoj sreći i pitanjem "šta je ovo sve meni trebalo"

e sad imam dva čuda malo više živahna

Dino je sada u fazonu penjanja na ugao, i šetanje istim, pa preskakanje preko naslona za ruke, a ja sam ko na iglama

Meri je svakih 5 minuta u drugom fazonu, jbg ipak je ona veeeelllika cura user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: "Velika" čudesa malih beba :)
6.8.2009 14:57:05   
vodolija 82
Dino je prava facauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: "Velika" čudesa malih beba :)
6.8.2009 14:58:05   
Anoniman
ej draga user posted image hvala ...hvala user posted image



(odgovor članu vodolija 82)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: "Velika" čudesa malih beba :)
6.8.2009 23:25:22   
Dora
Eugi, kad se setim tvog očajavanja na početku, pa smo te tešile (ili nismo?) kako će sve biti drugačije...eh, znam kako se osećaš i jaaako želim još jednu bebu. Ovi moji su već veliki pa me fascinira svaki dan kako su mudri, bisti i oštroumni...ponosna sam kad vidim ono što sam i ja bila kao mala- buntovnik koji uvek ima pitanje više i ne prihvata tuđe zaključke kao istinu, već donosi svoje...
U bebi uvek vidiš ono najlepše. Baš moje dete ranije nego drugi uradi ovo ili ono...baš je moja beba najlepša, baš...bla...bla...U tome je čar roditeljstva. Što imaš izvor sreće koji ti je uvek pri ruci. Imaš svoj svet i drugo je nebitno...
Baš zbog toga uvek kad si očajna i pomisliš- joj, šta ću s decom? istog trenutka shvatiš da te poseduju i da su ona tvoja bolja, kvalitetnija i vrednija polovina.

Pre neko veče sedimo mm i ja na plaži, pijuckamo pivo, a deca jurcaju oko nas. Pričamo kako ni jedan trenutak nema svoj pravi sjaj kad smo bez njih. Kako ni sami ne znamo o čemu smo pričali, kakav život vodili pre dece!?

Čitam tvoju temu i sećam se njihovog prvog pogleda tačno u moje oči. Kao da su me znali i pre rođenja. Kao da su me još mnogo ranije videli, ni malo se nisu iznenadili kad smo se prvi put sreli. Ja jesam. Pa čak ni taj prestravljeni izraz mog lica, taj zabezeknuti pogled u malo bebino lice nije mogao da ih pokoleba, uplaši, rasplače... da ulije sumnju i pitanje: da li me mama voli?
Beba zna sve i pre nego što se rodi... beba zna, a ja ne znam...
Neverovatno.


< Poruku je uredio Dora -- 6.8.2009 23:27:19 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: "Velika" čudesa malih beba :)
6.8.2009 23:38:10   
nina83
IZVORNA PORUKA: Dora
Čitam tvoju temu i sećam se njihovog prvog pogleda tačno u moje oči. Kao da su me znali i pre rođenja. Kao da su me još mnogo ranije videli, ni malo se nisu iznenadili kad smo se prvi put sreli. Ja jesam. Pa čak ni taj prestravljeni izraz mog lica, taj zabezeknuti pogled u malo bebino lice nije mogao da ih pokoleba, uplaši, rasplače... da ulije sumnju i pitanje: da li me mama voli?
Beba zna sve i pre nego što se rodi... beba zna, a ja ne znam...
Neverovatno.



Da l je od hormona ili cega vec, al meni se zamutile ociuser posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: "Velika" čudesa malih beba :)
6.8.2009 23:47:32   
Dora
Jooj, draga, šta te sve čeka, prosto ti zavidim!user posted image

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: "Velika" čudesa malih beba :)
6.8.2009 23:51:10   
nina83
user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: "Velika" čudesa malih beba :)
6.8.2009 23:52:33   
Dora
user posted image user posted image

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: "Velika" čudesa malih beba :)
7.8.2009 0:49:33   
MERYEN
IZVORNA PORUKA: eugenija
Ja sam bila fascinirana, ponosna, srećna, oduševljena, razgaljena, raznežena neizmerno kada se Viktor prvi put nakezio - kada je prdnuo! I svaki put kada bi ispušto gasove, on se smeškao u prvom mesecu, sada se već smeje kada mu nešto pričam i UHHHHHHH  - KAKO SAM SREĆNA KADA MI SE SMEŠI !!!!!!!!!user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




Sve normalne mame ovog sveta se raduju svakom novom gestu svoje bebe,i nema vece srece od toga sto nam oni pruzaju.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ti mali andjeli.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: "Velika" čudesa malih beba :)
7.8.2009 8:21:55   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Dora



Čitam tvoju temu i sećam se njihovog prvog pogleda tačno u moje oči. Kao da su me znali i pre rođenja. Kao da su me još mnogo ranije videli, ni malo se nisu iznenadili kad smo se prvi put sreli. Ja jesam. Pa čak ni taj prestravljeni izraz mog lica, taj zabezeknuti pogled u malo bebino lice nije mogao da ih pokoleba, uplaši, rasplače... da ulije sumnju i pitanje: da li me mama voli?
Beba zna sve i pre nego što se rodi... beba zna, a ja ne znam...
Neverovatno.



Dora, kako je ovo lepo rečeno!!!!!!!!!!!user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: "Velika" čudesa malih beba :)
7.8.2009 15:21:58   
Anoniman
Meni je najdraze kada David krene da kaki, pa to natezanje, face i ispustanje zvukova, ajjjjj suze i idu od smijeha. A najjjjjjsladji mi je kada se ujutro probudi, pa guce i smije se na glas.

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: "Velika" čudesa malih beba :)
8.8.2009 3:18:14   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

Meni je najdraze kada David krene da kaki, pa to natezanje, face i ispustanje zvukova, ajjjjj suze i idu od smijeha. A najjjjjjsladji mi je kada se ujutro probudi, pa guce i smije se na glas.


I ja ujutro uživam u tim gugutanjima i osmesima, kako je to jepoooouser posted image user posted image .

Danas sam čula jedno čisto "gu", nakon što sam mu ja ponovila par puta "gu". Nemam pojma da li je ovo bilo slučajno, ali meni je bilo preslatko!




_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: "Velika" čudesa malih beba :)
17.9.2009 9:45:33   
eugenija
Čudo no1 - sada pored a-gu, ima i a-gi, a-ga, oooo, aeeeuser posted image

Čudo no2 - smeje se glasno kada ga golicam

Čudo no3 - hvata rukom zvečku na nosaljci i često je sam skine sa alkice na kojoj visi

Čudo no4 - fasciniran je lišćem i krošnjama kada ga vozam u kolicimauser posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: "Velika" čudesa malih beba :)
17.9.2009 11:58:21   
Anoniman
Jao Eug, uživaj. Znaš kako brzo prođe... user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: "Velika" čudesa malih beba :)
17.9.2009 12:05:28   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Jao Eug, uživaj. Znaš kako brzo prođe... user posted image


Da znaš da i uživam. Nema više grčića, nema plača, sada je baš sve potaman.

A svako veče moj komšo juri za klincem koji ima 14 meseci, mislim da će taj čovek doživotno biti grbav... jako mi ga žao...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: "Velika" čudesa malih beba :)
17.9.2009 12:07:42   
Anoniman
Da se tako lako i na taj način postaje grbav, mi bi sve bile grbave! Neka juri, i treba! user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: "Velika" čudesa malih beba :)
17.9.2009 12:08:54   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Da se tako lako i na taj način postaje grbav, mi bi sve bile grbave! Neka juri, i treba! user posted image


Grbave ćurkeuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: "Velika" čudesa malih beba :)
17.9.2009 12:09:13   
Anoniman
Bar ce imati liniju,neka juri. user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: "Velika" čudesa malih beba :)
17.9.2009 12:10:05   
Anoniman
Tasho, ljuti li mi te ko, ne pitah te user posted image user posted image user posted image Znas na sta aludiram hihiuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: "Velika" čudesa malih beba :)
24.10.2009 10:21:25   
eugenija
Čudo no5 : Nakon što me balavio po licu, prešao je na suptilnije varijante, sada me mazi po rukama, ne znam koji mu je?!

Čudo no6: Brže kuca na tastaturi nego jauser posted image user posted image

Čudo no7: NAJNEMIRNIJE je biće koje znam.. Spava dnevno jedva po 15 minuta u par navrata, sve ostalo.. prevrće se naglavačke, okreće. ..puže po krevetu, sa stomaka na leđa, sa leđa na stomak, grozno je nestašan user posted image

Čudo no8: ruga mi se, kad god se nakašljem, on se fol nakašlje nešto, mauser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: "Velika" čudesa malih beba :)
24.10.2009 10:22:56   
NadaR
Evo ia gledam maloprije ... Milosh se popeo na fotelju sjedi decko ,gleda ulicu Sezam i ne diseuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: "Velika" čudesa malih beba :)
26.10.2009 16:49:42   
marija17
cudo br 1 drugi dan u porodilistu mi se raskezio, ja sam ostala zgranuta!
danas, dva dana pred punih mesec dana,place-ima grceve, daj vodu, daj caj, daj mleko..nista, ja ga uzmem, posle par sekundi ucuti, pocne da se meskolji da se namesti lepo i raskezi se...zaspi...pih blenta mala
najvece cudo, kao sto rekoh beba nema ni mesec i znate sta? nece da kaki u pelene/????!!!! nego kad vidim po faci da skupi usta i da dahce, ko na poradjaju,onda kmeci,kmeci i tek kad ga raspovijem ... on kaki!!!??? vec par puta (4x), se to desava uzastopce, bas cu da obratim paznju dokle ce tako?! heehehe

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: "Velika" čudesa malih beba :)
26.10.2009 20:50:02   
Markovicka
Ej, Marija, pa ti njega mozes odmah na nosu naviknutiuser posted image

(odgovor članu marija17)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here