|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
15.7.2015 22:15:09   
Ivanka 75
One noći kad sam se porađala dr se drao na jednu što ima nalakirane nokte i na rukama i na nogama. Porodila se priridno što znači da nije priključena ni na kakve aparate osim CTG-a.
Sećam se samo da je dreknuo na nju: "Odakle ja znam da li si ti dobro ili nisi!"

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
15.7.2015 22:25:29   
Buba Mira
Bez da se iko ljuti, ali ja kad vidim mame kojima je bitnije da im se nadogradnja ne pokvari nego da ona i beba budu dobro - ja flipnem. Ali zaista. Šta će ti, kog vraga, te kandže od noktiju, nebitno da li se porađaš ili neguješ tek rođenu bebu? Kako sa tim metarskim noktima maziš svoje dete, kako ga povijaš? Kako stiskaš sopstvenu bradavicu pred podoj sa tim leglom bakterija pod nalakiranom plastikom na prstima? Eto, ako neko može i želi - nek mi objasni. Normalno dugački, uredni i prirodni nokti su mi ok, ali kad vidim one špicaste plastikajnere kako mlate oko bebe, muka me uhvati.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
15.7.2015 22:30:12   
amdn
jes Ivka bolje nemati u svakom slucaju, a moze se nalakirati odmah posle user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
15.7.2015 22:34:35   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Buba Mira

A šta će vam nokti u papiga bojama na porođaju? Ako znate da se preporučuje za VAŠE dobro da nemate lak, ne razumem što je problem da taj jedan dan ispoštujete protokol. Cijanoza, tj modrenje noktiju je pokazatelj ozbiljnog problema - da u krvi nema dovoljno kiseonika za perifernu cirkulaciju, tj najudaljenije delove od trupa, da se laički izrazim. Prate oni vaše stanje na aparatima, sve to stoji, ali je stara škola, koja je po meni još uvek najbolja kada moderna tehnologija zakaže, najbolja stvar. A stara škola gleda i vaše nokte, i vaše zenice i mnogo toga. Zato preporučujem za vaše dobro da skinete lak, nakit i sve što smeta da vam lekari pruže najbolju negu.


mnogo zena ne zna da ne bi trebalo da imaju lak... jos se lepo srede i pravac u porodiliste.. znam, jer kada sam ja moje cimerke pitala za to one nisu imale pojma o cemu im pricam... a u sobi nas 5 i jedino ja znam da ne bi trebalo da imaju lak... isto tako su normalno jele citruse, cokolade sa lesnicima, ja sam samo jaukala jer sam za sve to mislila daje strogo zabranjeno a one i babice su mi se smejale...
za ovu plastiku od pola mesta po dolasku iz porodilista se slazem potpuno, ni ja ne vidim svrhu

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
15.7.2015 22:56:00   
Ivanka 75
Bolje da se okupaju pred porođaj nego što lakiraju nokte.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
15.7.2015 23:11:13   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Buba Mira

A šta će vam nokti u papiga bojama na porođaju? Ako znate da se preporučuje za VAŠE dobro da nemate lak, ne razumem što je problem da taj jedan dan ispoštujete protokol. Cijanoza, tj modrenje noktiju je pokazatelj ozbiljnog problema - da u krvi nema dovoljno kiseonika za perifernu cirkulaciju, tj najudaljenije delove od trupa, da se laički izrazim. Prate oni vaše stanje na aparatima, sve to stoji, ali je stara škola, koja je po meni još uvek najbolja kada moderna tehnologija zakaže, najbolja stvar. A stara škola gleda i vaše nokte, i vaše zenice i mnogo toga. Zato preporučujem za vaše dobro da skinete lak, nakit i sve što smeta da vam lekari pruže najbolju negu.


To se i ja pitamuser posted image
Zasto zene imaju potrebu da budu sveze isfenirane, nasminkane, izdepilirane, sa nadogradnjom svega i svacega????
Zasto ne moze prirodno da izgleda?
Kada cujem hocu da se sredim da budem lepa kada vidim svoju bebu kosa mi se digne na glavi. Aman sta sve to vredi kada beba ne moze da vidi a i da moze ne moze da zapamti da li je mama imala ispeglanu kosu ili ne ili je imala nokte od pola metra.
Secam se jedne clanice, svako jutro se u 9 mesecu peglala da bi bila "lepa" za bebu. Meni je to morbidno.
Da radim u bolnici uuu kako bi postrojila sve sestre i uvela red i kodeks ponasanja i oblacenja.




_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
15.7.2015 23:17:57   
Sanjica26 RR
I ja sam na porodjaj otisla bez nakita i nalakiranih noktiju.
Sta ima za porodjaj da se sredjujem. Vazno da sam cista i psihicki spremna za porodjaj.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
16.7.2015 8:07:09   
emicaa
Secam se jedne clanice, svako jutro se u 9 mesecu peglala da bi bila "lepa" za bebu. Meni je to morbidno.
Ja sam u devetom mjesecu svako jutro išla na tuširanje jer sam sebi utripovala da ću smrdit na pirodu user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
16.7.2015 8:15:31   
vikiveki
I ja sam uvek na porođaj išla "nesređena" tj. nisam bila našminkana,isfenirana i nalakiranih noktiju,user posted image Okupana, čista i spremna za porođaj,e to jesam bila.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
16.7.2015 8:20:35   
Trcosava
Mene su terali da skinem i providan lakuser posted image ali to vam je sve od babce na koju naletite. Doduše, meni nije bilo to za porođaj. Bilo je za reviziju. Došla, znam da ne sme lak, a imam onaj bukvalno providan, koji nije ni mlečan. I jedna babica krene da urla da skinem, druga kao ''pa zašto kad se vidi normalno nokat'' Treća došla besna u sobu, koja ima nalakirane nokte. Ja onako postiđeno ''ja'' gleda mi u prste, pa onda okrenula očima (verovatno i njoj bilo debilno da skidam user posted image )

Da nisam došla na forum, ne bi znala to za nokte. Ali i pre prvog porođaja sam bila na forumu i otišla spremna. Nakit sam skidala na prvom porođaju, tj lanac i jedan prsten, a minđuše niam moga da skinem. Srećom pa mi nije trebalo. Za operaciju vena isto nisam mogla da skinem mnđuše, pa ih je jedna sestra uspela nekako.

Btw koja je poenta feniranja, pa ja sam bila mokra totalno user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
16.7.2015 8:21:46   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: Buba Mira

Bez da se iko ljuti, ali ja kad vidim mame kojima je bitnije da im se nadogradnja ne pokvari nego da ona i beba budu dobro - ja flipnem. Ali zaista. Šta će ti, kog vraga, te kandže od noktiju, nebitno da li se porađaš ili neguješ tek rođenu bebu? Kako sa tim metarskim noktima maziš svoje dete, kako ga povijaš? Kako stiskaš sopstvenu bradavicu pred podoj sa tim leglom bakterija pod nalakiranom plastikom na prstima? Eto, ako neko može i želi - nek mi objasni. Normalno dugački, uredni i prirodni nokti su mi ok, ali kad vidim one špicaste plastikajnere kako mlate oko bebe, muka me uhvati.

Kad to reče...setih se mog zadnjeg porođaja i moje cimerke iz sobe,isti dan smo primljene i porodile se,samo što je ona pred sam porođaj morala da skida lak sa noktiju,a imala je baš kao što si opisala duge i nalakirane nokte raznih boja, a da ne pominjem pirsing koji je imala,kako je ona rekla,i koji su joj skinuli na prijemu.Nije mi samo jasno kako je mogla imati pirsing na pupku,pored velikog stomaka? ja joj to i nisam baš verovala

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
16.7.2015 8:38:43   
Buba Mira
Davno beše kad je jedna riba došla kod nas na odeljenje, priprema za operaciju. Krenula u salu sa sve sočivima u boji, onim šerpa plavim user posted image
Ajd nokti, ajd sočiva, ali boktemazo tragedije kad je trebalo da joj skupimo kosu pod onu zelenu kapu! Ne, i ne, ona je radila nadogradnju i to će da se izprelama u kapi, a platila je 600 evra! Ne dolazi u obzir! Jedva je glavna sestra nagovorila laganim napušavanjem da nabije kapu na glavu user posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
16.7.2015 10:23:57   
Ana13

IZVORNA PORUKA: vikiveki

Nije mi samo jasno kako je mogla imati pirsing na pupku,pored velikog stomaka? ja joj to i nisam baš verovala


Ja sam skinula mindjusu na pupku mozda 15ak dana pred porodjaj. Da me mm nije podsetio,ne bih je ni primetila i tako bih odsetala u porodiliste user posted image

Od nas 6 u sobi,nas 2 nismo imale nalakirane nokte.Devojka do mene je imala duge,spicaste i krv crvene nokte. Nisu znale da treba da skinu lak (ili cele nokte user posted image ),a da nisam procitala na netu,ne bih ni ja znala.Niko od dr-a (drzavni,privatni) mi to nije napomenuo.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
16.7.2015 15:42:19   
dijana1*
Verovatno su doktori i sestre ubedjeni da pacijenti to znaju kao i sve ostalo sto znaju sa netauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
16.7.2015 21:52:54   
choopa choops
Ja sam sina rodila u PG. Od nas 4 u sobi, jedino smo jedna Ciganka od blizu 50god i ja bile nesređene user posted image Ove druge dvije kao da je subota veče. Ja se i za svadbu toliko nisam sređivala user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
16.7.2015 22:02:38   
Buba Mira
Nikad se ne zna kad će opet Amadeus u Trokadero, pa bolje da se picnu, ako ih vrate kući mogu odma u separe user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
16.7.2015 22:03:22   
jess021
Nije za ovu temu, ali moram ispricati.
Kad su me zvali za laparoskopiju, bukvalno recima dodjite veceras u 19h da vas smestimo. Ja na rukama gel lak koji moram skinuti negde u salonu, a pre toga popila ricinus. Kakav je to bio dozivljaj.


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
16.7.2015 22:07:24   
Buba Mira
Nadam se da nisi imala špicaste kandže, evo samo sam se namrštila i na samu pomisao kombinacije ricinusa, dugih špic noktiju i učestalog brisanja guz'ce user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
16.7.2015 22:09:59   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: jess021

Nije za ovu temu, ali moram ispricati.
Kad su me zvali za laparoskopiju, bukvalno recima dodjite veceras u 19h da vas smestimo. Ja na rukama gel lak koji moram skinuti negde u salonu, a pre toga popila ricinus. Kakav je to bio dozivljaj.



A joooooooj user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
16.7.2015 22:11:00   
jess021
Neee, nemam nikad duge nokte, ali gel nisam mogla sama da skinem nikako.
Bre, ovi iz Betanije bas nemaju obzira, ko ce tako dan za dan sve da srediuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
16.7.2015 22:13:49   
QueenJ
Ja sam ovde pročitala da ne bi trebalo imati lak na noktima. Kako ja, otkad znam za sebe, volim lepe i negovane nokte, tako sam, kad sam "porasla" počela da stavljam gel na svoje nokte, iz čisto praktičnih razloga. I moji nokti su uglavnom pristojne dužine, oblika i boje. Ponekad pustim mašti na volju. user posted image Elem, u ponedeljak sam zakazala da mi devojka isturpija gel i premaže samo jedan sloj prozirnog, a u nedelju zaglavim u bolnici zbog pritiska... user posted image Tako da sam se sama turpijala.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
16.7.2015 23:55:08   
serpica

IZVORNA PORUKA: Buba Mira

A šta će vam nokti u papiga bojama na porođaju? Ako znate da se preporučuje za VAŠE dobro da nemate lak, ne razumem što je problem da taj jedan dan ispoštujete protokol. Cijanoza, tj modrenje noktiju je pokazatelj ozbiljnog problema - da u krvi nema dovoljno kiseonika za perifernu cirkulaciju, tj najudaljenije delove od trupa, da se laički izrazim. Prate oni vaše stanje na aparatima, sve to stoji, ali je stara škola, koja je po meni još uvek najbolja kada moderna tehnologija zakaže, najbolja stvar. A stara škola gleda i vaše nokte, i vaše zenice i mnogo toga. Zato preporučujem za vaše dobro da skinete lak, nakit i sve što smeta da vam lekari pruže najbolju negu.



Bubo niko nije pomenuo papiga boje,jja sam imala providan gel u boji koze i takav lak na nogama zato sto imam jako slabe nokte koji pucaju do zivaca i geel je u mom slucaju jedino resenje i naravno da su bili kratki i uredni.cijanoza je najmanji problem koji je mogao da me zadesi obzirom na moje stanje.i naravno da sam bila depilirana jer u suprotnom ne bih mogla da se sagnem da se obrijem. I ne vidim nista lose u tome da je zena sredjena za porodjaj dok to ne prelazi granicu normalnog. I da.kosu sam fenirala takodje iz higijenskih razloga

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
17.7.2015 0:07:34   
veselicaa
Ja ovo za nokte tek ovde procitala i saznala.Niko mi nikada nije rekao da ne sme lak na noktima kada se ide na porodjaj.Na rukama nisam ni imala lak,sredila sam nokte tj,isekla ih i skinula lak pre odlasak u bolnicu jer bi mi se lak tamo svakako iskrzao a isekla sam ih na najmanju mogucu duzinu zbog bebe.Na nogama sam sigurno imala oba puta jer sam se uvek poradjala leti a ne bih mogla da obujem sandale a da mi noktu nisu nalakirani.Da sam znala,skinula bih sigurno.
Inace secam se i ja namontiranih zena u sobi,jedna se nonstop prskala parfemom(ej parfemom na plus 40,bar neki sprej za telo da je ponela).Jedna se nonstop sminkala,ali ono ful sminka,maskara,kreon,crtanje obrva.Meni je to preterano,pogotovo jer smo sve blede kao zid,kosa nam je ionako masna od znoja(ja sam bila mokra od znoja na porodjaju,ali bukvalno je znoj kapao sa mene),verovatno ni ne mirisemo preterano lepo user posted image i cemu onda sminka.Vezes kosu u pundju na sred glave,istusiras se,umijes i operes zube i to je to.

< Poruku je uredio veselica -- 17.7.2015 0:09:20 >

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
17.7.2015 11:07:14   
Buba Mira
Pa niko nije ni rekao da si TI imala papiga boje user posted image

Dolaze žene takve kakvim sam ih opisala, i to je činjenica. A nisam ja to ovde napisala da bi ste se vi meni pravdale i objašnjavale što ste ovo ili ono, tako da - rileks user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
26.12.2015 23:57:30   
MAMAMAJ
Izdepilirati se-obrijati, srediti stopala, i otići čista u porodilište, jer i inače si takva, po kući, to je za mene, sasvim normalan odlazak u porodilište. U mom porodilištu ne brane lak, a ja lično ga nisam i ne bih stavljala na ruke zbog bebice, zbog higijene, ali mi je baš lepo da namažem nokte na nogama. user posted image

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta je linea negra i da li zaista otkriva ...
Linea Nigra je jedna od nuspojava bilo koje trudnoće i još jedan znak promene vašeg tela tokom ovog perioda. Evo šta tre...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here