|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: HRONO ISHRANA
29.1.2016 8:43:11   
mama krava
Ja sinoć pravila...diiivan hleb sa maslinama i evo sad ga jedem i nije mi dosta!

Stavila sam:
•100 grama speltinog brašna
•100 grama integralnog brašna + 1 kašičica psylliuma
•3 kašičice iseckanih maslina
•1/ 2 kašičice morske soli
•1/2 kašičice sušenog ruzmarina
•2 kašičice praška za pecivo
•2 kašike maslinovog ulja
•2 decilitra kisele vode
•semenke po želji za posipanje

Prvo sam uključila rernu da se zagreje.

U činiji sam pomešala brašna, so, ruzmarin, prašak za pecivo. Onda sam dodala masline i opet promešala. Zatim stam stavila maslinovo ulje i kiselu vodu. Dobila sam gustu smesu koju sam prebacila u pleh sa pek papirom. Pleh je kao za mini hleb loaf fora...silikonski imam.
Pekla sam na 200 C sa ventilatorom okok 45min...

D- hleb sa maslinama, sir, krastavac i pečenica
R - nemam pojma...javiću
V - supa sa piletinom i karfiolom

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 876
   RE: HRONO ISHRANA
29.1.2016 9:15:12   
adulence
zene zanemarite moje poruke,svako drugo slovo pogresno,kada kucam na telefonu....moji mafini ispali odlicni ,bas sam lepo doruckovala...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 877
   RE: HRONO ISHRANA
29.1.2016 9:33:16   
mama krava
Ne brigaj Ado...i meni se isto desava....

A koje si mafine pravila?

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 878
   RE: HRONO ISHRANA
29.1.2016 9:36:51   
adulence
neke hleb mafine sa bloga Ane Cubele 3 solje brasna,ja sam mesala speltino,integralno i dve kasike lanenog,2 solje kisele vode,dve kasike maslinovog ulja,kasicica soli,prazak za pecivo i da ja sam ubacila i dve kasicice prosa,smesa treba da je gusta,stavila u silikonski kalup za mafine,divno su narasli i mekani su jutros,prelepo,posula lanom i susamom...sledeci put cu od iste smese hleb da napravim...

< Poruku je uredio adulence -- 29.1.2016 9:37:29 >


_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 879
   RE: HRONO ISHRANA
29.1.2016 9:41:44   
suzi kju
I ja sam upravo doručkovala mafine od prosa, ubacila nalo šunke i ajvara, njamiii, baš su ukusne. Ovo ću češće da spremam, dopada mi se...
Za ručak ću kupus sa junetinom a za večeru nemam pojma, ja već dva ne večeravam, ne budem gladna a i ne stignem, deca se uveče unervoze mnogo, dal zbog zubica, nemam pojma šta im je pa i ne stignem.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 880
   RE: HRONO ISHRANA
29.1.2016 14:11:21   
mama krava
Da prijavim da sam jela za ručak prebranac i salatu od celera, paprike, paradajza, jabuke i lešnika - mnogo je volim pa sam prekršila pravila.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 881
   RE: HRONO ISHRANA
29.1.2016 19:21:13   
superm
Danas sam sve fino ručkala i za večeru uprskam...plheskavica, vitaminska salata i ...lepinja...user posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 882
   RE: HRONO ISHRANA
29.1.2016 20:50:40   
adulence
Ja hranim Relju i jedva cekam da se uspava,da nsvalim na krilca i salatu....

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 883
   RE: HRONO ISHRANA
29.1.2016 23:23:20   
gagana83
Danas:
Dorucak - mafini od prosa - odlicni su!
Rucak - cevapi, crni luk i rotkvice
Vecera - neplanirano je bio kupus.
Danas sam posle sto godina imala uzinu, pojela sam jednu pomorsndzu i bas mi je legla. I moram da prijavim jedan brlj, pojela sam popodne onaj mali keksic sto se dobija uz kafu na OMV pumpama, doneo mi dragi jer zna koliko ga volim pa nisam mogla da odbijem.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 884
   RE: HRONO ISHRANA
30.1.2016 10:44:54   
superm
D: limunada, hrono hleb, puter, ajvar, kafa sa steviom
R: pileća supa, pileće šnicle, karfiol, mešana salata
V: tunjevina i salata

Užina: pomorandže, bademi, med

< Poruku je uredio superm -- 30.1.2016 10:45:34 >


_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 885
   RE: HRONO ISHRANA
30.1.2016 15:56:21   
mama krava
Limunada dok sam spremala dorucak...
D - kacamak sa sirom
R - sladak kupus sa kunetinom i praziluk i krastavac pride
V - sardine i salata

Idemo na neki radjendan i tamo cu da brljnem...pojescu tortuuser posted image

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 886
   RE: HRONO ISHRANA
30.1.2016 19:38:18   
suzi kju
Jaooo brljnula sam danas malo, pojela sam krofnicu jednu user posted image
Inače doručkovala hleb pršuta ajvar kiselo mleko
Ručala dimljeni batak, salata pileća čorbica, za večeru nemam pojma šta bih...

Danas mi mm kaze smanjio ti se stomak, ima efekta ta dijeta, porasla sam do plafona, a nemam vagu da se izmerim, imala sam pa se pokvarila i skoro smo je bacili, pa da vidim neki dan da se negde izvagam da vidim šta sam uradila za dve nedelje

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 887
   RE: HRONO ISHRANA
30.1.2016 20:25:56   
superm
Suzi, sigurno si smršala. Prvo što se primeti na čoveku je taj ' izduvan' izgled. Pogledaj svoje butine, stomak, ruje, videćeš da ima manje sala.user posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 888
   RE: HRONO ISHRANA
30.1.2016 20:35:53   
mama krava

IZVORNA PORUKA: mama krava

Limunada dok sam spremala dorucak...
D - kacamak sa sirom
R - sladak kupus sa kunetinom i praziluk i krastavac pride
V - sardine i salata

Idemo na neki radjendan i tamo cu da brljnem...pojescu tortuuser posted image

Pali i cevapi na rodjendanu...ali u vreme vecere...

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 889
   RE: HRONO ISHRANA
30.1.2016 21:13:34   
Torbica
Drage moje,ja sam jutros obukla farke,1,5 kg manje,vracam se na svojeee,53,7kg jutros. Jos sam u cetvrtak uvece kod koleginice grickala cips i indijske orascice....aaa. Ali u globalu sa pomalo brljanja ipak to ide u odlicnom pravcu. Prezadovoljna sam!
D- speltine lepinjice (pokusaj da napravim bavarsko od njih nije uspeo) sa pecenicom,kiselom paprikom
R- sarmice
V - celer i kuvana curetina

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 890
   RE: HRONO ISHRANA
30.1.2016 21:34:21   
superm
Bravo Torbi!
Da, stvarno, uprkos brljanju uspeva!

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 891
   RE: HRONO ISHRANA
31.1.2016 12:09:23   
vonavoj
Ispiasala poruku i izlogovao me!
Hocu i ja da krenem sa dijetom,dosta je bilo,kao svinja sam..
Sve mi je jasno,samo ne vecera..sta jedete od zelenog povrca!!
NE znam kad cu stici hleb da zamesim i pecem,prosle godine sam bila na porodiljskom pa sam uspevala,a sad ne znam gde cu pre.. Moracu da kupujem,ali sta,koliko kostaju..
U mojoj pekari ima neki bavarski,kao razeni i ima malo kvasca.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 892
   RE: HRONO ISHRANA
31.1.2016 12:17:06   
superm
Von, uveče možeš zelenu salatu, svež pa i kiseo krastavac, brokoli, karfiol, kelerabu,celer, kupus. Mislim da može i sveža šargarepa. Ovaj hleb koji ja pravim stvarno ne traži više od 5 minuta da se smućka. Doduše, peče se sat vremena. Pisale su devojke da kupuju Tonus, Tain i neki od koprive. Nisam probala ni jedan.
Srećan početak!

< Poruku je uredio superm -- 31.1.2016 12:21:14 >


_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 893
   RE: HRONO ISHRANA
31.1.2016 12:23:34   
dejana007
Za veceru najdelotvornije salate od:

zelena salata, kupus, celer, keleraba, karfiol, brokoli. Nikako sargarepa samo belo i zeleno povrce sa nekim proteinom, i to: belo meso curece ili pilece - kuvano, belanac przeni ili kuvani ( moze kooliko hoces ) i tunjevina ( ili druga pecena posna riba). U hrono celer i sargarepa idu samo presni tj ne stavljaju se u jelo i ne kuvaju. Svaku od salata zacinis solju i limunovim sokom, eventualno extra virgine maslinovo ulje. Ja stavim djumbir i kurkumu u prahu na salatu.

Ja pravim nanin hleb, i to 2 komada ( jedan zamrznem ) i imam za celu nedelju.

recept:

500 gr Brasno (200 gr heljdino, 100 gr jecmeno i 200 razeno). 1 prasak za pecivo i soda bikarbona (medju prstiju). kasicica soli. semenke bundevine, suncokret, lan i susam ( ja to sve iammu jednoj vecoj tegli izmesano pa dodam 3 kasike supene). Takodje smeljem malo lanenog semena sa karanfilicem i dodam u smesu, kao i 3 kasike psenicnih mekinja. Vodite racunao meramo, malo smanjite brasno tako da sasvim ovim dodacima bude 500gr smese. Dobro izmesati (ja promesam cim dodam nesto novo u brasno). U 1/2l mlake vode dodam 3 kasike maslinovog ulja. Ova smesa je tecnija i nemesim je, vec mutim mixerom. I to najpre stavim vodu sa maslinovim uljem u plasticnu posudu pa dodajem smesu semenki sa brasnom po 2-3 kasike i mutim, i tako mutim jedno 5 do 7 min dok svo brasno ne stavim. Onda pokrijem krpom i stavim u frizider i tu stoji 2 sata. Pecem na pek papir oko 35 min. Obozavam ga i moj sin od 4 godina ga jede. Ukusan je i zdrav pre svega.

< Poruku je uredio dejana007 -- 31.1.2016 12:34:13 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 894
   RE: HRONO ISHRANA
31.1.2016 12:43:09   
dejana007
Lista namirnica u restrikciji,
po ovome se rukovodite i nema promasaja. sa nekim pravilima kao npr nema mesanja 2vrste mesa, ne ide jaja i mlecno, za dorucak i rucak obavezna sveza salata u manjoj kolicini, za veceri poveca tj najveca cinija povrca user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 895
   RE: HRONO ISHRANA
31.1.2016 14:55:27   
dejana007
Evo jos nekih pravila

pola limuna u casi mlake vode pšopiti po ustajanju,
setnja lagana
dorucak

kafa pola sata nakon dorucka ( ne tecnost pola sata pre dorucka i rucka )

Takodje kafa pola sata nakon rucka - i ide dve kafe dnevno.

Mrsavile su i devojke koje pile vise kafa, ali kazu da je ovo najzdravija kombinacija tj 2 dnevno - umereno.



_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 896
   RE: HRONO ISHRANA
31.1.2016 23:54:38   
superm
Dejana, iscrpno user posted image

Žene, ja ponovo imam struk!user posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 897
   RE: HRONO ISHRANA
1.2.2016 9:33:11   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Posle porodjaja cini mi se 5 -ti dan da sam se merila i imala sam 79. Jutros stala na vagu 69.1. A prosle nedelje sam imala oko 73 kg.



Svakog ponedeljka se merim
Jutros 68.2user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 898
   RE: HRONO ISHRANA
1.2.2016 9:49:09   
superm
Bravo Di!
Moj današnji meni:
D: limunada, 2 male integralne tortilje sa ćurećim prsima i ajvarom, 3 ražane pogačice, jogurt( morala sam!), kafa
R: ćufte sa prazilukom i tikvicom, salata- cvekla, šargarepa, rukola
U: pomorandže
V: verovatno omlet od belanaca i npr brokoli ili karfiol

Btw, tortilje i pogačice sam sinoć spremila da bi moj muž mogao da ih ponese sa sobom a i sinoć sam deci pravila sendviče sa tortiljama.

< Poruku je uredio superm -- 1.2.2016 9:51:21 >


_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 899
   RE: HRONO ISHRANA
1.2.2016 10:58:03   
mama krava
Bravo devojke....

Ja sam juče bas bila vredna....evo jelovnika za dva dana....

NEDELJA:

Limunada dok sam mesila testo za pice...
D - pica od spelte, bez kvasca sa crvenim lukom, pilećim prsima, rukolom i fetom
R - pastrmka sa roštilja i integrali pirinač, salata razna: cvekla, šargarepa, rukola, iceberg salata i krastavac
U - pita od jabuka (uvijala po 3 kore od kojih su dve obična, a jedna od heljde, rendane jabuke, cimet i muskatni orah i umesto šećera rogač i PREUKUSNA je!!!)
V - krilca sa začinima i sveža keleraba ...ps: deca se razvalila od krilacauser posted image


PONEDELJAK:

Limunada dok sam pakovala jelo za poneti...user posted image
D- ostaci pice od juče i kiselo mleko
R - krmenadla, karfiol i salata od pečene paprike sa belim lukom
U - pomorandža
V - omlet od belanaca sa spanećem i zelena salata


user posted image

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here