|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 1:42:18   
mamica.mamica
Pitanje za psihologa:

Da li je za dete sa razvojnom disfazijom preporučljiv vrtić, jer nam defektolog kod koga idemo na terapiju tvrdi da nije, sa objašnjenjem da će dete još više povući u svoj svet, zbog nerazumevanja (složenijih naloga, određenih pojmova, loše fine motorike..). Kakav je vaš stav, i ako ste ZA vrtić, da li razmišljati o privatnom ili državnom?
Hvala unapred!

< Poruku je uredio mamica.mamica -- 24.2.2016 1:43:40 >

(odgovor članu mamica.mamica)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 1:54:22   
mamica.mamica
Još jedno pitanje za psihologa, a može i za pedijatra:

Da li ishrana može uticati na kašnjenje u razvoju, tj. konkretno na već pomenutu disfaziju? U mnogim grupama na internetu mame pišu da im stručnjaci, defektolozi, logopedi, psihijatri, psiholozi, rade analize na kandidu itd i predlažu razne dijete i nistatin. Za kandidu piju origano ulje, candida clear kapsule, ekstrat semena grožđa.

Da li uopšte sve to može imati veze sa kašnjenjem u razvoju?
Hvala unapred

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 6:45:51   
branki*
Pitanje za pedijatra
Koji probiotik preporucujete detetu od 5 godina da pije svakodnevno?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mamica.mamica)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 7:02:22   
branki*
Pitanje za pedijatra
Kada prekinuti sa dojenjem i kako?beba ima 13 meseci,sisa danju i nocu,a jede i cvrstu hranu.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 8:22:02   
jocajaca
Pitanje za pedijatra:
Kada je djetetu-bebi zapušen nosić I kada koristim pumpicu za izvlačenje sekreta da li treba da zatvorim jednu nosnicu dok iz druge izvlačim pumpicom ili druga nosnica treba da ostane otvorena?
Hvala!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 9:18:18   
dijana1*
Pitanje za pedijatra
Decak 2 god. I 2 meseca, testisi su mu ykroz podignuti tj. nisu u kesama. Da li to znaci da se obavezno mora resiti hiruskim putem i koliko vremenski smem da odlazem operaciju ako bi do nje doslo?
Samo da naglasim da u prvoj godini niko nije primetio da mu testisi nisu u kesama. Po tome pretpostavljam da su bili pa da su se u medjuvremenu mozda podigliuser posted image

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 24.2.2016 9:19:36 >


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 10:29:05   
Modessty
Pitanje za pedijatra:
Sin ima 2 god i 5 meseci. Primio sve pentaxime, sa kašnjenjem zbog čestih alergija u prvoj godini života. Nismo sasvim sigurni na šta je bio alergičan jer na dečijoj klinici smatraju da je previše mali da bi rqadili alergo test. Sa godinu i par meseci imao je alergiju na belanac. Nakon par meseci probala da mu dam i opet reagovao alergijski. Sada već jede celo jaje ali u jelu. Jede i kajganu. Kuvano jaje neće i ja ga ne teram. Nismo radili alergotest na belance.
Da li dete alergično na belanac može da primi MMR? (samo da napomenem da sam ZA vakcinaciju dece i volela bih da primi i ovu vakcinu) I da li su uopšte alergije na hranu kontraindikovane sa vakcinama (poput pentaxima i MMR )
Hvala

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 11:11:26   
dijana1*
Pitanje za pedijatra.
imam bebu od dva ipo meseca i samo je dojim. Kada mogu da uvedem vodu?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 11:12:19   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Miracles

Pitanje za pedijatra:

Kada dojena beba ima proliv, da li prekidati dojenje, i ako ne, da li mama treba izbaciti nešto ishrane što šteti bebi?
Hvala unapred

Dojenje ne prekidate i ne treba da izbacite iz vase ishrane nista , samo bebi treba da dajete neki probiotik.Prolivom se smatra ako beba ima vise od sest stolica dnevno.

(odgovor članu Miracles)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 11:17:02   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Miracles

Još jedno pitanje za pedijatra:

Ako se detetu (2 god) mogu napipati limfni čvorovi u preponama. . 2-3 sa svake strane, ponekada se čak i naziru pod određenim uglom svetlosti, šta bi to moglo da znači i da li ima razloga za brigu? Inače je mršavko, pa razmišljam da se možda zbog toga primećuju. Zabrinuta mama. Hvala unapred

Trebalo bi da vas pedijatar opipa zlezde i na drugim mestima pa onda da da zakljucujemo.Nemoj te da brinete, ali uradite tako.

(odgovor članu Miracles)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 11:19:42   
emicaa
Pitanje za pedijatra.Ja sam alergična na ubod pčele,kolike su šanse da je i ćerka alergična?Hvala na odgovoru

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 11:19:49   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: rošula

Pitanje za dr. Julku

Kakve posledice za dete može imati često sedenje u položaju sa nogicama raširenim pozadi, kao žabica recimo. Moja devojčica voli tako da sedi kada se igra, čula sam da nije dobro, ali ne i konkretno zašto, i da li kakve posledice ima čestenje u ovakvom položaju.

Hvala puno!

Ja ne mogu da zamislim kako to sedenje izgleda,ako mozete posaljite mi fotografiju.

(odgovor članu rošula)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 11:26:09   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: keka_85

Postovanje,
Pitanje za pedijtra :kakva su Vasa iskustva sa vakcinom IRS19 ?
Imam dvoje dece (2.5 I 6god) I oboje imaju problem sa bakterijom streptokoka pneumonja.Kod oba deteta nastali su problemi sa oko2 god.Kod oboje se kolicina bakterija smanji dok su na antibioticima ili antibiotskim kapima za nos...cim prestanemo sa terapijom kolicina bakt. se vrati na isto.Starije dete ima stalno gust sekret u nosu I zadah iz usta,a mladje zadah I ponekad gust seket u nosu ali zato ceste upale grla.

Hvala,pozdrav

Imala sam odlicne rezultate sa primenom vakcine protiv streptokoka pneumonije .Vakcinu sam davala sa navrsenih dve godine.Decu sam slala u GZZJZ ,prvo pregledam dete i isti dan odu i dobiju vakcinu.

(odgovor članu keka_85)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 11:30:09   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: rošula

I još jedno pitanje za dr. Julku:

Koliko puta nedeljno dete od 2 godine treba da jede ribu, i da li valja ponekada detetu dati ribu iz konzerve (tunu, sardinu)?


Hvala još jednom!

Dete treba da jede ribu 1-2 puta nedeljno i uvek svezu, ne zamrznutu. Sto se tice sardina to bih ostavila za kasnije i uvek dajte najkvalitetniju sardinu ili tunjevinju, sve je ovo iz predostroznosti.

(odgovor članu rošula)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 11:31:55   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: rošula

I još nešto (za dr. Julku),

A koliko bi puta nedeljno bi dete trebalo da jede meso, a koliko puta jaja?
Hvala još jednom!

Meso treba da jede svaki drugi dan, a jaje dva puta nedeljno.

(odgovor članu rošula)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 11:34:58   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Pitanje za pedijatra:
Da li je zabrinjavajuce kada dete (5god) svako jutro nakon budjenja kija jedno pola sata, uz curenje iz nosa?
Kasnije u toku dana vise ne kija niti joj curi nos.

Da napomenem da je bila zdrava od juna 2015 do feb 2016, jedino se povremeno pojavljuje to jutarnje kijanje. Trenutno ga nema.

To jutarnje kijanje i curenje iz nosa je znak neke alergije, ali odzirom da je zdrava, nemojte nista preduzimati dok ne postane cesce, samo pratite dete.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 11:41:41   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: lelamisic2

Za pedijatra:

Da li je tacno da glava moze da ulegne ako beba stalno spava na istoj strani?
Ili prosto neke bebe imaju a neke ne, pravilan oblik glave. I koliko je vazan pravilan oblik glave, u smislu zdravlja? Ovo pitam zat sto je nas pedijatar ne prvom pregledu prvo prokomentarisala, bas dobro, pravilan oblik glave, fino.
Hvala

Glava ne moze da ulegne zbog spavanja na jednoj strani.Ako je pedijatar to video i nije preduzeo nista , poslusajte ga. Velika fontanela ostaje otvorena do druge godine i kosti glane nisu cvrsto srasle po savovima pa se glava dugo formira. Treba pratiti obim glave na sistematskom pregledu,a ja sam sigurna da to vas pedijatar radi.

(odgovor članu lelamisic2)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 11:46:42   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Pitanje za pedijatra
Decak 6 godina
Sa 2 godine smo skinuli pelenu ali nocno mokrenje nikako nismo uspeli resiti. Prosle nedelje je vadio krv, urin i nefrolog je radio UZ i nalazi su svi u granicama normale. Dg je enureza i mikcija kikotanja. Dobio je lek minirin i terapija traje 6 meseci. Posle 18 h samo suva vecera.
Zanima me sta znaci mikcija kikotanja kao dijagnoza?
I koliko je taj lek uspesan u resavanju problema nocnog umokravanja?
Hvala.

Nocno mokrenje se uspesno leci sa tim lekom, sve ce to biti uredu. Mikcija znaci mokrenje, meni je vazno da li je neko od roditelja mokrio, ili neko u blizoj familiji, i do kog uzrasta? Obicno dete prestaje sa nocnim mokrenjem kada je prestao i taj clan porodice ili familije.


Moj brat ( ujak deteta) je imao problem nocnog mokrenja do 14-te godine, tako nesto i samo je prestalo.
A postoji li sansa da ovaj lek resi nas problem ako je nasledno?
Da li ste culi za pipi alarm? Skoro se pojavio kod nas na trzistu. Da pokusam i sa njim pored ove terapije?
Hvala vam na odgovoruuser posted image


Cula sam za taj alarm, ali nema iskustva sa njim pa ne mogu da vam sigurno odgovorim. Lek ce pomoci i molim vas imajre strpljenja ako dete nema problema sa urinarnim putevima Sve ce biti uredu.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 11:49:23   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: branki RR

Pitanje za pedijatra
Koji probiotik preporucujete detetu od 5 godina da pije svakodnevno?

Pa njih ima mnogo, uzmite onaj koji sadrzi najvise bakterija, a normalne je cene.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 11:52:36   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: branki RR

Pitanje za pedijatra
Kada prekinuti sa dojenjem i kako?beba ima 13 meseci,sisa danju i nocu,a jede i cvrstu hranu.

Pa preporuka je da dete treba dojiti , ako ste u mogucnosti, do dve godine, ali da jede i drugu hranu. Kako da prekinete nemam savet, ne znam, morate se sami snaci.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 11:55:11   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: jocajaca

Pitanje za pedijatra:
Kada je djetetu-bebi zapušen nosić I kada koristim pumpicu za izvlačenje sekreta da li treba da zatvorim jednu nosnicu dok iz druge izvlačim pumpicom ili druga nosnica treba da ostane otvorena?
Hvala!

Prvo ukapajte fizioloski rastvor, pa onda vadite sekret pumpicom , ali zatvorite drugu nozdrvu.

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 11:55:30   
branki*
pitanje za psihologa i za pedijatra
decak ,sad ce 5 godina,dijagnoza f 83,boravili smo dugo u beogradu zbog svakodnevnih logopedsko defektoloskih casova i sve je bilo u redu,kako smo se vratili kuci,stolica ,koja je bila uredna i svaki dan,sad je na svaka tri dana,u stanju je da dugo ne piski i da trpi,piski samo 3 put dnevno i to trpi bas dugo cak i ujutru kad ustane,od kupanja isto pravi problem,buni se i izbegava,a u beogradu je sam trazio da se kupa.
da li je ovo neki negativizam ili bojkot ili sta?
da nije neka urinarna infekcija?
temperaturu nema.
prilicno je mrzovoljan od kad smo se vratili kuci,mada on te mrzovoljne dane je imao i tamo,ali ovde su sad ucestaliji. hvala puno unapred!

< Poruku je uredio branki RR -- 24.2.2016 12:00:13 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 11:58:28   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Pitanje za pedijatra
Decak 2 god. I 2 meseca, testisi su mu ykroz podignuti tj. nisu u kesama. Da li to znaci da se obavezno mora resiti hiruskim putem i koliko vremenski smem da odlazem operaciju ako bi do nje doslo?
Samo da naglasim da u prvoj godini niko nije primetio da mu testisi nisu u kesama. Po tome pretpostavljam da su bili pa da su se u medjuvremenu mozda podigliuser posted image

Obavezno vodite dete kod decijeg urologa na pregled i on ce vam sigurno i dobro odgovoriti nakon pregleda, ovako nije sigurno da vam dam savet.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 12:18:02   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Modessty

Pitanje za pedijatra:
Sin ima 2 god i 5 meseci. Primio sve pentaxime, sa kašnjenjem zbog čestih alergija u prvoj godini života. Nismo sasvim sigurni na šta je bio alergičan jer na dečijoj klinici smatraju da je previše mali da bi rqadili alergo test. Sa godinu i par meseci imao je alergiju na belanac. Nakon par meseci probala da mu dam i opet reagovao alergijski. Sada već jede celo jaje ali u jelu. Jede i kajganu. Kuvano jaje neće i ja ga ne teram. Nismo radili alergotest na belance.
Da li dete alergično na belanac može da primi MMR? (samo da napomenem da sam ZA vakcinaciju dece i volela bih da primi i ovu vakcinu) I da li su uopšte alergije na hranu kontraindikovane sa vakcinama (poput pentaxima i MMR )
Hvala

Za davanja MMR vac. nije kasno do pete god. Moj savet vam je da obavezno uradite alergo test na jaje u Decijoj Klinici. U programu za obaveznu imunizaciju pise da vakcinau ne treba davati kod alergije na jaje i ja se toga drzim.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 12:22:42   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Pitanje za pedijatra.
imam bebu od dva ipo meseca i samo je dojim. Kada mogu da uvedem vodu?

Majcino mleko sadrzi preko 60% vode i smatra se da bebu ne treba nuditi vodom, ali ja bih je uvek ponudila da pije, pa ako hoce hoce, posebno kada ima temperaturu, kada je toplo u stanu ili kada su vrucine. Ponudite je na kasicicu zbog dojenja.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here