|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 14:06:29   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: brbljivko

Pitanje za dermatologa.

Čime tretirati plihove na guzi. Bebac je odreagovao na papriku, i pojavili su mu se bukvalno plihovi. Mazali smo sudokrem ali ne pomaže, evo već treći dan, možda se tek tek smirilo.



Pojedina deca reaguju burnije na promene u ishrani u regiji oko anusa. U najvecem broju slucajeva radi se o iritaciji kiselim sadrzajem stolice ali se moze javiti i kandida. Treba proveriti da li postoje promene i u ustima. Ukoliko je u pitanju promena koja ne reaguje na barijerni zastitni krem kao sto je sudo krem treba primeniti Triderm krem 1/2 dana uz barijerni krem i primenu preparata za dezinfekciju koze kao sto su preparati na bazi jona bakra i zinka

(odgovor članu brbljivko)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 14:06:50   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: brbljivko

Pitanje za pedijatra.

Kada beba treba da počne da jede seckanu hranu?

Gnjecenu hranu treba da pocne da jede sto ranije , oko devet deset meseci, vi vidite kada pocne lepo da guta.

(odgovor članu brbljivko)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 14:19:27   
dijana1*
Hvala na dgovorimauser posted image
Samo me jos jedno zanima.
Decak vec dve veceri pije minirin i sam se budi i piski. Prosto mi je neverovatno da je lek odmah poceo da deluje i da se sam budi.
Ako se ovako nastavi ( da bude suv) znaci li to da cemo ranije prekinuti sa terapijom ili bez obzira ako bude suv mora svih 6 meseci piti taj lek.
Jedino sto me plasi jeste kako ce to izgledati u letnjem periodu jer dete skace i igra se i treba mu tecnosti a ja mu ne bi smela dati.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 14:57:10   
Maraj
IZVORNA PORUKA: Pampers psiholog


IZVORNA PORUKA: branki RR

pitanje za psihologa i za pedijatra
decak ,sad ce 5 godina,dijagnoza f 83,boravili smo dugo u beogradu zbog svakodnevnih logopedsko defektoloskih casova i sve je bilo u redu,kako smo se vratili kuci,stolica ,koja je bila uredna i svaki dan,sad je na svaka tri dana,u stanju je da dugo ne piski i da trpi,piski samo 3 put dnevno i to trpi bas dugo cak i ujutru kad ustane,od kupanja isto pravi problem,buni se i izbegava,a u beogradu je sam trazio da se kupa.
da li je ovo neki negativizam ili bojkot ili sta?
da nije neka urinarna infekcija?
temperaturu nema.
prilicno je mrzovoljan od kad smo se vratili kuci,mada on te mrzovoljne dane je imao i tamo,ali ovde su sad ucestaliji. hvala puno unapred!

Što se tiče psihološkog dela, stiče se utisak da kako je sin prestao sa časovima, da mu se stanje pogoršalo ili otpor. Izgleda da su mu časovi puno značili pa ima smisla razmišljati u tom smeru da dolazite povremeno, ali na redovnoj bazi, u Beograd zbog njih.



Branki , da ti odgovorim i ja kao defektolog

Vrlo verovatno da je B bio u nekoj "rutini" u Beogradu. Prihvatio je okruzenje u Beogradu kao svoj dom. Odlaskom iz Beograda on verovatno smatra da je otisao od kuce pa odatle te promene. Dosta dece tako reaguje kada odu npr kod rodjaka , pa nece da idu u wc jer se stide, pa trpe. Ne verujem da je infekcija . Mislim da je samo "prilagodjavanje" da ne kazem bojkot na novu sredinu. Ta deca jednostavno vole svoju rutinu i ne vole da im se ona menja.

< Poruku je uredio Maraj -- 24.2.2016 14:58:06 >

(odgovor članu Pampers psiholog)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
24.2.2016 18:09:36   
branki*
Hvala puno dr na odgovorima.
Hvala,maraj,nisam znala da si defektolog,bas si me prijatno iznenadila!vodim ga sutra da mu dr pogleda grlo,da uzmem uput za urin i urinokulturu i trazicu da mu hirurg ili ko vec pogleda kozicu da nije tu nesto,cisto da iskljucim te neke stvari,mada i ja mislim da je kod njega stvar psiholoska.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
25.2.2016 6:54:47   
serpica
Dobar dan,pitanje za dermatologa,
moj sincic 2,5god ima na noznim prsticima zadebljane i malo zute noktice,u pitanju su drugi i treci prst. Ne boli ga i ne svrbi. Mazala sam kreme na bazi nistatina ali nema promena,rekli su mi da je to neka vrsta gljivicnog oboljenja. Sta je u pitanju? Hvala unapred!

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
25.2.2016 9:30:44   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: lesica RR


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Pitanje za dr Julku:

Naime, moj sinak ( nepunih 11 meseci) juče je pao i posekao arkadu, udario glavu, i povredio nosić.
Bili smo na IMD-u, gde su mu uradili preglede, sanirali posekotinu. I dali nam savet da ga pratimo narednih dana zbog potencijalnog potresa mozga.

Moje pitanje se tiče toga na šta treba posebno da obratimo pažnju tj šta može da nam ukaže na eventualni potres mozga.


Hvala puno unapred!

Pratite dete obavezno da li vise spava, kako hoda, da li ce dobiti temperaturu. Pratite da li su mu zenice jednake.

Hvala vam najlepše!

I samo još nešto, koliko dana je dovoljno pratiti ponašanje?

Dete treba pratiti u narednih mesec dana

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
25.2.2016 9:36:30   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Hvala na dgovorimauser posted image
Samo me jos jedno zanima.
Decak vec dve veceri pije minirin i sam se budi i piski. Prosto mi je neverovatno da je lek odmah poceo da deluje i da se sam budi.
Ako se ovako nastavi ( da bude suv) znaci li to da cemo ranije prekinuti sa terapijom ili bez obzira ako bude suv mora svih 6 meseci piti taj lek.
Jedino sto me plasi jeste kako ce to izgledati u letnjem periodu jer dete skace i igra se i treba mu tecnosti a ja mu ne bi smela dati.

[/quo
Date mora da pije tecnost, molim vas dajte mu bez brige

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
28.2.2016 0:41:22   
dunja RR

Draga dr. Julka,


Čini mi se da je i ranije bilo pitanja o toaleti nosa beba i starije dece. Uglavnom je preporuka ispiranje nosa fiziološkim rastvorom, posebno tokom prehlade, kao i korišćenje pumpica za izvlačenje sadržaja iz nosa. Međutim, danas sam bila na jednom predavanju pedijatra-homeopate koji je istakao da nikada ne treba koristiti fiziološki rastvor u svrhu toalete nosa, pa ni tokom prehlade. Objasnio je da je slina prirodna zaštita od raznih štetnih materija. I da takođe iz istog razloga ne treba koristiti ni pumpice, posebno ne one koje idu na usisivač, jer kaže da iz iskustva sa pacijentima, deca kojom se putem pumpica otklanja slina kao prirodna barijera i zaštita, a posebno putem agresivnih pumpica, već počev od 3. godine dobijaju probleme sa sinusima, i sklonija su prehladama.

Za koju opciju da se odluče roditelji i zašto?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
28.2.2016 14:44:16   
mila83
Pitanje za dr.Julku,pedijatra.

Imam bebu od 17 meseci.Sa tri meseca je operisala veliki ASD i VSD. Sve je proslo kako treba,i osim malog zaostatka u kilazi,beba se razvija uobicajeno za svoj uzrast. pre tri meseca smo primetili malo ispupcenje u predelu stomaka,ispod oziljka od operacije.Vidi se na slici,oko tog ispupcenja se nalaze kvrzice,to su oziljci od privremenog bajpasa.Bili smo kod naseg pedijatra ,a zatim i kod decijeg hirurga koji je postavio dijagnozu hernia ventralis K43

Beba je prilicno fizicki aktivna,od 8.meseca samostalno sedi,puzi,a sada vec i hoda,trci i penje se.
Hirurg je rekao da joj nista ne branimo od fizickih aktivnosti sto i nismo.Kontrolu imamo krajem marta.
Ono sto me zanima,posto sam primetila da ta kila raste,veca je u odnosu na decembar..da li se ta kila moze povuci sama? Koje tegobe bi mogla beba imati od nje? Za sada joj ne smeta,hirurg je rekao da se to prati a ako ima tegoba da se javimo ranije.Ja nisam uspela sve da ga ispitam na tom pregledu,jer je beba bila nervozna(od dugog cekanja) pa ne znam na sta tacno da obratim paznju.
Znam da niste hirurg,ali ukoliko imate nekih saveta,bila bih Vam vrlo zahvalna.

user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
29.2.2016 14:41:31   
Anarunika
Pitanje za pedijatra:
Kod svog srednjeg sina od pet godina, često,uveče primetim ljubičaste podočnjake. Ne leže kasno. Od čega bi oni mogli biti?
Hvala.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
29.2.2016 23:00:05   
dunja RR

Pitanje za psihologa:

U kom uzrastu se od deteta može očekivati da aktivno reaguje na drugu decu?

I da li je normalno da dete od 21 mesec na manju decu uvek reaguje negodovanjem, gurkanjem, kada "uđu u njegov prostor"?

Inače dete ne ide u vrtić.


Hvala unapred

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
29.2.2016 23:34:38   
Ana RR
Pitanje za psihologa:

Moje dete ima 4 godine i 7 meseci, u vrtić je išao godinu dana (kada je napunio 2 godine pa do pune 3), i sada ne ide u vrtić mada smo u procesu upisa. Primećujem da se ne snalazi kada se nađe u većoj grupi dece, tada se obično igra sam ili samo sa jednim detetom iz grupe. Kada smo u parkiću uvek će naći društvo ali to je uvek samo jedno dete, grupama ne prilazi, i sa tim jednim detetom će se odlično igrati.

Da li je to neko normalno ponašanje dece?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
1.3.2016 8:48:10   
emicaa
I od mene pitanje za psihologa:
Djevojčica od dvije i po godine ne voli da je druga djeca pipnu,u igri ako je neko dodirne odma se buni,juče je to uradila i kad ju je baka htjela maziti.Pretostavljam da je i to neka faza ali kako da se postavim u tim situacijama.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
1.3.2016 9:35:21   
mila83
Pitanje za psihologa.

Imam sina od 5,5 godina...Srednje je dete,ima 2 godine stariju sestru i 4 godine mladju.
Poslednjih godinu dana nekako,kao da se udaljava od nas,iako se trudimo da mu posvetimo dosta paznje,i suprug i ja.
Brzo se ljuti,tera inat, kada nesto crta,ili pravi,ucimo pesmicu,brzo se iznervira i odustaje,ako to nije onako kako on misli da treba.Iako ga pohvalim i kazem mu da je meni to lepo ,ili da niko ne zna sve iz prvog puta i da je normalno da se vise puta nesto radi i uvezbava.Nema mnogo ni strpljenja da sedi,vrti se na stolici stalno,pa cak i kada nesto radi.Ne uporedjujem ga sa starijom sestrom.
I u vecoj grupi dece se povlaci cesto i nece da se istice.Mislim da ima manjak samopouzdanja,kao i kratku paznju(moze jedino da slusa price kada mu citamo i posle da odgovara na pitanja u vezi price npr. ili da nacrta nesto) I kada je bio mladji,znao je da se iznervira kada kocke ne stoje bas kako on hoce,pa pretpostavljam da je i malo do karaktera.
Htela sam savet od Vas kako da mu pojacamo samopouzdanje i produzimo malo paznju i strpljenje...? Svakodnevnim pohvalama..?Plasim se da ne preteramo.
Inace je slabovidan na desno oko i ima malo sporije ocne impulse na oba oka,mozda to ima veze sa paznjom.Htela sam malo i da ga pripremim za polazak u skolu,koji nas ceka za 1.5 godinu.
Hvala najlepse !


_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
1.3.2016 10:11:19   
Sanjalicaaa
Pitanje za pedijatra

Testisi kod bebe od 3m su u jednom delu jako tamne skororo crne boje. Da li je to normalno?

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
1.3.2016 10:38:19   
Mala Elena
Za pampers doktora-Devojcica ima od rodjenja mal o izrazeniji pupak, sada ima skoro dve godine i on je oko godine bas znao da ispada vani, bude bas ruzno. Da li ce se to samo povuci ili treba ici kod hirurga? Moja svekrva kaze da su oni ranije kod hirurga to zavrsavali, da je to od kile ??? Hvala

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
1.3.2016 17:39:02   
emicaa
Pitanje za pedijatra:
Danas sam primjetila kad sam curici sjekla nokte na rukama da se listaju,onako kao kod nas velikih.Prije desetak dana sam joj sjekla i tad je bilo normalno.Da li je to nedostatak nekog vitamina ili je bolje da konsultujem našeg pedijatra?
Hvala unaprijed na odgovoru

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
1.3.2016 22:02:03   
branki*
Pitanje za pedijatra i dermatologa
Sinu su savetovali da dva puta dnevno tokom 15 dana prevlacimo kozicu jer ima blagu fimozu i da pritom koristimo elokom.drugarica mi rece da nikako elokom ,bolje hloramfenikol,jer elokom sadrzi kortikosteroide.sta vi savetujete?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
1.3.2016 22:02:47   
amelia
Pitanje za pedijatra:
Moj sin puni za dva dana 6 meseci.rodzen je sa kilazom 3,700 sve super napredovao normalno samo sam ga dojila. pre skoro dva meseca krenuli smo sa cvrstom hranom tj jos uvek uvodimo jednu po jednu namirnicu, od punih 5 meseca moze se reci da sam mu uvela obrok dnevno sam davala da jede oko 80 gr nekad 100 gr hrane. Na kontrolu kad je imao 4 meseca tezio je 7.150 gr. na kontrolu sa 5 meseca imao je 7.500 gr a danas smo bili na kontrolu i receno mi je da tezi 7.600 gr. Meni izgleda jako malo za mesec dana samo 100 gr jer sad jede zar ne bi trebalo vise? Da napomenem da nema nekih znakova da je gladan i dalje ga dojim.

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
1.3.2016 22:18:00   
Mala Elena
Pitanje za psihologa...
Pre mesec dana smo dobili jos jednu bebu, i starija devojcica nije bila ljubomorna nikako, obozava kad je kupamo, presvlacimo..cak i sada uziva u tome i mazi je, ljubi sama . Ima 23 meseca i zadnjih dana povremeno place kad uzmem bebu, govori da je ne uzimam i place, nekad vristi dok joj ja objasnjavam da moram da je uzmem. I bas bude stresno. Recite mi, kako da se postavim? Ona ocigledno hoce paznju samo za sebe u tom trenutku, a ja to ne mogu da joj omogucim. Da li da joj pricam i dalje, inace je dosta tvrdoglava, ili da je kuliram dok tako reaguje?

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
2.3.2016 12:42:59   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR


Draga dr. Julka,


Čini mi se da je i ranije bilo pitanja o toaleti nosa beba i starije dece. Uglavnom je preporuka ispiranje nosa fiziološkim rastvorom, posebno tokom prehlade, kao i korišćenje pumpica za izvlačenje sadržaja iz nosa. Međutim, danas sam bila na jednom predavanju pedijatra-homeopate koji je istakao da nikada ne treba koristiti fiziološki rastvor u svrhu toalete nosa, pa ni tokom prehlade. Objasnio je da je slina prirodna zaštita od raznih štetnih materija. I da takođe iz istog razloga ne treba koristiti ni pumpice, posebno ne one koje idu na usisivač, jer kaže da iz iskustva sa pacijentima, deca kojom se putem pumpica otklanja slina kao prirodna barijera i zaštita, a posebno putem agresivnih pumpica, već počev od 3. godine dobijaju probleme sa sinusima, i sklonija su prehladama.

Za koju opciju da se odluče roditelji i zašto?

Kada se savetuje ispirenje nosa ne misli se na ispitanje spricom, vec na ukapavanje par kapi, da bi se ovlazila sluynica nosa, pa onda odstranjivati sekret.Sekret ne treba odstranjivati stalno vec nekoliko puta dnevno, da se nebi poremetila nosna flora. Ako se nebi osdtranjvao sekret moglo bi da dodje do upale usiju.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
2.3.2016 12:53:25   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: mila83

Pitanje za dr.Julku,pedijatra.

Imam bebu od 17 meseci.Sa tri meseca je operisala veliki ASD i VSD. Sve je proslo kako treba,i osim malog zaostatka u kilazi,beba se razvija uobicajeno za svoj uzrast. pre tri meseca smo primetili malo ispupcenje u predelu stomaka,ispod oziljka od operacije.Vidi se na slici,oko tog ispupcenja se nalaze kvrzice,to su oziljci od privremenog bajpasa.Bili smo kod naseg pedijatra ,a zatim i kod decijeg hirurga koji je postavio dijagnozu hernia ventralis K43

Beba je prilicno fizicki aktivna,od 8.meseca samostalno sedi,puzi,a sada vec i hoda,trci i penje se.
Hirurg je rekao da joj nista ne branimo od fizickih aktivnosti sto i nismo.Kontrolu imamo krajem marta.
Ono sto me zanima,posto sam primetila da ta kila raste,veca je u odnosu na decembar..da li se ta kila moze povuci sama? Koje tegobe bi mogla beba imati od nje? Za sada joj ne smeta,hirurg je rekao da se to prati a ako ima tegoba da se javimo ranije.Ja nisam uspela sve da ga ispitam na tom pregledu,jer je beba bila nervozna(od dugog cekanja) pa ne znam na sta tacno da obratim paznju.
Znam da niste hirurg,ali ukoliko imate nekih saveta,bila bih Vam vrlo zahvalna.

user posted image

Na osnovu slike to je sigurno kila. Treba da pratite da li se povecava i da li ima sadrzaja u njoj i da li se sama smanji kada dete miruje, ali obzirom na velicinu kile sa slike sadrzaja ne bi trebalo da bude. Molim vas da to pratite i obavezno saradjujete sa hirurgom. Na osnovu mog iskustva hirurzi dugo prate te ventralne kile. Oni su merodavni za svaki savet i slusajte ih.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
2.3.2016 12:57:06   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Anarunika

Pitanje za pedijatra:
Kod svog srednjeg sina od pet godina, često,uveče primetim ljubičaste podočnjake. Ne leže kasno. Od čega bi oni mogli biti?
Hvala.

Podocnjaci su izrazeni kod dece koja su sklona alegiji, koja imaju problem sa mokracnim putevima ,pa za svaki slucaj proverite urin, i kod dece gde neki od roditelja ima izrazene podcnjake.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Februarski online sastanak sa Pampers dok...
2.3.2016 13:01:10   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Pitanje za pedijatra

Testisi kod bebe od 3m su u jednom delu jako tamne skororo crne boje. Da li je to normalno?

Koza na testisima moze biti tamnje boje, ali tesko mi je da vam odgovorim bez slike i pregleda. Da li ste bili kod vaseg pedijatra i sta on kaze!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here