|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Novi grip AH1N1
30.10.2009 10:09:17   
mihi
Moze, naravno, mislim da se vise ne rade seroloska dokazivanja nego se direktno u krvi pronadju sekvence RNK virusa, PCR tehnikom, to radi jedino Torlak u Srbiji.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Novi grip AH1N1
30.10.2009 10:11:30   
buhla
IZVORNA PORUKA: buhla

Za one iz Beograda, cula sam da u Zavodu za zastitu zdravlja, svako jutro od 8h-9h moze da se vakcinise, i cena je oko 800din. (mada nisam sigurna dal je to samo za zdravstvene radnike ili moze bilo ko).

Definitivno su ove vakcine protiv svinjskog gripa i mogu da ih dobiju samo zdravstveni ranidci, sada sam zvala i proverila!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Novi grip AH1N1
31.10.2009 12:28:11   
Lady412
Cao svima !
Cula sam od jedne koleginice da lekari preporucuju da se ne zatrudni naredna 3 meseca, jer ce tokom zime biti najveci udar gripa i da ne bi valjalo zbog bebe. Malo mi je to cudno, jer i kada imas obican grip mozes da koristis samo obicne vitamine, izbegavaju se lekovi,... I ne samo to, bili kakva hemija u obliku lekova nije preporucljivo da se konzumira; pa kada bi se onda deca radjala? Niko ne moze da predvidi da li ce se, kada i od cega razboleti.user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Novi grip AH1N1
31.10.2009 12:31:50   
magnetic
Ja danas gledam neki snimak masovnog vakcinisanja u Americi,trudnica u redu koliko hoces.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Lady412)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Novi grip AH1N1
31.10.2009 12:40:17   
mihi
Stvar je u tome što je u pitanju novi virus, što sa njim niko nema veliko iskustvo i ne ynaju kako će se ponašati tokom epidemije. Ista stvar je sa vakcinom tek izašla iz fabrike, neželjena dejstva će se tek prijavljivati. Da je ima kod nas ja bih je primila i dala bih je deci takođe.

(odgovor članu Lady412)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Novi grip AH1N1
31.10.2009 12:42:32   
Lady412
Da, i ja sam to videla na vestima. Ali mi je cudno da ne zatrudnis kada je u pitanju ovaj grip,... Pa kada bi zena cekala da sve prodje i budu "idealni uslovi" onda bi joj prosao i zivot, a taj "idealnan momenat" sigurno ne bi dosao,...user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Novi grip AH1N1
31.10.2009 12:44:28   
dacca
A mi, prosvetari? Meni se grip vratio posle nedelju dana. Majke salju djecu u skolu, a kaslju kao ludi, haos! Na lijep nacin im kazem da ostanu kuci i to preleze, ali ... ne !

(odgovor članu Lady412)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Novi grip AH1N1
31.10.2009 12:44:39   
mihi
Ma ja isto mislim da je to glupost, pa neće se samo trudnice razboljevati.

(odgovor članu Lady412)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Novi grip AH1N1
31.10.2009 12:46:23   
Verus
Tasho nemoj molim te ovo sa antibiotikom na svoju ruku nikako!  Samo tuci po vit C i cajevima i zdravijoj ishrani...
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: mamanp

Komplikacije se javljaju samo ako se na vreme ne javi lekaru i ako se ne leci.


A kažite mi, jel vi trčite kod dr svaki put kada vam malo curi nos, kašljete, imate T? Jel imate vremena za to? Jer ja nemam, ja prosto popijem aspirin, Fervex, čaja, C vitamina, pa ako se ne smiruje za koji dan, uzmem neki blaži antibiotik (na svoju ruku), pa ako ni to ne pomogne, tek onda idem kod dr.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Novi grip AH1N1
31.10.2009 12:47:23   
Verus
Pa bas zato ja nisam sigurna da bi ova vakcina nesto i pomogla...em je novi, em su rekli da moze da mutira-pa ti primis vakcinu za jednu varijantu virusa, dok ti proradi imunitet, on vec mutirao....bzvz
IZVORNA PORUKA: mihi

Stvar je u tome što je u pitanju novi virus, što sa njim niko nema veliko iskustvo i ne ynaju kako će se ponašati tokom epidemije. Ista stvar je sa vakcinom tek izašla iz fabrike, neželjena dejstva će se tek prijavljivati. Da je ima kod nas ja bih je primila i dala bih je deci takođe.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Novi grip AH1N1
31.10.2009 12:48:23   
Lady412
Jeste on nov i ne zna se kako ce biti dalje, ali... I do sada su se zene borile i radjale. A gledala sam serij o celoj trudnoci. Od zatrudnjivanja, vodjenja trudnoce i porodjaja; gde se na kraju kao zakljucak izvodi da i u tim, normalnim uslovima, je pravo cudo da ljudska vrsta opstaje. Ima raznih uticaja sa kojim se zene tokom trudnoce mogu susresti.user posted image

< Poruku je uredio Lady412 -- 31.10.2009 12:51:01 >

(odgovor članu Lady412)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Novi grip AH1N1
31.10.2009 12:48:29   
Verus
Ja SVAKI dan radim 8.5 sati (pa evo i danas) sa zenom od koje su svo troje od 4 dece imali svinjski grip.  I upravo je kinula (a nikad ne stavlja ruku na usta!!!!), pa mogu samo da se nadam da cu biti OK.....

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Novi grip AH1N1
31.10.2009 12:50:13   
mihi
Hoćeš Veruška, nosiš li ti masku? Mislim da bi trebala i to onu nano masku što ne propušta viruse.user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Novi grip AH1N1
31.10.2009 12:53:56   
Verus
mihi draga ja gledala vec te maske....znam da cete reci da sam luda, ali NIKO ih ne nosi u bolnici (osim BMT pacijenata i ovih sa losim imunitetom), pa mi nekako glupo....ja mislim da ovi sto kijaju i sto su izlozeni treba da nose masku....Pa za sada perem ruke kao manijak ne diram lice i gledam stvarno da budem bar 2,3 metra od ove zene, al ne mos' bas puno nesto bezati po laboratorijiuser posted image nije da me nije strah....al sta da radim ne mogu begati iz koze-a nesto u meni mi govori da ne uzimam tu vakcinu ne mogu vam opisati....par koleginica su je primile i kaze jedna da nikada nije imala manju reakciju od vakcine kao od te H1N1 sve super proslo....

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Novi grip AH1N1
31.10.2009 13:20:36   
Rivana
Ja sam cula da je ona zena sto je od sina dobila grip umrla, inace dok je bila zarezena sluzila je na svadbi nekoj i tek posle se javila doktoru bila je u teskom stanju i umrla pre neki dan.user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 165
   [Obrisana poruka]
31.10.2009 13:24:10   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 166
   RE: Novi grip AH1N1
31.10.2009 13:26:05   
magnetic
Mogu ti reci da je i mene strah

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Novi grip AH1N1
31.10.2009 13:27:36   
Rivana
I mene bas ne znam kako da se zastitimo sta nas sve nece snaci user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 168
   [Obrisana poruka]
31.10.2009 13:27:55   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 169
   RE: Novi grip AH1N1
31.10.2009 13:30:08   
Rivana
I ja sam cula da su u Hrvatskoj skole zatvorene, i ovde kod nas u nekoj srednjoj nisu hteli reci u kojoj ima par slucajeva, a kao nema potrebe za zatvaranjem skola user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 170
   [Obrisana poruka]
31.10.2009 13:31:26   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 171
   RE: Novi grip AH1N1
31.10.2009 13:32:24   
mihi
Možda si u pravu, ja sam radila celu prvu i drugu trudnoću, trajao je semestar i studenti su kijali i kašljali ma nije mi nos procurio, ali ako znaš da gripa ima i to ovog novog stavi masku pa i trudnoća se tretira kao stanje gde dolazi do pada imuniteta.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Novi grip AH1N1
31.10.2009 13:41:28   
Lu
Mene i dalje nije strah...ne znam možda sam luda ali smatram da se od toga ne mogu zaštititi,jer da možemo svi bi se zaštitiliuser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Novi grip AH1N1
31.10.2009 14:06:59   
sephora
meni baš nije svejedno, sa sitnom decom u kući, mm radi u bolnici,...
meni imunitet opao načisto (sada me strefio mastitis i skroz me iscrpeo), ne znam,...
razmišljam da malu ne šaljem u vrtić...nisam pametna ali ne slažem se sa ministrima što ne zatvaraju škole, u drugim zemljama su ih pozatvarali...žao mi te dece-teraju ih u škole a tamo izvor infekcije, nije to fer od strane države-ne sviđa mi se takav pristup...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Novi grip AH1N1
31.10.2009 17:00:28   
marince1
joj ja bih izbegavala sve skupove tipa proslave rodjendana,vrtice itd

Kod nas je zavladao,imamo jedan potvrdjen slucaj i jos 14. dece za koju se ceka izvestaj user posted image

Prosto mi frka,svi josuvek masovno dolaze da vide bebca(uzgred,koliko to traje,do 1. razreda?!? user posted image ),pa mi frka da mu neko nesto ne nabaciuser posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here