|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
24.8.2016 22:59:03   
Purple Orchid
Mi juce dobili! Opstina Zvezdara, predala 11.7.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
24.8.2016 23:03:06   
janajana
Meni juce legle pare na racun user posted image

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu Purple Orchid)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
26.8.2016 21:47:11   
IvanaSK RR
I nama bila uplata.

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
26.8.2016 21:50:09   
vocicana
Samo zabitni Krusevac ni dinara, da Bog da im zapao svaki! Debili debilski!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
5.9.2016 16:13:38   
vocicana
E konacno posle dva meseca su me pozvali da potpisem resenje, sutra ili prekosutra novac stize. Dobili smo obracun za 8700 dinara, nije ni to tako lose. Videcemo.
Nadam se da stvarno bude love sutra ili prekosutra, da odem i slatko mu iskupujem stvarcice.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
5.9.2016 17:38:09   
branki*
E,voci,super,dobra vestuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
5.9.2016 21:21:37   
IvanaSK RR
Voci, kakvo rešenje?
Mi nismo nista potpisivali.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
6.9.2016 8:06:49   
Maraj
Meni na N.Bg-u ni resenja ni para , a predala 1.7. Dakle prvi dan sam predala...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
6.9.2016 8:13:30   
vocicana
E da Branki, odlicna vest, ja stavrno nisam znala sta vise da mislim.
Ivana, svaki put kada predam racune,m za svaki povracaj novca me zovu da potpisem, to je zakonska obaveza, jer ukoliko smatras da nesto nije u redu, mozes se zaliti ministarstvu finansija, sve je u pravnooj pouci resenja. Cudilo bi me da mi kazu da nema resenja i da nemoram nestoda potpisemuser posted image
Nadam se da me obraduju danas, sutra eventualno, da odemo moje dete i ja da sopingujemo garderobicu za njega.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
6.9.2016 9:21:44   
lesica
Žene drage, evo ne baš tako finih vesti!

Ukida se povraćaj PDV-a na hranu i opremu za bebe

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
6.9.2016 10:15:45   
suzi kju
Po kome nego po roditeljima s mizernim primanjima i po deci
J*bem ti državu user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
6.9.2016 10:49:11   
IvanaSK RR
Ja kad sam videla, prva pomisao je bila da ce nesto uzeti. I, naravno, povecace roditeljski za par hiljada dinara. Sta je sa onim roditeljima kojima bas znači taj pdv?
To ce jedino odgovarati roditeljima koji nemaju pravo na pdv.
Voci, nas uopšte nisu zvali, samo je muz rekao da je bila uplata (mi smo imali malo, negde oko 1000 din).

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
6.9.2016 10:58:42   
suzi kju
To povećanje roditeljskog je smešno u odnosu na porez koji država uzme.
To je značio mnogima roditeljima, jer se na povrat pdv-a imalo pravo do navršenih dve godine života deteta, samim tim je to ogromna cifra, u odnosu na bednih par hiljada dinara povećanja roditeljskog dodatka.
Mene je ovo baš iznerviralo!!! user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
6.9.2016 11:22:01   
IvanaSK RR
Znam, Suzi. Tebi jos vise znaci.
Samo ne znam gde cemo biti mi koji vec imamo bebe u svemu tome.
Moguće da ce to vaziti za one bebe koje se rode od sledece godine.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
7.9.2016 0:19:05   
Mariya
Ja nemam pravo na povrat pdv-a, pa ni iz džepa,ni u džep. Ali ipak me je iznervirala ova vest,od svih mogućih načina oni su izabrali baš ovaj. Ukini povrat pdv-a jer,Bože moj,oni u poreskoj zbog toga moraju da radeuser posted image
Ja moram da vas pitam žene stvarno nemojte da se ljutite,ali kako uspevate da vratite pdv? Koliko znam,većina vas je zaposlena,zar su vam plate tako male? Pitam zato sto i mm i ja smo zaposleni,plate su nam male a ipak smo iznad cenzusa i nemamo pravo na povrat pdv-auser posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
7.9.2016 4:52:18   
MishMash
Mm i ja smo oboje prijavljeni na minimalac, živimo kao podstanari i prebogati smo za dečiji dodatak, tako da nam ni povrat PDV ne treba. user posted image

Ovo zaista prevazilazi sve granice, na kraju ćemo plaćati porez na decu kao što njuz.net piše. Mogli su lepo da ukinu PDV na dečiju odeću, opremu i hranu pa da tako smanje obim posla zaposlenima, ali neee.




_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
7.9.2016 7:34:25   
IvanaSK RR
Mm je prijavljen na punu platu, ja nisam uopšte prijavljena. A sve i da sam prijavljena opet bi bila na minimalac i ostvarili bi pravo na pdv. Ako dvoje roditelja rade kod privatnika (uglavnom) su prijavljeni na minimalac.
Nažalost, plate, prijave su nam bedne svima.
Stvarno sam razočarana ovim opstem stanjem.
Pricam sinoć sa drugaricom, njen muz radi u Svedskoj. Tamo su knjige besplatne i dete prima nekih 120 e mesecno do 16-te godine. A ovde su i oko knjiga razvili takav biznis i takvu kradju novca.
Izvinjavam se na off-u, ali imam osećaj da, pored niskog nataliteta rade sve nebi li jos vise opao.

(odgovor članu MishMash)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
7.9.2016 7:37:34   
Maraj
Je li ovo usvojeno il tek treba da se usvaja? Da znam da l da skupljam racune i dalje... da nece da se popišmane user posted image
jao ovo je stvarno bezobrazluk. Povecace roditeljski dodatak , za nekih 5000 a ukinuti povracaj pdv-a...sto znaci da opet ovi koji "imaju" , proci ce bolje , jel ce se i to njihovo "imanje" povecati za 5000.... ma uzas , stvarno uzas....
ja cuvam ove racune , od jula meseca , ko zna do januara , sta ce biti....

(odgovor članu MishMash)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
7.9.2016 7:48:03   
vocicana
Ja nemam reci za ovaj gest, narocito tamo gde je katastrofalna situacija! KOd mene je novost sto su juce uplatili novac, kupila detetu garderobu, eto tako, a sve drugo, ne znam sta bi rekla. Bedna zemlja, da bednija ne mozebiti. Znam da mi je mm rekao da u Holandiji, deca primaju dodatak, sada cu vas slagati, alido 16 godine je to oko 90 e mesecno, a posle 16-te godine je 120 e, msm gde su svi a gde smo mi! BEDNA ZEMLJA!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
7.9.2016 7:49:43   
IvanaSK RR
Maraj, i ja cu da čuvam racune, pa sta bude.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
7.9.2016 9:28:57   
suzi kju
I ja i muž smo zaposleni u DRŽAVNIM firmama al su nam plate BEDNE, i više nego bedne, plus stambeni kredit, plus kada mi deca krenu u vrtić 11 000,ja se plašim kako ćem krpiti kraj sa krajem.

I ja ću malo off, vrtić za blizance se do skoro plaćao tako dabje za jedno dete puna cena a za drugo (ranije gratis) 50%, sada se za oba deteta plaća puna cena.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
7.9.2016 10:27:15   
Anck Su Nmaun
Valjda me nece neko na lomacu ali meni je ovo bolja varijanta, ja ionako nisam spadala u ove sto mogu da uzmu taj povracaj a roditeljski svi primaju, tako da sam ja za.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
7.9.2016 10:56:38   
suzi kju
Bolja je za tebe jer si u boljoj situaciji nego mi koji imamo mizerna primanja pa nam taj povraćaj pdv - a dobro dođe.

Daleko od toga da će te neko na lomaču, to je stvar ličnog interesa i koristi.

< Poruku je uredio suzi kju -- 7.9.2016 10:58:58 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
7.9.2016 11:01:27   
dunja RR
Ovo je dokaz da država nema para, sve su istrošli da ne kažem nešto drugo. Sada skidaju na svemu što mogu. Evo suzi reče i za vrtić za blizance. Jednostavno gledaju sada gde god mogu da ne plate (mislim na državu).

Ja npr gledam Kalemegdan, pre par dana smo šetali, pa ona živa ograda okolo, sve štrči i nije sređena. Nema se para ni za komunalce, da srede centralni park, mesto gde dolazi svako ko dođe u Bg. Recimo ...


E za PDv, ne znam. Ovo što reče Anck, sada je bolje onima koji nisu ni mogli da refundiraju, ali da je to fer. U stvari pitanje je šta je fer. Da li da svi dobijaju isto ili da ipak oni ugroženiji dobiju više. Ovi koji imaju i koji ne spadaju u PDV, reći će možda ko im je kriv što ne zarade ... Tako da, uvek će biti nezadovoljnih strana.


Isto je bilo i za vrtiće, sećate se, kada su oni sa većim prosekom plata više plaćali, a sada je isto za sve.

Očigledno državi ovako više odgovara, jer su izračunali da će manje para da keširaju, jer je više onih što nemaju, i donosilo se puno računa na refundaciju. Tako država nije znala koliko će da kešira, ovako su odredili fiksno i znaju šta ih čeka.


Mene interesuje kako je u drugim državama?
Ajde nek nam se jave, Eca, Emica, i ostale devojke, pa da napravimo poređenje i objavimo tekst na tu temu?



< Poruku je uredio dunja RR -- 7.9.2016 11:04:55 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
7.9.2016 11:11:49   
suzi kju
Ja sam još odavno pisala da bi na taj povraćaj novca trebali da imaju prava sve roditelji, jer je to kupovina opreme za bebe pa im se taj novac treba refundirati jer će opet otići na bebe. Mislio Mislimda je tako bilo najrealnije.
A ranije što se cena vrtića određivala na osnovu visine primanja tek je glupost. Kolega plaćao za dete oko 10 000 (supruga vukla jak prosek) a kolegenica recimo 5 000 a deca apsolutno isti tretman imaju, istu hranu, isto sve, nigde veze.
Možemo mi ovde pisati do sutra, ništa nećemo postići.

A to što država nema para(kao) hmmm, šta reći... Bitno da ljudi na vlasti napune svoje džepove a ovamo udri po narodu, po majkama i deci uhhhh!!! Mnogo se nerviram oko svega ali uzalud.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada se farbaju jaja za Vaskrs?
Jaja se u Srbiji farbaju još od 16. veka. Kroz nekoliko vekova usavršavale su postojeće tehnike, izmišljale nove, ali je...
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here