|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Napiši iskustvo i CortinaT krem stiže na ...
23.12.2016 22:33:48   
Maraj
Misu , pa da , to je slucaj kod mene. Mislis da bi mi par kapi vitamina D resilo problem? Jesi li probala? Meni bas ispuca koza na sakama , do krvi. Bas mi u ranicama budu sake zimi. I jako me bole. L sad ima ekcem , leti ga nije imao , a dajem mu po kap vigantola uvece

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Napiši iskustvo i CortinaT krem stiže na ...
23.12.2016 22:37:28   
mali_mis
Maraj, ja sam jedno vreme pila Vigantol, i pomagao je, ali ne toliko kao sunce. Vec duze vreme pijem cink u tableticama, on je pored umora, dobar i za kozu, kosu, nokte...i pomaze mi.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Napiši iskustvo i CortinaT krem stiže na ...
23.12.2016 22:38:03   
Sanjalicaaa
Iki se vec par dana zacrveni deesni obraz, koza bude suva i pomalo hrapava. Lici na ekcem. Kupila sam mu danas kremu da probamo.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Napiši iskustvo i CortinaT krem stiže na ...
23.12.2016 22:41:36   
Mala Elena
Ja mazem ovu kremu, samo imam nedoumicu da li mazem suve delove ili cele sake kao obicnu kremu ?

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Napiši iskustvo i CortinaT krem stiže na ...
24.12.2016 9:39:59   
Maraj
Pa me znam misu , mozda i probam
Me ja mazem cele sake.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Napiši iskustvo i CortinaT krem stiže na ...
24.12.2016 23:33:24   
Beba Elena
Ovako. Vuk je po rodjenu imao ekcem i to na levom obrazu. Medjutim, iako mi je 2 dete, ja sam mislila da je to od porodjaja ili neka vrsta hemangioma koja ce se povuci, jer je cerkica to imala na ledjima...a posto je rodjen u zimu, mislila sam da je to i od hladnoce, suvog vazduha, pa muzeve brade i sl. Kad smo otisli na prvu kontrolu kod pedijatra, objasnila mi je da je to ekcem i kako da se nosimo sa tim. Tu sam dobila sve preporuke za CORTINAT, a i bila sam iskreno odmah ZA, jer kad sam cula koja firma proizvodi, sve mi je bilo jasno. PHARMALIFE je firma za primer i iskreno, bez ikakvog preterivanja, mogu reci da mi imamo u kuci njihovu malu apoteku, nesto smo kupovali sami, a nesto smo osvojili i na RR - da se ne lazemo, i to je za mene totalno najvece otkrice ikada. To je nesto sto svako ko ima decu mora da poseduje u svojoj kucnoj apoteci, jer oni toliko dobro uticu na zdravlje dece, da sam ja bez reci. Stvarno su tu reci suvisne. Sad, kad pogledam iza sebe, ja prosto ne znam kako bih moju decu podizala bez ovih proizvoda.
Sto se tice Cortinat kreme, ja sam stvarno zadovoljna, ne razumem se bas u stadijume ekcema, ali ovaj sto je Vuk imao na levom obrazu po rodjenu, pa se javljao, nestajao i tako u krug, uz Cortinat kremu je to maltene gotovo svedeno na minimum minimuma. Prezadovoljni svi! A plus miris kreme je isto tako savrsen, ko god ga uzme, kaze vi ste ga naparfemisali, to mi je tek plus, jer sam ja od onih mama koje vole da su im deca od glave do pete skockana koliko god je to moguce.
Sad kako je ponovo krenula zima, tako je ekcem ponovo krenuo da radi, jos Vuk stavlja sve zivo u usta, pa ga jos vise drazi, a kako smo mi sad ostali bez ove magicne kreme, ja se sa zadovoljstvom prijavljujem za istu, i verujem u praznicnu magiju i da ce Deda Mraz doci sa kremom do nas, za spas u pravi cas.

A, ako sam dobro porcitala u prijavi, moze i pitanje doktoru, a ono bi glasilo ovako:
da li stalnom i samo konstantnom upotrebom kreme Cortinat moze doci do prezadovoljavanja koze i smanjenje efekta ove kreme?
HVALA UNAPRED.
POZDRAV SVIMA.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Napiši iskustvo i CortinaT krem stiže na ...
25.12.2016 9:10:43   
isidora88
Ja mazem cele sake jer mi je isto suva koza i pomazeuser posted image a inace imam atopijski dermatitis.
I ja imam isti pitanje kao Laura, da li se koza moze zasititi kreme? Ja je koristim par dana pa pravim pauzujer se bojim da ce krema prestati da deluje ako jee svakodnebno koristim

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Beba Elena)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Napiši iskustvo i CortinaT krem stiže na ...
25.12.2016 13:46:18   
Duškić
Kada ti koža probleme stvara CortinaT je ona prava!! user posted image Mažem mom bebcu i zadovoljni smo i srećni! ! user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Napiši iskustvo i CortinaT krem stiže na ...
27.12.2016 21:46:57   
Dragce86
Ako imate koju kremicu za mene i moju bebicu,, bila bih zahvalna <3

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Napiši iskustvo i CortinaT krem stiže na ...
1.1.2017 11:03:18   
marketing RR
Dragi Ringerajci,

Dobrodošli u temu pod sponzorstvom kompanije Lifemedic, distributera Pharmalife proizvoda, u okviru koje ćemo razgovarati o ekcemu-dermatititsu, davati savete, deliti iskustva i odgovarati na vaša pitanja (na pitanja odgovara dr Mirjana Mišić).

Pozivamo vas da napišete svoje iskustvo u korišćenju CortinaT krema, a jako će nas obradovati ukoliko nam pošaljete i fotografiju svog mališana sa CortinaT-om.

Želimo da čujemo vaše utiske, šta je to što vam se dopada kod CortinaT-a, na koji način je pomogao vama i/ili članovima vaše porodice, jer vaša iskustva nam znače da budemo još bolji i radimo na kvalitetu naših proizvoda. Upravo to i jeste naša misija - da CortinaT pomaže i postane omiljeni i neizostavni član vaše porododične apoteke.


Pisanjem svog iskustva (i postavljanjem fotografije ukoliko želite) konkurišete za Cortinat krem (mesečno 3 korisnika na Ringeraji osvajaju CortinaT).

Na kraju svakog meseca, žiri (koji čine direktor kompanije Lifemedic i direktor Ringeraja.rs) odabraće tri pobednika kojima će CortinaT krem biti poslat na kućnu adresu (o trošku sponzora). Konkurisanje, podrazumeva da će vaše iskustvo biti objavljeno na sajtu kompanije Lifemedic, odnosno da će fotografija ukrasiti isti sajt.

Takođe, molimo vas da nam putem privatne poruke, na nalog marketing RR, pošaljete svoje ime prezime, kako bi vaša iskustva bila verodostojna odnosno objavljena sa potpisom, na sajtu sponzora - Lifemedic.




Šta je ekcem?

Ekcem je najčešće oboljenje kože. Svake godine je sve veći broj obolelih kod nas i u svetu. Taj porast je posledica sve većeg zagadjenja sredine i prisustva mnogih alergena u vazduhu i hrani, svakodnevne izloženosti hemijskim supstancama (sapuni, detrdženti, kozmetički preparati...) Takođe poznati okidači su stres i pad imuniteta. Prisutni genetski–nasledni faktori povećavaju mogućnost pojave ekcema i ozbiljnost simptoma.

Ekcem–dermatitis je hronično oboljenje kože koje se odlikuje stalnim zapaljenjem sa karakterističnim simptomima : crvenilo, jak svrab, perutanje, ispucalost i suvoća kože.

Ekcem–dermatitis pogađa dečiju populaciju (atopijski dermatitis) tako i odrasle (kontaktni, seborejični dermatitis)

Najčešće se leči uz pomoć kortikosteroida, međutim postoji i prirodno rešenje.


Pomoć iz prirode CORTINAT krem 75ml(bez kortikosteroida)

Kompanija Pharmalife research, Italija, u saradnji sa INSTITUTOM EMPOLI, proizvela je prirodnu kremu bez kortikosteroida - Cortinat krem, koja brzo i efikasno otklanja simptome EKCEMA –Atopijskog dermatitisa kao što su crvenilo,svrab i suvoću kod ispucale i nadražene kože a ujedno neguje i štiti kožu od ponovne pojave simptoma.


Za decu od rođenja ( 0 meseci ) i za odrasle.


PROČITAJTE VIŠE ...



Efikasnost CORTINAT krema se zasniva na udruženom delovanju aktivnih principa iz 6 biljnih ekstrakata i ulja.: Liquorice (Glycyrhiza glabra ), Bacopa Monnieri, Oryza sativa bran oil, Onopordum acanthium, Bisabolol, Alantoin

user posted image


Radujemo se unapred vašim iskustvima, porukama, sugestijama i očekujemo pitanja vezano za ekcem/dermatitis i upotrebu CortinaT krema, na koja vam i dalje odgovara dr. Mirjana Mišić.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Napiši iskustvo i CortinaT krem stiže na ...
2.1.2017 15:08:07   
isidora88
Ko su dobitnici za decembar?user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Napiši iskustvo i CortinaT krem stiže na ...
10.1.2017 16:40:56   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Beba Elena

A, ako sam dobro porcitala u prijavi, moze i pitanje doktoru, a ono bi glasilo ovako:
da li stalnom i samo konstantnom upotrebom kreme Cortinat moze doci do prezadovoljavanja koze i smanjenje efekta ove kreme?
HVALA UNAPRED.
POZDRAV SVIMA.


IZVORNA PORUKA: isidora88

I ja imam isti pitanje, da li se koza moze zasititi kreme? Ja je koristim par dana pa pravim pauzujer se bojim da ce krema prestati da deluje ako jee svakodnebno koristim



Drage mame,

Redovna i kontinuirana upotreba CORTINAT kreme ne bi trebalo da dovede do smanjenog efekta proizvoda.
Razvoj simptoma zavisi od tipa promena, kliničke slike, opšteg stanja i naravno stanja kože.

U slučaju da je doslo da potpunog povlačenja promena, može se postepeno smanjiti učestalost primene kreme.

Dr Mirjana Mišić

(odgovor članu Beba Elena)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Napiši iskustvo i CortinaT krem stiže na ...
10.1.2017 16:44:54   
Beba Elena
Hvala na odgovoru. Bas me je zanimao...

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Napiši iskustvo i CortinaT krem stiže na ...
11.1.2017 0:09:21   
BubaBubica
Tražim po forumu temu o ekcemu ali koliko sam skapirala ovo je sad jedina tema?
Mi smo došli do toga da nam više ni Cortina T ne pomaže, već samo još više gori od nje. Koža joj je prekrivena ekcemom potpuno, nema ga samo u pelenskoj regiji. user posted image Ima kožu ali bukvalno kao šmirglu, upaljuje je svako malo, vlaži i od češanja ima same rane po sebi user posted image moramo na privatno, jer ovi naši debili od lekara prepisuju sve jače kortikosteroide bez ispitivanja, na licu osim rana već se previde i kapilari, ja sam na ivici živaca više... user posted image Stvarno više ne znam kako da joj pomognem, noću joj držim ruke da se ne bi češala jer se budi i vrišti, danju umesto da se igra ona se neprestano nervozno češe. Zato me i nema na forumu, jednostavno nemam snage više, ne znam šta da radim više, kome da se obratim a da ne prepiše kortikosteroide? user posted image

(odgovor članu Beba Elena)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Napiši iskustvo i CortinaT krem stiže na ...
11.1.2017 10:49:15   
mali_mis
BubaBubice probaj da joj prskas sa aktivnim kiseonikom. On je u bocici, cena mu je negde izmedju 500-600 din. On smiruje kozu, a ne pecka, moze i kad su ranice od cesanja u pitanju. I meni se desava da nocu, dok nemam pojma sta radim, cesam ko blesava oko nosa, pa kad se ujutru probudim slognem se kad se pogledam u ogledalo, a ono sve sveze za hvatanje krastica.
Ali vodi dete obavezno kod nekog lekara user posted image

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Napiši iskustvo i CortinaT krem stiže na ...
11.1.2017 11:20:39   
MishMash
Bubice, bas mi je zao sto se mala bubica muci sa ekcemom.
Moja mama za ekcem koristi aloe vera gel, kaze da je odlican a ima i sirok spektar upotrebe. Raspitaj se u apoteci, ili se konsultuj sa dermatologom. Veliki pozdrav od nasuser posted image

< Poruku je uredio MishMash -- 11.1.2017 11:21:34 >


_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Napiši iskustvo i CortinaT krem stiže na ...
11.1.2017 14:31:47   
isidora88
Bubo trazi uput za alergologa. Takvo stanje koze koje si opisala je za hitnu hospitalizaciju i ispitivanje uzroka toliko jakih ekcema. Jedna clanica na forumu je imala dete sa dermatitisom i zavrsili su u bolnici na ispitivanju, bila je alergija na proteine kravljeg mleka. Ako je cela koza toliko upaljena i da dete ne moze normalno da funlcionise to je hitno stanje. Dermatolog moze resiti problem trenutno ali to ne vodi nicemu jer se ne leci uzrok.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu MishMash)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Napiši iskustvo i CortinaT krem stiže na ...
11.1.2017 15:24:36   
branki*
bubice,trazi uput za alergologa i imunologa,ali to moze jako da traje i da iziskuje puno nerava,vremena i novaca.ja bih uzela kortiko preparat ,mazala i to nedelju dana i jos neku kremu pored,tipa sebamed ekstra soft,pantenol ,ali pantenol mast,preparati dr wolf su isto ok,krema njihova sa zutim nocurkom,neka joj kortiko sanira to,pa ti posle odrzavaj.znam kako je,moj boza je imao.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Napiši iskustvo i CortinaT krem stiže na ...
11.1.2017 16:08:28   
milicicak
Bubice, uput za alergologa i dermatologa obavezno.
Mi smo mini bubi koristili Mustela stelatopiu, jedino je ona pomagala.
Drugo, beba ne sme da bude u pretoploj prostoriji, kupas je mlakom vodom sa dodatkom nekog ulja (mi korostili LaRoshePosay Lipikar baum, posao radi i maslinovo ulje). Tako lecis posledicu.
Uzrok je najverovatnije neka alergija. Prva stvar koju mozes da uradis je da izbacis deterdzent i omeksivac i da garfrderobu peres domacim praskom ima recept ovde. Druga stvar je malonradikalnija i zahteva bas veliku disciplinu od tebe ako dojis. Moras izbaciti mleko i sve mlecno iz svoje ishrane (to znaci, nema mleka, sira, jogurta, pavlake i citas deklaracije na prehrambenim proizvodima, ne sme da pise kazein, surutka, obrano mleko u prahu). Ako se stanje popravi za desetak dana, najverovatnije je alergija na mleko.
Ako ne dojis, predji na neku HA formulu (to su hipoalergene formule za decu sklonu alergijama).
Jako mi je zao sto se malena muci, drzi se

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Napiši iskustvo i CortinaT krem stiže na ...
11.1.2017 16:11:40   
emicaa
joj Bubice pa mnogo mi je zao.Vodi je sto prije prije nekome ko radi kako treba svoj posao.Bas se muci bubica mala.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Napiši iskustvo i CortinaT krem stiže na ...
11.1.2017 16:20:31   
IvanaSK RR
Bubi, znas moje mišljenje, ako ikako mozes, dodji u Bg kod lekara. Moraju i tebi da daju pravu dijetu, a da vide stvarno sta je problem. Ljubim vas mnogo!

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Napiši iskustvo i CortinaT krem stiže na ...
11.1.2017 19:13:55   
BubaBubica
Pa to je i problem što ne mogu da dobijem uput, nego tu isprobavaju kreme i masti na njom i preporučuju da joj uvedem AD user posted image user posted image
Tražim sad proverenog privatnog doktora ako ništa idem i kod doktora Višnjića. Za njega sam jedino reči hvale pročitala jer leči i uzrok a ne samo posledice. Mleko sam već izbacila ali nisam disciplinovana pa mi se desi da pojedem celu čokoladu u jednom zalogaju, ali poslr toliko bukne da sad više nema šanse da stavim u usta bilo šta što ima mleko. Takođe sam primetila da bukne kad pojedem nešto što ima pšenicno brašno, tako da je verovatno u pitanju i pšenica ili gluten.
A i toliko sam u poslednje vreme pod stresom da me ne bi čudilo da joj je ovo i od toga.

< Poruku je uredio BubaBubica -- 11.1.2017 19:15:06 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Napiši iskustvo i CortinaT krem stiže na ...
11.1.2017 19:27:11   
BubaBubica
Kortiko više ne smem da mažem, ima totalno istanjenu kožu, kapilari joj se vide na licima, sad sam počela da perem samo sodom bikarbonom dok ne nabavim sve sastojke za domaći deterdžent, ne utopljavam je, u sobi je 23 stupnjeva, ima samo bodić dugih rukava i pantalonice. Sad sam već 4 dana bez mlečnog i bolje je, deluje mi bolje, mirnije spavala danas, videću kako će proći noć. Ne mogu da nađem bekutan uljanu kupku, ta joj je najbolje prijala, sad nema, tražila mi je mama po BG nema. Kod nas nema. Uspela je da mi kupi emolijensku kremu, ona joj takođe prija. Ništa agresivno. Juče sam sebi uzela i omega 3-6-9, Beviplex i Selen, i čaj od nevena i kamilice.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Napiši iskustvo i CortinaT krem stiže na ...
11.1.2017 19:42:19   
milicicak
Bubice, kad krenes na dijetu bez mleka nema varanja. Samo ako si dosledna mozes da vidis da li ima efekta. Ako si primetila da joj smeta gluten onda izbaci i gluten, tj. sve sto ima psenicno brasno.
Ne treba ti uljana kupka, maslinovo ulje u kadici stvarno radi posao. I Stelatopia.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Napiši iskustvo i CortinaT krem stiže na ...
12.1.2017 8:52:31   
Beba Elena
Bas mi je zao sto vam je tako.
Mogu samo da zamislim kroz sta sve prolazite.
Jedino sto mogu da kazem je da odete kod dermatologa u BG, mozete u Dzordza Vasingtona na dermatologiju, drzavno je, stvarno su dobri, a samo knjizica overena vam treba, bez uputa se ide.
Zelim vam najiskrenije brz i efikasan oporavak.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dr Raičević: Male bebe NEMAJU ŠTA da traže...
Doktor Jovan Raičević, pedijatar koji živi i radi u Kotoru, podelio je jedan vrlo važan savet sa roditeljima koji ga pra...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here