|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
27.11.2016 12:23:47   
branki*
mozes vocne bilo koje,mogu da stoje i ne moraju da budu tople,mogu se jesti na sobnoj temperaturi.gledaj samo da ne budu mnogo guste,jer kako se hlade,zgusnjavaju se,pa da ti ne bude suvise zgusnuto.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 1251
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
2.12.2016 12:14:12   
Animsaj9
mi smo uveli celo jaje , jeo je juce i nema nikakve reakcije za sad , mada je on vec probao kroz neku hranu belance al juce smo jeli konkretno.Za mesec dana ce godinica ,almislimda je on odavno spreman

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1252
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
2.12.2016 17:43:34   
dijana1*
I Uros odavno jede jaje kroz pite i palacinke. Ali pre par dana ssm vuku pekla jaja i njemu malo odvojila. Za sada nije bilo reakcije. Danas sam mu u vocnu kasicu iscedila malo narandze a u nedelju je uzeo od Koste limun i strpao u usta. Hahaha da ste mu videli facu. Naravno i dslje je trpao i svaki put se mrstiouser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1253
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
2.12.2016 22:57:10   
Animsaj9
Di ja sam D dala namerno limun da vidim reakcinu znaci smejala sam se do suza, morala sam ga snimati, sav se stresa i mrsti, ali hoce jos!

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1254
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.12.2016 13:39:47   
Mala Elena
P takodje liznula limun sa kiselom facom user posted image
Probala je malo mandarine.
Jutros za dorucak malo kukuruzne pite i gusti jogurt, uzina malo heljde , banane, rendane jabuke ( sve to vrlo malo) , malo mleka na flasicu i sikila .
Za rucak cu nesto na brzinu, mislim da ce biti zumance i jos nesto. Sa cim da iskombinujem zumance ?user posted image

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1255
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.12.2016 13:47:40   
Sanjica26 RR
Mala Elena mozes sa nekim povrcem.I ako ste probali pavlaku ili neki abc umesas.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1256
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.12.2016 14:57:37   
Mala Elena
Pa zumance jede iz ruke u komadicima. Jedino da izmiksam pola sa sirom ili krompir/brokoli/sargarepa... a pola da ostavim na stranu za svaki slucaj.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1257
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
22.12.2016 8:25:55   
Mala Elena
Napravila sam pire, dodala malo spanaca i dodavala malo po malo zumanceta. Extra joj se svidelo.
Juce je bilo ovako:
Dorucak- 8 zitarica sa keksom( vrlo malo)
Dopuna dorucku-hleb sa maslacem i jogurt, pa spavanje,
Rucak- corbica od pileceg bataka,sargarepe,crvenog luka,krompira,spanaca
Uzina- malo banane i grickala keks
Vecera-Dolce griz (mm kupio inace bih dala nesto drugo)

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1258
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
22.12.2016 10:25:16   
Animsaj9
mi smo danas za doručak celo jaje sa sirom i pola kifle smazao je

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1259
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
22.12.2016 10:31:46   
Mala Elena
Anim, cekala sam te u temi. user posted image Pisi vase dnevne kombinacije kad stignes...

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1260
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
23.12.2016 12:37:54   
Animsaj9
Jutros je jeo palentu sa kefirom.
Pa oko 11 vocni jogurt sa kajsijom.
Rucak - cureci file, celer, sargarepa, pirinac.
Uzina - banana sa plazmom
i ne znam sta cemo za veceru...
al pored ovoga on uvek nesto gricka, ne moze da vidi da neko nesto jede moramo mu dati, borba za guzu user posted image

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1261
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
24.12.2016 18:23:56   
Mala Elena
Pa da i ona isto, gricne tako zalogaj dva ili malo kifle razvlaci i mrvi po kuci user posted image
Celer kuvas? Ja bih sutra proprzila malo sa lukom, dodala krompir i posle miksala.
Danas je za rucak bio grasak sa piletinom.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1262
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
24.12.2016 21:56:52   
Animsaj9
D celer jede od nekog 8 meseca cim smo ga imali u bašti . Sa svim ga mesam
Danas je jeo i kompot od visanja.
A i zagrizao je smoki sa kikirikijem, stajao je na stolu u dnevnoj , i bas kazem mami ako dobije alergiju necu znati da li je od visanja ili kikirikijauser posted image

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1263
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
1.1.2017 15:22:10   
popkica bebic
Mame, da li vase bebe nekada odbijaju hranu? Ne znam jesu li zubi ili sta, ali mrsti se i odbija sve kuvano, voce, povrce... Nonstop bi da sisa, ako joj ne dam to je tragedija i histerija. Pisite...

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1264
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
1.1.2017 16:10:34   
Animsaj9
Daaa desava se, cak i ono sto voli bas bas da jede, nekad se desi da kad proba prvi zalogaj se smiri i prihvati dalje, a nekad jednostavno nece, popije mleko i to je to.

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 1265
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
1.1.2017 16:25:37   
sonyasha
Ženske, jel imate idsju kako da ga prevarim da pije mlekce na flašicu? Siki idalj a ovo odbijja i gura od sebe...pritom jede griz na mleku i sve ostalo sa mlekom....

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1266
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
1.1.2017 16:53:59   
Animsaj9
na cega ti pije sokice i vodu, ja D dajem na pisak i hoce i ako siki

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1267
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
1.1.2017 19:22:56   
sonyasha
Pije vodu na cucu aventovu. Ali mleko ne dokazi u obzir user posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1268
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
15.1.2017 9:17:13   
vocicana
Ja mogu ovde sada da se ubacim. Do sada smo jeli:;piletinu, curetinu, teletinu, krompir, sargarepa, tikvica, brokoli, kupus(bljak!), voce gotovo sve jede, zumanac sam mu dala ima vec tome skoro dve nedelje, super je bio, ne znam sta novo smem da ubacim, jede kasice, gotove, praskove sa kravicom spremam,, griz njupamo odavno, dajte neku ideju za rucak.
Malo smo imali temp juce ali je sve jedno jeo fino.
Ljubimo vas! Uzine necemo jos da ubacujemo, mada samo dva pua pije mleko, jednostavno je izbacio tu prvu flasicu. Vodu super pie, sokove mu ne dajem.Ima vremena pa neka pije kasnije. Kada smem narandzu, mandarinu da mu dam?

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1269
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
15.1.2017 18:24:50   
Anck Su Nmaun
Voci po onome sta smo sve uveli mozemo i mi u ovu temu user posted image Samo kupus od ovog navedenog nismo.
pa citruse preporucuju tek posle godine ali eto mi smo V davali malo mandarinu da sisa, svidelo mu se.
Od uzina nazovi ja nekad dam one Nestle dezerte ili vocni jogurtic, preko koga smo uveli i visnje, maline, jagode i tresnje.
I mi uglavnom mleko dva puta ujutru kad udtane i pred spavanje. Vecera nam je obavezno neka muckalica sa mlekom.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1270
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
17.1.2017 9:09:50   
vocicana
Citruse ne pitah doktorku da li smem, a te desertice mu dajem, samo sto voli puding, jogurtnim desertom nije odusevljen. Nmam brate pojma, a recpeti za bebe od 6 meseci, stavite sok od pomorandze a citava filozofija za citruse, bojim se je Anck, da on na kraju nece hteti da jede nista, kako sada lepo jede.
I da, malo mu krupnije blendam hranu, ne krupno ali ne pravim mu bas pire od svega, ma on se zadavljuje, hoce da povraca, na kraju se i ispovracao, mnogo sam se nervirala. A sve sto voli mu dam.
Dorucak, nestle 8 zitarica pojeo
posle mleko
Rucak :cvekla, sargarepa krompir i curetina
Vecera cokolino(sve puna mera)
Pre spavanja mleko.
Izmedju rucka i vecere mu dajem vocke da sam gricka, bananau jabuku, krusku...nesto...
Vise nemam ideju sta da mu spremam. Da li smem cveklu da ostavim u frizideru do sutra, kao spremnu kasicu?

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1271
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
17.1.2017 9:53:30   
Anck Su Nmaun
I V se davio par puta i to od grudvica od pahuljica.. pa mislim , i ispovraca se malo na kraju.
A to nece hteti da jede.. nema pravila! Moj V sad jede kao mecava, nikad mu dosta nije. Bas sam pisala u onoj temi da on posle svakog obroka place hoce jos! Popije punu flasicu mleka on place hoce jos. Punu posudicu hrane za rucak on bi jos.. ne zasit user posted image
Tako je i moja T kad je bila beba i onda sa 15-16 meseci kao da je neko presekao samo od jednom nije htela nista da jede. Muke zive sa njom user posted image Nemas pojma koliko sam se mucila, plakala, molila, kaznjavala ma nista. Dok je nije ta faza prosla sad sve jede. nemoj da te boli glava sve ce to doci na svoje. I ako jedno vreme nejede, procice ..samo da su zdravi !

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1272
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
17.1.2017 9:56:26   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: vocicana RR

Da li smem cveklu da ostavim u frizideru do sutra, kao spremnu kasicu?

Smes i spremnu i ne spremnu user posted image
ja skuvam par komada, i za nas i za bebca, to kod nas brzo nestaje user posted image
I onda tako kuvane, zamrznem par manjih komada za njega. Od neke mu izblendam npr za taj dan ili ostavim u frizider tako skuvane pa za sutra. cvekla moze da stoji dva -tri dana. jedino se ne preporucuje spanac i krompir jer ispustaju neke stetne supstance.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1273
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.1.2017 9:03:20   
vocicana
Pa ja sam stavljala i krompir i spanac da stoje dan, nije se bunio, jbt spanac to je zdravo...gvozzdje...vit c..cuda sarme i nije dobar da stoji, ni to nisam znala. Ja stvarno ne mogu da mu drndam svaki dan, krompir i saagrepica su mi osnova za gotovo sve, nadam se da nista lose ne cinim.
Jeo cveklu, nije se bunio kao prethodnih puta, ali sam mu najsitniji moguci pire napravila, danas sta cu da mu ubacim pojma nemam. Jeo a dorucak Nesle 8 zitarica, za rucak ima krom, sarg, curku, nesto cu mu jos ubaciti, za veceru palenta s ajogurtom i malo maslaca. Nisam detetu tikvicu odavno dala, a prekosutra probamo boraniju.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1274
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.1.2017 9:14:26   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: vocicana RR

Pa ja sam stavljala i krompir i spanac da stoje dan, nije se bunio, jbt spanac to je zdravo...gvozzdje...vit c..cuda sarme i nije dobar da stoji, ni to nisam znala. Ja stvarno ne mogu da mu drndam svaki dan, krompir i saagrepica su mi osnova za gotovo sve, nadam se da nista lose ne cinim.


Voci ukus mislim da je isti ali ono, znam da nije dobro da stoji. Isto tako spanac kazu ne valja podgrevati jer ispusta neke stetne supstance. Ja ti to onako kazem sto sam cula, al desavalo se i meni da mi ostane. Ja npr. krompir nesto bas i ne forsiram,stavim ga u kasice jednom nedeljno, bas bas retko, vise se fokusiram na ostale biljcice.
Inace i ja skoro uvek kuvam za dva dana.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
Dr Raičević: Male bebe NEMAJU ŠTA da traže...
Doktor Jovan Raičević, pedijatar koji živi i radi u Kotoru, podelio je jedan vrlo važan savet sa roditeljima koji ga pra...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here