|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Običaji kada se rodi beba
24.2.2016 8:11:24   
Anck Su Nmaun
Ja za ove obicaje prvi put cujem , da se nosi hrana ,da se sprema pile/kokoska i ostalo user posted image



< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 24.2.2016 8:24:35 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Običaji kada se rodi beba
24.2.2016 8:17:00   
emicaa
Kod nas je običaj da onaj ko ide da vidi bebu nosi ručak-babine.Pečeno pile,pita sa sirom,uštipci,torta i hljeb i naravno uz to pokloni za bebu.Od hrane prvo mama treba sve probati i onda se ostali posluže.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Običaji kada se rodi beba
24.2.2016 10:56:06   
jocajaca
Emice I kod mene su isti običaji, a odakle si ti?
KOd nas se još uz ovo nosi nekakvo suvo meso ili meza I obavezno nova šerpa/lonac veći I manji u koji se sve to stavi I to ostaje kod porodilje odnosno I suđe je poklon. Ali ovo vise nije tako rasprostranjen običaj pa mi je to donosila samo najbliža rodbina-mama, tetke...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Običaji kada se rodi beba
24.2.2016 11:15:37   
emicaa
Joco ja iz Doboja,e to za sudje nisam sigurna...meni niko nije tako donosio .I još kad taj ko je donisio babine krene kući treba mu spremiti od sve hrane po malo da ponese.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Običaji kada se rodi beba
24.2.2016 11:21:24   
branki*

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Ja za ove obicaje prvi put cujem , da se nosi hrana ,da se sprema pile/kokoska i ostalo user posted image



meni je ovo super obicaj!i bas zelim da ga ispratim.mami bas puno znaci inace tako kad se donese rucak,ne mora nista da sprema i da se muci,ovo kod nas donose najblizi samouser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Običaji kada se rodi beba
24.2.2016 11:24:00   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: emicaa

Kod nas je običaj da onaj ko ide da vidi bebu nosi ručak-babine.Pečeno pile,pita sa sirom,uštipci,torta i hljeb i naravno uz to pokloni za bebu.Od hrane prvo mama treba sve probati i onda se ostali posluže.

Takvi obicaji su i kid mene na Kosovu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Običaji kada se rodi beba
24.2.2016 11:28:06   
krin 40
Ja sam sumadinka,kod nas su obicaji slicni.Donosi se korpa pletena sa pogacom,kokoska(sa glavom),ako je decak -lenja pita da bude lenj da ga zene gledaju kao cara:-P,ako je devojcica-pita savijaca da se oko nje motaju momci,crvene jabuke da budu rumeni,i slatko bilo koje da im zivot bude sladak,jaja sveza,neparan br,zbog plodnosti.Naravno,ovo je sve narodno verovanje,pa ko voli nek izvoli:):D

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Običaji kada se rodi beba
24.2.2016 11:34:04   
jocajaca
Emice pa da pretpostavila sam ja sam rodom iz Teslića odnosno Čečave.

I slažem se da je ovaj običaj odličan I vrlo praktičan za porodilje. To mu I jeste cilj da se porodilja ne maltretira oko spremanja a da se svi počaste.

< Poruku je uredio jocajaca -- 24.2.2016 11:38:33 >

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Običaji kada se rodi beba
24.2.2016 12:01:26   
branki*

IZVORNA PORUKA: krin 40

ako je devojcica-pita savijaca da se oko nje motaju momci

znaci i pitu ubacujemuser posted image user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Običaji kada se rodi beba
24.2.2016 12:30:26   
Ana RR
Jao kakvi običaji, baš zanimljivo user posted image mm i ja smo operisani od toga tako da kod nas nije bilo ničega od toga, ko je došao dobio je kafu, piće i eventualno tortu/kolač, niko nije dolazio na ručak.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Običaji kada se rodi beba
24.2.2016 12:30:43   
vocicana
Branki bravo! Neka je ziva i zdrava lepotica, ima da motas savijacuuuuuser posted image
Kod nas je obicaj da kada se dolazi iz porodilista svekrva saceka bebu sa karavajem, podrazumeva se pogaca, sve sto se sprema treba da je belo, zbog beline zuba, napretka i ostalo. Sve sto je spremno, prvo uzima majka, pa se ostali postave za sto da rucaju, a neko dete koje je tu treba prvo da pregrize pogacu koja se zove karavaj, pa onda da i ostali pojedu,, dete da je lepo, dobro, rumeno da i ta bebica koja je dosla kuci bude takva.
Moj malisa se radja u velikom Uskrsnjem postu, tako da i povojnica treba da bude posna, malo je komplikovanije za spremanje, ali sve ce to moja sveki da uradi.
Broj donesenih karavaja treba da je neparan, obicno prvo sveki kada dodjemo kuci, pa majka i eventualno baba ili tetka, kako se dogovore.
To je ono sto pamtim, a uskoro cemo i videtiuser posted image

< Poruku je uredio vocicana -- 24.2.2016 12:31:46 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Običaji kada se rodi beba
24.2.2016 12:41:48   
krin 40
Zaboravih jedan VAZAN OBICAJ koji sam JA uvela.Svi iz familije mm kada dolaze moraju da MENI LICNO kupe zlato,jer treba da.su srecni sto je ovakva "pamet i lepota" pristala da bude deo njihovog klana.Ne bune se(ili se plase da se pozale)user posted image

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Običaji kada se rodi beba
24.2.2016 13:45:41   
IvanaSK RR
Krin, taj običaj je ekstra, hahahaha. Ja bih belo zlato user posted image
Kod nas je to bilo samo od svekrve, svekrve, muzevljevih tece i tetke. Oni su doneli peceno prase, ne secam se da li su jos nesto.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Običaji kada se rodi beba
24.2.2016 21:16:53   
eca89

IZVORNA PORUKA: emicaa

Kod nas je običaj da onaj ko ide da vidi bebu nosi ručak-babine.Pečeno pile,pita sa sirom,uštipci,torta i hljeb i naravno uz to pokloni za bebu.Od hrane prvo mama treba sve probati i onda se ostali posluže.


Emice, moj co'ek si, ovako je i kod mene!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Običaji kada se rodi beba
26.2.2016 0:31:28   
choopa choops
U ekstra je ovo da ti donose hranu! user posted image user posted image

Inače, meni su sa svakim djetetom sve manje dolazili gosti. Odnosno, dolazili su samo najbliži i to najavljeni! user posted image A kad se sjetim prvi put!!! Samo što mi nisu došli drugari iz škole od babe i djeda user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Običaji kada se rodi beba
26.2.2016 8:11:27   
emicaa
Kod nas nekad znaju malo pretjerati sa tim donošenjem jer dolaze sve tetke,strine,kume,ujne i ostala "uža" rodbina.
Meni je ovde donijela sveki,zaova i rodica od svekrva,a kad smo otišli u doboj samo moja strina ali dosta je i to user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Običaji kada se rodi beba
26.2.2016 10:23:20   
pipi_coco
Za te ruckove, kod nas zavisi ko dolazi ( koliko je blizak prijatelj ili rodbina) i da li dolazi izdaleka. Normalno ako je neko izdaleka, red je da ga i nahraniš user posted image a za ostale, kafa, kolac, sok/pice, meza i vozdra. Ovde još nisam vidjela da neko porodilji donosi bilo kakve poklone, samo bebi.

Ali eto sjecam se enkih drugih obicaja npr. u sobi gdje boravi beba treba da je upaljeno nocno svjetlo 40 dana i ono standardno da majka i djet ne izlaze 40 dana ( ovo mi je glupost, ako je sve ok zašto ne bi izašli malao na svjež zrak)

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Običaji kada se rodi beba
7.11.2017 13:51:16   
mama Jo
Kod nas isto najblizi donesu hranu, ali to se vec polako izgubilo... obicno donesu recimo kolac, ili tortu 💕
Svakako znaci 😁

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Običaji kada se rodi beba
7.11.2017 22:03:28   
isidora88
Joj sto bih ja volela da mi svi sto dolaze donesu veliku tortuuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Običaji kada se rodi beba
7.11.2017 22:56:10   
choopa choops
Mojima niko ništa od hrane nije donio, osim jedne komšinice koja je Bosanka što mi je donijela pun pleh urmašica user posted image user posted image user posted image

A ja sam morala sve da počastim barem kolačima i mezom user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Običaji kada se rodi beba
8.11.2017 15:09:31   
Mala Elena
Kod nas samo poklon bebi .

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Običaji kada se rodi beba
8.11.2017 23:52:05   
Srecko47E
Meni je samo mama donela rucak,ostali ne.
A obicaj je.
Mada se ne opterecujem oko njih jer je i meni lakse.
Nemam posle obavezu da vracam

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Običaji kada se rodi beba
8.11.2017 23:55:04   
mama Jo
Kod nas vrlo cesto i poklon bebi i koji dinar bebi 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Običaji kada se rodi beba
9.11.2017 2:17:21   
Srecko47E
To se nekako podrazumeva svuda da kad vidis bebu das joj koji dinar. :)
Tj makar u mom okruzenju bez obzira na nacionalnost

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Običaji kada se rodi beba
9.11.2017 8:57:59   
isidora88
Ja sam uglavbon pravila kolac i neko pecivo za prijatelje, za blisku rodbinu meze i neki posluzenje, sve zavisi. Volela bih kad bi mi dolazili sa ovalima hrane da ne moram da kuvamuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here