|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
3.5.2018 11:58:07   
Maraj
Smesko pisi. Bice ti lakse. I ja se jutros iskukah za moj stomak....
Mili, bolje je, hvala. Evo ima 2 sata da nisam bila u wc-u...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
3.5.2018 13:07:01   
lesli
Maraj, uzimaj probiotike i dosta tecnosti da ne dehidriras. Sto se probiotika tice, meni je super Torlakov Liobif jer pise da smeju i trudnice, a moze da se uzima do 6 komada dnevno. Uz sve to nije ni skup kao drugi proviotici.

Smesko, pisi sta te muci.

Zene, da li sme gentamicin mast u trudnoci? Upalila mi se zanoktica. Prst mi je danima naduven, zalivam ga hidrogenom ali slabo ima nekog napretka...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
3.5.2018 13:07:57   
Ana RR
Lesli, možeš Flogocid kremu za zanoktice, mislim da sme u trudnoći ali neka me neko ispravi ako grešim.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
3.5.2018 13:10:33   
smeško
Ma, necu se isprazniti, bice mi jos teže.
Juce smo isli na Adu. Deca su bacala kamencice, mi smo sedeli na plazi. I tada sam prvi put videla koliko se vene vide mom detetu. Provide se na nogama i na rukama sa unutrasnje strane. Prepala sam se i ne svidja mi se. Cele noci nisam spavala i gusi me nervoza. Celog jutra molim Boga da mu to nisam prenela, jer ja imam prosirene vene. Zakazala sam pregled kod pedijatra za sredu sledece nedelje, ali ne znam kako cu funkcionisati do tada.

Lesli, ja sam Gentamicin koristila u deset_oj nedelji prosle trudnoce za upaljenu zlezdu ispod pazuha. Dobila od ginekologa i dermatologa.

< Poruku je uredio smeško -- 3.5.2018 13:11:58 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
3.5.2018 13:15:28   
vonavoj
Lesli.sme,to je lokalno..a i penicilin je..ali je meni flogocid lek za sve to upaljeno,gnojnouser posted image
Ja sam od jutros na telefonu sa firmom..opet me drndaju.. otkacicu ih bez srama..
Muvam se levo desno, a pocela sam pakovanje torbe za bolnici..
Stigla mi je posteljina za krevetac..divna je!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
3.5.2018 13:23:03   
lesli
Hvala, smesko i vonavoj. Imam i gentamicin i flogocid. Probacu sa necim od toga, valjda ce pomoci.

Smesko, nemoj odmah da panicis. Ako ti je dete svetle puti, mislim da je prirodno da mu se provide vene. Brat i ja smo bas svetli. I oboma nam se vide vene, ali nam niko nikada nije rekao da su to prosirene vene. Brat je cak “belji” od mene i on se tek sav providi.
Naravno, odvedi ga kod lekara da budete sigurni da nije nista ozbiljno. Bice sve ok, videces! user posted image

Vonavoj, e neka si ih otkacila. Sto mrzim kad tako ljudi zajasu trudnicu (narocito pred porodjajem). Grrrr user posted image

< Poruku je uredio lesli -- 3.5.2018 13:25:29 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
3.5.2018 13:24:28   
smeško
Hvala, Lesli.
Dete mi je tamnijeg tena.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
3.5.2018 13:31:26   
lesli
Verovatno ten nije jedini razlog sto se nekome bas vide vene. Sad cu mozda lupati, ali bilo je toplo, on je bio aktivan i moguce da su mu se zbog toga prosirili krvni sudovi. Samim tim su i vidljiviji. Verujem da je tesko, ali probaj da manje razmisljas o tome. Ne znam sta drugo da ti kazem :-*

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
3.5.2018 13:32:33   
vonavoj
Smesko,znas i sama da prosirene vene ne mozes spreciti..geni su cudo..i ja sam sva providna.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
3.5.2018 13:45:50   
lesli
Ana hvala i tebi. Tek sad vidim da sam preskocila tvoj post. user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
3.5.2018 13:49:01   
pari
Danas neki tezak dan...

< Poruku je uredio pari -- 3.5.2018 13:50:11 >


_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
3.5.2018 13:57:18   
Maraj
Smesko jbg geni su cudo. Mozda nije nista strasno , bas sam i ja htela da te pitam da l je svetlije puti. Moj brat se sav provideo kad je bio mali. Tako je beo bio. A i da je nasledno, smesko, sta sve ima i moze da se nasleđuje, nije to toliko strasno.
Ja sam valjda bolje. Pojela sam dvopek al sam htela da mrem od gladi. Mama mi jutros donela pitu sa sirim. Tako da sam morala malo pojesti sa jogurtom. Jbg i jogurt je neki probiotik. Ne mogu da gladujem user posted image
Zezam se ja....cim sam malo zivnula...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
3.5.2018 15:11:21   
vonavoj
Pari,izdrzavas li?
Ja sam kao spakovala torbuuser posted image bukvalno ubacila unutra..sigurno sam nesto zaboravila,kad se setim sa kojom paznjom sam pakovala za prvi porodjajuser posted image
Maraj,dobro si cim se zekis i ruckas..i ja sam gladna.jutroa sam malo jela i posle samo.jabuku..skuvala sam supicu i imam rostilj..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
3.5.2018 15:29:53   
milicicak
Smesko, geni i nasledjivanje su carobna i kompleksna stvar i jako malo osobina se tako jednostavno nasledjuje (tipa imam ja imace i moja deca), narocito ako se radi o slozenim osobinama. Da, moguce je da ce tvoja deca imati vecu verovatnocu da razviju prosirene vene od proseka populacije ali i to se moze prevenirati korekcijom stila zivota.
Moje dete je od mene nasledilo sklonost ka alergijama ali i ocogledno je povukla i neke dobre stvari (mada da se ne lazemo i mm je svemu tome doprineo sa 50% user posted image ).
U svakom slucaju, nije lose proveriti a ti probaj da se smiris i razmisljas pozitivno.
Mini buba je skupila parice da kupi Barbi koju je zelela pa je otisla sa b&d do Deksika, ostace kod njih do veceras. Mene bas boli stomak, jedva cekam bocu sutra.
Von, super za torbu al proveri ti to jos jednom za svaki slucaj user posted image

< Poruku je uredio milicicak -- 3.5.2018 15:31:40 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
3.5.2018 15:33:07   
Maraj
Von jesi virnula u temu "kamperski vodic za porodiliste" . Proveri tamo jesi li sve spakovala. Mada i na sajtu bolnica pise sta poneti

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
3.5.2018 16:09:05   
vonavoj
Kao imam moj spisak..asepsol nisam ponela...volim da ga imam..moram da kupim.
Kod nas se spavacice nose..mini klizme..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
3.5.2018 16:50:16   
Maraj
Stvarno von! U Frontu ti obuku njihovu spavacicu kad se porodis, a klizma je isgo njihova

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
3.5.2018 16:59:03   
vonavoj
Pa da..dzabe mi da gledam spisak.kad je kod nas drugacijeuser posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
3.5.2018 17:07:41   
IvanaSK RR
Maraj, u Gradskoj su u deficitu sa spavacicamauser posted image desi se da nemaju da ti daju.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
3.5.2018 18:05:41   
Misha i Ljisha
von samo se ti pakuj user posted image jes ponela papuce? ehehe...

Ja sam imala i viska a mislim da sam ponela opet najmanju torbu u porodiliste. Ja sam vrlo prakticna ne volim da vucaram hehehe...


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
3.5.2018 18:44:15   
vonavoj
Ej.i meni prazna torba..to me i buni...
Joj sto je tesko vreme,nesto ne mogu da disem...treba da se kupam,a ne da mi se...sva sam pijana.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
3.5.2018 21:13:44   
milicicak
Zene, kako umete tako na malo da se spakujete? Ja i kod mojih kad idem na par dana ponesem mail kofer, meni sve treba user posted image
Mini buba je kupila onu Barbi svetlucavu princezu sto peva kad se ceslja, jos mi peva u usima user posted image
Odoh sa mm da odgledam Musketare, sutra opet ide na teren na tri dana

< Poruku je uredio milicicak -- 3.5.2018 21:14:11 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
3.5.2018 21:54:51   
vonavoj
Milicicak,nema potrebe da trpam..kad mm moze da mi donese sutradan...i ovako torbu vukljam sama..iz sale u sobu..
Ponesem 2 spavacice,peskir,uloske za pocetak,za higijenu i papuce..i vodu plazmu..a sve ostalo mm donese po potrebi..i ovako mi tamo samo spavacica trebauser posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
4.5.2018 6:26:30   
Misha i Ljisha
Sad masimo temu al ajd. Ja sam ponela dve spavacice,30 ulozaka, veliki peskir i mali peskir, u male bocice sam popakovala higijenu, cesalj sam umesto cetke (tanji je hehe) cetkicu i pastu za zube nisam stavila u neseser vec u plasticnu kesu da mi neseser ne zauzima prostor bezveze, komprese za grudi sam stavila u dzepice sa strane. Ponela sam vodu i plazmu. Za P sam ponela 15 cak pelena i 3 tetra plus vlazne maramice. Uzmes malo pakovanje vlaznih. I ponela sam.papuce. s obzirom da kod nas kad dodjes u Betaniju odmah se presvuces u spavacicu iobujes papuce to ako ti ne stane u torbu (meni je doduse stalo) mozes poneti u kesi a u tu istu kesu stavis stvari koje si svukla da mm odnese kuci. Iskreno mm mi je donosio samo stapice slane,plazmu i vodu. A po meni nije morak ni vodu mogla sam na cesmi sipati i piti iz flase koju sam.ponela. mobilni i punjac sam takodje ponela. Stalo je sve u torbu duzine 50 cm i sirine jedno 30 cm u vrh glave. E da ponela sam i lanolin za grudi. Sve se to natrpa sa strane po dzepicima. Znaci najvise mesta mo zauzele bebece stvari i peskiri. Prosli put sam JOS MANJU torbu imala. Sestra se krstilauser posted image pitala jel imam sve sto mi treba u torbi. Rekoh SVE sa spisma za porodiliste je tu. I stvarno isto mm mi donosio samo vodu i plazmu prosli put. Inace ja uvek odem na frizeraj da mi ispletu pletenice. Najurednjje i najkulturnije. Ne leti kosa. Ako se i masti nikom nista. A nema potrebe no za cesljanjem. Cesalj sam ponela ako mi se raspadnu plwtenice posto mi kosa nije bas dugacka. I to odem u jedan salon gde odlicno pletu i kazem zategnite krvnicki da stoje bar 4 danauser posted image
I isto. Sestre se odusevile kao jaooo super ste se setili za pletenice.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
4.5.2018 7:00:34   
pari
Kako ste od jutros? Meni malo lakse nego juce...juce sam sva bila kao opijena...malaksala. I dalje nocu ne spavam jer ustajem na svakih sat,sat i po...bas mk je pritisnuta besika izgleda. Danas idem na ctg i pitacu za uz jer sam poslednji put radila uz u 32.nedelji a sad sam usla u 37. Menj je logicno da imam uz da vide kolika je beba,kako je namestena i ostalo

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here