|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
27.8.2018 13:53:32   
vonavoj
Dunja,divnooo!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
27.8.2018 13:59:28   
Maslacak15
Prelepo Suziiuser posted image user posted image user posted image Ulepsala si mi dan :)


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
27.8.2018 14:26:59   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Zene! Devojcica je user posted image user posted image user posted image
Cekam jos da mi se jave vezano za tumačenje rezultata ali su mi rekli da cim je meni stigao mail iz Konzilijuma, onda je sve savrseno, jer kada postoji neki problem ne salju mail trudnici vec dr zove da obrazloži.

Pa, znala sam, sta sam ti rekla user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
27.8.2018 14:43:56   
mama Jo
user posted image
Cestitaaaamooooooo user posted image
Bravo dunja, verujem da si presrecna!!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
27.8.2018 15:34:58   
MojMiki
Stigli i nsi rezultati, test dobar. I mi cekamo user posted image ❤❤❤

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
27.8.2018 15:56:48   
Dora89
Hvala, Lesli! user posted image
Čestitam, Dunja! user posted image
Čestitam, Miki! user posted image

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
27.8.2018 16:04:19   
lesica
Bravo za devojčice! user posted image

Čestitam devojke, sad natenane.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
27.8.2018 16:24:50   
AnaAna1
Dunja, mojMiki, cestitam na devojcicama user posted image
ja se ne bih bunila da vam udarim kontru sa jednim deckom, posto vec imam devojcicu a zelja mi je da imam i jedno i drugo user posted image Sara je prava tatina cerkica, pa bih ja sad za sebe jednog decka user posted image

Dunja koji si test radila?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
27.8.2018 16:25:48   
dunja RR
Mikiiii, bravoo user posted image user posted image user posted image user posted image




Mene u međuvremenu zvali iz Nifty-ja, kažu da su savršeni rezultati :)




Hvala puno žene user posted image da ste mi videle facu kada sam pročtala da piše female, suza u oku, i osmeh momentalni user posted image user posted image iakouopšte nisam nijedan pol posebno želela, samo mi je želja bila da budu ok rezultati.



Miki, ja mislim da je Goca odlično znala šta radi i da je ciljano išla kd nas na devojčice, nekako sam ubeđena u to ;)


< Poruku je uredio dunja RR -- 27.8.2018 16:28:33 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
27.8.2018 16:29:11   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: AnaAna1

Dunja koji si test radila?



Ana Nifty sam radila, čini mi se da je on najobuhvatniji.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
27.8.2018 16:34:17   
Dragce86
Bravo, Dunja, pre svega, vazno je da je sve ok, a druga lepa vest je da cete imati i batu i seku - najlepse po meni :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
27.8.2018 16:35:04   
AnaAna1
Jos nisam sela da proucim detaljno sve koji postoje na trzistu, ali ako se ne varam cene su tu negde za sve? Znaci nifty je najbolji? Ja u sustini i nemam nekog prevelikog razloga da radim, 31 god, sa 1.trudnocom sve u redu, beba savrsena, ali nekako nisam imala mira dok se nije rodila...sad bih da kupim mir user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
27.8.2018 16:47:02   
IvanaSK RR
Moj Miki, divno za user posted image user posted image
AnaAna1, evo teme o Niftiju
Klik

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
27.8.2018 17:28:28   
milicicak
Dunja, MojMiki, divne vesti user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
27.8.2018 17:34:52   
Maslacak15
Moj Miki veliko user posted image user posted image i za tebe!

Sad uzivaj....

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
27.8.2018 19:28:25   
vonavoj
Mojmiki,prelepo! Cestitam!

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
27.8.2018 19:36:47   
Maraj
Dunja user posted image
Miki
Pa divno
Cestitke. Bas mi je drago sto su user posted image

I ja sam preko nifty-ja saznala da cekam user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
27.8.2018 20:28:56   
lesli

IZVORNA PORUKA: lesli

Sta je bre ovo. Opet vode decaci! Mili, Dora, Dragce, a cini mi se da je Queen Lady u nekom javljanju rekla da je verovatno decak.
Pa nista...dunja, miki, dejana da znate da cekate devojcice - mora ovde da se odrzava balans user posted image


Dejana mi je jedino pomrsila racune sa user posted image , ali generalno mi nije los skor :)

Miki, cestitam i tebi! user posted image user posted image
Ma bitno da su zivi i zdravi, ali mi je bas drago sto su kod vas dve devojcice, posto vec imate decake.

Ana, nemoj da se neckas mnogo! Ovde uskoro ostaju upraznjena 4 mesta, mora neko to da popuni user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
28.8.2018 0:40:28   
MojMiki
Hvala puuuunoooo devojke 😘😘😘

Srecna sam sto je devojcica, ali bih isto bila srecna i da je decak
...bitno je samo da je zdravo. Jedino sto mi se vec 4-5godina svidja ime Ljubica

Dunja kako si opisala svoju reakciju tako sam i ja reagovala :-)
Ja sam za M imala osecaj da je Goca namerno sredila :-)
a sada nije bilo izbora kod mene, jer je to druga slamcica koja nas je cekala sa dve blastociste. Ali vidis kako su nam slicna razmisljanja, za M sam mm tvrdila da je to Goca sredila

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
28.8.2018 6:44:31   
lesli
Zasto mislite da Goca ima uticaja na pol?
Mislim da to bas nije tako jednostavno. Oni spoje jajne celije i spermatozoide i poprilicno sam sigurna da se ti embrioni vizuelno ne razlikuju.
Mislim da danas postoji mogucnost da ispitate embrion i pre vracanja u matericu, ali je to posebna tehnika koja se placa i koju sumnjam da iko (normalan) radi da bi utvrdio pol, vec da bi se proverilo da li su svi hromozomi “na mestu”.

Ako gresim, neka me Maslacak ispravi :)

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
28.8.2018 7:31:48   
milicicak
Lesli, u pravu si. Embriolog nema nacin da zna kog pola je embrion koji vraca jer ne postoji nikakva morfoloska razlika izmedju decaka i devojcica. Pa embriolog koji to moze bi zaradio silne novce omogucavajuci roditeljima da izaberu pol. A da ne pominjem da nije eticki raditi tako nesto.
Postoji nesto sto se zove PGD, preimplataciona geneticka dijagnostika, koja se jos uvek razvija i nebkoristi rutinski i svakako je regulisano da ne sme da se koristi za predikciju pola. Radi se onda kad postoje ozbiljna geneticka opterecenja u porodici da bi se proverilo da potencijalni embrion nema neku naslednu bolest.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
28.8.2018 8:44:52   
dunja RR
Ja sam se za pol šalila, a vezano za PGD, pre 5 godina kada sam imala spontani, odnosno bio je blighted ovum, dr Bilja mi je tada rekla - eto, da živiš u Pragu, ovo ti se nikada ne bi desilo, jer je tamo PGD standardna procedura i ne moguće je da se desi BO. I rekla je da PGD tada nije bio dozvoljen u Srbiji zakonom (zato što tada deca rođena uz PGD nisu još bila dovoljno odrasla da bi se utvrdilo da li je PGD ostavio posledice na njih u odraslom dobu), a skoro sam pročitala baš na RR tekst da počinje da se primenjuje i u Srbiji PGD. Piše da će moći da se ispita svaki embrion i da se u SAD ispituje 95 odsto ciklusa tokom VTO. Isto kao u Pragu što se radi, što reče dr Bilja još pre 5 godina.
EDIT, evo teksta KLIK

< Poruku je uredio dunja RR -- 28.8.2018 9:04:40 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
28.8.2018 8:47:20   
dunja RR
E da, a za pol, pade mi napamet Federer, prvo je dobio devojčice bliznakinje pa dva dečaka, ili je imao sreće ili je embriolog odlićno znao šta radi user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 28.8.2018 8:49:04 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
28.8.2018 9:14:00   
Maslacak15
U Americi je sve to dozvoljeno, biranje pola itd. Upoznala sam na konferenciji u New hampshiru pretprosle godine zenu koja je sef embriolog u jednoj klinci pa mi je pricala da je to kod njih rutinska stvar. Zvuci eticki krajnje problematicno naravno ali onda znate da kod nas ( i ne samo kod nas) ima zena i parova gde abortiraju decu u 12 oj nedelji koja su odredjenog pola tako da su to osetljive teme.
Suzi mislim da se Bilja zagalopirala. PGD ne sprecava blighted ovum, zato sto je BO u principu razvojni problem i ima normalnih embriona koji su prosli PGD koji tako zavrse kao sto ih ima i onih koji budu biohemijske ili koji se uopste ne adheriraju. Genetika je samo jedan od faktora, na stranu sto se sa PGD ne proverava sve nego samo u grubo, a postoje i XYZ razvojnih problema koji su moguci nevezano za gene. Ja uvek kazem kad krenete da citate detalje biologije razvica i molekularne mehanizme koji su delimicno poznati razvoja embriona, to je toliko fascinatno da vam bude cudno da je ikad iko uspeo da se rodi normalanuser posted image .
Ali zato stoji ono sto sam vam rekla: medicina je tu nemocna cak i u eri VTO i PGD itd. Mogu da ga vrate i izaberu i posle je sve u bozijim rukama. Ako je ok, ok je ako podje nesto naopako mozete imati i kraljicinog ginekologa dzaba. Zato treba biti pozitivan i verovati u dobar iskod to je jedino oruzje koje imate. I to ipak bude najcesce tako. Pobacaja koliko god bilo hvalabogu manje ih je od zdravih trudnoca.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
28.8.2018 12:19:27   
MojMiki
Ovo ode predaleko..... a sta je mene podstaklo na to razmisljanje, nakon aspiracije Goca dolazi kod mene tu je bio i mm i prica sta je radila, objasnjava i kaze kako je nekom tehnikom(nisam zapamtila naziv tada) oplodila jajne celije. E to je na mene ostavilo utisak da je bilo biranja. Ustvari ona je tada rekla da je u svaku jc ubacen spermatozoid da nisu pustene da se same oplode.

A biranje pola znam da postoji, da li se kod nas radi nisam znala....meni je to glupo, pogotovo prekidi trudnoce u 12 ili 13n zbog pola

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here