|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
22.8.2018 11:40:34   
lesli
Da krenem redom...

Dejana, drago mi je da je sve dobro. Cestitam na user posted image ! user posted image

Dunja, super sto si bolje. Nadam se da ce tako i ostati.
A sto se nifty-ja tice, ti me ne smes izneveriti! Kod tebe mora biti user posted image user posted image

Mama ivane, drzimo fige da je sve ok! Javi nam se posle uz!

Dora, kako si ti? Sto rece mili jos si 2u1?

Kako su ostale trudnice (Miki, Dragce, Ana)?

Veselice, da bas se primaklo. Jedva cekam user posted image

Ja dodjoh sa kontrole. Radjen prvi ctg. Sve je ok. Zenska bila lepo aktivna. Registrovane 2 kontrakcije. Jedna oko 40 i druga oko 55. Dr ostavila istu terapiju do sledeceg ctg-a, osim sto depo sad umesto na 3. ide na 5. dan. A bas sam se nadala da ce mi skinuti nifelat ili bar poceti da ga smanjuje...

Sto se torcha tice moja dr ga nije zahtevala. A d-dimer redovno radim, jer su mi pre postupka otkrili Pai i Mthfr. Iako se smatraju blagim mutacijama, savetovano redovno pravenje d-dimera...



< Poruku je uredio lesli -- 22.8.2018 11:44:01 >

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
22.8.2018 15:00:31   
mama ivane
Sve je u redu sa bebomuser posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
22.8.2018 15:02:19   
dunja RR
Odlično MI user posted image

Šta ti kaže dr za mrljanje? Verovatno ništa kao i meni :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
22.8.2018 15:04:43   
lesli

IZVORNA PORUKA: mama ivane

Sve je u redu sa bebomuser posted image


Oooo, super vesti! user posted image user posted image user posted image
Sto kaze Dunja, da li ti je videla uzrok krvarenja? Preporuke za dalje?

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
22.8.2018 18:28:46   
mama ivane
Problem mi stvara ranica na grlicu materice Ali nista opasno za bebu to mi je rekla

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
22.8.2018 18:51:01   
AnaAna1
Evo i mene, ceo dan nesto aktivna, pa kad preteram pocne da me bolucka stomak... ili mozda ja utripujem user posted image jedva cekam 28.da uradim taj famozni prvi UZ da znam da je sve ok...


Mama ivane, super za izvestaj user posted image sad si mirna...

Dunja kako tvoje probadanje?

Dejana, pa mi smo zemljakinje user posted image Koja si ti nedelja? Ko ti vodi trudnocu?

Lesli, i ja imam neke blage trombofilije koje ne zahtevaju terapiju (ako nisu bas iste kao tvoje, moram da nadjem nalaz) pa planiram da bar d-dimer proveravam... u 1.trudnoci mi je dr rekla da mogu i ne moram da pijem cardiopirin prvih par meseci svaki 2.dan... ne znam da li da ga uzimam preventivno ili samo da kontrolisem d-dimer...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
22.8.2018 19:08:09   
popkica bebic
Drage mame, evo i mene... Konacno sam isla na prvi uz. Bogu hvala, dobro je sve, beba je manja za nedelju dana, ali to je kod mene vec standard. Dr mi je uveo progesteron depo jer imam nekoliko malih miomcica. Kaze dr da ne predstavljaju opasnost za trudnocu. Ljubim vas.
P.S. Termin po amenoreji mi je 4. april, mada je najverovatnije neki dan kasnije.

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
22.8.2018 20:03:16   
emicaa
Popkice draga pa divne vijesti,cestitam user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
22.8.2018 20:23:44   
lesli
Mama ivane, da li postoji neka terapija za to? I ta ranica je nesto novo ili si je imala i pre?

Popkice user posted image

AnaAna, meni su na klinici gde sam radila VTO dali aspirin i rekli da pratim d-dimer. Medjutim kada sam otisla kod hematologa, njegov stav je da aspirin nema uticaja na te dve mutacije, vec se daje za neke druge stvari. Hematolog trazio samo pracenje d-dimera i u odredjenom trenutku uveo preventivno terapiju heparinom (d-dimer bio visok za odredjenu nedelju trudnoce).

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
23.8.2018 5:55:50   
lesli
Dobar jutar!

Ja budna od 4. Ustala do kupatila, ali mi je kad sam se vratila u krevet bilo toliko vruce da sam se skroz prasanila. Zatvorila prozore, upalila klimu, ali je sa spavanjem izgleda gotovo...
Bice danas “ko rano rani, ceo dan mu se spava” user posted image

Kako ste vi? Nadam se da ste bolje spavale :)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
23.8.2018 7:07:59   
Dora89
E, jesam, hvala na interesovanju! Nešto se oduži, mislila sam da će ranije, iako nisam još stigla do termina. Znači, imam lažne kontrakcije i po sat vremena u kontinuitetu! Parališu me, ne mogu da dišem, a znam da su lažne. Ovako sve ok, beba je već odavno razvijena.
Drži se, Lesli! I to će proći, i sve će biti kako treba! Neizvesnost je najgora.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
23.8.2018 8:39:46   
popkica bebic
Јутро! Моји су сви будни од седам сати. Мене су пустили да одспавам још неки минут. 😁 Сада ћемо да доручкујемо. У овој трудноћи од самог старта једем као проваљена. Стомак ми је као да сам бар трећи месец. Баш ми смета што сам стално гладна. Све ми се једе. А вероватно се и надимам јер имам и иначе проблеме са желуцем. Поздрав за све мамике!

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
23.8.2018 9:34:11   
dunja RR
Jutro mamike!

Anči, juče se smirilo probadanje ali zato, uplalo mi se gornji kapak na desnom oku, otekao skroz jedva gledam, obloge za sada ne pomažu. A isto sa desne strane, upalio se čvor na gluteusu od injekcija i boli strašno, muž juče masirao sa vodom i alkoholom, slaba vajda, još kupus danas da probam. Da li može nešto da me mimoiđe user posted image

Kapak, samo donji tada, na istom oku mi je bio upaljen na početku trudnoće (pročitah da hoće od rozacee koja mi je buknula za vreme vto), i tada je izašao čmičak, i posle obloga brzo prošlo, međutim sada je oko oteklo, i boli jako čak i kada trepnem. A moram da radim, puno posla, jedva gledam. Još večeras pakovanje, sutra u DZ pa na put posle posla.


S mi je bolje, još kašlje, valjda će do subote biti ok, da može da pliva.


IZVORNA PORUKA: AnaAna1
Dunja kako tvoje probadanje?



< Poruku je uredio dunja RR -- 23.8.2018 9:39:54 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
23.8.2018 10:29:13   
lesli
Dunja, mlaka kamilica i toplo kuvano jaje koje kad se ohladi smazes ;)
Ako ne bude bolje za dan-dva idi kod lekara.

Dora user posted image
Znaci decko zezator - puno kontrakcija, a sve lazna uzbuna? Valjda ce to brzo, sad ste vec na samo par dana od termina ;)

< Poruku je uredio lesli -- 23.8.2018 10:31:45 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
23.8.2018 16:48:13   
Dragce86
Heeej, mame, da se pohvalimo - nismo vise karlicno, okrenuo se decko na glavicu :) Iskljucen Depo inj., a ostalo samo Utrogestan 200mg uvece uz Verapamil 3x1. Bebac oko 2 280gr, a danas smo 34+3. Dr zakazao za dve i po nedelje. Za gljivice mi nije rekao nista posebno, vitamini i da ispiram bikarbonom, u trudnoci za njih da pijem nista ne sme, samo lokalno da mazem.
Les, vec poceo ctg? Sto onda nije iskljucen Depo Progesteron? Koliko se procenjuje tezina bebice?
Dunja, ako Vam je za utehu i ja imam cvorove levo, stavljam alkoholne obloge i kupus, pa kako bude, resorbovace se sami al treba vremena, samo da Vam ukinu injekcije :/

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
23.8.2018 17:51:38   
lesli
Dragce, bravo za deckonju user posted image
Eto sad bar ne moras da brines oko toga :)

Da poceo ctg. Nisu mi radili uz ovog puta, samo ctg. Pre 2 nedelje je imala oko 2200.
A ne znam sto je ostavila, mozda zbog tih kontrakcija koje je registrovao ctg user posted image
Ja sam se vise interesovala za nifelat, ali tu sam dobila odgovor “polako, ne mogu sve da ti odjednom izbacim”. Doduse, to mi je i logicno. Ali bih vise volela da je smanjila/izbacila nifelat, nego taj depo... Depo mi ipak deluje bezazlenije od nifelata.
Sledeci ctg je za 7 dana tj. sad vec 6 valjda ce da izbaci ili bar smanji jos nesto.
Kad ti kreces na ctg?

Zene, masirajte te cvorice od progesterona. Znaci kad lezite i gledate tv, prste na to mesto i lagano masirajte kruznim pokretima.

< Poruku je uredio lesli -- 23.8.2018 17:53:37 >

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
23.8.2018 20:52:15   
mama ivane
Za ranicu Sam saznala nekoliko Dana pre saznanja da Sam trudna nisam imala terapiju nikakvu a nemam je ni sada samo da se prati stanje grlica I same te ranice Jos uvek je mala Ali meni stvara bolove u doonjem delu stomaka I do takozvano unutrasnje krvarenje, Ali nije opasno po bebu, a vezano za trudnocu nemam terapiju nista mi nije Jos uvek dala tell na sledecoj kontroli u sledeci petak mi je zakazan, a bolovi od jutros su opet poceli u stomaku a muka mi je povracati a nice jesti ne mogu tacno da poludim

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
23.8.2018 21:10:39   
dunja RR
Les stavljam obloge od kamilice ali za sada slaba vajda, otok sve veci. Sutra sam u DZ k8d ginekologa ali mi se ne ide kod ocnog u DZ, prosli put mi nista pomogli nisu kada sam u dec imala konjuktivitis, pritom su jako neljubazne. Ali u subotu primam progesteron u DZ u Vrnjačkoj Banji pa cu njih pitati, jako su ljubazni i sve smo se lako dogovorili za injekcije.
Ja u tramvaju, vracam se iz grada, da uspavam S kada stignem kuci, pa da nas popakujem.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
23.8.2018 21:38:11   
Maslacak15
Dunja draga a sta bi falilo da uzmes Tobrex kapi za oci?user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
23.8.2018 23:27:39   
AnaAna1
Devojke da li se ja preforsiram u toku dana pa me uvece bolucka stomak dole nisko kao onako pred menstruaciju kad tisti, ili je to normalno za ovaj prvi period? Uopste ne mogu da se setim... tek u utorak imam 1. UZ, poludecu doslovce do tada... moj dr kod koga idem privatno je na moru do ponedeljka, a u DZ su mi zakazali za utorak tek...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
24.8.2018 11:07:37   
lesli
Mama ivane, mislila sam na terapiju za tu ranicu. Ni ne znam kako se to leci user posted image

Dunja, nisam ni mislila da ides kod oftamologa u dz. Sad je i pitanje da li mozes da dobijes termin, jer je kraj meseca. Mislila sam da skoknes kod nekog privatnika, ali jos bolje ako mozes to da resis drzavno u VB.
Mada se nadam da ti je oko bolje i bez lekara.
Kad krecete, danas?

Ana, mislim da su lagani grcici ok. Mozda da se malo primiris kad krenu ta boluckanja.
Koja si nedelja?

< Poruku je uredio lesli -- 24.8.2018 11:08:12 >

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
24.8.2018 11:34:54   
dunja RR
Les, ja imam super dr opste prakse, ona mi uvek pise nalog hitno, pa su me prosli put odmah primili kod ocnog,u dec. kada sam imala konjuktivitis. Ali oni prepisuju samo mast nece kapi, i zgranule su se kada su cule da sam detetu stavljala kapi, prepisao nam dr u Grckoj. Posle mi je dr Julka Pampers pedijatar savetovala kapi neke u nos i oci i uz njih proslo za cas.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
24.8.2018 11:36:20   
dunja RR
Jel smeju u trudnoći?
Sad je bol malo popustio ali otok je i dalje tu.

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Dunja draga a sta bi falilo da uzmes Tobrex kapi za oci?user posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
24.8.2018 11:43:28   
vonavoj
Tobrex ide i malim bebama u oci.zasto ne bi smela i tiuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
24.8.2018 11:45:24   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Les, ja imam super dr opste prakse, ona mi uvek pise nalog hitno, pa su me prosli put odmah primili kod ocnog,u dec. kada sam imala konjuktivitis. Ali oni prepisuju samo mast nece kapi, i zgranule su se kada su cule da sam detetu stavljala kapi, prepisao nam dr u Grckoj. Posle mi je dr Julka Pampers pedijatar savetovala kapi neke u nos i oci i uz njih proslo za cas.



Kakvi kreteni, a svuda se već izbacuje mast iz upotrebe i svi preporučuju kapi za oči.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here