|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 8:50:19   
smeško
Ne znam. Imam sreću da moja deca nisu pravila problem. Nemam pojma sta bih radila da jesu. Stariji je isao iako u pocetku uopste nije bio srecan zbog toga, ali je dobar pa je proslo bez pogovora. Mladji je tvrdoglaviji, ali su mu vaspitacice nasle ,,zicu" i obozava ih. Secam se da je plakao u jednom momentu nekih sedam dana i onda one izadju zagrle ga i uvedu sve vreme pricajuci. Za spavanje kazu mozes i ne moras, ali bar lezi i probaj. Pitale su da li ima neke posebne navike u jelu i uspavljivanju. Ne znam kako bi bilo da se nisu potrudile, verovatno bi bilo vristanja sve vreme.

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1626
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 8:53:44   
IvanaSK RR
Da, adaptacija zavisi od vrtica do vrtica. A i do vaspitacica user posted image ipak mislim da bi to trebalo da se prilagodi svakom detetu. Moje mišljenje je i da je mesec dana mnogo za adaptaciju.
Moja sestra od tetke, isto zivi u Nemackoj, sina od dve godine sad stavila u vrtic. Prve nedelje po sat vremena i ona unutra sa njim. Pa druge nedelje izadje petnaest minuta da vide kako ce on reagovati. Dok je rodjena sestra mog muza na drugom kraju Nemačke i tamo je skroz drugacije.


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1627
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 8:59:36   
smeško
I ja sam za nesto izmedju.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1628
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 9:01:11   
bebilule
E, ja sam rekla da je konkretno u ovom slučaju adaptacija brzo završena jer je djetetu prijao taj otvoreni koncept. Izabrao je jednog vaspitača sam, iako može i dalje mijenjati user posted image . Što ne znači da bi se neko drugo dijete naviklo tako brzo. I nisu ni tamo svi vrtići takvog tipa. Ali meni se to definitvno sviđa. Sad sam to vidjela na M. Kad mu je otišla Ana, shvatila sam da bi on za njom i na kraj svijeta. user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1629
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 9:06:45   
smeško
Da, shvatam. I super je sto je to manje stresa za decu. Pustili su ih da izaberu. Na taj nacin ne verujem da bilo kom detetu i traje adaptacija ceo mesec. Ja sam se nadovezala sa primerom moje rodjake, jer su njima rekli da mesec dana imaju da se adaptira dete. Naravno, bilo im je potrebno manje.

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1630
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 9:07:31   
Rosita
Ivana, tako sam i ja adaptirala D. Prve nedelje sa njim. Druge malo sam. Treće još više ( sa ručkom npr), četvrte plus spavanje. Cela grupa je bila nova. N bi trebao u vec postojecu grupu :(. Videcemo.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1631
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 9:21:59   
isidora88
Jutros muz vodio sina, opet isto, ne dozvoljavaju da se bilo sta kaze nego samo uzmu dete i to je to. Sutra idem ja i haos cu da napravim bude li me pozurivala. Nece da se potrude i da cuju sta dete voli i da mu se tako priblize. Stvarno ne shvatam, lakse im je da ga kuliraju dok place tamo nego da mu pomognu da prihvati vrtic. E pa izem ti takve vaspitacice 😓

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1632
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 9:23:56   
IvanaSK RR
Rosita, i kad je sin krenuo u vrtic cela grupa bila nova. Koliko se sećam samo smo prvi dan bili unutra sa njima. Mislim da je adaptacija trajala nekih nedelju dana sa njim.
Isidora, javi sta se desava sa vama.
Mama Jo, vi?
Isi, pisala si u medjuvremenu.. Ne znam sta da kazem, ali mi se to uopšte ne svidja.

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 10.10.2018 9:24:54 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1633
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 9:28:47   
bebilule
Isi, pitaj kada su informacije pa tada otiđi. Kod nas su svake srijede u 17,00.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1634
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 9:31:25   
dunja RR
Kod nas je isto trebalo prve nedelje sa njim (u vrtiću), kada je krenuo sa 3, ali vaspitačice su mi rekle da nema potrebe da budem unutra, jer je on od starta kako uđemo meni pokazivao prstom na vrata i govorio mama izađi user posted image , i adaptacija je trajala 7 dana, bez ikakvih problema. Imamo pre pre predivnu vaspitačicu, druga nam se menja, jedno vreme nam je bila smo naša Jaca, pa povremeno dođe neka na određeno. Bila nam je Marija neko vreme, ali mi S reče da ima bebu u stomaku, pa da više neće dolaziti.

U jaslicama sam jednom ili dva put bila sa njim unutra, posle čekala napolju, ali nismo se u jaslicama dugo zadržali :D
A za vrtić je išla svima posebna adaptacija jer nam je vrtić odvojen od jaslica.

< Poruku je uredio dunja RR -- 10.10.2018 9:34:07 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1635
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 9:47:49   
Maraj
Isi nemam reci....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1636
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 9:48:50   
jess021
Isi, sto kaze Bebilule zakazi razgovor. Probaj polako, jer one ce ipak biti sa tvojim detetom naredni period. Iako se ni meni ne dopada to sto kazes.
Maraj, stvarno moram da te kritikujem za te cokolade, pa na sta to lici!? Znaci ko donese vecu cokoladu, njegovo dete ce bolje cuvati. 
Ni na kraj pameti mi nije bilo da bilo sta kome nosim. Za rodjendan ili nesto sl. To mi je ok, ali ovako mi je stvarno bez veze. 
Mi smo bolji, malo negoduju ujutro, ali je bolje. Jos da pocnu da jedu obe bice super.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1637
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 10:01:13   
Maraj
Ma ne jess. Pisana rec se drugacije razume...
Ne mislim da ce ga bolje cuvati.
Imali smo razgovore sa L kuci. Da mora biti u vrticu dobar
Da slusa vaspitace. I posle svih tih njihovih prigovora rekli smo L da semora izviniti za jucerasnje ponasanje tamo.
Kupili smo im po cokoladu. L im je dao, rekao izvoli i obecao da ce biti dobar.
Ne mislim im kupovati stalno. To je bilo 2.nedelje kada smo bili pozvani na razgovor jer L nije znao da funkcionise u grupi.
I dalje mislim da su se one malo ulenjile. Da je njihov posao da privole decu na adaptaciji. Ali njjma je to bilo tesko jer im je cela grupa na adaptaciji.
Al da ne duzim. Kazem tad smo dali i to je bio nacin da se L izvini i da se on popravi. One su takve kakve su. Nece se promeniti zarad 1 cokolade niti ce sad L gledati bolje od ostale dece

< Poruku je uredio Maraj -- 10.10.2018 10:02:45 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1638
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 10:05:35   
Tiziana
Kod nas je u jaslama adaptacija bila dodjes, das im dere i prvi dan dodjes nakon 10min,drugi posle 45min,treci posle 1,5h i tako jedno 7 dana dok nije prvi put zaspao i nakon toga je ostajao ceo dan.Ona se jos brze od njega adaptirala. Kad smo dobili njenu razvojnu mapu iz jasli, pisalo je brza i laka adaptacija. kad su presli u obdaniste, grupe su bile mesovite, u smislu bilo je dece iz jasli, ali bilo je i nove dece i adaptacija nove dece je isla daleko brze. ali nije bilo nikakvog sedenja roditelja sa njima. 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1639
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 10:05:45   
jess021
Maraj, kako god, mislim da to nije bio nacin. Pre svega nema vi za sta da se izvinjavate.  I Lenka se prvi dan upiskila u vrticu jer je nisu cule od galame, pa sta sad. Banalizujem, ali tako je.
A I sama si napisala ovo je Srbija, ljudi se prodaju za 200g kafe, tako da nemoj sad da se vadis 😆 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1640
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 10:10:10   
dunja RR
Ja te kapiram Maraj, ne vidim ništa strašno u tomr što si odnela u tom trenutku, kao znak izvinjenja, olakšanja kako god. Tako si osećala da treba.
I S je u početku otimao, gurkao, ali nisu se vaspitačice puno žalile, koliko sam ja zapitkivala vaspitačice jer sam to očekivala od njega, znam ga. Evo i jutros nam je rekla da je drugara gricnuo za nogu na spavanju, nije bilo traga samo se drugar požalio. A znam da je to S uradio u igri, jer mu bilo dosadno, on jedini ne spava, samo leži, što nikako nije opravdanje za grickanje drugarove noge, i danas ću mu održati predavanje kada se vrati.

Ja sam zubarki i sestri u DZ neki dan odnela čokoladne bombone, ne zato da bi popravljale zube bolje S, nego što su toliko divne i ljubazne, i što su za jedan dan svojim divnim pristupom naučile S da ispira zubiće. Nisam morala da im nosimznam i one su se bunile što sam donela (tj. Sava im je predao), ali ja sam želela. Mene ljubaznost i strpljenje u današnje vreme iznenade i obraduju.

< Poruku je uredio dunja RR -- 10.10.2018 10:11:27 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1641
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 10:18:20   
jess021
Dunja, vidi, svako ima pravo da radi sta god hoce, uslovno receno.
Vidis, ta situacija je skroz drugacija, ti si odnela jer si stvarno bila zadovoljna uslugom i zelela si da to i pokazes, a ona je odnela "mito" jer smatra da bi prema njenom detetu trebalo lepse da se ponasaju. 
Ja uopste ne ulazim u to kako se one ponasju, ali opet ponavljam mislim da stvarno nije nacin potkupljivati vaspitacice za neprimereno ponasanje deteta.

< Poruku je uredio jess021 -- 10.10.2018 10:19:33 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1642
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 10:22:36   
dunja RR
Ali ja nisam shvatila da je Maraj čokoladu odnela da bi se one bolje ponašale prema detetu, već kao neki znak izvinjenja što je mališa otimao, gurkao tih par dana, prosto kao neki znak izvinjenja. Ja sam prošla to sa S, on je u jaslicama baš udarao decu, pa sam ga povukla, a u vrtiću kasnije je na početku baš puno otimao igračke, sećam se da mi je vaspitačica pričala da kada S uđe u kuhinjicu ne sme niko da priđe u krugu od 2-3 metra. I to je prošlo naravno.
Ali zato razumem Maraj, jer sam je osećala nekako krivom u tom trenutku, moje dete gura druge, a ja tu ništa ne mogu. Iako vaspitačica nikada nije imala stav da me kritikuje, čak naprotiv, baš ga je štitila iako je bio takav. Govorila je prosto da su deca različita, da svako drugačije reaguje na kolektiv, ali da će sve doći na svoje. S je jedini bio "nov" njegovi drugari se svi znaju iz jaslica.
Ja sam bila ta koja je zapitkivala dosta vaspitačice, pa saznavala te informacije o gurkanju i otimanju, da nisam pitala možda i ne bih saznala.

< Poruku je uredio dunja RR -- 10.10.2018 10:27:04 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1643
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 10:27:47   
jess021
Sad sam zapela da isteram ovo do kraja😂
Kako nisi shvatila kad je savetovala Isidoru da odnese mito i korupciju jer i oni su vec nosili cokolade i bombonjere  vaspitacicama, ovo je Srbija gde se ljudi prodaju za 200g kafe.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1644
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 10:30:25   
dunja RR
user posted image

Nisam to videla user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1645
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 10:31:25   
IvanaSK RR
Ja razumem i Jess i Maraj user posted image
Jess je u fazonu da ljubaznost treba da se podrazumeva i da za to ne treba kafa.
Maraj opet nije znala kako da odreaguje. Naročito sto je njen sin tek krenuo a oni osuli drvlje i kamenje po njemu.
Nemam nista protiv takvog "mita", sve dok je to u granicama normale.


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1646
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 10:32:41   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: jess021

Sad sam zapela da isteram ovo do kraja😂
Kako nisi shvatila kad je savetovala Isidoru da odnese mito i korupciju jer i oni su vec nosili cokolade i bombonjere  vaspitacicama, ovo je Srbija gde se ljudi prodaju za 200g kafe.

Jess, ali u nekim slučajevima, nažalost, mora mito user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1647
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 10:32:56   
dunja RR
To.

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Maraj opet nije znala kako da odreaguje. Naročito sto je njen sin tek krenuo a oni osuli drvlje i kamenje po njemu.
Nemam nista protiv takvog "mita", sve dok je to u granicama normale.




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1648
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 10:40:52   
jess021
Ivana, isuvise je ocigledno da sam se bas iznervirala 😅😅
Narocito sam oset_ljiva jer su i moje tek krenule u vrtic i svako jutro ostavljam njih dve placuci i ni na kraj pameti mi nije bilo da tako nesto neko moze da uradi. Da treba da razmisljam da li neko cascava vaspitacice da se bolje ponasaju prema nekom detetu? ??
Ako nije znala kako da odreaguje mogla je da se posavetuje, a ne jos da savetuje druge da urade to isto. 
Slazem se da nekad mora da se pocas_ti, ali za ovo sam kategoricna da ne da ne treba, nego da ne bi smelo. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1649
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.10.2018 10:42:29   
Maraj
Joj dunja nasmeja me.sa gruckanjem nogice user posted image
Vidis moj L nije takav on crče za decim. Bas ih voli. I kada mi je rekla za njegovo ponasanje tamo ja kad se ne onesvestih tamo. Bas sam se lose osecala. Nisam nista mogla da joj kazem ko zombi sam stajala jer sam bila z soku da se L koji obozava devu tako ponasa.
IZVORNA PORUKA: jess021

, a ona je odnela "mito" jer smatra da bi prema njenom detetu trebalo lepse da se ponasaju. 


Ne jess. Pogresno si shvatila. Nisam ja htela da se one bolje ophode prema mom L. Sva deca su na adaptaciji, opet kazem, i one su ih tako pustile da svako radi sta hoce, prvih mesec dana. Meni se to ne svidja.
Zato je i bilo gurnja cupanja udaranja. L mi je pre 10 dana dosao kuci sav krvav po obrazima. Neki decak ga je toliko izgrebao po oba obraza. I danas uma krastice po licu. Prolaze.
Ali za taj nastup, taj dan, kada im je L pravio probleme. L je odneo cokoladu da se izvini za svoj jucerasnji dan u vrticu.
Ja smatram da je to ok.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Slaba motorika, ravna stopala, loš govor -...
Veliki izazov današnjeg vremena su savremene tehnologije. Tu je, naravno, televizija, ali primat preuzimaju mobilni tele...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here