|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
18.1.2019 22:48:43   
jess021
Rosi, gde to idu? 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 701
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
18.1.2019 23:09:06   
Rosita
Jess, nisam ni ja pomislila da si ti to pomislila (haga, meta, metapomisao :), nego to sam u nastavku pisala a kao odgovor tebi je ispalo. Zlatar.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
18.1.2019 23:16:59   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: Rosita

Nije meni ništa teško za moju decu. Sve bih dala za njih, svesno biram da sve njima podredim. I uopšte nisam razmažena ni slaba, život me nije mazio. Ali imam taj problem kad dugo ne spavam i napeta sam, uskočim u neko bezveze stanje, nije to samo umor nego nemir i prćateći elementi... Sve to dobro poznajem i znam zašto i kako i šta činiti, ali ruke su mi vezane. Prihvatam da je tako kako je.



Bravo Rosi za ovaj post.
Ako ti nesto znaci - na mene bas pozitivno uticao. Zato sto se i sama cesto tako osecam, tj.u poslednjih godinu dana sam se vrlo cesto tako osecala. Pa se tako sama izgubim i vrtim u tim nekim mislima koje mi samo dodatnu nervozu stvaraju. Lakse mi je kada cujem da ima jos nas koje se tako osecamo... eto i jess potvrdjuje. Stvarno je taj period kada je beba mala (a jos plus ima i starije dete, ili deca) veeeeeoma specifican.


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 703
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
18.1.2019 23:40:17   
Misha i Ljisha
Dobro vece. Evo P se vec dva puta budio. O monologu nocu “ja to ne mogu “ ne pricam jer ga vec skoro 9 meseci iznova ponavljam. Bas pricah Milicicak. Juce scena. Uzimq P Locke spojene. Rastavi ih i pokusa da ih sastavi i u dreku i bacakanje jer je zna i ne moze. Dva minuta kasnije uzimq ponovo sastavljene Locke. Rastavi pokusa da sastavi me moze i opet u dreku i bacakanje od besa. Minimum 10 puta sam tu scenu juce gledala i SLUSALA i na kraju sam pokupila kocke. Nisam vise mogla.  Jutros jede dorucak i odjednom se bacio od besa u nazad jer mu nisam dala da drnda musemu  stolica krenula da pada u nazad. Srecom pridrzah ga. Ja cu dobiti nervni slom od vristanja i dreke. Ako nije zbog stomaka ili zuba onda je iz besa. Me dam kantu za smece dernja ste. Ne dam sporet da dira dernja se. D hoda brze nego sto on puzi a brz je. Ali se nervira sto ne ide brze. I onda se dernja i puzi. 🤪 jutros se dernjao toliko da je mm izasao iz toaleta i rekao” nisam mogao da obavim od njegove dreke”.  Mi svi vec frasove dobijamo od njegovog placa. Ali ne smem dopustati svasta samo da ne bi plakao: 

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 704
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
18.1.2019 23:43:42   
Misha i Ljisha
O koncentraciji ne smem ni da pricam. Jedna noc nedeljno realno bude produktivna. Sutra rodj. Dusici mojoj. Velika cura.6 godinica 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 705
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
18.1.2019 23:57:22   
jance
To kad imas barem jedno " vokalno superiorno" dete ume jako da trenira zivce. Mi imamo srecu sto zivimo u kuci a kuca je u vikend naselju pa se mogu dernjati do sutra kad tako bacaju besne frcke. Nekad jednostavno nemas drugog izbora, moras ih pustiti da se izvriste. Od umora, nervoze, previse nagomilane energije koju nisu izbacili preko dana.... 

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 706
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
19.1.2019 7:48:23   
emicaa
Jutro.Juce ujutru sam se probudila ukocenog vrata,jutros vidim da sam i dalje ukocena.
Inace bas sam se radovala vikendu da se naspavam,na kraju prvo se probudim u 4 naspavana  pa onda opet u 7.
Sad smo vec svi budni,posle ceml negdje traziti snijeg

< Poruku je uredio emicaa RR -- 19.1.2019 7:49:46 >


_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 707
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
19.1.2019 8:07:43   
IvanaSK RR
Dobro jutro.
Ljiso, maca ima dve ipo godine, sinoc mm i ja u vc-u peremo zube, ona i sin u sobi, koliko je krenula da place oboje smo izleteli napolje. Njoj je spao jastuk sa kreveta. Doslo mi je da udaram glavom o zid.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 708
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
19.1.2019 8:22:08   
jance
Jutro. Mi se svi vozdigli jer je dosao majstor za struju. Naravno a beba ko za inat spava! Inace kad hocemo da odspavamo u ovo vreme je vec budna.... 

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
19.1.2019 9:29:18   
vonavoj
Dan! I mi smo od 7 na nogama,T u skoli..ja se pakujem za Palanku,kao da se selim..a idemo na 1 dan..uzas. cak i jastuke moram da nosim,nemaju..tako mi se ne ideeee..

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 710
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
19.1.2019 10:12:58   
Maraj
Jutro. Nama noc katastrofa... S se budila garant 20 puta... jauce nekad i zaplace. Ja joj gurnem sisu. Ona malo sisa. Zaspi. Pa opet tako u krug...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 711
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
19.1.2019 11:46:53   
Ana RR
Rosi, lepo si to rekla. I ja mogu mnogo da ponesem na plećima ali nedostatak sna je nešto što me slomi.

Mare non stop ima visoku temperaturu. Sinoć u 11 je imao 38.4, dam mu sirup i već oko 2 je počeo opet da meškolji i da cvili. Svako malo se budio. Oko 6 mu izmerim 39. Opet sirup, pa nikako da se preznoji. U pola 10 opet izmerim 38.9 i evo nikako da padne. Ruke mu bile skroz modre, jedva sam ih ugrejala. Ali i dalje je vreo. Sad čekam da izmeri da vidim da li je bar malo spala.

Jess, mm je pio brufen i fervex ali non stop ga drži temperatura. Ne pamtim kada je imao 39. Dobio je palitrex juče i jednu bocu infuzije, jutros je bolje.

Ivana, crkoh od smeha user posted image maca je opasan igrač user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 19.1.2019 11:50:01 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 712
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
19.1.2019 12:24:18   
Rosita
Dobar dan.
Anči, nadam se da će biti dobro danas. Dobro da ti je mužu bolje! 
Mamajo, hvala i tebi. Mislim da se mi odlično razumemo i bez većih detalja ❤❤❤
Ivana, zeznuto ti dete ☺.
Evo moji će uskoro na put, bebac i ja se uspavljujemo. Slabo nešto jede ovih dana.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
19.1.2019 13:31:47   
Sanjica26 RR
Dobar dan. Ja se ne javljam. Od jutros u 4 Sofiju muci stomak. Inace smo svi legli u 9. Povracala je dva puta. Vodila je kod dr. Ima i blagu temperaturu. Stomacni je zakacila. 

Sad idem T da vodim kod drugarice na rodjendan i ako je njoj danas. Ona ce sledece nedelje da pozove par drugarica.

Anci, drzi te se.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 19.1.2019 13:36:57 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 714
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
19.1.2019 13:59:00   
Rosita
Sanjice, a propo toga da ce da zove sledece nedelje iako je njoj danas, pisacu u temi proslava. Da bude živa i zdrava!!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 715
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
19.1.2019 15:08:17   
jance
Anci meni je dr opste prakse savetovala da muskima koji se tako razboljevaju jednom u 1000 godina pa onda ne znas kako sa njima i nista im ne pomaze, skidam temp sa Metafexom. Mm ni od brufena 600mg nije spadalo pa sam se bila izbezumila sta cu sa njim. 
A za Marka tu moras da cekas. Nema ti druge. On je kao moja Kika, njihov organizam se prosto jako bori.  

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 716
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
19.1.2019 16:34:14   
Ana RR
Jance, ne znam šta je metafex, nisam to nikad koristila. Pogledaću.

Maretu od jutros ne spada temperatura, stalno je oko 39, malopre je bila 39.6. Stomak ga boli, kuka non stop. Nervozan, ne sarađuje. Odlepiću.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 717
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
19.1.2019 17:22:10   
Rosita
Joj Anči. Da l da ga vodiš dežurnom?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 718
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
19.1.2019 18:23:44   
Maraj
Ana kako su tm i M?
Mi u kuhinji pola dana
Pekli smo kolace , Anine. Sad veceru. Razljevak. Verujem da bebilule zna sta je razljevak. To je iz njenih krajeva user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
19.1.2019 18:29:11   
suzi kju
Dobro vece mame, citam i saosecam sa vama. Bezbroj puta sam imala taj osecaj.Deca mala, bolesna, njih dve, ja sama, muz radi, one bolesne. Ranac na ledja, njih dve obe bolesne nosim, ruke drhtale bezbroj puta, sve sam se plasila da ih ne ispustim, a onda odnekle, iz petnih zila neka snaga, uspem, odnesem ih do auta, vozim onda opet nosim cekam u cekaonicama, animiram, onda se borimo sa temperaturama, inhalacijama, sirupima, i tako cini mi se u nedogled, nervoza, pritisak, tuga, depresija, uzas. I sve to prođe, nastavimo dalje, sve za njih i zbog njih. Pa nespavanja, ustajanja milion puta tokom noći, a one sutradan opet nekako odmore i pune elana za novi dan, nove akcije i avanture, i opet sve stignem i uspemo, zene majke kraljice, to slobodno, sa punim pravo mozemo da kazemo. 
Ja se raspisala, sve pod utiskom, jer sam i ja sve to, slobodno mogu reci prosla. Traje jos uvek ali znatno manje. Samo neka su zivi i zdravi, nista drugo nije vazno. 
Evo kod nas su u gostima muzevljevi, decak ima ti godine, ne pricala nista, fond reci mu je 5-7,la su ih uputili u zavod za govornu patologiju i psihofizicke poremećaje, neka im je Bog u pomoci, valjda ce biti dobro. 
Tako... Drz''te se mame a i tate. 
Jess kupila sam citroena c3, pitala si me to neki dan nista odgovorila. Ljubim vas sve. 

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 720
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
19.1.2019 18:59:44   
Rosita
Suzi ❤❤❤, kako lepe i iskrene reči!
Maraj, mi smo zvali tu pitu razljevuša :).
Čekam N da se probudi, nešto slično mu je za večeru. Moji ostali otišli. Ja se okupala, skuvala kafu.
Nemam koncentraciju za drugo šta, pustila sam TV i čačkam telefon.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 721
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
19.1.2019 19:06:44   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Rosita

Joj Anči. Da l da ga vodiš dežurnom?


Jedino u kliniku, kod nas nema dežurnih lekara.

Spala mu je na 38.3. Boli ga stomak. Mm je bolje nego juče ali još uvek ima neku malu temperaturu. Mene želudac ubija.

Suzi user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 19.1.2019 19:08:40 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 722
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
19.1.2019 19:16:36   
Sanjica26 RR
Mi dadosmo opet Sofiji sirup. Opet joj je skocila temperatura.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 723
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
19.1.2019 19:18:35   
jance
Uh Anci ne znam sta da ti kazem. Prosto imam nemir u zelucu samo kad procitam. Jel ti on uvek tako reaguje na viruse? Mi smo bili sa bebom pola sata napolju pa kod zaove na rucku. Beba prespavala sve da bi vristala kad smo dosli kuci onako premoreni i zreli za odmor. I ne mogu da skapiram uopste zasto je vristala ali bitno da 45min nismo niko znali sta cemo sa njom. Jedino sto nije kakila jos danas. Verovatno je to muci. Sad je budna evo od pola 6 i ne pokazuje znake umora. Sve se nadam da ce sad da kaki, da mi nebi kakila nocas jer se onda razbudi dok je sredim.... 

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 724
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
19.1.2019 19:39:53   
bebilule


IZVORNA PORUKA: Maraj

Ana kako su tm i M?
Mi u kuhinji pola dana
Pekli smo kolace , Anine. Sad veceru. Razljevak. Verujem da bebilule zna sta je razljevak. To je iz njenih krajeva user posted image




Kako ne, razljevak na hiljadu nacina. 
Ana, nije sad tako visoka, bice da prolazi. Drzite se. Suzi, lijepo receno, samo neka su zivi i zdravi. Brzo rastu, sve se mijenja. I kad padnemo, moze se brzo presabrati. 
Ljubim vas sve. Ja pravim neku tortu, obecah tetki za slavu. 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here