|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
13.2.2019 14:35:59   
lesli
Ma lezi kako tebi odgovara. Statisticki gledano, komplikacije su navodno nesto cesce kod zena koje leze na ledjima u poodmakloj trudnoci, ali je to i dalje jako mali procenat ;)

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
13.2.2019 14:51:45   
dunja RR
Bubi, meni ovo što kažeš, da ti lupa srce i teško dišeš, meni bude kada sam na leđima. Ako zaspim slučajno uz film na leđima, ostajem bez vazduha i budim se momentalno, hropim za vazduhom.
Noću se trudnim da zaspim na levom boju, jer znam da je bolje za bebu, a onda se ujutru prebacim na desni, na kome mi najviše prija, ali mislim da je to zato što si mi se leva strana ukoči jer većinom namerno ležim na njoj.


IZVORNA PORUKA: bubulence

Devojke, da li mozete da lezite na levom boku?

U prve dve trudnoce mi je bas odgovarao taj polozaj, a sada kada legnem na levi bok srce pocne da mi lupa, ne mogu lepo da disem.... Ne mogu ni me ledjima, jedino mi je ok na desnom boku 



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
13.2.2019 15:36:43   
dunja RR
Zakazala mi internista-endokrinolog za 26.2., valjda neće krenuti ništa pre toga :-)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
13.2.2019 15:39:23   
vonavoj
Bubi,lezi kako ti odgovara..i meni u trecoj nije prijao levi bok..a lupa ti srce.jer se krvotok sad i ubrzava,pa dodatno,dok se sve ne uspostavi,navikne.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
13.2.2019 16:12:38   
dejana007
Ja sam il na levom boku il polusedeci. S tim sto meni sad ceo stomak ide na levo. Strije na levu stranu. Ona negro linija bas se vidi i oko pupka mi tamno. Sinoc mi nesto nije bas bilo potaman. Kao neke blage vrtoglavice. Danas pritisak blize 130 pa cu ponoviti merenje kasnije.

Svakako lezi kako ti prija.  Ja sam u prvoj bila na ledjima konstantno. :-*
Dunja kako se bese zove digutalni aparat za merenje pritiska koji su ti ovde na forumu preporucili?

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
13.2.2019 16:57:10   
dunja RR
Uzlea sam ovaj OMRON u Prizmi, isto meri kao klasični aparat, tako da je za sada jako precizan KLIK

IZVORNA PORUKA: dejana007

Dunja kako se bese zove digutalni aparat za merenje pritiska koji su ti ovde na forumu preporucili?



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
13.2.2019 18:20:45   
dejana007
Hvalaaaa :) Svekrva hoce da kupi pa da se raspitam koji je dobar :) 



_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
13.2.2019 19:31:59   
vonavoj
I ja imam taj,taj moze na 12 rata preko penzionog ceka.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
13.2.2019 20:54:19   
MojMiki
Izdepilirana, ofarbana :-) sada sam spremna za porodjaj. Sutra ujutru na pregled i ctg. Obecala sam sinu i muzu nesto slatko za sutra ili pravim tortu ili stize Ljubica. Nego danas sam se malo proset_ala i manje me boli nego kad kuci spremam rucak.Bubi i ja spavam i lezim uglavnom na desnom boku, ne prija mi drugacije. A tako mi je bilo i u prvoj trudnoci.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
13.2.2019 20:58:20   
dunja RR
Miki srećno sutra user posted image user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
13.2.2019 21:15:51   
Malenamrvica
Hej drage trudnice! Da vam se javim, kako ste? Ja kupila dopler za slusanje bebinih otkucaja, zanimljiva stvar. Al cudno mi da je bebica dolje nisko ipod pupka?? 19 tjedana sam trudna.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
14.2.2019 7:58:49   
lesli
Miki, srecno 😊
Mrvice, materica tek oko 20 nedelje dostize visinu pupka, zato je beba ispod pupka 😉

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
14.2.2019 10:07:00   
nata11

IZVORNA PORUKA: Malenamrvica

Hej drage trudnice! Da vam se javim, kako ste? Ja kupila dopler za slusanje bebinih otkucaja, zanimljiva stvar. Al cudno mi da je bebica dolje nisko ipod pupka?? 19 tjedana sam trudna.


Pa normalno gde bi inace bila user posted image
Ja planirala to da nabavim ali odustala. Sta kao ne uspem da pronadjem otkucaje pa se uspanicim. Bolje ovako.


Miki user posted image user posted image

_____________________________





(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
14.2.2019 11:23:58   
Maza76
Pozdrav drage mame ja sam nova ..trenutno u 22 nedelji..nadam se lepom druzenju..😚


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
14.2.2019 11:51:27   
dunja RR
Mazo, dobrodosla!Da li u niku stoji tvoje godište mozda? Pitam jer smo u tom slucaju vrsnjakinje. 

Meni sinoc skocio pritisak, nesto sam se nervirala,ali ne pada i dalje pa sad krecem sa metildopom, ako ne bude pao moram u bolnicu. U isto vreme je skocio kao u prosloj trudnoci. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maza76)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
14.2.2019 11:52:35   
Malenamrvica
Imat cu usput i.uspomenu, mogu snimiti otkucaje i udarce. Meni jako simoaticna stvar. 

(odgovor članu Maza76)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
14.2.2019 12:08:06   
bubulence
Mazo dobrodošla!

Mrvice nisam ni znala da to postoji... Ja bih kupila jedan uz da mi stoji pri ruci, ali neemaaa... 

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
14.2.2019 12:16:16   
Malenamrvica
Bublence, zove se dopler baby, potrazi u baby trgovinama. 🤗

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
14.2.2019 14:45:37   
MojMiki
Devojke ja sam kuci ponovo :-)

Mojoj devojci lepo unutra, produzila mi dr do 19.02.Kaze ako krene da se javim ili ako ja zelim ranije. Danas je ginekoloski bio jako bolan.Dunja javljaj kako si. Deki kakva je situacija kod tebe?Stomacici poljubac za sve

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
14.2.2019 14:50:37   
Maza76
Dunjice RR veliki pozdrav 76 sam godiste i treca neplanirana trudnoca..i neznam kako cu izgurati jer od prosle je proslo 22 godine..i ja pijem metildopu za pritisak dva do tri puta dnevno zavisi od pritiska


(odgovor članu Maza76)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
14.2.2019 14:55:59   
dunja RR
Neka Miki, lepo joj, još par dana i upoznavanje user posted image



Meni je pritisak baš varirao, dr mi rekla da izmerim još negde, pa onda metildopa.
Ja otišla do apoteke, kad tamo,meni nizak,ladno im ne radi dobro.

I ja pešaka do ordinacije, 140 sa 85, ctg mi kratko radili, sve je ok, ali da krenem sa metildopom hitno.
Popila sam sada i ležim, nadam se da će da padne, da ne moram ujutru u bolnicu, ne bih da se odvajam toliko od Save, i da me porađaju opet rano.

Toliko sam sada plakala u ordinaciji, da ne znam ni koliko je merodavan pritisak.

Sinoć mi je bio 170 sa 110, na mom aparatu, jutros mi je boo 150 sa 95, u apoteci 117 sa 57 (?????), i onda sam zapucala kilometar i po do ordinacije, tamo 140 sa 85 posle pešačenja i plakanja. Sada popila metildopu i pratim.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
14.2.2019 14:56:50   
dunja RR
Vršnjakinjo draga user posted image


IZVORNA PORUKA: Maza76

Dunjice RR veliki pozdrav 76 sam godiste i treca neplanirana trudnoca..i neznam kako cu izgurati jer od prosle je proslo 22 godine..i ja pijem metildopu za pritisak dva do tri puta dnevno zavisi od pritiska





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maza76)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
14.2.2019 15:16:18   
veselicaa
Dunja draga odmaraj,ti bas imas puno obaveza i stalno juris user posted image user posted image
Mazo bravo za trece sa tolikom razlikom user posted image user posted image Javi mi termin da te stavim na spisak trudnica.
Trudnicice ljubim vas sve :* :*

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
14.2.2019 20:20:07   
Maza76
Dunja RR u kom si mesecu trudnoce? Zanima me kako do carskog ili epiduralne jer se jako bojim jer sam prosle dve bas nadrljala ..ako neka mama ima informacije bila bih joj jako zahvalna 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/19 [chat]
14.2.2019 20:23:02   
Maza76
Veselice pozdrav draga ..termin 22.6.2019


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here