|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
17.3.2019 21:18:33   
nata11
Znaci da te boli zeludac 😀


Smizli mnogo brines. 

_____________________________





(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
17.3.2019 21:31:02   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Nemoj da te vodi izgled stomaka, prosto to nije neko precizno merilo i pogotovo ne na pocetku trudnoce. Meni npr. sad u devetom stomak stoji skroz pravo i kao lopta je, a dr mi rece da je beba nisko dole. Eto jedan od primera neslaganja izgleda spolja i realnog stanja unutra. Prati imas li dole pritisak, neke bolove i sl. 



Slazem se. Meni u prve dve trudnoce stomak izgledao normalno, a oba puta mi doktori govorili da su bebe bas bas jako nisko. Mada sam to i osecala. Slazem se i sa natom, mnogo brines. Uzivaj kada vec nemas nikakve tegobe... Devojke, nadam se da ste uzivale u lepom vremenu. Filadendronka, jesi isla na put? 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
18.3.2019 7:14:56   
Filadendronka
Jesam Bubulence i sinoc smo se vratili nazad po ogroooomnoj guzvi na putu. Taj detalj oko potencijalne guzve sam zaboravila kada sam planirala “ sta ce da bude u slucaju da mi porodjaj krene”. Divno mi je bilo u prirodi, a osecala sam se odlicno i tokom puta. Sad spremanje, pa na ctg prvi put u porodilistu.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
18.3.2019 7:43:41   
bubulence
Bas mi je drago da si uzivala... A jesu svuda bile guzve, valjda su svi cekali lepo vreme da malo pobegnu negde u prirodu... Fruska gora je juce bila puna skoro kao za 01.maj


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
18.3.2019 22:58:11   
vocicana
Miliceeee dobro nam dosla na forum.
Buba m cestitam na crticama user posted image , bas volim lepe vesti. Ne sekiraj se , nije mala beta, bice to sve super.
Nata 11, buba m , milicaaaa, postavite tickere da pratimo razvoj bebica. Imate temu kako da ih postavite.
Joj bas je veselo ovde u temi.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
19.3.2019 9:50:40   
nata11
Ustala u 5. Do 9 isla u pekaru, mesaru, prebrisala kupatilo, pustila masinu, narucila neke plastike sa neta.

Bas lose spavam cele T. Mozda sam nekih mesec i po spavala lepo.


_____________________________





(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
19.3.2019 10:00:41   
bubulence
Nato, sve ces losije spavati... Stomak veci, ne mozes da se namestis, cesce ces ustajati u toalet... Ali neka su bebe dobro, mi sve izdrzimo... 


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
19.3.2019 10:17:00   
nata11
Ma naravno samo me sada hvata nervoza 😶

Vreme je za uz 🤣
Idem praviti neke kolacice da se zanimam. 

_____________________________





(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
19.3.2019 10:38:06   
buba m
Ja krećem na uz za pola sata. Imam tremu dok ne vidim da je sve ok. 


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
19.3.2019 13:28:04   
Filadendronka
Dobrodosle nove trudnice. Vreme je za smenu, ja uskoro napustam ovu temu. :) Inace celu trudnocu spavam kao top, osim sto mi se desi ponekad nesanica od 3 do 5h ujutru. Juce bila na ctg-u i zakazase mi za 7 dana. Tad ce mi uraditi ultrazvuk koji nije radjen od januara. Pitala sam dr pre par nedelja, rekao da nije potrebno. Sad me hvata trema da li je sve ok. 

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
19.3.2019 14:28:16   
JelenaJekac
Pozdrav drage trudnicee 😊 moj termin je 27.06. I nosim devojcicu. Tako je bar receno na poslednjem UZ, iako sam ja bila ubedjena da je decak 😂 ali mi nije to toliko ni bitno, samo neka je sve u redu. Do sada mi je hvala Bogu sve bilo kako treba, osim dosadnog sekreta 😠 Od jutros me nesto povremeno bolucka ispod stomaka, ispod ruba gacica sa desne strane,kao da je jajnik. Da li se neka susrela sa ovim? da ne panicim bezveze, a panicim za sve zivo 😂 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
19.3.2019 14:37:27   
bubulence
Filadendronka oslobadjas mesto uskoro😁. Zasto ti nisu radili uz tako dugo?

Jelenajekac, moze biti sirenje materice... A, i ne mora... Ne znam.., ali dobro nam dosla 😁

(odgovor članu JelenaJekac)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
19.3.2019 14:51:13   
Filadendronka
U trudnoci su povremeni bolovi normalni, ali opet mogu da pokazuju problem. To je bas nezgodno pitanje. Ako se nastavi bolje se konsultuj da ginekologom. Bubi, dr mi je rekao pred kraj osmog meseca da je UZ nepotreban i da samo krenem sa ctg-om kad udjem u deveti. Juce sam opet trazila i zakazali mi tek za 7 dana. Mozda je trebalo privatno ranije fa odradim, ali tek sam od juce u nekoj panici.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
19.3.2019 14:55:37   
bubulence
Jedna veoma iskusna patronzna sestra na fb kaze da je svaki bol koji nestane pri promeni polozaja bezopasan.

Filadendronka draga, mozda je dr i u pravu, mozda, i nema potrebe za uz svaki mesec ako je vec sve u redu.... Jesi ti spremna?  Prirodno ces se poradjati? 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
19.3.2019 15:17:13   
Filadendronka
Pa da, navodno sto bismo svaki cas gledali bebu i merili je. Meni bilo krivo tada, ali nisam pridavala znacaj. Sad se plasim da je beban ogroman, posto sam se i ja bas ugojila. Idem na prirodan porodjaj uz epidural. Mada jos sam u iskusenju da u policiji obelezim novac i prijavim ako naletim na tog anesteziologa koji trazi 150e da bi dao epidural. Porodicu se ja i bez njega, ali on trudnice nece vise ucenjivati. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
19.3.2019 15:19:50   
Sanidej
Da li je taj covek iz Fronta? 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
19.3.2019 15:23:48   
bubulence
Ako ucenjuje i trazi pare unapred i treba da ih obelezis i prijavis. Bas smo danas pisale o tome u temi o cascavanju dr i babice


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
19.3.2019 15:27:36   
Filadendronka
Iz Visegradske. Ne znam ime i prezime, ali znam pouzdano da uzima toliki novac. Ostali ocekuju isto cascavanje, ali bez tarife. I ima pojedinaca koji to obavljaju zato sto im je posao.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
19.3.2019 15:55:01   
Sanidej
E pa "super", onda ih ima svuda, kao sektaši svi istu pricu vrte. Jeza da te uhvati. Nisam koristila epi, pa nisam imala licno negativno iskustvo, ali jesu meni bliske osobe

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
19.3.2019 17:36:46   
JelenaJekac
Ma mislim da ovo nema veze sa polozajem, kao da me samo zigne na sekundu, nebitno da li stojim, sedim ili lezim. Nisam bas u mogucnosti da dodjem do svog ginekologa trenutno pa znaci i ovo bar da imam sa nekim da razmenim iskustvaa :) Prosle nedelje na vaginalnom pregledu je sve bilo super, nadam se da nijee nista opasno. Ako se nastavi i sutra zakazacu pregled, sta da radim 😕


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
19.3.2019 17:48:05   
Filadendronka
Ziganja i probadanja imam tokom cele trudnoce, ali meni zavisi od polozaja i naglih pokreta. Prati i ako se nastavi bolje se posavetuj sa dr.Kada je rec o anesteziolozima bas da te uhvati muka od nekih. Sramota i sve ih treba otpustiti. 

(odgovor članu JelenaJekac)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
19.3.2019 17:57:37   
JelenaJekac
Ja nikako da se opustim i da uzivam u trudnoci, samo strahujem nesto bezveze. Kad odem na pregled i vidim da je sve okej smirim se pa posle nedelju dana opet mi je nesto 😂 pomislim nekad da nisam bas normalna 😂

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
20.3.2019 8:32:10   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: JelenaJekac

Pozdrav drage trudnicee 😊 moj termin je 27.06. I nosim devojcicu. Tako je bar receno na poslednjem UZ, iako sam ja bila ubedjena da je decak 😂 ali mi nije to toliko ni bitno, samo neka je sve u redu. Do sada mi je hvala Bogu sve bilo kako treba, osim dosadnog sekreta 😠 Od jutros me nesto povremeno bolucka ispod stomaka, ispod ruba gacica sa desne strane,kao da je jajnik. Da li se neka susrela sa ovim? da ne panicim bezveze, a panicim za sve zivo 😂 

Na spisku si user posted image Pridruzi se i na drugim temama i uzivaj u druzenju user posted image

(odgovor članu JelenaJekac)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
20.3.2019 10:09:23   
nata11
Sta na UZ znaci:

AC, FL.      685 g+106 g
Beba je 685 gr a sta je ovih 106?  Jel to moguce odstupanje? 

_____________________________





(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
20.3.2019 10:14:40   
bubulence
Nato, koliko znam AC je obim stomaka, a FL je butna kost..

Cekaj da malo proguglam, nemam mi to bas veze sa tezinom

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here