|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
5.12.2019 9:44:19   
Filadendronka
Sad citam Dunjinu objavu. Molim te nemoj tako da pricas o sebi. Ne znam da li si svesna kakvih roditelja ima i sta zapravo znaci izraz “nemajka”. Previse obaveza te okupira, a uz sve to imas i bebu. Bice slikanja opet na prolece, mozes da mu osmislis neki alt_ernativu kad ozdrave.  Ja sam prosle godine porucila kalendare za rodbinu preko nekog od onih sajtova sa popustima. Poslala na mail fotku, uplatila online i gotovo. 


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1901
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
6.12.2019 7:09:18   
Duškić

IZVORNA PORUKA: smeško

Дуња, групно се фотографишу или за календар?

Маки није отишао у вртић када је било фотографисање за календар, али ћемо отићи сви заједно у фотографску радњу и направићемо календар са фотографијом свих нас. Можда и ви можете тако нешто.




Ovo je super.
Mi necemo biti u vrticu za slikanje

Necu kalendar, ali sliku zajednicku daa

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1902
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
6.12.2019 7:21:13   
bebilule
E, prošle godine niko nije spominjao fotografisanje u vrtiću. Za svetog Nikolu imaju priredbu i dodjelu paketica. Par dana prije toga nam rekli da im obucemo farmerke radi generalne probe. Meni bilo cudno, ali ok. Kad u paketicima za svakog klinca grupna i pojedinacna novogodisnja fotka. Oni sve organizovali i poklonili nam. A najsladje fotke su mi bile one djece koja nisu bila na "generalnoj", već oh oni slikali sljedeci dan u tom istom foto kutku, ali onako u prnjama. Inace, nas vrtic ima kostime, tj kosulje za djecake, haljinice i suknje za djevojcice. To nista nismo kupovali.


Uglavnom lijepo iznenadjenje. 


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1903
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
6.12.2019 8:15:52   
Filadendronka

Bebi Lule, bas mi se svidja i to sto imaju priredbu i to sto su vas na neki nacin iznenadili. Za sada u nasem vrticu se samo nesto trazi i zahteva od roditelja. A resila sam da potegnem temu zasto cim je malo zahladnelo deca ne izlaze napolje ni 15 minuta. 
IZVORNA PORUKA: bebilule

E, prošle godine niko nije spominjao fotografisanje u vrtiću. Za svetog Nikolu imaju priredbu i dodjelu paketica. Par dana prije toga nam rekli da im obucemo farmerke radi generalne probe. Meni bilo cudno, ali ok. Kad u paketicima za svakog klinca grupna i pojedinacna novogodisnja fotka. Oni sve organizovali i poklonili nam. A najsladje fotke su mi bile one djece koja nisu bila na "generalnoj", već oh oni slikali sljedeci dan u tom istom foto kutku, ali onako u prnjama. Inace, nas vrtic ima kostime, tj kosulje za djecake, haljinice i suknje za djevojcice. To nista nismo kupovali.


Uglavnom lijepo iznenadjenje. 





(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1904
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
6.12.2019 14:23:57   
mama Jo
Retko gde da cujem da vrtic ima nesto tako a da to nije bila donacija roditelja. Ne znam, ja isto imam utisak da se samo nesto trazi.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1905
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
6.12.2019 19:21:04   
bebilule
Eto, kod nas u vrtiću do sada imali "kostime". Valjda će prenositi s generacije na generaciju... Nismo kupovali. Platimo samo neku majicu svake godine, one obicne pamucne kratkih rukava. U njima idu kada obilaze nesro po gradu i sl. Doduse, kod nas je drzavni jos 150 KM, ali to je već do opštine, nije do vrtića. 


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1906
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
6.12.2019 20:34:11   
dunja RR
Smeško i sa grupom i pojedinačno za kalendar. Ali meni je žao što nema tu sa grupom. A slikaču ga ja sada za RR deku, u toj novoj majici što je kupio baš za slikanje :)
Nije loša ideja za kalendar, pokušaću nešto. Kod nas u kraju nema niti jedna foto radnja, sve su zatvorene, i to me izluđuje,a bilo ih je ranije nekoliko, živimo an Bulevaru. Najbliža mi je na Vračaru, ka Čuburi.

IZVORNA PORUKA: smeško

Дуња, групно се фотографишу или за календар?

Маки није отишао у вртић када је било фотографисање за календар, али ћемо отићи сви заједно у фотографску радњу и направићемо календар са фотографијом свих нас. Можда и ви можете тако нешто.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1907
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
6.12.2019 20:42:13   
Ana RR
Marko je u utorak imao fotkanje u školi i propustio je, razboleo se. Jbg.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1908
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
7.12.2019 0:13:25   
smeško
Dunja, mi imamo i onaj buk jednom godisnje. Da, nama je i radnja bas blizu, prolazimo pored nje svakog dana, pa nije maltretiranje. Vece maltretiranje je odvesti ih, a da nisu nesto jeli u kolima.😂

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1909
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
7.12.2019 8:46:12   
vocicana
Dete ove nedelje ima sedmicu zdravlja i zdravih navika. Dogovorila sam se sa vaspitacicama, da imamo jednu radionicu, idem u sredu kao medicicnska sestra da razgovaram sa decicom. Pranje ruku, higjena tela i uopste navike koje vode ka zdravijem i normalnijem funkcionisanju tela i duha.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1910
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
7.12.2019 8:53:04   
Filadendronka

Dunja, ima ona fina foto radnja pored Ceske ambasade preko puta Crkve Svetog Marka. Dakle u Bulevaru , na suprotnoj strani od parka, malo pre raskrsnice sa Takovskom. 
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Smeško i sa grupom i pojedinačno za kalendar. Ali meni je žao što nema tu sa grupom. A slikaču ga ja sada za RR deku, u toj novoj majici što je kupio baš za slikanje :)
Nije loša ideja za kalendar, pokušaću nešto. Kod nas u kraju nema niti jedna foto radnja, sve su zatvorene, i to me izluđuje,a bilo ih je ranije nekoliko, živimo an Bulevaru. Najbliža mi je na Vračaru, ka Čuburi.

IZVORNA PORUKA: smeško

Дуња, групно се фотографишу или за календар?

Маки није отишао у вртић када је било фотографисање за календар, али ћемо отићи сви заједно у фотографску радњу и направићемо календар са фотографијом свих нас. Можда и ви можете тако нешто.





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1911
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
7.12.2019 8:55:20   
Filadendronka

Voci, bas divno, ali bez sale. Deca sta naucimo dok su mala to ostaje za ceo zivot. Planiram da pokrenem pricu zasto vrticke grupe ne izlaze napolje svaki dan. Dakle deca su starija od tri godine, svi nose kape i jakne i u cemu je problem da izadju u dvoriste na pola sata kad nema kise ili nekog bassss jakog vetra. 
IZVORNA PORUKA: vocicana RR

Dete ove nedelje ima sedmicu zdravlja i zdravih navika. Dogovorila sam se sa vaspitacicama, da imamo jednu radionicu, idem u sredu kao medicicnska sestra da razgovaram sa decicom. Pranje ruku, higjena tela i uopste navike koje vode ka zdravijem i normalnijem funkcionisanju tela i duha.



(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1912
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
7.12.2019 9:05:03   
bebilule
Fil, pokreni. Ja sam stavila do znanja da to očekujem. Ali vjeruj mi da ćeš na svašta udariti. Tipa, neki roditelji su mi rekli kako ne trebaju izlaziti jer je hladno, duva vjetar i sl. Reko, ok, pnda formirajte grupu čiji roditelji insistiraju na tome i zdravo. Naša vaspitačica prošle godine ih je svaki dan izvodila na snijeg, naše je bilo da donesemo skafandere. Svaka joj čast. One nove su malo lijene, pa se ja derem po hodniku Sanja, je li tako da ćete danas izlaziti vani, je li, je li... 😂


Uglavnom, i ja čekam roditeljski. 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1913
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
7.12.2019 12:28:12   
Filadendronka
Bas tako Bebi Lule. Nisam sigurna da postoji neka zabrana izlaska napolje, vec je verovatno suvise komplikovano za vaspitacice. Ali to je njihova strana price i prosto me ne zanima njihova organizacija posla. Nije normalno da deca budu zatvorena non-stop i gotovo. Pomenucu i skafandere, svakako je to odlicno i jednostavno resenje za hladnocu i da ostanu cisti posle za sobu. 

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1914
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.12.2019 16:09:16   
Slavkic
Prezadovoljni drugo dete od kada ide u vrtic


(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1915
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
25.12.2019 14:25:58   
dunja RR
Jao što mi nervoza u stomaku, danas predstava...polako pa odoh, moram da ga snimim.
Sašili smo kapicu, odeću spremili, za našeg patuljka Uču user posted image


Juče bila radionica, pravili smo skupa čestitke i poklone, pakovali za tombolu.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1916
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
25.12.2019 14:28:22   
mama Jo
Dunja, to mu je prvi nastup?
Joj, javi kako bilo 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1917
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
25.12.2019 14:28:54   
dunja RR
Da da, prvi user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1918
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
27.12.2019 11:17:02   
Filadendronka
Dunja, kako je proslo? Inace, u foto Urosevic je do NG akcija 5 kalendara A3/A4 za 1000 dinara uz besplatnu dostavu. Mi uradili, odlicni su. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1919
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
15.1.2020 9:42:05   
Filadendronka
J treba da krene u vrtic u martu kad napuni 11 meseci. Medjutim ne moze zato sto mora da primi MMR koji se daje posle prvog rodjendana. A gde je uz to dve-tri nedelje adaptacije? Zakonodavac nije mislio o ovome i sad moram da se dovijam za ta dva meseca. Godisnji odmor cu da iskoristim u cugu i plus da otvaram/molim nekoga za lazno bolovanje na mene posto za dete daju samo 15 dana. Izgleda da nema druge. 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1920
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
15.1.2020 10:14:30   
bubulence
D, na dete ide 15 dana. Ali otvoris na J, pa na D, pa na sebe... Uglavnom svi dr izlaze u susret... Bar kod nas


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1921
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
15.1.2020 10:16:13   
bubulence
E da, proveri i za mmr. Kod nas mogu da krenu bez mmr vakcine. Jer prosto nije vreme za vakcinu. Problem je kada dete krece sa 18 meseci ili 2 god a nije primilo mmr. Od pedijatra dobijemo potcrdu da je dete primilo vakcine koje su trebale da se daju u tom uzrastu

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1922
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
15.1.2020 11:37:07   
Filadendronka
Nazalost ne moze bez MMR-a. Juce je bio sastanak na kome je to potvrdjeno. A za bolovanje cu morati tako. A da ne pricam sto ce mi biti plata 65%. ☹️☹️☹️
IZVORNA PORUKA: bubulence

E da, proveri i za mmr. Kod nas mogu da krenu bez mmr vakcine. Jer prosto nije vreme za vakcinu. Problem je kada dete krece sa 18 meseci ili 2 god a nije primilo mmr. Od pedijatra dobijemo potcrdu da je dete primilo vakcine koje su trebale da se daju u tom uzrastu



(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1923
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
15.1.2020 12:20:46   
bubulence
Onda gledaj da sto duze vuces bolovanje na Jaksu jer je bolovanje za decu do 3 god 100%. A za mmr je to onda novo. Prosle god je od devera sincic krenuo u vrtic bez mmr vakcine. Samo je doneo pptvrdu da je primio sve sto je trebalo do tada iako je krenuo sa 14 meseci. Moja Maska je primila sa 3 god a isla redovno u vrtic, ali je ona imala alergiju na jaja pa je odlaganje vakcine bilo opravdano. 


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1924
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
15.1.2020 12:30:33   
vonavoj
Fil,ginekolog moze da ti da bolovanje na mesec dana...pa uzmes 2 nedelje odmora,pa 2 nedelje na dete.Nije tacno da mora da primi mmr sa 11 meseci,do 3ce godine moze da se odlaze.posle ne sme..proveri to.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here