|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kamperski vodič za porodilište
2.2.2010 15:36:00   
Jeja1975
Tik Tak Tik Tak, mozda ce za 5 minuta user posted image user posted image

_____________________________

Dobice Sale batu ili seku to vam ja garantujem!!!!

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Kamperski vodič za porodilište
2.2.2010 15:37:14   
Modessty
nek sačeka samo da jedem user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Jeja1975)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.2.2010 13:51:27   
LillyT
Evo spisak stvari za Zvezdaru:

1. Za porodiliste:

- spavacica
- papuce
- mrezasti ulosci 3 pakovanja
- casa
- pribor za licnu higijenu
- nekoliko peskira
- vlazne maramice
- licna karta
- HBS antigen
- korpokultura
- cervikalni bris
- krvna slika, glikemija i urin

Nalazai ne treba da budu stariji od 30 dana i mogu da budu iz privatne lab.
Takodje, potrpati sve u manju torbu. Ako ima mesta, ubaciti i nesto za grickanje, keks ili perece, ribice (po zelji)

2. Za izlazak

- 5 tetra pelena
- 1 svedska pelena
- 1 benkica
- 1 zekica
- 1 kapica
- cebence
- nosiljka

Sve sto se zaboravi, moze da se donosi svakog dana i savetuju da se ne nose pare ni nakit i da sve za jelo i pice bude u malim pakovanjima jer je jako toplo. Takodje, kaze babica da ne treba bade mantil.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.2.2010 14:16:24   
Anoniman
A bade mantil, ne?
ako i njega budem pakovala ima da mi treba putna torba user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 354
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.2.2010 14:17:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

A bade mantil, ne?
ako i njega budem pakovala ima da mi treba putna torba user posted image



IZVORNA PORUKA: LillyT


Takodje, kaze babica da ne treba bade mantil.



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 355
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.2.2010 14:18:32   
Jeca*
ja sam ga nosila u porodiliste
i posto u zvezdari nisu imali da mi daju jastucnicu user posted image user posted image  meni je mantil dobro dosao da uvijem jastuk u njega...tuga

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.2.2010 14:21:30   
Anoniman
a onaj
Rivanol, asepsol koji pominju neke devojke?
mobilni i punjac naravno moze da se unese (posto sam citala negde da ni to ne daju) user posted image


(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 357
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.2.2010 14:22:01   
LillyT
Kaze da je jako toplo i da ona ne preporucuje. U svakom slucaju, moze uvek neko da ti ga donese. Kaze babica da je najbitnije da se tih par dana opravimo, pa nije frka i ako ti ispadne sisa, svima ispadaju. A nije fora da se preznojavas zarad estetike. Ja ovo pisem za Zvezdaru, stavrno ne znam kakva je politika u drugim porodilistima, osim onoga sto sam procitala ovde.
A za velicinu torbe, smanji je, sama je nosis.

Pazi, ovo je tvoje pakovanje torbe, posle neka ti donesu sta ti vec treba. Za posteljinu ne znam, ove dve moje sto su se porodile se nisu zalile. Nego, rekla je da mozemo da kupimo i malu klizmu pa ako ne budemo kakile posle porodjaja par dana da to stavimo jer je jako bitno da obavis i taj posao. Takodje, zbog mogucnosti usivanja savetuje i nesto protiv bolova. Joj, imaju neki cepici (ne mogu se setiti) koji su po njoj ok.


< Poruku je uredio LillyT -- 3.2.2010 14:26:29 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.2.2010 14:23:59   
Jeca*
Torba....nisam sigurna da li smes da uneses torbu. Raspitaj se. Pricali smo vec o tome negde. Ili u kesama, ili mala torba. Ja sam imala providnu torbu za plazu

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.2.2010 14:26:10   
Anoniman
ma ja cu u kesu...imam onu tvrdju veliku kesu...
Kad kazem torba...mislim na "koncept" user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 360
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.2.2010 14:26:32   
Unica
znaci ja sve imam... a bas sam se pitala za bade mantil jer je kabast... jos moj deblji... bar od stvarcica a za papire kad mi da lekar upute...

_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.2.2010 14:28:50   
Unica
i ja cu u kesu, nemam manju torbu a samo mi jos fali da nekog cimam da mi juri da je kupi...

_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.2.2010 14:30:00   
LillyT
Jeco, sme torba, bas nam je pokazivala kakva je pozeljna. Fora je da ne bude velika jer je vuces sama, a i u sobi za pripremu torba ide na krevet sa tobom, pa nije fora da zauzme pola krevet.
Cini mi se da je najbolja torba ona sto se posle koristi kao bebeca.


< Poruku je uredio LillyT -- 3.2.2010 14:31:10 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.2.2010 14:32:44   
Jeca*
torbe u porodilistima su, koliko ja znam, zabranjene u onom periodu kad su kidnapovali bebe iz porodilista. I onda je torba idealna da ubacis neku bebu i ukrades je. Tako su meni ne tako davno objasnili, pre 4-5god

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.2.2010 14:33:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

torbe u porodilistima su, koliko ja znam, zabranjene u onom periodu kad su kidnapovali bebe iz porodilista. I onda je torba idealna da ubacis neku bebu i ukrades je. Tako su meni ne tako davno objasnili, pre 4-5god


jaoooo boze...strasno!

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 365
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.2.2010 14:38:06   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

torbe u porodilistima su, koliko ja znam, zabranjene u onom periodu kad su kidnapovali bebe iz porodilista. I onda je torba idealna da ubacis neku bebu i ukrades je. Tako su meni ne tako davno objasnili, pre 4-5god


Juuuuu, prvi put cujem za ovo!!!! Majke mi.

Kazem ti, juce nam je babica u Zvezadri pricala, tako da su se stvari promenile. Mada, mislim da je bitnije sta se ponese nego u cemu se nosi, meni je torba za plazu super stavr, ali nemam pojma gde sam je denula.

I da jos jedna stvar, kaze da u toj sobi za pripremu nema kuckanja SMS-ova i telefoniranja jer se radi CTG pa im smeta mobilni user posted image

Joj, pricala nam je i o kadi, pa me zaintresovala. Imamo li temu o tome?


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.2.2010 14:44:00   
Jeca*
KLIK

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.2.2010 14:49:31   
Zvoončica
ćao, i ja idem 16 og u zvezdaru, da se porodim, šta beše taj cervikalni bris?

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.2.2010 14:53:55   
Lu
Cervikalni bris KLIK

(odgovor članu Zvoončica)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.2.2010 14:56:18   
Zvoončica
e, super hvala, imam i taj nalazuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.2.2010 14:58:29   
Zvoončica
lili,
jesi sigurna za korpokulturu da je protrebna za zvezdaru, jer meni doktor pre 4 dana, koji radi u tom porodilidtu, rekao da mi taj nalaz ne trebauser posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.2.2010 15:05:42   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: LillyT

Takodje, zbog mogucnosti usivanja savetuje i nesto protiv bolova. Joj, imaju neki cepici (ne mogu se setiti) koji su po njoj ok.



Pretpostavljam da mislis na Diklofenak cepice? Samo voditi racuna o stanju cmara posle porodjaja jer ukoliko je doslo do neke ozbiljnije rupture ne preporucuju se. U normalnim okolnostima- fenomenalna stvar!
Ja za torbe znam isto sto i Jeca kaze. Tako je barem bilo u Frontu. Ja sam kupila Rivanol, u Zvezdari, koliko znam, koriste Povidon jod jer je kao sireg dejstva, a u Visegradskoj Rivanol jer tvrde da su bakterije razvile rezistentnost na jod. Pa ti budi pametan! U Frontu pre skoro godinu dana je bilo pretoplo, ja sam bila iskljucivo u spavacici (i to bolnickoj jer sam ih prljala u nevidjenim kolicinama), bade-mantil nisam nosila vec neki duzi dzemper, koji sam nosila samo u hodniku.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.2.2010 15:09:31   
aster
I ja imam informaciju da može torba da se unese kad je reč o porodilištu u Zvezdari. Očigledno je da ima malih razlika od porodilišta do porodilišta. 

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.2.2010 15:13:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Leki 77


IZVORNA PORUKA: LillyT

Takodje, zbog mogucnosti usivanja savetuje i nesto protiv bolova. Joj, imaju neki cepici (ne mogu se setiti) koji su po njoj ok.



Pretpostavljam da mislis na Diklofenak cepice? Samo voditi racuna o stanju cmara posle porodjaja jer ukoliko je doslo do neke ozbiljnije rupture ne preporucuju se. U normalnim okolnostima- fenomenalna stvar!
Ja za torbe znam isto sto i Jeca kaze. Tako je barem bilo u Frontu. Ja sam kupila Rivanol, u Zvezdari, koliko znam, koriste Povidon jod jer je kao sireg dejstva, a u Visegradskoj Rivanol jer tvrde da su bakterije razvile rezistentnost na jod. Pa ti budi pametan! U Frontu pre skoro godinu dana je bilo pretoplo, ja sam bila iskljucivo u spavacici (i to bolnickoj jer sam ih prljala u nevidjenim kolicinama), bade-mantil nisam nosila vec neki duzi dzemper, koji sam nosila samo u hodniku.


ja kupila Rivanol ali mi drugarica rekla da ga ne nosim nego da ga koristim kad dodjem kuci a kao u Visegradskoj ti ga daju...nisam pametna user posted image user posted image

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 374
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.2.2010 15:19:29   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Zvoončica

lili,
jesi sigurna za korpokulturu da je protrebna za zvezdaru, jer meni doktor pre 4 dana, koji radi u tom porodilidtu, rekao da mi taj nalaz ne trebauser posted image


ja sam u zvezdari pre 18 meseci i 5 dana morala imati i koprokulturu za porodjaj user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Zvoončica)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here