|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Oporavak posle porodjaja
31.1.2010 0:38:32   
Anoniman
Zaista sam trazila ovakvu temu (i u TRUDNOCA i u BEBA) i nisam nasla...
Ako postoji mesto gde bi trebalo staviti ovaj post, molim moderatore da izvinu i da ga premeste...

Knjiga: roditeljstvo - vodic kroz trudnocu i porodjaj
KAko da se porodilja odmori?
1.     Postrojite sve po kući: muža, mamu, sestru..koga god da imate. Nemojte slučajno biti u zabludi da je najbolje da kroz sve prolazite sami. Makar prvih pet dana neko mora danonoćno biti uz vas da vam pomogne.
2.     Spavajte kad beba spava. TO je najbolji savet koji neko može da vam da. Naravno, da biste to uspeli, potrebna vam je ogromna podrška supruga u smislu obavljanja kućnih obaveza I moralne podrške.
3.     Prvih nedelju dana nosite bade mantil ili budite u spavaćici – ako dođu iznenadni gusti to će im biti siguran znak da ste vi u toku oporavka I da se ne zadržavaju previše. Ljudi su ponekad neosetljivi I slobodno im recite da vam treba odmor
4.     Kupite papirne tanjire da se ne biste opteretili sudovima, makar u prvih deset dana

5.    Nemojte da glumite domaćicu: ne bacajte se na kućne poslove, na sređivanje stana I slično
6.     Kada vas neko pita da li može da vam pomogne – ne odbijajte ga. Svakom dajte po zadatak: da skuva ručak, da opegla veš, da usisa, obriše prašinu, ode u nabavku
7.     Prvo ispunite bebine potrebe a onda svoje. Sve ostalo je manje važno: sređivanje stana, spremanje ručka I slično
8.     Spavajte!!!


Šta se dešava u glavi porodilje?

1.     Radost – ponos – otuđenost Većina majki je presrećna kad ugledaju svoje dete koje su nosile I o kome su fantazirale devet meseci. Nemojte da se čudite ili zabrinete ukoliko vaša prva osećanja budu pomešana. Nekim majkama je potrebno više vremena da zavole svoju bebu ili da se zbliže sa njom. To se najčešće dešava ako je majka imala komplikovan porođaj ili ukoliko majka ili beba nisu zdravstveno dobro. Dajte sebi vremena da se vaša osećanja razbistre I nemojte osećati krivicu.
2.     Potreba za ponovnim preživaljvanjem porođaja Ustanovićete da vam nikad nije dosta priče o porođaju.Univerzalna je pojava da majke stalno pričaju o porođaju I stalno u glavi vraćaju detalje iz tog dana. To je jedna vrsta katarze ili oslobađanja svih trauma pogotovu ako sve nije prošlo onako kako ste zamišljale u trudnoći
3.     Osetljivost na kritike Ako mislite das u vam svi davali savete u trudnoći, nije to ništa. Čekajte samo da vidite kad se dete rodi: svi će vas bombardovati savetima: mama, svekrva, drugarice, lekari… Nevolja je u tome što ste vi u tom periodu emotivno krhke I osetljive I poslednje što vam treba je neko ko vam "drobi” o tome kako biste trebali da gajite svoje dete. ISKLJUČITE CEO TAJ HOR. Slobodno I otvoreno dajte svima do znanja da vam to smeta I da prestanu sa savetima . Slušajte sebe I svog lekara. Jer koliko ljudi ima toliko ima I saveta. Vaše okruženje bi trebalo da ima sluha za to. U tome je velika uloga vašeg supruga koji treba da vas podrži.
4.     Promene raspoloženja Nemojte da se začudite ako period posle porođaja bude propraćen plačljivošću, depresijom. Ni najoduševljenija majka ne može baš uvek da bude na vrhuncu raspoloženja nakon podoja u dva ujutru, desetog presvlačenja I nespavanja. Plač, grčevi, bolovi od rane od porođaja…sve to može da doprinese da se majka oseća zlovoljno. Taj period će proći čim se uhodate I "uhvatite ritam”.
5.     Strahovi  Nemojte da vas iznenade I iracionalni strahovi… Česta proveravanja da li beba diše, strahovi o teškim udesima ili snovi o tome kako vam beba ispada iz ruku…Sve je to sasvim normalno I deo je brige za novorođenče.
6.     "Depresivna pojava” Mnoge majke su neraspoložene jer se više ne osećaju "onom starom” ni spolja ni iznutra. Pogotovu ako dojite, verovatno se nećete uopšte osećati kao zasebna ličnost u odnosu na dete. Neke žene se odmah bace na dijete ali to je POGREŠNO. Dijeta može da doprinese gubitku mleka tako da sačekajte sa dijetama I vežbanjem ili se konsultujte sa lekarom.          

KAKO DA PORODILJA "SAČUVA ZDRAVU PAMET”

1.     ODMOR: umesto da stojiš –sedi, umesto da sediš – zavali se, umesto da se zavališ- lezi! 2.     PODRŠKA – podrška u kuvanju, spremanju ali I emocionalna podrška od strane partnera ili majki koje imaju male bebe.
3.     POSVETITE SEBI MALO VREMENA – kupajte se, idite kod frizera! Ostavite dete suprugu I idite kod frizera. To će da utiče na vaše raspoloženje.
4.     VENTIL – svaka majka bi trebala da ima svoje pribežište! To mora biti neko pred kim vas nije sramota da plačete, da se "istresete”. To mora biti osoba kojoj verujete (suprug, sestra,majka)..Ta osoba ne sme da bude neko ko će na vaš plač I žalbe reći "DOsta vise!” Takva osoba vam neće koristiti I samo će vam biti gore.
5.     OPUŠTANJE – šta god vas smiruje obezbedite sebi: milk shake, film, cveće, muzika…  

< Poruku je uredio OTI -- 31.1.2010 0:40:38 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Oporavak posle porodjaja
31.1.2010 8:31:03   
eugenija
IZVORNA PORUKA: OTI


4.     VENTIL – svaka majka bi trebala da ima svoje pribežište! To mora biti neko pred kim vas nije sramota da plačete, da se "istresete”. To mora biti osoba kojoj verujete (suprug, sestra,majka)..Ta osoba ne sme da bude neko ko će na vaš plač I žalbe reći "DOsta vise!” Takva osoba vam neće koristiti I samo će vam biti gore.




Ovo je po meni najvažnije. Pažljivo razmislite koga bi volele tih dana uz vas.... i ko će vam pružiti bezrezervnu podršku i razumevanje. Ja glasam za izuzetno pozitivno raspoloženu drugaricu koja ima malo dete i koja ima beskrajno ispoljen smisao za humor.


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Oporavak posle porodjaja
31.1.2010 11:00:19   
buhla
hihihihi ja vec primenjujem onaj prvi deo, tj navikavam okolinu na to stanje... kako da se porodilja odmori user posted image
imam drugaricu u komsiluku, koja ima 3 male dece, i kojoj sam ja dosta pomagala oko njih, i rekla mi je da je planiram. user posted image




_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Oporavak posle porodjaja
31.1.2010 11:04:13   
Leki 77
Mi smo prvih 5 dana Igorovog zivota proveli u porodilistu, a suprug je bio tri nedelje sa nama, pa se vratio na posao. To mi je MNOGO znacilo. Nisam zelela da iko sem nas bude u stanu. Mislim da za tim nema potrebe.
Ovo spavajte kada beba spava, valjda vazi za mame beba koje ne spavaju bas cesto ili puno. Igor je od rodjenja spavao celu noc, sa budjenjima u 2h i 5h da jede, a ubrzo (posle dva meseca, npr. ) je izbacio i to u 2h. Tako da sam ja uzivala dok je on spavao, citala knjigu ili vec nesto sl. Citala sam knjige i dok je sisao, posto je to kod nas trajalo dugo.
Gosti. Prosto ne poznajem ljude koji bi mi dosli nenajavljeni, a kada bi me pitali kada da dodju ja sam svima rekla - cekajte da prodje 40 dana pa se vidimo. Pre toga su ga videli clanovi samo najuze porodice moga supruga i mene. Nije moje dete mecka pa da ga izlazem svima koji hoce da ga gledaju. Hvala bogu, ima vremena. Ali, da je dosao neko nenajvaljen, ja ga ne bih pustila u stan. Takva sam osoba. Mislim da je elementarno vaspitanje najaviti se nekome. Ja kada idem kod mojih, u kucu od koje sam bila od rodjenja, pozovem mamu/tatu i kazem da stizem.
Potrebu za ponovnim prezivljavanjem porodjaja mislim da nisam imala. Ne volim ja da smaram ljude takvim pricama koje nicemu ne sluze. Svaki porodjaj je drugaciji i kod jedne zene, a kamoli kod razlicitih zena. Nisam volela ni da slusam o porodjajima pre svog. Cak i maminim porodjajima znam samo da je sa mnom starijom, bilo glatko, a da se sa mojim 5god mladjim bratom oduzilo. I to je sve.
Nisam imala nikakvih strahova, promena raspolozenja i sl. Sve je islo bas glatko, imali smo i srece da je bebac prosao bez grceva pa nismo bili neispavana , a mislim da je to veoma bitno.
Meni je najvaznije od svega bilo da posvetim i sebi vreme. Nisam domacinski tip, nazalost, i gusi me kada sam non-stop kod kuce. Luftirala sam se odlaskom na kratke dnevne kafe dok je moja mama cuvala Igora, pa cak i u nabavku. To mi je bas prijalo. Bez toga bi bilo teze.
Dijete u zivotu nisam drzala, a mislim i da su glupost, narocito posle porodjaja. 9 meseci se zenino telo menjalo, pa ne moze za 10 dana da se vrati. Ja sam mu dala fore 9 meseci, a sve se vratilo na staro mnooogo ranije. Najduze mi je potrajao stomacic, mozda 4 meseca.
Kritike. Ja to ne registrujem. Moja logika je - pas laje, vetar nosi. Boli me uvo za kritike. Saveti su nesto sasvim drugo, a i to filtriram. Jednom je mojoj mami neka rodjaka rekla - ova zavesa ti je prljava, a moja mama joj je rekla - jel da? pa draga sada cu da je skinem da je operes!
Od papirnih tanjira i plasticnih casa se nismo odvajali tri meseca, iako imamo masinu za sudove. Prvih mesec dana mi je mama kuvala i donosila, i to na njeno insistiranje jer se brinula da mleko bude kvalitetno. Posle sam ja krenula.
E sada, ja sam ubedjena da imam ovako pozitivno iskustvo zbog lakog porodjaja, minimalne rane koja je zarasla za 3 dana i bebe koja je bila dobra pa nije imala grceve, a i dobro podnosi rast zubica user posted image , ali i zbog pozitivnog stava. Mislim da taj pozitivan stav MNOGO znaci i sve usmerava na pravu stranu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Oporavak posle porodjaja
31.1.2010 11:05:45   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image za ceo tekst. Da sam imala malo vise mozga, ne bih se jos uvek oporavljala od porodjaja, vec bih bila zdrava, prava i bezbrizna.
Imajte uvek na umu da svaki preteran napor posle porodjaja MOZE DA UGROZI VASE ZDRAVLJE!!! Necete moci da pomognete detetu ako niste zdrave i jake. Ucite se na tudjim greskama, jer se sopstvene skupo placajuuser posted image

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Oporavak posle porodjaja
31.1.2010 11:16:35   
marince1
IZVORNA PORUKA: Nedja

user posted image user posted image user posted image za ceo tekst. Da sam imala malo vise mozga, ne bih se jos uvek oporavljala od porodjaja, vec bih bila zdrava, prava i bezbrizna.
Imajte uvek na umu da svaki preteran napor posle porodjaja MOZE DA UGROZI VASE ZDRAVLJE!!! Necete moci da pomognete detetu ako niste zdrave i jake. Ucite se na tudjim greskama, jer se sopstvene skupo placajuuser posted image


Potpisujem!!!

ali kad sam sve ovo rekla bila sam bezobrazna ,razmazena i nezahvalna!!!
Kad sam vec'' takva'' sledeci put necu da cutim!!!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Oporavak posle porodjaja
31.1.2010 11:19:51   
Anoniman
I ne treba da cutis. Aja sam se pravila super-zenom, svemocnom majkom i suprugom kraljicom kojoj ne treba NICIJA pomoc, nikakva. I eto me sad, posle godinu ipo dana, jos uvek na terapijama.

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Oporavak posle porodjaja
31.1.2010 11:25:15   
Anoniman
OTI user posted image za text! 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Oporavak posle porodjaja
31.1.2010 11:35:14   
Shishica
Juce sam htela da otvorim temu pa nikako da smislim ono sto sam htela... i na kraju odustanem... i danas evo je user posted image

Stvarno, kad se zena posle porodjaja moze osetiti kao zena ponovo... ne moze biti kao pre, ali i moze.. Mislim, razumete sta hocu da kazem?
Posle kog vremena ste vi osetili ponovo zenicu u vama, lepu i spremnu na sve sa muzem, kucom, setnjom.... Zavisi od zene do zene, znam, ali eto da vidim vasa iskustva pa dodjem do nekog zakljucka....



_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Oporavak posle porodjaja
31.1.2010 11:44:18   
Anoniman
Shishice draga imaš i ovu temu pa možda nađeš nešto interesantno user posted image

Klik



(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Oporavak posle porodjaja
31.1.2010 12:03:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: kaliopi

OTI user posted image za text! 


Hvala.Nocas sam ga prekucavala iz te knjige...I meni se ucinio korisnim

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Oporavak posle porodjaja
31.1.2010 12:05:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

I ne treba da cutis. Aja sam se pravila super-zenom, svemocnom majkom i suprugom kraljicom kojoj ne treba NICIJA pomoc, nikakva. I eto me sad, posle godinu ipo dana, jos uvek na terapijama.


ja se plasim da cu ja biti kao ti Nedjo...Takva sam stalno. I sad u trudnoci...Uopste se ne stedim...ne umem!
I citam ovaj tekst i kazem sebi: Budes li Ivana rekla za nesto "Ja cu, mogu ja", lupicu sama sebi samar"

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Oporavak posle porodjaja
31.1.2010 12:29:11   
BabyG
Evo da se oglasi i jedna 'sveža' mama! user posted image

Pre svega, text je super! Potpisujem sve bez ijedne zamerke, al' da izdvojim najbitnije..
1. SPAVANJE - Svaka žena zna koliko joj je potrebno sna da bi bila odmorna, tako da je to individualno. Ja spavam po 1-2h popodne i noću 6-7h. Imam tu sreću da mi se beba budi u 3h pa u 6h, tako da nije strašno..
2. POMOĆ - U svakom smislu te reči! Od  podizanja bebe da podrigne, pa sve do usisavanja, preko tuširanja, pranja kose.. Pola stvari već mogu sama da uradim, ali NE ŽELIM! Hvala Bogu, pa imam razumevanje od strane mm i moje mame.
3. Ne znam kako bi ovo tačno definisala, ali možda je čak i najbitnije.. Drage mame, potrudite se da se osećate što bolje. Pustite muziku koju volite, nalakirajte nokte, našminkajte se.. Vi najbolje znate kad ste zadovoljne sobom! user posted image

I ono najbitnije: zavalite se u krevet, komp pored i pravac RR! Biće vam bolje-PROVERENO! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Oporavak posle porodjaja
31.1.2010 13:11:32   
Dora
Bravo za tekst, ja imam tu knjigu čini mi se, jer je tekst poznat. Ima dobrih stvari i kasnije, o vaspitanju dece i ostalim stvarima...
U svakom slučaju, ja posle porođaja imam kompletan tretman koliko ja to želim kod moje mame. Imam dečiju sobu potpuno opremljenu: bračni krevet tvrd, taj mi najviše prija za leđa, komodu za bebu, krevetac... Tu su mi i muž i brat koji će da trče do prodavnice, apoteke, gde god treba...user posted image Dolaziće mi društvo, sestre, rodbina... Imaću svu moguću pomoć oko bebe.
Naravno, ja sam budala pa mi to brzo dosadi, ja ne mogu da mirujem a kamoli da ležim i spavam non stop, i ne oporavim se skroz a ja već skitam, dižem bebu, radim po kući...
Kad se vratim u NS nema mi više uživanja...onda je sve na meni.

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Oporavak posle porodjaja
31.1.2010 14:28:39   
Anoniman
Zato Dora i treba iskoristiti pomoc maksimalno, jer vrlo brzo, hteo ili ne, ostanes prepusten sebi. Cim tebi dosadi da lezis, znaci da si skupila makar malo snage, i da mozes dalje. user posted image
Oti, nemoj to da radis. Ja sam uvek bila za to da treba uciti iz svojih gresakauser posted image ali veruj mi...kajem se, previse se kajem sto nisam, ne trazila, nego samo prihvatila makar ono malo pomoci koju su mi nudile mama i drugarice.
Da ne ispadne bauk-nije se meni nista strasno desilo...i ne bih nikoga da plasim...ali da nisam osoba koja zaista za svaku boljku ide kod lekara, verovatno ne bih vise mogla da imam dece, jer bi mi materica propala, a bice sve ok, jer sam na vreme otisla kod lekarauser posted image I to je sve posledica supermajkesuprugeuser posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Oporavak posle porodjaja
31.1.2010 15:14:29   
Shishica
Nisam jos dosla do tog perioda, jos bebu nosim u stomaku, ali koliko poznajem sebe bicu vise tip mame koja je drug i tome slicno... Mislim da sebe necu zapostaviti tj. manje se posvecivati sebi nego pre...nista narocito, ali sa istim zeljama i tako...

Sestra mi je stalno govorila: "Ma videces posle par godina prestaje ta ljubav i to....", "Videces kad zatrudnis nece ti ni biti do sexa...."
Brate, ja posle skoro 6 godina sve vise sam zaljubljena i volim onog mog seronju, a o zelji za sexom da ne pricam! Kakva bre trudnoca, jest da se isfrustriram kad shvatim da ne mogu da djipam bas i tako, ali zelja mi je tu, tu i nigde ne bezi....
Eto zato mislim da necu biti nesto puno podlozna tim negativnim........

Kaliopi, hvala za temu.. iscitala sam i nju... nisu me ohrabrile cure user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Oporavak posle porodjaja
31.1.2010 19:28:59   
minavb
Kad razmisljam o oporavku posle porodjaja, jedino sto me muci u celoj toj prici je, hocu li moci posle makar 6 nedelja da se vratim u teretanu.user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Oporavak posle porodjaja
31.1.2010 20:59:29   
mihi
Ne draga ako bude CR a ni ovako objektivno 3 meseca posle prirodnog i 6 meseci posle CR.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Oporavak posle porodjaja
31.1.2010 21:02:41   
Anoniman
joj boze, obzirom koliko nisam sportski tip nikad bila...meni je jedino na pameti
posle koliko cu moci da kazem
1. "ne osecam nikakav bol"
2. "Hej, potpuno sam se uhodala...OK sam i kao osoba i majka!!!"
3. "Muzu, 'ajmo ponovo da se "igramo"...

mrsavljenje i ostalo me ne brine...polako!

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Oporavak posle porodjaja
31.1.2010 21:09:17   
Dora
IZVORNA PORUKA: OTI

joj boze, obzirom koliko nisam sportski tip nikad bila...meni je jedino na pameti
posle koliko cu moci da kazem
1. "ne osecam nikakav bol"
2. "Hej, potpuno sam se uhodala...OK sam i kao osoba i majka!!!"
3. "Muzu, 'ajmo ponovo da se "igramo"...

mrsavljenje i ostalo me ne brine...polako!



Joj, draga, mnogo pitašuser posted image To je individualno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Oporavak posle porodjaja
31.1.2010 21:57:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

joj boze, obzirom koliko nisam sportski tip nikad bila...meni je jedino na pameti
posle koliko cu moci da kazem
1. "ne osecam nikakav bol"
2. "Hej, potpuno sam se uhodala...OK sam i kao osoba i majka!!!"
3. "Muzu, 'ajmo ponovo da se "igramo"...

mrsavljenje i ostalo me ne brine...polako!


Bas si blesava user posted image !Sve zavisi koliko budes pozitivna u svemu.Samo ne preteruj ni sa jednom  stvai koja ti nije neophodna,nije za dzabe izmisljeno onih 40 dana...A za ono trece,ja jos uvek to nisam rekla...mada sam ja izrod cini mi se user posted image !

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Oporavak posle porodjaja
31.1.2010 22:05:19   
Dora
Oti, jesi li ti ono ekonomista, ako se ne varam?
Imam par pitanja:
1. Kad ću imati više novca?
2. Šta da uradim pa da mi krene?
3. Kako da se obogatim na legalan način?
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Oporavak posle porodjaja
31.1.2010 22:08:53   
Anoniman
ma nisam ja ova pitanja ozbiljno pitala...nego me Minavb podsetila ./...ona o teretani a ja o seksu...user posted image user posted image user posted image

Nisam ja bre trazila da mi neko da podatak o tome kad ce to da se desi nego...prosto sam pomislila sta bi mi bilo bitno u oporavku da znam da sve ide kako treba...

Dora, nisam ja ekonomista...

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Oporavak posle porodjaja
31.1.2010 22:12:53   
Dora
Uh, ja bila ubeđena da jesiuser posted image

Ljubim teuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Oporavak posle porodjaja
13.2.2010 14:11:45   
mejra81
Ja cu prokomentarisati svaku stavku:
1. Postrojite sve po kući: muža, mamu, sestru..koga god da imate. Nemojte slučajno biti u zabludi da je najbolje da kroz sve prolazite sami. Makar prvih pet dana neko mora danonoćno biti uz vas da vam pomogne. -sa ovim se potpuno slazem(zaista se ne moze sam,osim ako nemate jako finu bebu koja spava po tri sata na svakih sat vremena)
2. Spavajte kad beba spava. TO je najbolji savet koji neko može da vam da. Naravno, da biste to uspeli, potrebna vam je ogromna podrška supruga u smislu obavljanja kućnih obaveza I moralne podrške. -kad god sam htela da legnem sa njom ona se probudi ili kenjka u krevecu pa moram da ustajem svaki cas..jos i kad spava pa se nekad cuje u krevecu,nesto mrmlja,okrece glavu,ja to sve cujem i ne mogu da se opustim da zaspim...Ja sam to resila tako sto je dam mm ili svekrvi na dva -tri sata,zatvorim se u sobu i spavam ko covek...
3. Prvih nedelju dana nosite bade mantil ili budite u spavaćici – ako dođu iznenadni gusti to će im biti siguran znak da ste vi u toku oporavka I da se ne zadržavaju previše. Ljudi su ponekad neosetljivi I slobodno im recite da vam treba odmor-najnormalnije sam svima rekla da ne dolaze prvih mesec dana jer trebam da se prvo ja snadjem za sve...Sto se tice nosenja bade mantila samo cete se gore osecati i imati utisak da necete skoro napolje...To je jos i najmanji problem u cemu cete biti...4. Kupite papirne tanjire da se ne biste opteretili sudovima, makar u prvih deset dana

5. Nemojte da glumite domaćicu: ne bacajte se na kućne poslove, na sređivanje stana I slično-Meni je ovo prijalo jer sam bila umorna od njenog plakanja i nosanja...Dam je,opet,mm ili svekrvi a ja cistim i sredjujem jer mi to dodje tad ko relax ili ventil....Bukvalno se odmorim 6. Kada vas neko pita da li može da vam pomogne – ne odbijajte ga. Svakom dajte po zadatak: da skuva ručak, da opegla veš, da usisa, obriše prašinu, ode u nabavku-sa drugom recenicom se slazem
7. Prvo ispunite bebine potrebe a onda svoje. Sve ostalo je manje važno: sređivanje stana, spremanje ručka I slično-slazem se
8. Spavajte!!!-slazem se al kad da spavam????[sm=smiley36.gif]


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here