|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Imam temperaturu - da li da beba sisa??
28.12.2009 21:42:27   
tamaramarko
mame,pomagajte mi...juce je milica imala 37,2 temp.popodne i kad je odspavala,proslo je.inace ima 2 meseca,i danas nema temp.i potpuno normalno se ponasa.medjutim,muz i ja smo dobili temp.,on je cak sad otisao u urgentni,a meni nije tako strasno.pa me interesuje da li da joj dajem da sisa ili da joj dam dohranu?ima li veze moje mleko sa mojom povisenom temp?hvala unapred.

< Poruku je uredio guppy RR -- 28.12.2009 21:45:38 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: temperatura kod-hitno!
28.12.2009 21:44:22   
tamaramarko
temperatura kod mame i bebe bi trebalo da se zove tema...ali drma me temp,razumiteuser posted image

(odgovor članu tamaramarko)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: temperatura kod-hitno!
28.12.2009 21:44:42   
Anoniman
Mislim da mozes da je dojis, ali stavi masku na lice, ako imas neku infekciju da  ne preneses na nju.

(odgovor članu tamaramarko)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
28.12.2009 21:44:57   
guppy RR
Može da pije tvoje mleko ako ne uzimaš neke lekove. Mislim da određeni lekari odsavetuju dojenje samo ako majka uzima lekove, jer prelaze kroz mleko...

Bar tako ja mislim...

(odgovor članu tamaramarko)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa?
28.12.2009 21:46:15   
Anoniman
Zavisi kolika ti je temperatura!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa?
28.12.2009 21:48:35   
tamaramarko
37,6 je moja.a merila sam milici(toplomer sam joj stavila u guzu)i 36.5 je.a nesto kao da sam cula da kad se tako meri temp.onda se drugacije tumaci...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa?
28.12.2009 22:25:15   
Anoniman
Moj toplomer, Chicco digitalni u guzi pokazuje 0,5 više nego što jeste. Ne znam kako je sa živinim toplomerima.

Meni je patronažna rekla da smem da dojim dok T nije 38,5.

(odgovor članu tamaramarko)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa?
29.12.2009 8:29:03   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: tamaramarko

37,6 je moja.a merila sam milici(toplomer sam joj stavila u guzu)i 36.5 je.a nesto kao da sam cula da kad se tako meri temp.onda se drugacije tumaci...


tamaramarko, ta temperatura po mom mišljenju uopšte nije zabrinjavajuća.
(pišem stalno "po mom mišljenju" jer ne volim da dajem lekarske savete na forumu, a nisam lekar)


(odgovor članu tamaramarko)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa?
29.12.2009 9:35:47   
*Alexx*
Kad sam imala mastitis, i temperaturu preko 39, pedijatar je savetovao da nastavim sa dojenjem. Ja nisam, ali eto... pedijatar rekao da može.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa?
29.12.2009 9:53:34   
Markovicka
Nama su u skolici rekli ako je temp preko 38 da se iscedimo i prokuvamo mleko pa onda damo bebici na flasicu.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa?
29.12.2009 9:56:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Markovicka

Nama su u skolici rekli ako je temp preko 38 da se iscedimo i prokuvamo mleko pa onda damo bebici na flasicu.


Stvarno? Ovo mi je prvi glas o prokuvavanju svog mleka. Nama su čak rekli da se naše mleko ni ne greje u recimo šerpici, nego kao sipamo u flašicu pa celu flašicu potpimo u vruću vodu. Kao, ni slučajno ne prokuvavati. Bože, kada će se usaglasiti oko nekih bitnih stvari!?

(odgovor članu Markovicka)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa?
29.12.2009 10:10:25   
gagins
Ja sam u porodilistu 4.dan od porodjaja dobila visoku tempreaturu,svaki put kad je bilo vreme dojenja beba merili su mi je i ako je bila preko 38.5 nisu mi dali da dojim.Isto tako i kad sam imala mastitis.Tako da ako je temperatura preko 38.5,bolje nemoj dojiti nego daj detetu drugo mleko.Ja sam uvek imala flasicu svog mleka u frizideru od izmuzavanja(moze da stoji 24h),pa bas u retkim situacijama je znacilo

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa?
29.12.2009 10:22:23   
guppy RR
Kad sam ja imala mastitis i temperaturu rekli su mi da normalno dojim, jer je i antibiotik, koji sam bila, bio OK za bebu. Mislim da ima jedan ili dva takva ovde kod nas na tržištu.

Mada, meni se desilo to, da su bebe u tom periodu skroz odbile da sisaju, obe, pa sam izmlazala mleko, da ne bi "produkcija" prestala...

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa?
29.12.2009 10:28:21   
Markovicka
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Markovicka

Nama su u skolici rekli ako je temp preko 38 da se iscedimo i prokuvamo mleko pa onda damo bebici na flasicu.


Stvarno? Ovo mi je prvi glas o prokuvavanju svog mleka. Nama su čak rekli da se naše mleko ni ne greje u recimo šerpici, nego kao sipamo u flašicu pa celu flašicu potpimo u vruću vodu. Kao, ni slučajno ne prokuvavati. Bože, kada će se usaglasiti oko nekih bitnih stvari!?


Da, bas neki dan pricali o mastitisu pa je to pomenula. Verovatno se tako unistavaju lose bakterije...ali nesto razmisljam mozda se prokuvavanjem unistava i ono dobro u mleku, antitela, nemam pojma.

Gagins, kako si ti grejala to mleko sto si cuvala?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa?
29.12.2009 10:35:17   
gagins
Flasicu sam stavila u toplu vodu,znam i za varijantu da mleko moze da se zamrzne(moze da stoji 6 meseci)ali je u tom slucaju obavezno prokuvati!!!Ja sam zbog lekova koje sam dobila da pijem posle te temperature dete hranila humanom,ali sam odrzavala laktaciju izmuzavanjem,pa sam je posle vratila na moje mleko!

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa?
29.12.2009 10:36:22   
*Alexx*
I ja ovo prvi put čujem. Stvarno me nervira što različiti stručni ljudi imaju potpuno različita mišljenja.

IZVORNA PORUKA: Markovicka

Nama su u skolici rekli ako je temp preko 38 da se iscedimo i prokuvamo mleko pa onda damo bebici na flasicu.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa?
29.12.2009 10:37:42   
guppy RR
Tasha će vam ostaviti link na temu o podgrevanju mleka.
Molim ovde nastavimo da pričamo o tome da li da majka doji kada ima temperaturu.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa?
29.12.2009 10:42:27   
Anoniman
Kako grejete svoje mleko? KLIKNI

Molim, prekopirajte svoje postove u odgovarajuću temu. user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa?
30.12.2009 10:25:44   
Anitaaa
Kad sam posle porodjaja imala začetak mastitisa imala sam temp.skoro 40 i rečeno mi je da sme da se doji .Ja sam tad pila Palitreks i brufen i rečeno mi je da mogu da dojim.Može da se pije i paracetamol i febricet-ja sam to pila u trudnoći

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa?
30.12.2009 12:05:53   
engimengi
Ako je temperatura preko 38,5°,a izazvana nadolaženjem mleka,mastitom,mi savetujemo da mama prvo izmuze mleko,istušira se mlakom vodom,i nastavi da doji što češće!!Al ako je temperatura izazvana nekom infekcijom mleko beba ne bi trebalo da pijeuser posted image

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa?
30.12.2009 12:27:45   
tamaramarko
samo onu noc sam imala temp.ujutru sam se probudila kao nova,a u medjuvremenu sam joj davala da sisa.ona se nije razbolela(pu,pu,pu)mada...ceo sledeci dan je bilo vidljivo kako je muci stomacic.tako da sam se cula sa dr.Velisavljevim i rekao je da ta temp 37.6 nije strasna i moze da se doji,ALI je kod nekih beba moguce da ih posle muci stomacic,nemam pojma zasto...ali i to je proslo i sve je sad ok.

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa?
27.2.2010 21:49:55   
Modessty
ja sam imala probleme sa temperaturom izazvanom nadolaženjem mleka. U jednom trnutku temperatura je išla i do 39C i ceo dan nije padala! Dr mi je rekao da mogu slobodno da dojim bebu jer nije u pitanju neka prehlada ili tako nešto. I beba me i izvukla! Da on nije sisao ne bi mi pomogla nijedna pumpica koja postoji! Znači ja se istuširam da malo bar oborim temperaturu i podojim ga. On je super. Jedino što je osećao da nešto nije uredu pa nije hteo da spava u krevecu već samo kad ga stave pored mene. Dušica moja mala!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu tamaramarko)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa?
27.2.2010 21:52:37   
NONA79
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Kad sam imala mastitis, i temperaturu preko 39, pedijatar je savetovao da nastavim sa dojenjem. Ja nisam, ali eto... pedijatar rekao da može.

i meni se ovo dsilo sa drugom bebom, ali sam poslušala dr i normalno dojila, čak 10 dana primala penicilin

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa?
27.2.2010 21:59:55   
Modessty
ma mene pregledao dr detaljno. Slušao pluća, gledao grlo i nos. Definitvno sam zdrava i defintivno je samo od mleka. Patronažna sestra mi reče da beba može da se doji i kad temperatura ide i do 40 C. Ja neznam dal bi se usudila.Ali sa temperaturom od 39C sam dojila i nije mu bilo ništa. Nije imao grčeve, normalno je kakio.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu NONA79)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa?
27.2.2010 22:11:21   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: Modessty

ma mene pregledao dr detaljno. Slušao pluća, gledao grlo i nos. Definitvno sam zdrava i defintivno je samo od mleka. Patronažna sestra mi reče da beba može da se doji i kad temperatura ide i do 40 C. Ja neznam dal bi se usudila.Ali sa temperaturom od 39C sam dojila i nije mu bilo ništa. Nije imao grčeve, normalno je kakio.


patronazna sestra je bila u pravo Modessty jer ja sam zivi primer.Dobila sam temperaturu zbog toga sto mi je upalile dojke zaradila i ragade i zaglavila u bolnici posle porodzaja.Moze se dojite ali to iscrpljjete pogotovo temperatura.
Tempratura neutice na bebu vec na mamu.Ja sam posle toga dobila inekcije da mi padne temperatura ali nije pala temperatura dok one sestre bokserke nisu mi rabili grduve koje sam imala u grudima.kada se to desilo bilo mi je super.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here