|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Priprema bradavica za dojenje
4.5.2010 16:11:14   
Snelle
Ok, onda samo blago vrhom prsta namaži. Ako osetiš kontrakcije, onda ćeš morati da prestaneš, mada verujem da ih nećeš osetiti!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Priprema bradavica za dojenje
6.5.2010 18:00:02   
Anoniman
Ja vetj 2-3 nedelje mazem bradavice ad uljanim kapima...i to posle tushiranja ih prebrishem grubljim peshkirom...da skinem ljuspice stare koze, i onda namazem ad kapima....tj samo utapkam 4-5 kapi... i ostavim da se sushi dok ja namazem stomak i operem zube.... to mi je postala rutina svako veche....
I nama su u shkolici rekli da mozemo da mazemo bradavice, i da ih izvlachimo blago pod tushem.... ali ja ih ne izvlachim...jer mislim da nema potrebe...eto....samo ih mazem.... naravno...od kontrakcija ni traga ni glasa... user posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Priprema bradavica za dojenje
7.5.2010 20:58:18   
Daca88
Ja moje bradavice pripremam od kada sam usla u 7 mesec,i to ovako
Ujutru ih izvlacim sa rucnom pumpicom posto su mi uvucene,pa malo masiram areole kruznim pokretima sa jagodicama prstiju,onda ih namazem pavlovicevom mascu-u sastavu pise da sadrzi i lanolim.
Kasnije istisnem malo kolostruma i sa njim namazem bradavice i ostavim da se prirodno osusi.
Uvece ih dobro operem,istrljam ih peskirom,ponekad odradim piling sa kremicom.
Tokom noci isto nanesem pavlovicevu u malo debljem sloju i to mi tako stoji do jutra

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Priprema bradavica za dojenje
7.5.2010 21:01:17   
Tara
Joj, Daco ja ne bih smela pumpicom da izvlacim , bojala bih se da ne izazovem kontrakcije user posted image
Ja ih za sada ni sa cim ne mazem user posted image
Trebala bi da pocnem ali se bojim da ne izazovem kontrakcije user posted image

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Priprema bradavica za dojenje
7.5.2010 21:04:54   
Daca88
Meni se jos nikada tokom simulacije grudi nisu pojavile kontrakcije,to moze a i ne mora da se desi,neko dobije kontrakcije a neko ne-ja nisam,sto ne znaci da ti neces,ali mozes da pokusas,ako ti se pojave kontrakcije onda ces da prestanes.Budi nezna,ne treba preterivati pa nece doci ni kontrakcije

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Priprema bradavica za dojenje
7.5.2010 21:14:15   
New Mom
Jao, Daco, mislim da malo rano to radiš, trebala bi bar 37.nedelju da sačekaš.
U školici su nam rekli da mažemo areole linolinom ili tako nečim, a ne diramo same bradavice do tada. A patronažna mi je rekla da ako bradavice i areole nisu suve ili sa ranama da nema potrebe unapred išta raditi, tek po porođaju.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Priprema bradavica za dojenje
7.5.2010 21:25:10   
Daca88
I ja sam mislila da je rano da pocnem,ali meni je ginekolog savetovao da pocnem.Isla sam da mi pogleda grudi jos u 5 mesecu trudnoce jer sam napipala cvoric-bila je u pitanju uvecana mlecna zlezda.Tada je primetio da su mi bradavice uvucene,a inace imam i male bradavice,pa mi je on rekao jos tada da kad budem 7 mesec pocnem sa pripremom bradavica jer treba vremena da sve bude kako treba kada se rodi bebica.Kad bi ja pocela pripremu tek u 37 ned to bi moglo biti i suvise kasno posto porodjaj moze biti vec u 38 ned pa bi onda bila nepripremljena.
On mi je rekao da ih izvlacim,rekao mi je da ih tusiram hladnom vodom da bi mi iskocile od hladnoce i stvrdle se.Ja ga nisam poslusala jer mi ne prija hladna voda,pa sam pocela da ih izvlacim pumpicom,ne preterujem,samo 1 min izvlacim jednu,i 1 min drugu,a rekao mi je da biram izmedju lanolima,multimama,ad kapi,pavloviceve masti,i ja izabrala pavlovicevu za sada,a lanolim cu ostaviti za par nedelja pred porodjaj i dok dojim,za sada mi ok samo sa pavlovicevom.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Priprema bradavica za dojenje
21.5.2010 10:42:34   
marija32
Devojke, a taj Lanolin krem se ne ispira pre dojenja, ili ste vi svakako prale bradavice pre dojenja?

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Priprema bradavica za dojenje
21.5.2010 11:29:23   
stasha77
meni dr jos nije gledala grudi, ali bradavice su mi ogromne i izbacene totalno. ove dve moje drugarice sto doje (jedna 5 meseci, druga 1,5) su nista za mojeuser posted image . ali su jako nezne i osetljive, pa su me one savetovale da treba malo da ih ugrubim.. istrljam peskirom posle tusiranja.. i sad pojma nemam kad to da pocnem. Tj. jel kasno da cekam jos dve nedelje do sledece kontrole, pa onda da vidim i sta ce dr da kaze? Kupila sam i lanolin u DM al nikako da pocnem da mazem..user posted image
Inace su mi grudi "spale" jos od 6-7 meseca, nemam onaj osecaj napetosti ni nicega.. nekako sam mislila da je to normalno, a sad se malo pitam da li cu imati mleka..

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Priprema bradavica za dojenje
21.5.2010 11:32:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marija32

Devojke, a taj Lanolin krem se ne ispira pre dojenja, ili ste vi svakako prale bradavice pre dojenja?


Nisam ispirala Lanolin.
Ustvari, nekad jesam, nekad nisam, nisam se opterećivala. Ako me mrzi ne isperem, jer mi je rečeno da ne treba.

(odgovor članu marija32)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Priprema bradavica za dojenje
21.5.2010 11:37:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: stasha77


Inace su mi grudi "spale" jos od 6-7 meseca, nemam onaj osecaj napetosti ni nicega.. nekako sam mislila da je to normalno, a sad se malo pitam da li cu imati mleka..


Nama je patronazna rekla da oblik, velichina grudi, prosharanost venama....i sl nisu indikator koliko mleka tjete imati.... user posted image

(odgovor članu stasha77)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Priprema bradavica za dojenje
23.5.2010 19:11:09   
bebablue
e pripremam od kada sam usla u 7 mesec,i to ovako
Ujutru ih izvlacim sa rucnom pumpicom posto su mi uvucene,pa malo masiram areole kru

Meni je dr rekla da ne diram bradavice, a takodje su i u skolici rekli da se ne diraju pre 37. nedelje, onda ih treba poceti mazati, lanolinom, pantenolom i sl., a kome su uvucene bradavice (kao meni jedna user posted image ), izvlaciti peskirom, ali ja mislim da ja to necu uspeti,  mada videcu od 37. nedelje.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Priprema bradavica za dojenje
23.5.2010 20:44:29   
marija32
Ja cu poceti da ih "spremam" cim mi stigne  porucena  "Lansinoh" krema, za jedno 2 nedelje. Sa prvom bebom nisam nista dirala bradavice pa sam imala ragade katastrofalne.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Priprema bradavica za dojenje
23.5.2010 20:48:25   
bebablue
IZVORNA PORUKA: marija32

Ja cu poceti da ih "spremam" cim mi stigne  porucena  "Lansinoh" krema, za jedno 2 nedelje. Sa prvom bebom nisam nista dirala bradavice pa sam imala ragade katastrofalne.

Ja cu cekati 37. nedelju, bas zato sto pijem bensedin i magnezijum da ublazim kontrakcije, pa me je i strah pre 37. da pocnem da ih pripremam za dojenje.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Priprema bradavica za dojenje
23.5.2010 23:37:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebablue

e pripremam od kada sam usla u 7 mesec,i to ovako
Ujutru ih izvlacim sa rucnom pumpicom posto su mi uvucene,pa malo masiram areole kru

Meni je dr rekla da ne diram bradavice, a takodje su i u skolici rekli da se ne diraju pre 37. nedelje, onda ih treba poceti mazati, lanolinom, pantenolom i sl., a kome su uvucene bradavice (kao meni jedna user posted image ), izvlaciti peskirom, ali ja mislim da ja to necu uspeti,  mada videcu od 37. nedelje.



moje je misljenje da nema razloga dirati bradavice pre porodjaja...
Meni su uvucene bradavice i koristila sam silikonsku koja ih izvuce posle tri dana...
moj problem je sto ja jos uvek dojim na vestacku...iskreno, lenja sam bila da naviknem teu i da se potrudim...linija manjeg otpora priznajem...


(odgovor članu bebablue)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Priprema bradavica za dojenje
24.5.2010 13:56:56   
bebablue
IZVORNA PORUKA: OTI


moje je misljenje da nema razloga dirati bradavice pre porodjaja...
Meni su uvucene bradavice i koristila sam silikonsku koja ih izvuce posle tri dana...
moj problem je sto ja jos uvek dojim na vestacku...iskreno, lenja sam bila da naviknem teu i da se potrudim...linija manjeg otpora priznajem...




Bas mi je olaksanje kada cujem da cu moci da dojim sa uvucenom bradavicom, meni je jedna samo uvucena, a to sto kazes da ides linijom manjeg otpora, bitno je da beba bebica sisa i da prihvata to.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Priprema bradavica za dojenje
26.7.2010 17:02:18   
natasa20
Pozdrav svima, prvi put pisem jer do sada kad sam imala neko pitanje vec je neka od vas dala odgovor user posted image ,
sad sam zbunjena po pitanju ove teme, 18-a sam nedelja, pre 7 dana kolostrum mi je krenuo a sada sam primetila da mi se bradavice i predeo okolo susi. U apoteci su mi preporucili Pantenol. Sada zaista ne znam da li da mazem ili ne, a najgore od svega je to sto mi je ginekolog na odmoru user posted image tako da ako neko pouzdano moze da mi kaze da li da mazem ili ne bila bih i vise nego zahvalna
user posted image
hvala unapred
user posted image

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Priprema bradavica za dojenje
26.7.2010 17:10:36   
Nensi*
Ja sam u trudnoci mazala AD kapi,isto su mi bile suve bradavice...Za Pantenol ne znam,valjda ce se javiti neko ko zna...I nemoj mnogo da ih trljas kad mazes da ne bi izazvala kontrakcije...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu natasa20)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Priprema bradavica za dojenje
26.7.2010 17:37:51   
Trudnicica83
Ja i dalje ne kapiram sta su uvucene bradavice a sta nisu! Tj. kakve ja imam? Meni nisu iskocene skroz, takve su samo kad mi je hladno, najezim se ili se tusiram, ali nisu ni uvucene unutra vec su u ravni sa areolom, mozda blago izvan...da li su to normalne ili uvucene, jel zna neko? I da li treba da ih pripremam onda pre porodjaja nekako? Nisu mi suve ni ispucale, meke su, pa ja samo malo trljnem peskirom posle kupanja al ne puno.

P.S. Gledala sam slike i citala ovde po forumu o uvucenim bradavicama, ali ja ili nisam skolski primer ili nista ne kapiram tu! user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Priprema bradavica za dojenje
26.7.2010 18:21:05   
natasa20
Dosta se spominju ovde na forumu AD kapi, u uputstvu za Pantenol mast pise da se koriste u trudnoci i tokom dojenja. tako da cu po poceti da mazem pomalo. Hvala Nensy! user posted image

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Priprema bradavica za dojenje
26.7.2010 23:13:01   
Anoniman
I? Po novom, šta da radim sa bradavicama? Kada sam Luku rodila, bilo je strogo zabranjeno dirati bradavice pre porođaja. 

(odgovor članu Trudnicica83)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Priprema bradavica za dojenje
27.7.2010 13:37:46   
natasa20
Svako je cuo drugacije. Ja ipak nisam namazala i posto ne zivim u Srbiji ovde sam jos par dana, sacekacu da se vratim kuci u Francusku i tamo pitati lekara. kad budem imala informacije javicu vam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Priprema bradavica za dojenje
27.7.2010 14:25:23   
choopa choops
Niti sam ih mazala prije porodjaja, niti masirala. Uspjesno smo dojili.
Ne bi ja tu nista dir'o.user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu natasa20)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Priprema bradavica za dojenje
27.7.2010 17:14:48   
Trudnicica83
Ma upravu ste, necu ni ja nista da radim, kad se porodim - znacu sta treba! user posted image
Danas sam se raspitivala u apoteci, sto je skupa ona Multimam lanolin krema! Oko 1300 din, a ne znam koliko dugo traje, ako treba i to da kupujem svake druge nedelje... Bankrot, definitivno! user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Priprema bradavica za dojenje
30.7.2010 20:54:33   
Anoniman
Ma kakvi. Meni je mm doneo u porodilište, i koristila sam je baš intenzivno, posle svakog podoja, a dojila sam 3,5 meseca i izmlazala se još 2 nedelje, znači, koristila sam je 4 meseca, i nisam ispraznila, jer je jaaaako masna. 

(odgovor članu Trudnicica83)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here