|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sok od limun ( sirup za rastvaranje)
7.7.2010 15:56:21   
SUPER MAMA
Potrebno je:


1kg limun
2 narandze
6 limontosa
6kg secer

Priprema:

Prvo limon i narandze, melju se u onu rucnu masinu za melenje mesa ili ti za paprike za ajvar kad se sprema ta masina.
Ako nemate to mozete u onaj secko da sameljete.
Zatim sameljeni limun i narandze stavljaju se u veliku serpu i dodaje se 6 litara vode i 6 limontusa.Ostaje se da stoji 24h.
Sledeci dan kad prodzu 24 sata proceditega niz sitnu cedaljku zatim niz gazu, i bacite sameljeni limun i narandze.
U precedenu tecnost dodajte 6kg secer i mesajte, normalno secer da se rastopi.Ostavite secer da se rastopi jos jedno 5-6h ali povremeno mesajte.
Zatim u ciste flase sipajte sok.

Na ovu kolicinu trebalo bi da dobijete 12 l soka za rastvaranje.nece se pokvariti, jer ima limontos a odlican jer osvezava uz obicnu hladnu vodu ili gaziranu vodu kao svepss.
Najbitnije je sto se nekuva.

Probajte.

Direktna veza do poruke: 1
   RE: Sok od limun ( sirup za rastvaranje)
7.7.2010 16:10:27   
Nena81
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

sok je vrh

moja mama pravi slicnu varijantu sa ladjenim vocem, i cini mi se mnogo manje secera
pitacu je pa da uporedimo


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Sok od limun ( sirup za rastvaranje)
7.7.2010 16:14:47   
SUPER MAMA
Ovo je moja mama sad pravila kad je bila za mm posto obozava limun pa ja videla kako se pravi pa sledeci put ja cu sama da pravim.Najbolje je sto nekuva se a ispada dosta kolicinski.

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Sok od limun ( sirup za rastvaranje)
21.7.2010 12:35:09   
Anoniman
I meni se sok svidja...Sutra cu da ga pravim...user posted image

< Poruku je uredio verolino -- 21.7.2010 12:36:08 >

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 4
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Pita sa eurokremom
Ringerajin kuvar: lesica RR
Faširane snicle
Ringerajin kuvar: Maraj



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here