|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urin i urinokultura
24.11.2009 15:35:58   
mejra81
Ni meni ne pise nista za leukocite!user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Urin i urinokultura
24.11.2009 15:37:48   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu mejra81)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Urin i urinokultura
24.11.2009 17:04:38   
mihi
Ma mora da piše ima tamo ph, pa proteini, leukociti, glukoza, epitelne ćelije, soli.........

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Urin i urinokultura
24.11.2009 17:07:17   
mihi
Ne mogu da verujem pa to obuhvata ptregled urina dosta bakterija ne znači ništa jer mogu da budu spoljna kontaminacija ili da stvarno imaš bakterije u urinu. Jeste to radili u domu zdravlja?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Urin i urinokultura
24.11.2009 17:12:55   
mejra81
Ja sam radila u dz! Evo sad gledam i od pre,od 6 nalaza od pre samo na jednom mi pisu leukociti 3-5.
Na nekima pise bakterije,malo ili mnogo, kako kad!
U principu, svaki se razlikuje,nesto ima sto ovaj drugi nema..user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Urin i urinokultura
24.11.2009 17:15:47   
Verus
Ja sam u poslednjem nalazu imala 3000 kolonija u ml, mesanih, ali pri testu nisam imala nitrata, po cemu moja dr. odlucuje da li je infekcija ili ne, tako da kulturu nisu ni radili, pa ti gledajuser posted image   pijem brusnicu pa ce valjda biti ok....

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Urin i urinokultura
24.11.2009 17:32:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

Ne mogu da verujem pa to obuhvata ptregled urina dosta bakterija ne znači ništa jer mogu da budu spoljna kontaminacija ili da stvarno imaš bakterije u urinu. Jeste to radili u domu zdravlja?

Samo to mi pise na poledjini onog uputa za laborat. i jos jedan list ima ali to je krvna slika! U Dz sam radila,mi nemamo ovde privatne laboratorije!

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Urin i urinokultura
30.11.2009 11:52:00   
aliki
Ja sam uradila samo urinokulturu, posle terapije jer sam imala Eserihiju, i nema je, ali zato ima 20000 neke Proteus mirabilis i leukociti 0-1. Pise da je verovatno spoljnog porekla, pa se ja pitam sta da radim?? Ocigledno da te bakterije treba nekako ukloniti, da li je neko imao slican problem ili savet?? 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Urin i urinokultura
7.12.2009 9:13:32   
buhla
Hm, stigao mi je nalaz urinokulture i piše sledeće:
 
Patogene bakterije nisu nadjene


20.000 cfu/ml saprofitnih bakterija. Nalaz nije signifikantan, stoga antibiogram nije urađen.

Ništa meni ovde nije jasno... da li neko zna šta su ove saprofitne bakterije? Odoh da ih izguglam!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu aliki)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Urin i urinokultura
7.12.2009 11:36:55   
buhla
Našla sam samo ovo:
Saprofitne bakterije označavaju bakterije koje se normalno nalaze u ljudskom organizmu, znači nisu štetne.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Urin i urinokultura
7.12.2009 17:01:09   
cipiripi
to je ok, isto tako pise i na vaginalnom brisu kad je ok..
"izolovana saprofitna flora" user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Urin i urinokultura
14.12.2009 16:38:05   
mejra81
Jel moze neko da mi kaze sta znaci:
Leukociti 3-5! user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Urin i urinokultura
14.12.2009 16:50:40   
Anoniman
mejra, ja mogu samo da ti kazem da je i meni tokom trudnoce to pisalo na nalazu, i kad sam pitala dr sta to znaci, on mi je samo rekao da je to sve ok.

(odgovor članu mejra81)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Urin i urinokultura
14.12.2009 17:12:05   
mejra81

IZVORNA PORUKA: Nedja

mejra, ja mogu samo da ti kazem da je i meni tokom trudnoce to pisalo na nalazu, i kad sam pitala dr sta to znaci, on mi je samo rekao da je to sve ok.


To mi je dovoljno....Hvala....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Urin i urinokultura
2.6.2010 10:49:53   
Anoniman
E žene, sada sam se čula sa kumom, ona treba da se porodi krajem jula, i u urinu ima ketonska tela. Kaže, tražila je na netu, i to se povezuje sa dijabetesom, ali, kaže, šećer joj je ok.
Koliko znam OGTT test nije radila, a koliko sam vas čitala, može biti onaj regularan šećer u granicama normale a da na OGTT ne bude baš sve ok. Jel tako ili sam krivo shvatila?
Jel znate nešto o ketonskim telima?

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Urin i urinokultura
2.6.2010 10:54:55   
cicko
Moguce, ali bi bilo dobro da ipak uradi OGTT.
Ili barem da uradi profil secera. Drugarica mi je imala normalan secer, ali se tek na opterecenju videlo da je visok, dok je u urinu uveliko imala ketone.

IZVORNA PORUKA: Tashke

E žene, sada sam se čula sa kumom, ona treba da se porodi krajem jula, i u urinu ima ketonska tela. Kaže, tražila je na netu, i to se povezuje sa dijabetesom, ali, kaže, šećer joj je ok.
Koliko znam OGTT test nije radila, a koliko sam vas čitala, može biti onaj regularan šećer u granicama normale a da na OGTT ne bude baš sve ok. Jel tako ili sam krivo shvatila?
Jel znate nešto o ketonskim telima?


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Urin i urinokultura
2.6.2010 10:56:40   
micketta
imala sam ja i isto mi secer u krvi bio idealan. nisam radila ogtt test jer je dr smatrala da je vrlo verovatno da mi se taj aceton u urinu javio zbog toga sto sterilnu flasicu drzim previse blizu kad piskim pa onda upadne i malko sekreta pa me je savetovala da flasicu odaljim. posle toga zaista acetona nije bilo. user posted image
eto, moze da proba za svaki slucaj tako...


_____________________________

zna baba

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Urin i urinokultura
2.6.2010 11:25:08   
Anoniman
A do kada se radi taj OGTT? Nije zaksnila? (ona je 32 nedelja)



(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Urin i urinokultura
10.6.2010 19:07:51   
caja 2
Cao svima,jedna informacija me zanima posto sad dala urin 2 dana zbog urinokulture i sad cekam nalaz.neznam ko je u toku a dal ja sam imala 3 spontana pobacaja i sad mi je TEK receno da uradim urinokulturu.zanima me dal je moguce ako nalaz urinokulture nebude dobar tj ako postoji nekakva bakterija da sam zbog toga imala pobacaje.zanima me jako kakve veze imaju to dvoje. hvala vam












(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Urin i urinokultura
11.6.2010 0:12:39   
cipiripi
pa...generalno je moguce..eserihija je naprimer gadna ako se ne otkrije na vreme...
ali da je vuces toliko dugo...a da nemas simptome infekcije to je malo neverovatno..


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Urin i urinokultura
11.6.2010 17:43:10   
caja 2
dobila sam nalaz i urinokulture danas i dobar je tj uredan.Znaci sad mi preostaje samo da vadim antitjela krvi to nisam uradila jos.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Urin i urinokultura
14.7.2010 13:54:40   
Lady Ana
Cao svima, ja sam danas dobila rezultate urina i pise dosta bakterija, 8-10 leukocita,malo sluzi,ph 6,a sve ono proteini,glukoza,ketonska tela.... su negativni. Doktorka mi je rekla samo vise tecnosti i nije me poslala na urinokulturu. Sta vi mislite,da li ima razloga za daljom kontrolom ovih bakterija ili samo tecnost?

_____________________________

Lady Ana

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Urin i urinokultura
14.7.2010 13:59:22   
Biki34
Cao Ana...Identican nalaz urina sam i ja imala prosle nedelje...Na svoju ruku sam uradila urinokulturu jer me je ranije eserihija spopadala i nalaz urinokulture je ok tj.zasejane podloge su ostale bez porasta... Samo moram da se nakanim da pijem vise tecnosti...

(odgovor članu Lady Ana)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Urin i urinokultura
14.7.2010 14:01:03   
Snelle
Lady Ana, ja sam čitav život i trudnoću imala dosta bakterija u urinu, pa me niko nije slao na dalje pretrage, samo su mi rekli da pijem čaj za bakterije za decu i trudnice (proizvodi Josif Pančić) i što više vode. Ja sam koristila Prolom vodu.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Lady Ana)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Urin i urinokultura
14.7.2010 14:11:25   
Lady Ana
Da,ja necu ici na urinokulturu,probacu sa dosta tecnosti za sada,jer strasno malo pijem u svakom slucaju. nateracu se i za brusnicu i prolom,a i probacu taj caj od Josifa Pancica,pa cu videti za neko vreme da li je bolje stanje. Mislim da ne treba paniciti,jer je i normalno da trudnice imaju i bakterije,ali nije nista strasno. Hvala obema!

_____________________________

Lady Ana

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here