|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Slava
16.4.2009 22:34:01   
guppy RR
user posted image razumeo je Stefan

... inače jedna mala anekdota... šta je ta Ikona prošla već s nama...

Dobili smo je na dar od moje tetke iz Sombora kad smo kupili stan. Molila sam je da nam nabavi ikonu Sv. Stefana, da bude zaštitnik našeg doma, jer je porodični svetac.

Nabavila mi tetka tu predivnu ikonu, ali zakonom o zaštiti kulturne baštine slike se ne mogu tek tako preneti iz države. Morali smo u Novi Sad na tvrđu u neki Zavod za zaštitu zaboravilasamčega (verovatno kulturne baštine??), da dobijemo papire. Kad smo to sredili, zovem ja tetku i kažem

Izvadila sam Stefanu pasoš user posted image

ta nam je ikona kao član porodice skoro :)

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Slava
16.4.2009 22:39:21   
Lu
Joj guppy to mi baš super user posted image
kad imaš svog zaštitnika i svojih najmilijih,
ja isto imam jednu sveticu kojoj se molim svako veče pred spavanje i ako sam slučajno zaspala probudim s u noći i izmolim ali samo i isključivo za svoju obitelj i to me nekako održava hrabromuser posted image
Sorry, off topic, ali tako me tvoj Sv Stefan podsjetiouser posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Slava
16.4.2009 22:40:59   
Sneža
user posted image user posted image user posted image napati se čovek dok ne dobi pasoš

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Slava
6.5.2009 8:35:11   
Anoniman
Srećna slava svima koji slave Đurđevdan!

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Slava
6.5.2009 16:15:46   
eugenija
IZVORNA PORUKA: guppy RR


Izvadila sam Stefanu pasoš user posted image





user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Evo jedna anegdotica, priča mojih prijatelja koji slave slavu...

Čitanje Slave, došao je sveštenik u stan... Malenac koji ima 3,5 godine ne trepće, posmatra sveštenika otvorenih usta kako ovaj "peva"... Kada je završio, malenac mu priđe i pita ga: "Popo, popo, a jel znaš onu "Nemoj daga pakati"?"
(NARUČILO DETE PESMU!) Hahahahahauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Slava
6.5.2009 16:22:33   
Verus
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image umirem od smeha!!!!  Kakva mala legenda!  Kod moje drugarice dosao pop i opeva pored ikone, a ona je tada imala pekinezera (ovo je bilo u srednjoj skoli, pre nekih 14+ godina), a pekinezer gleda, dosao do popa, podigo nogu i zapisao ga!  boze me oprosti, al je bilo smesno!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Slava
6.5.2009 16:28:17   
eugenija
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Zapišao ga, hahahahahahahhahauser posted image user posted image user posted image user posted image ...

E ovo još ne čuhuser posted image user posted image user posted image aaaaaaaaaaaaaaaaaaaauser posted image user posted image user posted image user posted image

Obeležio teritoriju (e ovaj popke je moj!) Hahahahaha


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Slava
6.5.2009 16:29:28   
Verus
user posted image zamisli blama!  Sta ce ker, jbg ne zna, vidi nesto stoji tu ne pomicno u sred kuce pa da ga obelezi, bas takouser posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Slava
6.5.2009 16:32:54   
eugenija
Joj Verus, šta napravismo od teme.. Tztztztztztztztz...

Ali, svima koji slave danas, zaista od srca neka je blagoslovena Slava!

(i nadam se da su svi sa onima koji vole, da se ne peva A ja nisam  s onom koju vooolim)


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Slava
6.5.2009 16:36:41   
afrodita
Sta ce ker, jbg ne zna...user posted image user posted image user posted image user posted image
Bolje opravdanje nisam cula davnouser posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Slava
6.5.2009 16:38:27   
Verus
pec pec izvinite svi sto smo eto svasta pricali u temi slava.....Sretna svima Slava koji slave, znam da Buba76 danas slavi, pa SRETNA TI SLAVA!!

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Slava
6.5.2009 16:51:17   
MERYEN

Srećna slava svima koji slave Đurđevdan

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Slava
30.1.2010 20:30:40   
Dora
E, slava je bila super, bilo je skoro 30 ljudi, uglavnom mladih a pošto su meni deca bila bolesna nismo imali goste s decom. I ja i mm smo crkli od posla, ali smo sve sredili, bilo je dobre hrane, mama mi je napravila super kolače i baklavu s višnjama, tetka isto neke dobre kolače... Moje sarmice su bile jako hvaljene, pečenje super, meze...
Mm je napravio proju, drugarica pitu sa šampinjonima, ja pitu sa sirom i to je bilo uz meze. Pečenje je sredio Mm, kupio, odneo na pečenje, doneo isečeno...Meze je isto on sredio. Ja sam naprevila rusku salatu i salatu od praziluka koja neverovatno dobro ide uz pečenje kao prilog jer ima dosta krompira, HVALA TI NEĐO NA RECEPTU!
Joj, bilo je još svašta...zajedno sam spremala belu čorbu sa mm sestrom od tetke, ona me učila kako...
I tako. Nisam se obrukalauser posted image

Htela bih da zahvalim Maji što mi se velikodušno nudila za pomoć i pozajmila mi dve velike šerpeuser posted image i Neđi što mi je ponudila pomoć oko sarmi...Devojke, to mi je mnogo značilo, divne ste komšinice hvala vam puno (ne rade mi smajlići trenutno )
Lubim vas i grlim, čim ozdravimo da mi dođete na kafu :))))))

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Slava
30.1.2010 20:37:05   
Anoniman
Bas mi je drago sto si uspela da napravis sve kako si zamislila, ti si trudnjaca-mama-zena-zmajuser posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Slava
30.1.2010 20:44:17   
Dora
preumorni zmajuser posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Slava
23.7.2010 10:22:56   
choopa choops
Djevojacka slava mi je Sv. Stefan user posted image Slavili smo od malena i uvijek su nam na slavi bili najblizi rodjaci i kumovi. cca20ljudi. Iako se obavezno, ali obavezno svadjamo tokom pripreme slave user posted image , valjda pritisak hoce li sve proci kako treba, za Slavu se uvijek prelijepo provedemo, ismijemo i zabavljamo :) Moj tata je pun obicaja 's juznu prugu', pa se tako Crnogorci cude kad se recimo ispija casa vina za Krsno ime, a on kao ne uzima sam rukom casu, nego govori onome sa kime sjece kolac; "Dodaj mi tu casu"user posted image A taj s kime sjece kolac nam je prvi komsija i iako evo skoro 30g slavimo nikako da zapamti sta treba da radi i kada  user posted image Onda moj tata zeza njega i moju mamu (koja isto slabo zna obicaje) da njih "Latine" nikad nece moc naucit sta valja user posted image

druga slava koja mi je jako draga je mamina djevojacka Jovandan. za nju me vezu lijepe uspomene zato sto bi se uvijek kao djeca okupljali kod babe i to nam je bilo nesto posebno. Kao da dan danas babu cujem kako govori: "Svetoga mi Jovana..." kad nesto prica user posted image

I sada kad sam se udala slavimo Nikoljdan. Oni su poceli da slave tek unazad nekih deset godina i bude nekih 70 ljudi, konobari, zene sto peru sudje...Boze me oprosti, ali to mi je nekako 'komercijalizovano', ali bitno da se slavi. Volim SV.Nikolu posebno zato sto je zastitnik djece user posted image user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Slava
23.7.2010 14:20:41   
smeško
Ja volim slave. Volim svoju devojacku slavu i novu, vencanu. Ne volim previse ljudi, mislim da je to dan koji treba i zelim da provede sa sirom porodicom (nas dvoje, nasi roditelji i rodjena braca). Imam neke nedoumice i ne znam sta da radim.
Nedoumica br1: Koju slavu da slavimo suprug i ja? Naime, pradeda mog supruga i citave generacije iza njega, slavile su Djurdjevdan. Onda se deda posvadjao sa ocem (pradedom) i odselio u drugi grad i uzeo esnafsku slavu-Sv. Alempija/Alimpija. Otac mog supruga je vratio ponovo Djurdjevdan i slavi ga kao glavnu slavu, a sece kolac na dan dedine esnafske slave. Sada, moj suprug ima mladjeg brata. I oni su se ,,dogovorili" da moj suprug slavi ovu novouvedenu slavu, a mladji brat da zadrzi Djurdjevdan! Meni je to van pameti. Sto se tice same slave i datuma, svejedno mi je, ja svoju devojacku slavu svakako menjam, to nije razlog. Ali, glavna draz slave za mene, je tradicija. Generacije su slavile Djuedjevdan, deda se posvadjao i sad ja nastavljam njegov greh! Tako se osecam. Ne znam sta da radim, suprug se ne slaze sa tim, kaze da su se vec dogovorili. Pitali smo za misljenje mog bivseg svestenika, u Beogradu, i on je rekao da treba da slavimo Djurdjevdan. Ne znam sta da radim, delujem ko vestica zbog toga! Povrh svega, u istoj smo kuci, mi na spratu, oni ispod. U istoj kuci cemo slaviti dve razlicite slave!
Nedoumica br2: Kako slaviti slavu? Moje navike i navike ovdasnjih ljudi su potpuno razlicite i ja ne mogu da se naviknem na to. Hocu da slavim slavu, ali...Ja sam navikla da moj otac, na dan slave rano ujutru, odnese kolac, vino i zito u crkvu. Tamo odslusa sluzbu, svestenik mu osvesta sve sto je odneo, i kupi svecu. Ovde je skroz drugacije. nema sluzbe, nema svestenika. Ispeku kolac, svekar otvori neko vino iz prodavnice, ni proslo pored crkve, i glumi popa! On osvestava kolac i vino i vinom preliva kolac! Itd,....Kakve su to njegove ingerencije?!!!



< Poruku je uredio smeško -- 23.7.2010 14:21:21 >

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Slava
23.7.2010 14:29:07   
dunja RR
Svakako Đurđevdan, slažem se sa tobom.

Sveti Đorđe je generacijama zaštitnik porodice tvoga muža, sada i tvoje.

Svetog Alimpija takođe slavite jer je i on zaštitnik porodice, čim je toliko generacija živo i zdravo.

Svakako bez sveštenika ne slaviti. Kolač u crkvu na jutarnju službu nositi da se osvešta, žito i vino. Svako drugačije slavljenje greh je nazivati spskom, Pravoslavnom slavom. To je nešto drugo. Kakav god da je sveštenik, njegova uloga se zna i ne može ga niko menjati na svoju ruku. A pravi sveštenik će uzeti novca koliko mu daš, u skladu sa tvojim mogućnostima.

< Poruku je uredio dunja RR -- 23.7.2010 14:35:56 >

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Slava
23.7.2010 14:34:14   
smeško
Hvala Dunja!

Kad pocnemo da raspravljamo o tome, ja u afektu umem da kazem, kad je to lako, ajde da uvedemo mi novu slavu ko deda. Videcemo da li je neki svetac zastitnika tehnologa, pa cemo poceti njega da slavimo, kad vec tradicija nije vazna! I svi se naljuteuser posted image !
A razlog sto dele slave je taj sto, ako slave istu slavu, moj suprug i njegov brat nece moci jedan drugom da dodju na istu! Moj predlog je bio da slavimo zajedno! To je jedan dan, ne vidim problem.


< Poruku je uredio smeško -- 23.7.2010 14:35:50 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Slava
23.7.2010 14:41:43   
dunja RR
Predlažem da odete u manastir i porazgovarate sa duhovnikom o tome, on će vas uputiti najbolje.....
duhovnici po manastirima su razložniji i dopru do čoveka na pravi načinuser posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 23.7.2010 14:45:48 >

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Slava
23.7.2010 14:48:42   
Anoniman
Smeskouser posted image

Nedoumica 1: Tvoj muzz i dever mogu da podele slave, odnosno daa jedan od njih prihvati novu, da bi jedno drugom mogli biti dragi gosti. Medjutim, ako se bas postuju nacela, ni jedan ni drugi ne bi trebalo da slave slavu van roditeljske kuce dok im je otac ziv. Znaci dok je tvoj svekar ziv, slavi se Djurdjevdan i to na temelju gde je tvoj muzz odrastao.
Nedoumica 2: U potpunosti si u pravu. Kad osvane sledeci Djurdjevdan, spremis pogacu i posaljes muzza u crkvu.

(odgovor članu smeško)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Slava
23.7.2010 14:55:22   
smeško
Extra ideja!

Hvala Dunjice!user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Slava
23.7.2010 15:03:18   
Anoniman
moj svekar je od prosle godine poceo da sslavi slavu sv Luka. i to je njegovog oca slava,znaci nasledjena. mm i ja ne slavimo bas zato sto slavi svekar,ali posto mi imamo u stanu ikonu sv Vasilija ostroskog i sto ga ja smatram za svog svetitelja odlucili smo(od ove godine,12.maja) da obelezimo samo,ja sam napravila zito,narucila kolac i odneli smo u crkvu,osvestao nam svestenik i prelomio kolac,rucali i na neki nacin obelezili. nije zvanicna slava ali je nasa intimna i to mi je skroz posebno. svaka porodica moze da slavi i po 10 slava ako zeli,mnogi i imaju dve,tri slave..

(odgovor članu smeško)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Slava
23.7.2010 15:08:27   
dunja RR

Uopšte nije greh da otac ( porodica) slavi sveca, a i da sin( i njegova žena, deca) slavi istog sveca, u svojoj kući, a otac je živ, recimo ako nije u mogućnosti da dođe ( živi u inostranstvu itd)......



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Slava
23.7.2010 15:11:40   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Svakako Đurđevdan, slažem se sa tobom.

Sveti Đorđe je generacijama zaštitnik porodice tvoga muža, sada i tvoje.

Svetog Alimpija takođe slavite jer je i on zaštitnik porodice, čim je toliko generacija živo i zdravo.

Svakako bez sveštenika ne slaviti. Kolač u crkvu na jutarnju službu nositi da se osvešta, žito i vino. Svako drugačije slavljenje greh je nazivati spskom, Pravoslavnom slavom. To je nešto drugo. Kakav god da je sveštenik, njegova uloga se zna i ne može ga niko menjati na svoju ruku. A pravi sveštenik će uzeti novca koliko mu daš, u skladu sa tvojim mogućnostima.


pod slavite, mislim obeležite na neki način, ali SLAVA -Đurđevdan.


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here