|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Slava
18.2.2011 20:17:39   
minavb
Ha! Vi sviu stvari slavite moj rodjendan, samo necete da me izlazete trosku pa sami spremate klopu i kolace. Poklone saljite postom.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Slava
18.2.2011 20:20:53   
NadaR

IZVORNA PORUKA: minavb

Ha! Vi sviu stvari slavite moj rodjendan, samo necete da me izlazete trosku pa sami spremate klopu i kolace. Poklone saljite postom.user posted image

user posted image
Vazi Mina!


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Slava
18.2.2011 20:20:53   
zoća

IZVORNA PORUKA: minavb


Mm i ja smo ateisti, ne slavimo slavu. Nisu slavili ni njegovi roditelji .

i kod nas je isto a moja devojačka slava je sveti Arhanđel Mihajlo

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Slava
18.2.2011 20:21:04   
Ana RR
Moja devojačka slava je sv. Ignjatije Bogonosac. Sad slavim sv. Petku ali ne dopada mi se kako spremaju mm roditelji. Prvo što su ateisti (čemu onda slava), drugo što je to sve na vrat na nos, sačuvaj me bože. Više se nerviram nego što se radujem.

Kod mojih sam baš volela slavu, ustanemo rano, pre zore, tata nosi kolač i žito u crkvu, čekamo ga na doručku.. posle svi spremamo, dolaze nam samo najbliži prijatelji.. nekako mi je lepo.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Slava
18.2.2011 20:24:31   
minavb
Ja obozavam slavu kod mojih, sve mi je tako lepo. Ustajemo rano, tata odveze mamu u crkvu i ceka u kolima posto je u svadji sa religijom i popovima. Onda ceo dan nesto lickamo i pickamo po tanjirima i ovalima, glancamo servis koji se samo za slavu vadi ... diiivnooo

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Slava
18.2.2011 20:25:02   
Ana RR
Baš to, mina user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Slava
18.2.2011 20:25:55   
viking
Za slavu pojedeš čak dva Ovsi keksa user posted image user posted image user posted image  
IZVORNA PORUKA: minavb

Ja obozavam slavu kod mojih, sve mi je tako lepo. Ustajemo rano, tata odveze mamu u crkvu i ceka u kolima posto je u svadji sa religijom i popovima. Onda ceo dan nesto lickamo i pickamo po tanjirima i ovalima, glancamo servis koji se samo za slavu vadi ... diiivnooo


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Slava
18.2.2011 20:26:39   
minavb
Tata svake godine ima neki gaf, i to je sjajno! i dan danas umirem od smeha kad se setim kako je seo u oval sa ribom , ustao i odsetao sa lososom na guzici.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Slava
18.2.2011 20:27:44   
minavb
IZVORNA PORUKA: viking RR

Za slavu pojedeš čak dva Ovsi keksa user posted image user posted image user posted image  
IZVORNA PORUKA: minavb

Ja obozavam slavu kod mojih, sve mi je tako lepo. Ustajemo rano, tata odveze mamu u crkvu i ceka u kolima posto je u svadji sa religijom i popovima. Onda ceo dan nesto lickamo i pickamo po tanjirima i ovalima, glancamo servis koji se samo za slavu vadi ... diiivnooo


Buahjahahahauser posted image  Jasta, za slavu se omrsim pa uz to surdukne i 200ml jogurta.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Slava
18.2.2011 20:33:52   
NadaR
kod nas je bas zivo za slavu !
Slavimo uoci slave, pa na slavu i drugi dan dorucak za komsiluk!
Na dan slave , ranimo , pa pripremanje , onda u 12 se pali svijeca i sluzi zito!

Jako puno dragih ljudi dodje , kumovi , rodbina , prijatelji ...

Navece je obavezno harmonika,pjesma , kolce .. user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Slava
8.5.2011 12:34:39   
pega.ignja
Evo nesto o slavama pa koga interesuje neka pogleda

Reklamiranje nije dozvoljeno.


< Poruku je uredio Ana RR -- 8.5.2011 18:44:29 >

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Slava
18.7.2011 15:12:22   
Anoniman
Ne volim taj obicaj jer vecina gostiju koja dodje ne udje u kucu niti pozove cele godine jer nemaju vremena, a tad ga bas eto nadju. Ne volim ni preterivanja, mora da se krka i trpa i da se pojede bar 17 od 50 vrsta sitnih kolaca. NEkad se Slava slavila samo uz kafu i kolace, koliko da se obelezi svecan dan.

(odgovor članu pega.ignja)
  Direktna veza do poruke: 112
   RE: Slava
26.10.2011 14:40:40   
Jeca*
sutra nam je slava. Spremam je potpuno sama i odlucila sam da je spremim kako valja, obzirom da je slavimo samo za najblizu porodicu (10-12 osoba). Pod tim mislim da mi je draze da veci deo sama spremim nego da sve narucim. Pritom, naručila sam žito i slavsku pogaču jer za to mi je potrebno puno vremena, a ja radim svaki dan do 16h i uz Luku, nemoguće je baš sve da postignem.
Elem, ovo je moja slavska trpeza, a sutra ću vam potkrepiti i slikama user posted image

PREDJELO  (sve pravim ja user posted image )
bombice od belog mesa
bele pihtije
mimoza
jadranelo kocke
pita sa mesom bez kora
slani rafaelo

SALATE
Ajvar, ljutenica (pravila mama), ljute paprike u ulju, crvene paprike u ulju, kupus salata, paradajz salata, ruska salata (pravim ja)

PLUS  (onako lepo aranžirano u ovalu) : suhomesnato, kačkavalj, krastavčići, mini kukuruzi, masline, ljute paprika, sir

ROŠTILJ – razne vrste mesa – naručila

PRILOG (pravim ja) – pekarski krompir, čips od tikvica, kritaki (grčka testenina kao pirinač) u bešamel sosu, sos od belog luka
SLATKIŠI (već napravila sinoć user posted image ) – keks torta, jastuk torta sa višnjama, bounty kolač, bajadere I ako stignem rum kuglice

< Poruku je uredio Jeca* -- 26.10.2011 14:41:36 >


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Slava
26.10.2011 14:46:27   
NadaR
user posted image   Jeco

Kod nas se za Sv. Petku sprema posna hrana.


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Slava
26.10.2011 14:51:06   
Jeca*
kod nas je posno kad pada u sredu i petak. Prosle godine sam pravila posnu slavu

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Slava
26.10.2011 14:52:24   
Sanjica26 RR
Jeco, slavimo istu slavu samo sto nam jos uvek svekar nije predao. Ove godine je mrsna.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Slava
26.10.2011 14:53:43   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Jeca*

kod nas je posno kad pada u sredu i petak. Prosle godine sam pravila posnu slavu


Ovako i treba, pravilno je. Sveta Petka nije posna slava kada pada na ostale dane, osim srede i petka.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Slava
26.10.2011 14:56:58   
NadaR
Mi smo jako jadni po tom pitanju . user posted image
Npr. u nekim krajevima Lazarevu subotu  i Cvijeti slave mrsno user posted image




_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Slava
26.10.2011 15:52:10   
Ana RR
I mi slavimo sv. Petku user posted image samo što su moji svekijevci veliki nevernici, ne bi oni napravili posnu slavu pa da se nebo ruši, niti nose kolač u crkvu. Ja se ne petljam u spremanje, ako me sveki nešto pita onda kažem, ovako smatram da to još uvek nije samo naša slava a kad bude onda ćemo je slaviti onako kako treba.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Slava
26.10.2011 16:57:19   
madre
i ja slavim sv. Petku. to je moja (devojacka) slava, a i moja svekrva je pocela da je slavi pre par godina. tako da ce sutra fino da se krka, a i prekosutrauser posted image idemo kod mojih ujutru, da lomimo kolac... i dorucak, a na rucak kod svekrve.

btw, jeco, pokusala sam pre neki dan da napravim taj cips od tikvica ali mi je jako lose ispaouser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Slava
26.10.2011 20:27:04   
Lu
Jeco, baš si za pohvaluuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Slava
28.10.2011 12:45:02   
Jeca*
evo da vas počastim.

žito
user posted image

slavski kolač
user posted image

malo slanog
user posted image

keks torta
user posted image

jastuk torta
user posted image

a za sve ostale djakonije koje sam pravila (i moram da pohvalim sve recepte koje sam skinula sa neta) vas pozivam da dodjete lično user posted image


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Slava
28.10.2011 12:47:37   
Anoniman
Jeco user posted image i još jednom srećna slava user posted image Nadam se da ste se lepo družili sa porodicom i prijateljima! Ja obožavam sve praznike samo zato što se svi okupljamo

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 123
   RE: Slava
28.10.2011 12:59:30   
razlicak
Auuu Jeco, mnogo je lepo sve....moja je slava u ponedeljak i sutra pocinjem sa spremanjem kolaca i djakonija. Na mom stolu ce biti sve srpska jela -od pihtija, bele corbe, sarme i pecenja...kolaci i torte...klasika.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Slava
28.10.2011 12:59:43   
boba 11
Srecna slava nazalost kasnim a ja slavim u ponedeljak -Sv. Luka .To je slava mm i mi idemo na rucak kod njegovih a kod nas vecera za moje uglavnom i vencane kumove .Pre tri god. kad smo se preselili poceli smo da slavimo naveliko zbog drustva ali su nas finansije naterale da smanjimo na roditelje i najuzu rodbinu.Inace vec mi je lose kad pomislim sta me sve danas ceka a ja ovde razglabam po forumima ali stici cu vec-srecom ne radim ili nesrecom pa imam vremena za sve.Inace moji slave Sv.Nikolu i to ja smatram mojom slavom jer mi je ona u srcu a muzevu postujem .Ko zamera sta cu mu jauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here