|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić!
7.9.2010 18:21:00   
bokicans
Joj hvala vam puno na podršci,i vašim iskustvima,pošto sam  stvarano pocela da polako gubim volju,moram izdrzati,necu odustati,od ponedeljka ostaje i da spava,tu ce opet biti problema ,sigurno,ali sta da se radi!!

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Idemo u vrtić!
7.9.2010 20:44:24   
anajid
Samo ti draga budi dosledna,videces posle ce sve biti ok,na obostrano zadovoljstvo!Deca na razne nacine vrse proteste i skrecu paznju na sebe,tako da proci ce i to!user posted image

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Idemo u vrtić!
9.9.2010 12:18:19   
finger
Upravo sam se registovala pa zelim i ja da podelim sa vama iskustva oko vrticauser posted image . Imam curicu od godinu dana koju cuva moja mama i jednu od 3 godine i 8 meseci koja je krenula od 1.9. u vrtic, nju sam dala u vrtic jer je vreme da se malo osamostali i da vidi da nemoze sve da bude po njenom.
Od prvog dana place jer joj je to prvo odvajanje od nas, ja se vec grozno osecam i nemogu da funkcionisem po citav dan mislim na nju. Ostavim je u 7 ona place i vristi i naravno tete je svaki put bukvalno otrgnu od mene, kad ja odem ona se smiri i bude ok. Znaci u vrticu se igra, crta, jede, pocela je i da spava od ponedeljka ma sve super. Medjutim problem nastupa kad se vrati kuci, prvo isprica kako je bilo lepo, igrala se jela, spavala...... a onda nakon sat dva posle dolaska iz vrtica pocne tuzno da place, jeca i moli da je vise tamo ne vodim, ide u krevet placuci i budi se placuci. Sve moguce varijante je predlozila ko da je cuva samo da je tamo ne ostavim, te baba te tetka te druga baba pa i mene spominje da neidem na posao.user posted image  dusa me moja boli i neznam sta da radim. Stalno pita ocu li ja doci po nju, kad kazem ocu njen tuzni odgovor bude "mama ali ja tebe nemogu tako dugo cektati " user posted image   placem i sekiram se i dodje mi da odustanem i da joj popustim...
Juce kad smo izasli prosetati  navalila da idemo odma u park da se igra sa decom kao i obicno, odemo u park ugleda svu tu decu i setila se vrtica i pocne da place i nece da se odvoji od mene i moli me da je vise nikad ne vodim u vrtic jjjoooojjj izludecu. Danas cu otici po nju ja oko 4  kad zavrsim sa poslom da malo popricam sa tetom, jer je ovih dana kupila moja sestra malo ranije da ne ostaje medju zadnjima. Vecinom mame kupe decu oko 3 sata. Joj ja bas oduzila ali eto sad mi je bar lakse kad sam se vama izjadala,  vi razumete najbolje kroz sta prolazimo i nadam se da ce biti bolje uskoro user posted image   veliki pozdrav devojke user posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Idemo u vrtić!
9.9.2010 12:23:50   
Jeca*
Smatram da je najbolje da pričaš sa vaspitačicama i eventualno psihologom u vrtiću. Da te ono posavetuje šta je najbolje. Takođe mislim da ne treba da je povlačiš jer je to beg od problema, a ne rešenje...vrtić za decu tog uzrasta je super rešenje i bolje da se što pre "osamostali". Sad kad bi popustili verovatno bi shvatila da uvek može da dobije sve što poželi. Znam da nije sve tako crno i belo, ne želim da zvučim surovo...evo i moj od dve godine i mesec dana je jutros od kuće do vrtića cvileo da neće da ide, a pre godinu dana je odlazio bez problema. Što su stariji to su veći filozofi i teži za saradnju user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu finger)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Idemo u vrtić!
9.9.2010 12:56:56   
finger
Hvala Jeco na savetu, trudicu se da izdrzim do kraja pa videcemo. A danas cu obavezno popricati sa vaspitacicom i da mi detaljnije opise njeno ponasanje u vrticu, mada mi kazu da je ona super tamo. Koliko sam upela primetiti nju je navise strah da mi necemo doci po nju jer sad ostaje po celi dan, navikla je da je s njom uvek neko od nas a sad ovo verovatno oseca odbacenost i sok zbog odvajanja . Uf ta deca nas pojedose user posted image  
Jedva cekam kraj radnog vremena da je pokupim

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Idemo u vrtić!
9.9.2010 13:00:16   
Jeca*
tačno znam kako se osećaš...
kažem ti, moj je super prihvatio vrtić i onda smo, da se ne ponavljam, iz nekih razloga napravili pauzu od 2 meseca i sad opet krenuli, pre 4 dana....
sad je mnogo razumniji, priča...i meni je iznenadjenje što on sad govori ono što ga je nekad samo mučilo, sad ume i da kaže pa po celo popodne priča: rekla mama da će da dodje...ode poso, zaladi paje, kupi motoj Luki i dodje user posted image  
mene dusa boli, naravno i kidam se, ali kontam, bolje mu je sa decom, a zasad mu dobro ide to kapiranje, pupupu...pa ce se vremenom i on ustositi user posted image
nije njima lako nimalo...ali mamama je još teže user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu finger)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Idemo u vrtić!
9.9.2010 13:03:45   
bokicans
I moja ima 3 godine,i sada je krenula u vrtic.Ona povraca svako jutro kako stigne tamo.Bas sam pricala sa dr ,ona mi rece da neko dete piski,neko vrišti,a moja eto povraca......Medjutim kada je pitam hoce li ici sutra ona kaze da hoce.Ja sam još i trudna ,nosim dvojke,pa sam i ekstra osetljiva,ali moram da izdrzim sta da se radi,sada ne odustajem.Danas je prvi put jel u vrticu,jelauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image !!!!!!Svaki dan se nadam boljem!

(odgovor članu finger)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Idemo u vrtić!
10.9.2010 10:15:30   
bokicans
Moja Nadja je celu nedelju povracala,kada je uvedem u vrtic ali celu....Poludecu.Sledece nedelje bih trebala da ostane na spavanju,vec me je sada strah od ponedeljkauser posted image ,nemam pojma,da li da je i dalje dizem pre spavanja ili da je ostavim da spava,bojim se da joj ne bude preveliki sok,tek onda ujutru nece hteti da ide ,kada skonta da ce tamo spavati!

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Idemo u vrtić!
10.9.2010 10:38:03   
Jeca*
jesi li pričala juče sa vaspitačicama?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Idemo u vrtić!
10.9.2010 13:23:20   
bokicans
Pitas Finger ili mene?


(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Idemo u vrtić!
10.9.2010 14:11:17   
Jeca*
Malopre sam shvatila da sam pomešala, da je Finger rekla da će pričati sa vaspitačicama. Izvini. No svakako pitam i tebi, jesi li se konsultovala sa njima?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Idemo u vrtić!
10.9.2010 14:44:54   
finger
Evo mene, nisam navracala danas ovde, u guzvi sam celi dan bila. Pricala sam sa vaspitacicom, zatela sam ih napolju bilo lepo vreme, igrala se sa decom i teta kaze da je super bila. Smirila se cim sam ja otisla i bilo je sve ok, ona kaze da je to sve normalno dok ne prodje taj period prilagodjavanja a kasnije ce biti lakse. Jutros je krenula platkati kad smo stigli ali sam je ja preduhitrilla reko mama zuri na posao, kaze oces doci ti po mene reko ocu duso ne sekiraj se user posted image . Kazem ja njoj jos danas ides u vrtic pa dva dana odmaras  kaze ona a ocemo poneti onda nase stvari i papice joojjjj mislila je kao vise nece ici u vrtic i danas ce kao izdrzati tamo. Ma lepo im je u vrticu imaju sve ali dzaba kad pate jadnici mali, sve je to novo za njih al nadm se da ce biti bolje. Mogu zamisliti kako me sada zeljno iscekujeuser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Idemo u vrtić!
10.9.2010 14:47:38   
Jeca*
ovako je moj sin juče proslavio rođ u vrtiću user posted image

user posted image

odnela sam torticu, pribor i sokiće...nek duva svećice i sa svojim društvom iako je prošlo mesec dana. Čekali smo da se svi vratimo sa odmora user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu finger)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Idemo u vrtić!
10.9.2010 16:37:25   
liliana
user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Idemo u vrtić!
10.9.2010 16:49:26   
Trcosava
Eh Jeco, sad tek stigoh da odgovorim user posted image

Super ideja! (mene već hvata muka od vrtića.....)


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Idemo u vrtić!
13.9.2010 8:57:08   
bokicans
Meni  Nadja,danas ostaje do 13:30,prvi put da spava.Poludecu od brige,tako mi je bilo zao kada sam joj videla suzicu i pita me "Hoces li danas doci po mene"?A ja da puknem od tuge!url=http://www.yoursmiles.org/t-tears.php?page=2]user posted image [/url]

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Idemo u vrtić!
13.9.2010 9:03:16   
Jeca*
stisni zube. Ne sme da oseti tvoj strah
mene su prvih dana zvali da dodjem po njega jer je odbijao da spava...plakao je kao kisa. Mislile su da ce uspeti da ga umire, ali je budio i drugu decu. Jedan dan sam otisla a on uvijen u jorgan, vaspitacici u narucju, ona ga ljuljka, sede na terasi, on place kao kisa. Sta sam sve prezivela. Srce mi se cepa, ali nemam izbora....moram na posao...user posted image
jutros sedi na noši i plače, neće da ide...na putu do vrtića plače, tamo katastrofa...tako tužno...a vidi kako mu je posle lepo, pupupu. I stalno ponavlja ono rekla mama da ce da dodje. Ode na poso, zaradi paje da kupi luki motoj i dodje....mukica
problem je kad sve kapiraju a ipak su mali da prihvate

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Idemo u vrtić!
13.9.2010 9:32:10   
mihi
Jeco mene je ovo sprečilo da Miloša dam u vrtić, 1. oktobra puni dve godine. Samostalan je sam se oblači koliko može, sam jede, voli decu..... Odvela sam ga u privatni vrtić i pitam ga da malo ostane s decom on se zalepio za mene i kaže ne, ne, ne.... Naravno da ni ja nisam bila potpuno čvrsta u odluci da ga upišem u vrtić ali prosto znam da to plakanje, ne bih mogla da podnesem lako. Tako da ostaje sa ovom ženom do proleća pa ćemo probati ponovouser posted image .

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Idemo u vrtić!
13.9.2010 9:37:40   
Jeca*
ma meni je on išao bez problema do ove pauze koju smo pravili. Dva meseca je velika pauza u njegovom uzrastu i još 2 nedelje na moru...vezao se za mene baš. Ali zdravije mi je da se osamostali što pre. Pa i da ga neko čuva kod kuće opet bi bio bez mene. Ovako bolje da bude sa svojim društvom. Ma ja kad ga popodne čujem kako peva dečije pesmice i kad ga vidim nasmejanog kad dodjes po njega shvatim da je ovo ujutru samo faza koja će vremenom proći.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Idemo u vrtić!
13.9.2010 9:45:11   
mihi
To je tačno nego sam ja iznenađena jer je stariji sin krenuo sa 3, 5 i bez ikakvih problema, otpra, čaki i kad bude bolestan i ponovo krene ništa, super je prihvatio ovaj se buni....... Danas idem da vidim još neki vrtić u nekoj kući na Berž kosi ako mi se dopadne možda ga i dam a ovu ženu zadržim 4 sata.......user posted image .

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Idemo u vrtić!
13.9.2010 9:56:49   
prase
Mihi, moj sin je tu negde iste starosti kao Milos i Luka... Ide u vrtic iako to nije bilo planirano od pre nego sto je napunio godinu dana... Ne buni se. Ima dana kada place kada ga ostavljamo, pogotovo ako ga ja ostavljam, ima dana kada ne place, ima vaspitacice koje voli, ima jednu koju ne voli bas puno. Ja sam od 1. avgusta na odmoru, na to se nadovezalo ono obavezno trudnicko... sve to vreme on ide u vrtic full time, svestan je da ja ostajem kod kuce i ne pokusava da ostane sa mnom. Veselo se sprema, vice "tao mama" i mase mi kada izlazi sa tatom. E sad poenta. Kada ga pitam hoce li da ide u vrtic, on kaze da nece. Ali isto tako, kada ga pitam da li hoce da sedne na nosu, kaze da nece pa sedne. Kada ga pitam da li je gladan, kaze da nije pa jede. Jednostavno, odgovor na sva pitanja ovih dana je "ne" i "netu". Ako se pitanje ponavlja, desava se i da se rasplace oko toga user posted image Na kraju UVEK uradi ono sto ja hocu, to jest trazim, a najbolje je i ako ga ne pitam. Hocu reci - da niste i vi mozda u fazi "ne" i "netu"? Pitaj ti njega da li hoce da bude ceo dan sa dadiljom... ja znam da bi moj sin rekao "Netu!!!" a onda bi bio ceo dan sa njom bez problema...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Idemo u vrtić!
13.9.2010 10:45:02   
Vučko.ba.
upravo tako Prase ...od neke godine i po pa čini mi se do 3 sve im je "neću"

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Idemo u vrtić!
13.9.2010 10:46:29   
Anoniman
Luka je jutros izjavio da ć on da nas čeka da dođemo sa posla kod kuće sam. Ja mu rekla da i ja idem da radim. Suze krokodilske... 

(odgovor članu Vučko.ba.)
  Direktna veza do poruke: 348
   RE: Idemo u vrtić!
13.9.2010 10:47:27   
Vučko.ba.
to je zato što je tu još jedna beba ... kako da on propusti sva desavanja

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Idemo u vrtić!
13.9.2010 10:48:16   
Anoniman
Ma ja mu rekla da beba ide u vrtić za bebe. 

(odgovor članu Vučko.ba.)
  Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here