|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić!
21.9.2010 10:26:44   
bokicans
Od sve nervoze i muke,sada sam se ismejala user posted image Sada sam videla da je izmedju njih dve mala razlika,znaci svasta još mogu da ocekujem!

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Idemo u vrtić!
21.9.2010 10:34:18   
Crvenkapa85
jao nista mi ne pricaj......ja se svaki dan sve vise iznenadim.....u vrtic kad odem po nju tako mi je dobra poslusna i pametna...ode da piski pre polaska,opere sama ruke pa mi kaze ovo je mama vruca voda tu ne diramo...pa uzima tecni sapun sve po pravilu,pa susi ruke,a kod kuce pomozi bozeeeeeeeee

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Idemo u vrtić!
21.9.2010 19:53:16   
simke
IZVORNA PORUKA: nnaaddaa

IZVORNA PORUKA: simke

Siniša od sutra kreće u vrtićuser posted image user posted image user posted image user posted image


Simke,kako se snalazite?


Juče i danas put do vrtića odlično prošao,uđemo,preobujem ga i krenem prema "učionici",čim kročim kroz vrata,on u drekuuser posted image Teta kaže da malo odplače,pa se smiri,samo je problem da se privikne na vreme spavanja od 11-13,jer je on navikao da spava oko 12-12:30h,pa taman kad zaspe,mora da ustaneuser posted image Inače je dobar,plače kad ga ostavim i posle dremke,jer je nenaspavan,al zato je sad već zaspaouser posted image Ma,kontam da će mu trebati nekih nedelju-dve,da se uštosi,pa neće više biti problemauser posted image Danas se čak nije ni upiškio u gaće,mi hepiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Idemo u vrtić!
21.9.2010 19:55:09   
Lu
Super Simke, baš mi je drago da vam ide dobrouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Idemo u vrtić!
21.9.2010 22:12:40   
gagana83
Super Simkeuser posted image

Ja razmisljam da na zimu dam Unu u vrtic.
Za pocetak po malo,samo na 2 sata.

Meni je zgodno sto mi je vrtic odmah preko puta nase kuce,tako da cu biti tu ako bude bilo nekakvih problema.
Nadam se da ce lepo prihvatiti posto je vec upoznala vaspitacice i stalno me vuce za ruku da je vodim tamouser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Idemo u vrtić!
22.9.2010 10:20:18   
bokicans
Ja sam jutros ispala luda,dete mi je kasljalo kada je ustalo ,i ja reko garant se razbolela .kada ono ništa......Ladno me je nasamarila,,Tako da sam je u roku od dva sata i odjavila i prijavila za sutrauser posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Idemo u vrtić!
22.9.2010 10:27:38   
Lu
Pametnica malauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Idemo u vrtić!
22.9.2010 10:29:30   
bokicans
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Pametnica malauser posted image



Sigurno su ove tete u vrticu ,pomislile da nisam bas sva svoja!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Idemo u vrtić!
23.9.2010 16:36:52   
bokicans
jaoooooooooooo poludecu.Moja Naćuška i dalje place,ne spava ,ne jede,od 8 do 13.30 ništa zivo ne pojede.Kaze vaspitacica ni igra se sa decom,samo posmatra ona i još dve devojcice,a koliko mi se cini nije ni  probala da ih uvede u igru,pa što ne pokuša.Ona je takva kao njen tata ,dok nije sigurna ne upušta  u nista....Inace zna imene sve dece i prica nam o njima ali.......ne znam ,nesto gubim volju za skolicom

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Idemo u vrtić!
23.9.2010 17:05:59   
ivaj
E bokice muke su to,dva puta sam prolazila kroz isto i dva puta odustajala,ti ako mozes da istrajes nemoj.
Moje licno misljenje je da nisu ni sva deca za vrtic,mislim u smislu da se neka kad tad naviknu a neka nikad.
Ja sam zivi primer! Odlicno se secam tog perioda i on meni nista dobro nije doneo osim ogromne patnje.Nisam se ni igrala ni nista samo sam po ceoooo dan cekala kad ce mi doci moja mama.I tako do kraja.
Zato i ne guram moje dete po svaku cenu jer ne radim,a i ne mislim da ce joj ista faliti ako detinjstvo provede drugacije nego sto sam ja.Odlicno je poznajem pa tako znam kako bi bilo.
Da dodam,naravno da mi je zao sto nece uciti pesmice i lepo ponasanje,sto se nece privikavati na ostali svet,ali tako izgleda mora da bude.


< Poruku je uredio ivaj -- 23.9.2010 17:07:48 >

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Idemo u vrtić!
23.9.2010 17:15:01   
bokicans
Ivaj veruj mi da sam na ivici odustajanja ,ni ja ne smatram vrtic kao veliku potrebu po svaku cenu ,zato se i neckam,ja još plus radim u okviru nase firme tj kuci,tj nista ni ne radim da se ne lazemo,jednom mesecno odradim papire i to je to!Ali ako ce da joj posvecuju u vrticu ovakvu paznju kao i do sada ,još plus ona da pati,bolje da ostane kuci.Nesto mi se cini da ona jako pati tamo.a mene srce boli!

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Idemo u vrtić!
23.9.2010 17:19:06   
ivaj
Kad se samo setim scena- dodjem po Janu a ona jadna,uplakana i slinavauser posted image Ili dodjem u trenutku kad se sva deca igraju a ona odvojeno sedi na nekom panju i posmatra. I onog momenta kad cuje moj glas,ustaje u neverici i kroz plac vikne:"Mama!".
Nista ti ovo ne pricam da bi odustala,nemoj pogresno da shvatis.Ali meni je stvarno bilo traumaticno to iskustvo.

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Idemo u vrtić!
23.9.2010 17:20:52   
Sanjica26 RR
I ja sam vrlo kratko isla u obdanista. Stalno sam plakala i roditelji me visu nisu vodili. U pravu je Ivaj. Nije svako dete za obdaniste.
Ali lepom ponasanju dete uci od roditelja, a ne od obdanista. Barem ja tako mislim. Ako ne morate da vodite dete u obdaniste, nemojte. Ja vec razmilsjam o toj opciji, jer sutra necu imati kome dete da ostavim. Ali videcemo kako ce se moje dete ponasati.
Nista mi ne fali sto sam kratko isla u obdaniste. Mozda sam malo stidljivija, ali mislim da mi je takva priroda.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 23.9.2010 17:22:06 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Idemo u vrtić!
23.9.2010 19:37:58   
Lu
Bokice, sačekaj još malo ako vidiš da ne ide pa snaćete se nekako uz nečiju pomoć kod kuće.
Znam da bi ti bilo puno lakše da je bar ona u vrtiću kad stignu bebe, ali pod svaku cijenu nikakouser posted image
Ne znam kako kod vas to funkcionira, ali kod nas pri upisu u vrtić kažu roditeljima da je dijete prvi mjesec na prilagodbi i ako se pokaže da se nikako ne uklapa (plače stalno, ne jede, ne spava, ometa rad sa drugom djecom itd..) onda porazgovaraju sa roditeljima o ispisu djeteta.
To je vrlo rijetko ali postoje i djeca koja se ne mogu priviknutiuser posted image
Sačekajte još malo i pričaj ti sa tetama u vrtiću, svaki dan ih ispitaj u detalje kako se ponašala jer ti najbolje poznaješ nju i znaćeš kako postupitiuser posted image



_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Idemo u vrtić!
23.9.2010 20:40:15   
anajid

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Bokice, sačekaj još malo ako vidiš da ne ide pa snaćete se nekako uz nečiju pomoć kod kuće.
Znam da bi ti bilo puno lakše da je bar ona u vrtiću kad stignu bebe, ali pod svaku cijenu nikakouser posted image
Ne znam kako kod vas to funkcionira, ali kod nas pri upisu u vrtić kažu roditeljima da je dijete prvi mjesec na prilagodbi i ako se pokaže da se nikako ne uklapa (plače stalno, ne jede, ne spava, ometa rad sa drugom djecom itd..) onda porazgovaraju sa roditeljima o ispisu djeteta.
To je vrlo rijetko ali postoje i djeca koja se ne mogu priviknutiuser posted image
Sačekajte još malo i pričaj ti sa tetama u vrtiću, svaki dan ih ispitaj u detalje kako se ponašala jer ti najbolje poznaješ nju i znaćeš kako postupitiuser posted image


Lu takva je praksa i kod nas,adaptacija mora u vecini slucaja trajati duze odnosno mesec dana!Postoje deca koja odmah prihvate vrtic,a postoje i ona koja nikada ne prihvate!U proseku,deca se uglavnom naviknu u okviru tih mesec dana!Velika vecina!



(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Idemo u vrtić!
23.9.2010 21:51:15   
bokicans
Ostavicu je još malo da ide ,pa cu videti,Bas tako kako Ivaj prica za Janu ,tako i Nadja ,reaguje  i izgleda kada dodjem po ju!Zbunjena sam jako,Ona je u principu dobrica,tako da znam,da mi nece biti problem da bude kuci ni kada dodju bebe,...ma ne znam ,place mi se od muke.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Idemo u vrtić!
3.10.2010 0:21:02   
Didy
Dobili smo vrtić.user posted image Zvali su nas da smo naknadno primljeni, jer je dosta dece odustalo.
U ponedeljka krećemo. Već smo spremili ranac i zepice, baš sam uzbuđena.
Išli smo prošle nedelje na razgovor sa vaspitačicama i prvi utisak mi je ok, dok je mm nešto skeptičan. Nov vrtić, prošle godine otvoren, igračke nove, svetlo, prostrano, uredno... U grupi ih je 19 (u proseku ih bude 15), jedan vaspitačica i jedna medicinska sestra. Ispričala nam je ukratko kakav im je ritam i šta rade. Ono što mi se sviđa je da su u Mensinom programu, da svakodnevno imaju neke usmerene aktivnosti, koje se najviše zasnivaju na razvijanju motoričkih sposobnosti, imaju neki program po kojem rade i neke "specijalne" igračke (neke poveće obruče, drvene palice, neke sprave za penjanje i provlačenje...). Ne daju im sokove, samo vodu i to iz čaše, ne daju im keks i grickalice, što potpuno podržavam... Videćemo kako će sve to da izgleda u ponedeljak.
I Stefan je bio sa nama, povela sam ga da malo onjuši prostor. Deca su tad ručala, tako da je ispitao igračke i rastrčao se po toj nekoj velikoj prostoriji za igranje. Posle ga je vaspitalica pitala da li hoće da ide da vidi decu, on je bez razmišljanja krenuo s njom, nije se ni okrenuo da nas pogleda.
U ponedeljak ostaje sat-dva, a posle će one da procene kad i koliko će da mu produžavaju vreme boravka tamo. Misle da će adaptacija ići brže, jer su ostala deca prošla taj period adaptacije tokom septembra, pa neće biti kolektivnog plakanja.
Jedino mislim da će mali problem biti spavanje. Stavljaju ih da spavaju već u 11:30h, a on kod kuće ustaje pre 7h, a zaspi jedva u 14h. Ili će se uklopiti da spava sa njima ili ću ići po njega u 14h, pa će spavati kod kuće.
Čućete narednih dana kako se razvija situacija.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Idemo u vrtić!
3.10.2010 11:23:16   
bokicans
I ja cu sutra da pricam sa vaspitacicama,da je prate ovih dana,pa ako ne jede i dalje i ne spava,uzimacu je pre spavanja.Pošto od 8 do 14.00 nista ne pojede samo pije vode,a to mi se bas ne cini da je ok,posto je i ovako mala i sitna.Bojim sa da se još ne razboli .

< Poruku je uredio bokicans -- 3.10.2010 11:24:34 >

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Idemo u vrtić!
3.10.2010 11:31:13   
ivaj
Jao bolje mi je da ne citamuser posted image

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Idemo u vrtić!
4.10.2010 10:13:38   
mihi
Ne Bokice nemojte da odustajete, privići će se. Mislim da što su dfeca starija adaptacija ide teže, vidim klince iz komšiluka sa 12 meseci krenuli, plakali malo i posle 7 dana svi se privikli, za veću decu je veći problem, jer već sve znaju i teško ima pada odvojenost. Moja sestričina 2 meseca ništa nije jela i posle se privikla i bilo je sve ok.user posted image

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Idemo u vrtić!
4.10.2010 10:17:31   
Lu
Bokice, ne znam i meni bi bilo u najmanju ruku žao djeteta da ništa ne jede do dva sata, a ona ide jel već mjesec danauser posted image
Ne bi da te obeshrabrujem ali ipak je zdravlje na prvom mjestu, vidjećeš šta kažu tete, možda se i privikneuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Idemo u vrtić!
4.10.2010 10:19:03   
Lu
Ne znam jel u Srbiji ima dječja nedjelja, kod nas je to sad i iz vrtića svaki dan idu u bolnicu, policiju, vatrogasce,osnovnu školu, crveni križ i imaće jedan dan slikanje na otvorenom u centru grada, baš su sva djeca radosna zbog togauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Idemo u vrtić!
4.10.2010 11:28:35   
Jeca*
moj sin danas gleda prvu pozorišnu predstavu u sovm životu user posted image
dolazi teatar u vrtić i okupljaju svu decu iz vrtića i Lukinu stariju jaslenu grupu da gledaju Ivicu i Maricu user posted image
jutros mama dala pare za kartu user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Idemo u vrtić!
4.10.2010 11:37:16   
Maya21

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ne znam jel u Srbiji ima dječja nedjelja, kod nas je to sad i iz vrtića svaki dan idu u bolnicu, policiju, vatrogasce,osnovnu školu, crveni križ i imaće jedan dan slikanje na otvorenom u centru grada, baš su sva djeca radosna zbog togauser posted image


jeste Lu i kod nas je user posted image i cele nedelje imaju razne aktivnosti. Cak u NS pozoristu za decu daju besplatne predstave ( ovo moram da napisem i u IDEMO U POZORISTE user posted image )

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Idemo u vrtić!
4.10.2010 14:56:30   
Didy
Nije uopšte plakao kad sam ga jutros ostavila, ali su se meni oči napunile suzama.
Došla sam po njega u 9h, sedeo je kod vaspitačice u krilu, kad me je video počeo je da plače. Kažu da jeste plakao, ali u granicama normale za datu situaciju (baš me zanima koliko je to), nije hteo da jede ništa, mada ni juče kod bake nije hteo da doručkuje tako rano.
Sutra isto idemo samo na sat vremena.
Kad sam ga pitala kako mu je bilo u vrtiću, rekao je: "Nema mame, Stefan pako". Posle sam ga pitala da li hoće sutra opet da ide, rekao je da hoće.
Videćemo kako će biti sutra.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







“U životu najviše žalim što nisam rodila t...
Zatvorila sam oči i videla nas za 10 godina. Videla sam porodične odmore sa planinarenjem kroz kozje staze i igranje na ...
Veliki petak, najtužnija godišnjica i vera...
Godinu dana kasnije bol je i dalje tu. Veo tuge i dalje viori oko škole, na hodnicima, u učionicama ali i nad celom Srbi...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here