|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osip
11.12.2010 14:07:15   
Olga75
zink kreme jako suse kozu jer su , sto kaze Jeca kao krec

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Osip
11.12.2010 14:09:56   
Podrum Š.
IZVORNA PORUKA: liliana

Mislim da je Jeca u pravu. Plus, cink isušuje kožu, pa može dovesti do trajne isušenosti, koja se posle ne može korigovati. Probaj Jekoderm-Jekoderm je zakon!user posted image
Obožavam tu kremu (mast)  i njen miris user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Osip
11.12.2010 14:11:41   
Mishica 77
Smeshkice i Penaten je odličan... ima u sebi i pantenola i lanolina i cinka i svašta nešto. 

< Poruku je uredio Mishica 77 -- 11.12.2010 14:12:16 >


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Osip
11.12.2010 14:14:01   
Anoniman
Onda ako pantenol krema na upali da predjem na penaten...a ne na neku cinkovu kremu?


(odgovor članu Mishica 77)
  Direktna veza do poruke: 154
   RE: Osip
11.12.2010 14:17:02   
liliana
IZVORNA PORUKA: Podrum Š.

IZVORNA PORUKA: liliana

Mislim da je Jeca u pravu. Plus, cink isušuje kožu, pa može dovesti do trajne isušenosti, koja se posle ne može korigovati. Probaj Jekoderm-Jekoderm je zakon!user posted image
Obožavam tu kremu (mast)  i njen miris user posted image


Slažem se da smrdi neviđeno, ali je odličan melem za sve!!!


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Osip
11.12.2010 14:17:51   
Mishica 77
Ja bih tako. Nemam ličnog iskusta sa tim ali imam plan za "ne daj Bože". user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Osip
11.12.2010 14:19:40   
Anoniman
Pa nama je ovo prvi put da imamo osip...nismo ni crvenilo imali dosad... Sve prebiram otkud sad...al nisam nishta novo uvela od hrane ovih dana da bi to bio uzrok...user posted image Samo da joj prodje...

(odgovor članu Mishica 77)
  Direktna veza do poruke: 157
   RE: Osip
11.12.2010 14:20:10   
liliana
Moja beba, srečom, nikad nije imala ni osip ni ojed, ali ja je, po savetu prijateljice koja je pedijatar, od rođenja mažem naizmenično Pavlovičevom , Pantenolom i Jekodermom (svako veče drugo) i mislim da je to dobitna kombinacija, koju svima preporučujem!

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Osip
11.12.2010 14:20:31   
Podrum Š.
IZVORNA PORUKA: liliana

IZVORNA PORUKA: Podrum Š.

IZVORNA PORUKA: liliana

Mislim da je Jeca u pravu. Plus, cink isušuje kožu, pa može dovesti do trajne isušenosti, koja se posle ne može korigovati. Probaj Jekoderm-Jekoderm je zakon!user posted image
Obožavam tu kremu (mast)  i njen miris user posted image


Slažem se da smrdi neviđeno, ali je odličan melem za sve!!!

Jekoderm mi je rešio jedan praistorijski ožiljak od opekotine. Opekotina je bila do mesa user posted image . Zato mi je to ultimativna krema zajedno sa Šaljićem...

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Osip
11.12.2010 14:21:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: liliana

Moja beba, srečom, nikad nije imala ni osip ni ojed, ali ja je, po savetu prijateljice koja je pedijatar, od rođenja mažem naizmenično Pavlovičevom , Pantenolom i Jekodermom (svako veče drugo) i mislim da je to dobitna kombinacija, koju svima preporučujem!


A shta mazesh preko dana?

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 160
   RE: Osip
11.12.2010 14:23:55   
Mishica 77
Nikada ne bih mazala Cink na osip da ga sušim. Ne vidim razlog. Osip će se povući kad nestane uzrok, cink će samo oštetiti kožu. Neka kremica sa cinkom da, ali samo on ne. Treba iznegovati kožu. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Osip
11.12.2010 14:24:19   
liliana
Onu kremu koju joj mažem uveče posle kupanja, mažem ceo iduči dan. Npr. ako smo posle kupanja se namazali Pantenolom, onda Pantenol čitav sledeči dan mažemo (ja je i dalje mažem celu, čak i kosicu), ako smo mazali Jekoderm uveče, onda jekoderm ceo iduči dan. Nadam se da ti nisam konfuzno napisala i da si me shvatila.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Osip
11.12.2010 14:35:16   
Jeca*
Ja sam Luki oduvek koristila samo original pavlovicevu, bez ikakvih primesa (tipa kamilica i sl) ili sebamed (mislim da sam svojevremeno stavila sliku u nekoj temi tipa kreme za guzu ili sl user posted image )
osip joj se javio jer je vise puta kakila. Mozda je nesto virusno, mozda nesto od hrane nije prijalo...ako nastavi tako da kaki daj joj probiotik tipa liobif, on ce unormalizovati stomacic pa ce samim tim i stolica biti manje stetna po taj osip na guzi. A do tad, pantenol, jekoderm ili ako imas svinjsku mast (o tome smo pisali vec) i ako koristis pampers pelene ja savetujem da ih sad ne koristis jer nama su one napravile haos, zbog nekog sastojka u sebi (najbolje su mi huggies, mollfix i sl).
Ako osip bude veci uzmi slobodno CANESTEN krem, on je za gljivice i u tankom sloju joj namazi posle kupanja, pa recimo 5 dana.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Osip
11.12.2010 14:59:00   
Anoniman
Nema vishe takvu stolicu...to je bio samo taj dan...mislim da je shljiva bila zasluzna za to...A inache od porodilishta koristimo bacilas infantis kao probiotik po potrebi, liobif smo za vreme antibiotika koristili...a poshto smo samo na dohrani, rekli su nam da nema potrebe za dodatnim probioticima...

Nego...pantelol chini mi se zasad radi posao...ja je cheshtje presvlachim...tj chim se upishki menjam pelenu...

Jeco hvala na savetima

Liliana..shvatila sam...i predpostavljala sam da tako radish...samo sam pitala da potvrdim.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 164
   RE: Osip
16.12.2010 10:22:13   
anajid
Juce se Andrija ukakio,a ja uopste nisam primetila,nista nije smrdilo.Kasnije slucajno pogledam i vidim da se ukakio,ali ko zna koliko je tako dugo bio ukakan.Kad sam ga skinula imala sam sta i da vidim.Govance se skroz speklo i kao da je sprzilo kozu na guzi i pisi.Ajoj kad se nisam upucala.Sad je bolje malo.Mazala sam Pavlovicevom,sta bih jos mogla?Jel moguce da mu je od zubica malo "zesca" stolica?Vidim da mu se poremetio i red kakenja i da slabije nocu spava.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Osip
14.1.2011 22:13:44   
Vika
Meni je bebac posle 2 nedelje u bolnici po rodjenju (inkubator, itd.) otpusten ne sa ojedom, vec sa zivim ranama!user posted image   

Mazala sam mu 2 dana Seba Med, i posto se nije ni smanjilo, trk kod dr- terapija:

- ujutro i uvece tusiranje Eozinom i antibiotik Gentamicin
- uvece ispiranje hipermanganom, pa posle 1 h od antibiotika, kortikosteroid Elokom
- pri svakom presvlacenju zinko sprej

Terapija da se smrznes, ali je na srecu urodila plodom. Posizela sam jer mi na otpustu niko nije skrenuo paznju na to, a ja kao prvorotka nisam u stanju da razlikujem malte ne musku i zensku bebu, a ne uobicajen i neuobicajen ojed. ali hvala Bogu na knjigama i netuuser posted image      

< Poruku je uredio Vika -- 14.1.2011 22:14:54 >

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Osip
18.1.2011 23:25:45   
Anoniman
user posted image

Žene , na šta vam ovo liči ? Da li je ovo običan osip , dečiji , ili da brinem ? user posted image

Nina se tokom dana drapa po licu , da li je možda ovo svrbi ? Povuče se , pa se opet pojavi , i tako sve u krug ... Mozgala sam da nešto nisam promenila , da nije hrana , ali ništa mi ne pada na pamet ...

(odgovor članu Vika)
  Direktna veza do poruke: 167
   RE: Osip
18.1.2011 23:30:10   
choopa choops
user posted image
Ne znam. meni se L jednom tako osula kad sam je hranila, a bila sam u dzemperu, pa je taj dio lica bio iritiran. Od tada sam samo nosila pamucne majice i vise ga nije bilo.
Drzim fige da nije nista user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Osip
18.1.2011 23:33:25   
Snelle
Bubo, sigurno je svrbi pa se zato češa. Ja bih je na tvom mestu odvela kod dermatologa, zašto da razmišljaš kad možeš da čuješ stručno mišljenje.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Osip
18.1.2011 23:33:38   
Brana
A da nije alergija mozda na neki preparat,deterdzent,kremicu,kozmetiku....
Moja Laki je imao slican osip ali dr.mi je rekao da se osipa od toplote.
A mozda si ti nesto pojela pa se preko mleka prenelo...user posted image


< Poruku je uredio Brana -- 18.1.2011 23:34:54 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Osip
18.1.2011 23:34:26   
Anoniman
I da , imala je čisto lice , besprekorno , i onda sam joj stavila neku kapu sintetičku , uf , i ja sam retard , onda se bila osula po obodu lica , tačno gde je kapa bila , pa se to povuklo , pa se onda opet pojavilo ali po obrazima . Povuče se pa se vrati , i zacrveni se kad plače . Ima i male bubuljice , suve su , nisu masne i vlažne , tj cela koža i osip je suv . Ima malo i na uvetu i iza ušiju , ali to kako kad , nekad nestane pa opet ... user posted image

< Poruku je uredio BubaMira -- 18.1.2011 23:35:03 >

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 171
   RE: Osip
18.1.2011 23:36:51   
Brana
Tako je Laki imao cas se ospe pa povuce ali nam je dr.rekao da je to od toplote i znoja i da vodimo racuna da ne pretopljvamo sobu i kada sam ga poslusala taj osip se povukao!
Ali da mozda pitas ipak pedijatra!


< Poruku je uredio Brana -- 18.1.2011 23:37:49 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Osip
18.1.2011 23:37:20   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: BubaMira

I da , imala je čisto lice , besprekorno , i onda sam joj stavila neku kapu sintetičku , uf , i ja sam retard , onda se bila osula po obodu lica , tačno gde je kapa bila , pa se to povuklo , pa se onda opet pojavilo ali po obrazima . Povuče se pa se vrati , i zacrveni se kad plače . Ima i male bubuljice , suve su , nisu masne i vlažne , tj cela koža i osip je suv . Ima malo i na uvetu i iza ušiju , ali to kako kad , nekad nestane pa opet ... user posted image


Povedi je kod dermatologa, da si mirna. user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Osip
18.1.2011 23:39:58   
Anoniman
Leti je i ok da se ospe, znoj i vrućina , ali šta sad kad je zima, na šta sad da se pozovem ? user posted image

Ništa , moram je voditi kod dr ... user posted image

Još sam se ja opustila , to ona ima već par dana , i reče mi neko "ma to je ok , te bubuljice su od mleka , ne brini" . Sad mi dođe da se upucam user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 174
   RE: Osip
18.1.2011 23:42:35   
Jele
Bubo, jel' kupate Ninu svaki dan? Hoće ovakav osip od znoja, recimo dojiš je, naslonjena na tvoju ruku, oznojiš se ti i ovako hoće da reaguje koža... Ili pak ako leži na toj strani na nečemu gde ima omekšivača, jakog deterdženta, mada onda više budu fleke...

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here