|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
13.2.2009 16:41:12   
kumara
Pita Brana "Lenka i ja imam mali miom da li on moze biti prepreka za zatrucnjivanje?Meni je doktor rekao da ne moze!!!!!!! "

Draga sve zavisi od polozaja i velicine mioma. Moj je bio na ok mestu i nije smetao trudnoci, ali je za samo nekoliko nedelja porastao za 2 cm, sto je mnogo. Na zalost nisam docekala da vidim kako bi se razvijao. Ne rizikuje mi se sa tim, vise bih volela da ga skinem.

Iscitaj postove ovde pa ces imati ideju o tome kako bi mogao da smeta, da ne ponavljam, a slobodno pitaj ako ti nesto jos bude trebalo.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
13.2.2009 16:46:23   
Brana
Hvala ti draga!!!!
Meni je jako mali i doktor kaze da je zanemarljiv,a koja je metoda u skidanju mioma?
Ljubac


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
13.2.2009 17:05:11   
kumara
Ono sto sam cula je da je laparoskopija trenutno najbolja stvar. Treba jos da vidim sa doktorom da li svaki miom moze da se ukloni laparoskopski, i ako moj moze onda cu tako. Tu nema mnogo cimanja kao sa klasicnom operacijom.

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
14.2.2009 16:44:36   
Buba76
Malo kasno odgovaram,ali mozda nekom pomogne.Tasho,miom ne moze da nestane u trudnoci.Uvek se povecava,njemu ogovara sto je bolja prokrvljenost materice jer se on tako hrani.Meni su ga tek u trudnoci i otkrili.Tvoja prijateljica je mozda imala neke ciste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
15.2.2009 15:49:08   
kumara
Hvala Buba. A jel ti puno porastao u trudnoci?

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
15.2.2009 23:42:10   
Buba76
Lenka,pre trudnoce nisam ni znala da ga imam,povecao mi se u 20-oj nedelji,a ubrzo se stvorio jos jedan.Ovaj prvi je do kraja trudnoce postao velicine bebine glave i nalazio se skroz nisko pa su mi zbog toga pravili carski i odstranili i miome.Usput su mi otkrili i endometriozu pa su mi i to ocistili.Posle toga sam imala 2 spontana,ali kazu da im ovo ne smeta jer,inace,opet imam miome

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
16.2.2009 0:14:33   
kumara
E toga se i ja bojim, ako mi sad odstrane miom sta ako se ponovo napravi novi pre nego sto stignem na user posted image ? Onda sam opet na istom? A od mnogih sam cula da se miomi vracaju.

Tvoj je bas bas bio porastao u trudnoci... Mada ko zna, mozda bi i moj dostigai tu velicinu. Joj, nisam uopste pametna.

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
16.2.2009 0:27:27   
Buba76
Ne znam Lenkice sta da ti napisem.Mojoj kumi su zbog mioma vec 15 puta radili laparaskopiju,izmedju je pauzirala sa zatrudnjivanjem jer su joj tako rekli pa je tako docekala 43 i sada je gotovo.Nema miome,ali ni dete.Da je pokusavala i nije stalno isla na laparaskopije mozda biuser posted image ...ko zna

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
16.2.2009 0:33:26   
kumara
user posted image To je ono najgore...

Ja se kao uzdam u to sto je moj dr extra strucnjak bas za laparoskopiju i miome, i tako to... Ali kontam da cu da vidim kad uradim sve analize i popricam jos malo sa njim... Pa cu tek onda da odlucim. U svakom slucaju, miom nece pokvariti trudnocu, moze samo toliko da poraste da mora da se uradi carski. To je manje zlo od cekanja godinu ili vise da se uopste krene sa user posted image .

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
16.2.2009 0:40:54   
Buba76
I ja tako mislim draga.Da mi prvo rodimo bar dvoje(ja vec 1 imam)pa onda neka nas operisu koliko hoce.I moj dr je strucnjak za laparaskopije

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
16.2.2009 0:49:39   
kumara
user posted image user posted image user posted image E pa ja bih mogla i odmah dvoje, da te stigem i prestignem...

(mozda imamo istog dr user posted image user posted image user posted image )

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
16.2.2009 1:07:22   
Buba76
Ja cu te obozavati i stalno ti pisati ako budes nosilauser posted image user posted image . To mi je san.Drzim ti fige

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
16.2.2009 1:15:40   
kumara
Hvala ti!!! Srce si!!! user posted image

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
7.4.2009 23:13:33   
bezimena
pozdrav
moj miom je velik oko 20mm i ne menja se vec par meseci (odkad mi je otkriven)
inace radimo na bebi ali nesto ne ide, ja brinem da bi on mogao biti uzrok, iako dr kazu da nije. Mada, napomenuto mi je da ukoliko duze od godinu dana ne bude bebe, trebala bih razmisliti o skidanju (laparoskopijom) jer kazu nikad ne mozemo biti 100% sigurni

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
7.4.2009 23:34:48   
anitamo
ja sam imala miom.ostala sam oba puta trudna bez problema.prvi mi je bio spontani.u trudnoći je mirovao nije rastao.poslije poroda ne znam kakav je jer još nisam išla kod dr.i meni su predlagali laparoskopiju u Zagrebu,ali kako sam ostala u medjuvremenu trudna nisam je ni uradila.meni ne smeta ni u čemu.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu bezimena)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
9.4.2009 13:47:54   
kumara
Ja jos nisam utvrdila da li je miom imao veze sa spontanim, ali na poslednjoj kontroli se smanio, tj vratio na velicinu pre trudnoce. Ne znam sta to znaci... Videcu nakon analiza.

Bezimena, mislim da miom ne smeta, bar tako kazu, ali mozda ima nekih analiza koje to mogu da provere. Pitaj dr.

(odgovor članu anitamo)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
9.4.2009 14:06:34   
Ana RR
Moja kuma je pre par meseci morala na kiretažu jer joj je miom rastao i pritiskao plod. Dr joj je rekao da ako ne uradi kiretažu da joj je bukvalno život u pitanju. Ima dvoje dece i naravno da nije htela da rizikuje. Uglavnom, posle kiretaže se i miom smanjio. Ja sam pitala zašto joj nisu uklonili miom kad je već morala na sto, ali kažu da ne smeju. Nemam pojma zašto.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
11.4.2009 1:17:10   
Anoniman
Ja poznajem devojku koja je bash nedavno imala spontani....a bila je trudna malo vishe od mene.... Ona je imala miom (neznam koliki) ali joj je naredjeno strogo mirovanje ..... i kad je imala pobachaj...doktor joj je rekao da je pobachaj izazvao miom....jer je pocheo da srastava (valjda sam dobro napisala) sa bebom....user posted image

Ja hvala Bogu nemam problema sa tim...ali moja sestra se napatila sa miomima...iako ima 3 dece....i svo vreme ima miome...nije imala probleme u trudnocama....

Raznih sluchajeva ima....user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
15.4.2009 23:19:18   
bezimena
e ovako, ja sam juce cula da neki doktori preporucuju uzimanje selena zenama koje imaju miome, meni moj dr nije, ali svejedno sam pocela od danas da pijem selenium E, nece skoditi, ionako nam je ishrana oskudna sa selenom

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
16.4.2009 12:31:18   
Buba76
Miomi inace ne smetaju u zatrudnjivanju,ali nekako mi je tvoj velik.

(odgovor članu bezimena)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
17.4.2009 23:48:52   
kumara
Bezimena, super je to za Selen! Hvala! Uzecu i ja da ga pijem!

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
22.4.2009 0:51:17   
kumara
Evo da znate, ja sam definitivno resila da odstranim svoj miom. Resicu ga se u sledeci utorak. Zakazala sam laparoskopiju! Mislite na mene!!!

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
22.4.2009 10:19:18   
Tralala
Lenka ne sekiraj se, sve če biti OKuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ništa to nije strašno..

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
22.4.2009 10:53:01   
mihi
Kada se miom nalazi intramuralno tj u sluzokoži materice on remeti nidaciju ploda tj (ugnježđivanje)  i zbog toga ga otklanjaju kada se ne nalazi u sluzokoži onda verobatno ne smeta trudnoći, e sad miomi su estrogen zavisni tj dok je ciklus normalan kod žena kod kojih postoji višak estrogena oni bujaju u trudnoći postoji progesteronska prevaga i miomi se smanjuju!!!!!!!! Ja sam pre druge trudnoće imala miom2x1cm intramuralno i dr mi je rekla da ga sklonimo pa onda trudnoća nisam htela da gubim vreme i u trudnoći je sve bilo ok i sa miomom. Naravno ako su miomi veliki a bebe nema treba i to odraditi!!!!!!

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
30.4.2009 9:13:23   
kumara
U toliko smo tema pricaie o mojoj operaciji da nisam znala tacno vise ni gde da pisem. Ali evo, ovde cu, pa cu neke delove prebacivati tamo gde treba.... user posted image

Jos ne znam detalje, ali evo sta znam:
Uradili su mi laparoskopki skidanje mioma i histeroskopiju, i uz to i konizaciju grlica materice, i to sve u totalnoj anesteziji. Sad sam kao nova!!! Kompletnu generalnu su mi odradili!!! user posted image

To je bilo pre 3 dana, u utorak. Taj dan mi je bio grozan, jako mi je bilo muka od anestezije i povracala sam, bila sam na infuziji, nista nisam smela da jedem... ali me nista nije ni bolelo. Imam 3 flastera na stomaku (od laparoskopije) i imala sam gazu u sebi od konizacije, i naravno katetar (uf sto je to gadno!). Sve u svemu drugi dan (juce) mi je vec bilo mnogo bolje, jela sam, uvece su mi izvadili gazu i katetar, i braunilu za infuziju. Ostali su samo flasteri na stomaku.

Danas mi je super! Eto vec i kuckam. Trebalo je da vidite dr kad je usao na vizitu, a ja sedim sa compom u krilu... Nije verovao!!!user posted image user posted image user posted image

U sustini mene nista ne boli od rezova, niti unutra, tek tek malo kad hocu da ustanem, ali to je vise neprijatan osecaj nego bol. Veceras me pustaju kuci, i moram jos 10 dana da lezim i mirujem, pa cu dobiti na papiru sta je sve radjeno i znati vise korisnih info (pa vam pisem sutra i o tome).

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here