|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 15:31:26   
Anoniman
Necu hvala ja sam svoju veru imam. I svidja mi se. A to sto je za tebe Mirce vera za mene je ljubav user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 15:33:00   
Anoniman
Ne kontam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 15:35:19   
Anoniman
Ako veru izjednacavas sa bogom koji slusa Nirvani i nosi martinke, ja to izjednacavam sa ljubavlju koju osecam prema coveku za kog sam se udala a izgleda ko tvoj bog. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 15:36:20   
Anoniman
Aaaaaaaa user posted image (sad mi treba onaj smajli kojem se pali sijalica iznad glave user posted image )

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 15:39:22   
Anoniman
Nije potrebo bitno je da se razumemo. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 15:40:27   
Anoniman
Jašta user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 15:42:25   
majared
IZVORNA PORUKA: popadija Mara

Necu hvala ja sam svoju veru imam. I svidja mi se. A to sto je za tebe Mirce vera za mene je ljubav user posted image


Vera u ljubav user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 9:16:33   
majathegreat
Kad mi je umrla baba 1993. godine popa je sav bitan kasnio nekih 15 minuta, obuven u koje već tad popularne air max nike i bez stida rekao (iako bi ga svakako "častili") da crkvenjaku damo 20 maraka što je pevao. Kad mi je umro otac 1999. popa je spasenje potražio i za srpski narod uopšte i otprilike zaključio da su mog oca ubile nato bombe. Kad mi je umro deda 2005. ladno je popi usred tog opela zvonio mobilni. To su bili različiti popovi svi u Novom Sadu. Ja ih inače ne gotivim jer ih se iskreno pomalo plašim..možda jer mi je deda partizanovac uvek pričao kako su ih popovi šibali prućem u školi zbog bilo čega, pa čak i kad im se ćefne kad deca nisu ništa ni uradila. Inače dedin otac, moj pradeda, je za razliku od dede bio četnik, držao kafanu u kojoj je i Draža boravio (još uvek tu prostoriju sa originalnim stolovima i stolicama zovemo kafana) poštovao popove i sve redom, a njih dvojica su se lepo slagali (mislim na dedu i pradedu iako su iz različitih struja). Ima još jedna zanimljiva priča o ovoj temi koja se odigrala u rodnom selu mojih dede i babe. Naime tamo je inače u većini kuća običaj da u trpezariji visi slika vladara. Tako je i za vreme Slobe kod jedne bake, naše komšinice, visila Slobina slika. Kad je popa došao da joj osvešta kuću za slavu, kaže on njoj da skine tu sliku i stavi njihovog Peru (kralja Petra). Ona to i uradi. Pa kad je popa završio posao kaže to je 20 maraka, a ona kaže lepo njemu da je za vreme Pere to koštalo dva jajeta i tutne mu ih u ruku i isprati ga... Mi bili tamo, videli, istina je, nije legenda.

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 9:43:35   
vukosava
ja mislim da su to ljudi ko i svi ostali, zanimanje kojim oni pruzaju usluge. opis posla im je da ih naplacuju. kome trebaju, nek placa. nicije vreme nije besplatno, meni to uopste nije cudno.

ko u svakom zanimanju ima ovakvih ili onakvih. to im je garant individualno, kakva je okolina tako se i oni ponasaju.

mene je zvao pop ovde da dodje da mi sveti vodicu. bili on i djakon. ja posto smo tad ziveli od minimalne moje jedne plate, znaci nista nisam imala bukvalno u kuci od para nista im nisam ni dala. nisam ni trazila da to rade a kad su vec zvali, sto bi ih odbila. a moj drug im dao 365 dolara, po jedan dolar za svaki dan. al njemu i zeni salju roditelji pare non stop tako da i imaju vise a i idu non stop u crkvu. a i kupili su bili novi auto tako da nisu hteli da deluju jeftino, sta li vec... a meni mama poreklom iz okoline pirota, valjda sam slaba na dolar, sta da se radi...

taj nas pop i djakon su stvarno super ljudi, lepo covek moze sa njima da se isprica. nisu kao ti sto ih vi opisujete. pare ne prose. pricaju o zanimljivim temama.

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 16:16:44   
jabudic
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Ja imam neku svoju veru , crkva mi je i nad sudoperom ako to želim , a moj Bog nosi martinke i sluša Nirvanu user posted image . I uopše nije mator i bradat , totalno je sexy i voli da cuga user posted image . I briga me šta drugi misle , meni je moj Bog super !


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 16:22:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: popadija Mara

Ako veru izjednacavas sa bogom koji slusa Nirvani i nosi martinke, ja to izjednacavam sa ljubavlju koju osecam prema coveku za kog sam se udala a izgleda ko tvoj bog. user posted image

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 16:32:52   
Brana
Crkvu i popove odvajam.
Crkva-Bozija kuca,odise cistotom,ljubavlju,svetloscu,mirom,divnim mirisom tamjana,i najvise volim da odem kada je prazna da se pomolim i zapalim svecu.
Popovi-danas su biznismeni,voze besna kola,nose zlatne kajle oko vrata,odradjuju svoj posao...Naplacuju i imaju cenovnik koliko kosta sahrana,krstenje,vencanje...koliko ja znam to im je posao,i ranije je bilo koliko das bar na sahranama,ali danas nije tako..danas ispada da ako nemas para ne mozes da sahranih nekog ili krstis dete jer za to mora da se plati odredjena suma novca,a oni prvi propovedaju da svoj posao rade humano,casno i koliko im das blagodare...Imala sam neprijatna iskustva sa njima...ali to sada nije ni bitno.Oni treba ljude da privlace ka veri a neki to rade suprotno pa su mnogi ljudi i odstupili od idenja u crkvu kao moj tata,deda..iz odredjenih razloga jer su svasta doziveli..
Naravno ima DIVNIH ljudi koji i danas dan casno rade svoj posao i sire veru na jedan divan i ljudski nacin bez prekora,nametanja svojih pravila,osudjivanja itd...Upoznala sam par divnih popova i zaista ima i medju njima stvarno dobrih ljudi,ali ih je sve manje..vise ima monaha koji su casniji od popova..ali dobro i oni su svi ljudi skloni grehovima,ja kada odem u crkvu ne obracam paznju na takve popove.Vera nema veze za popovima ali ljudi koji tek ulaze u veru i te kako mogu shvatiti dosta stvari pogresno ako im svestenici pocnu nametati svoja pravila i shvatanje vere ili ih cak pocnu i osudjivati za svoje ne znanje...

< Poruku je uredio Brana -- 1.5.2011 16:47:13 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 16:52:46   
mati
Ne znam kakvi su, ali sto je mnogo, mnogo je. Npr kod nas za krstenje roditelji placaju 3000, a kum 2000. Ako uzmete u obzir da ni mm nije krsten, a bez toga nece ni Matu, to je duplo. Pa nece da ga zeni...user posted image  A posebno sto cemo mi tad da pravimo i rodjendan, para nikad dovoljno.I da li ste videle nekog mrsavog popu? Svima vire prasici iz usta. user posted image

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 18:46:02   
Brana
IZVORNA PORUKA: mati

Svima vire prasici iz usta. user posted image

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 18:47:43   
Snelle
IZVORNA PORUKA: mati

Ne znam kakvi su, ali sto je mnogo, mnogo je. Npr kod nas za krstenje roditelji placaju 3000, a kum 2000.


Mi smo krštenje platili 9000 user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 18:49:37   
Verus
Moj tata, dragi ateista uvek kaze: popovi=lopovi...a ja ih znam par bas divnih, mada, retkost je....

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 18:49:46   
Olga75
mi smo krstenje pre godinu i po platili 2000 din i to je bio prilog jer je krstenje besplatno

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 18:56:13   
Brana
IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: mati

Ne znam kakvi su, ali sto je mnogo, mnogo je. Npr kod nas za krstenje roditelji placaju 3000, a kum 2000.


Mi smo krštenje platili 9000 user posted image


Mi svadbu isto 9,000,i to je bila fixna cena nema tu koliko dasuser posted image ,bio okacen cenovnikuser posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 18:56:14   
dobro bice iz bajke
Nas pop je divan,jutros sam bila u crkvi,da razgovaram sa popom i usput sam ga pitala koliko kosta vencanje postto planiramo u skorije vreme da se vencamo i u crkvi,bas se naljutio na mene,rekao mi je da se to ne placa..Odusevio me je..

_____________________________

Dobro se dobrim vraca..

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 18:57:14   
Brana
To je divno cutiuser posted image
Ali ono sto meni nije jasno zasto svuda nije isto pravilo,u svim crkvama,a ne u jednoj se sve placa u drugoj ne,bas bzvz!


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu dobro bice iz bajke)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 18:57:19   
mati
IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: mati

Ne znam kakvi su, ali sto je mnogo, mnogo je. Npr kod nas za krstenje roditelji placaju 3000, a kum 2000.


Mi smo krštenje platili 9000 user posted image



Joj to je bas puno. Ma stvarno preteruju.  Sramota me i od kuma, kako da mu kazem da i za to treba da pukne pare, jos i kuma treba da se porodi.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 18:58:48   
majathegreat
A što bi kum platio krštenje?

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 19:00:17   
dobro bice iz bajke
Maro pa to je na moj rodjendan,dolazim obavezno..
IZVORNA PORUKA: popadija Mara

Od ove godine to mm uvodi kao obicaj u crkvi 21-og jula ce se sluziti Akatist Svetom Velikomuceniku Prokopiju nakon cega ce se citati molitva za supruznike. Tako da sve koje su zainteresovane mogu da dodju u Srpsku Crnju sa svojim bracnim partnerom. To je i ujedno slava crkve.

I jos da dodam da 14-og septembra planiraju molitvu za parove koji nemaju dece.


Pa ko zeli moze da dodje da vidi Srpsku Crnju i nasu parohiju. user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraca..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 19:06:55   
Snelle
Cena je u bila 7.000+2.000din što je taksa koju crkva u stvari plaća Patrijaršiji (čini mi se da je Patrijaršija u pitanju) i tu taksu je trebalo kum da plati, a mi ostatak od 7.000. Medjutim mi nismo kuma hteli uopšte da opterećujemo i sve smo sami platili. Najgore je to što smo mi na ručak povodom kršetnja pozvali samo roditelje i kumove, bez rodbine, prijatelja...tako da nas je celokupan ručak, koji smo pravili kod kuće, izašao jeftinije od samog krštenja user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu dobro bice iz bajke)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.5.2011 19:10:45   
nencydrew
Retkost je danas sresti poštenog popa.

Kod mene je pop finansirao svoju kapelu od prljavog novca lokalnih dilera naftom, a kad su ga meštani pitali zašto, rekao je -"A što vi niste?!"
user posted image

Vozi naravno besna kola, mobilni mu zvone, ma strašno.A postrojava nas strogo, i morališe, da povratišuser posted image

(odgovor članu dobro bice iz bajke)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here