|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
10.5.2011 16:34:09   
marijap
Jel moze neko da mi kaze kad pocinje dejstvo tih Espumisan kapi,momentalno ili treba neko vreme ...Zanima me posto sam ja mom bebcu danas pocela da dajem kapi,pa me zanima kad mogu da provalim da li su delotvorne ili nisu?

(odgovor članu Ana*)
Direktna veza do poruke: 926
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
10.5.2011 16:49:00   
jovicaa
posle par danauser posted image ali daj ih minimum 5 puta dnevno, mozes i po 20, ne moras 25...

(odgovor članu marijap)
Direktna veza do poruke: 927
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
10.5.2011 16:53:26   
MarijaBg
Ja moram i ovde da napisem da su Espumisan kapi mojoj bebi strasno pojacale grceve i da je od njih strasno prdela, imala proliv i plakala. Cim sam ih ukinula, bilo joj je bolje, a kad joj naidju grcevi, samo se skupi, zacrveni i rezi kao lavic user posted image
Znam da su vecini pomogle, ali cisto da znate da na nekog imaju kontraefekat

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 928
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
10.5.2011 16:58:51   
nencydrew
Uf, I kod moje se pojačali otkako joj dajem?user posted image

Imam neke nemačke kapi -homeopatski lek, ali nisam sigurna da li to da joj dam..

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 929
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
10.5.2011 21:59:53   
ivaj
A ja cu hiljaditi put ponoviti-termofor i samo termofor!

Jos nesto,mi smo Jeleni grejali cebence i umotavali je kao kiflicu pa smo je tako nosali kad god ima grceve.I to je smirivalo.

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 930
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
10.5.2011 23:27:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Ja moram i ovde da napisem da su Espumisan kapi mojoj bebi strasno pojacale grceve i da je od njih strasno prdela, imala proliv i plakala. Cim sam ih ukinula, bilo joj je bolje, a kad joj naidju grcevi, samo se skupi, zacrveni i rezi kao lavic user posted image
Znam da su vecini pomogle, ali cisto da znate da na nekog imaju kontraefekat


I kod Luke je bilo tako. Na Marku sam odbila da ih probam!

(odgovor članu MarijaBg)
  Direktna veza do poruke: 931
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
10.5.2011 23:29:47   
MarijaBg
Fen stvarno deluje user posted image
Dobitna kombinacija nam je fen + duda + termofor user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 932
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
10.5.2011 23:30:46   
Sanjica26 RR
Rekoh ja Marija da je termofor spas. A, nama sad fen pomaze kad je jako nervozna, a ne moze da se uspava. Nisam ga ranije koristila.

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 933
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
10.5.2011 23:31:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Fen stvarno deluje user posted image
Dobitna kombinacija nam je fen + duda + termofor user posted image user posted image user posted image


Da. user posted image
A kad se budeš uplašila da ćete se zapliti od upotrebe fena, nađi zvuk svog fena na netu, nareži na CD i reši problem. Onda možeš da ga staviš na Repeat, da stišaš kad ti pozli (mi smo noćima spavali sa zvukom fena, znaš kakve sam glavobolje imala).

(odgovor članu MarijaBg)
  Direktna veza do poruke: 934
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
10.5.2011 23:33:00   
MarijaBg
I ja sam danas prvi put probala fen, super je fora user posted image
Hvala Sanjice za savet, mnogo nam je sladak termofor, u obliku jabuke, onaj sto se sam zagreva user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 935
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
10.5.2011 23:34:23   
Sanjica26 RR
A, nas je u obliku slonceta.user posted image

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 936
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
10.5.2011 23:35:40   
mikica sa
samo upalite fen i uz pomoc zvuka se smiri ili sta? a grcevi vjerovatno ne mogu prestati od toga ili user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 937
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
10.5.2011 23:37:40   
MarijaBg

IZVORNA PORUKA: Tash

Da. user posted image
A kad se budeš uplašila da ćete se zapliti od upotrebe fena, nađi zvuk svog fena na netu, nareži na CD i reši problem. Onda možeš da ga staviš na Repeat, da stišaš kad ti pozli (mi smo noćima spavali sa zvukom fena, znaš kakve sam glavobolje imala).




Bolje glavobolja od fena nego od placa...
Sta bih ja bez RR, ko bi mi dao sve ove blesave savete, koji pri tom deluju user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 938
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
10.5.2011 23:40:05   
Anoniman
Ne znam dal prestanu ili šta je, ali beba prestane da se grči i vrišti.

Uspavljivanje fenom KLIK

Konkretnije KLIK

(odgovor članu mikica sa)
  Direktna veza do poruke: 939
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
10.5.2011 23:41:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MarijaBg




Bolje glavobolja od fena nego od placa...
Sta bih ja bez RR, ko bi mi dao sve ove blesave savete, koji pri tom deluju user posted image



Slažem se, zato ti kažem da je to sa nasnimljenim još bolja varijanta, jer možeš postepeno da utišaš tako da beba to čuje a da ti možeš da spavaš. user posted image

(odgovor članu MarijaBg)
  Direktna veza do poruke: 940
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.5.2011 19:47:55   
marijap
Da li mozda neko ima iskustvo sa kapima protiv grceva, Biogaia?Ja sam danas cula za njih pa rekoh da ih kupim za svaki slucaj,ukoliko espumisan kapi ne budu delovale!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 941
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.5.2011 19:49:28   
Sanjica26 RR
marijap, nama je to dr prepisala..ali nisam nasla u Pozarevcu te kapi. Cujem da su dobre.

(odgovor članu marijap)
Direktna veza do poruke: 942
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.5.2011 20:09:22   
marijap
Pa i ja sam cula od samo od jedne drugarice,a toliko sam citala po forumima i nigde ih niko nije spomenuo,pa sam malo zbunjena....a ako pomazu BOG IH BLAGOSLOVIO!!!!!user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 943
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.5.2011 20:20:35   
Irence
Mi pijemo Biogaia kapi vec 3 nedelje i odlicne su,grcevi su nam skroz prestali.Inace smo probali sve i svasta espumisan,Nurse harvey's,hipp caj od komoraca...Probajte ih!!!

(odgovor članu marijap)
Direktna veza do poruke: 944
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
15.5.2011 21:18:54   
Capa
Jel može neko da mi napiše koliko zrna kima stavljate u koliko vode protiv grčeva i koliko onda toga dajete bebi ?  Jel bi to trebalo toplo da im se daje ?

Poludeh od kontradiktornih stavova koje dobijamo sa svih strana.

Sada najnovije je (po savetu pedijatrijske sestre sa kojom smo kontaktirali po preporuci) da nikako ne smeju  čajevi, jer je dokazano da mogu da negativno utiču na te neke enzime koje bebe imaju u stomaku, crevima, gde li već ... Za espumisan kapi nam je rekla tek od drugog meseca, a jedino kaže može voda sa kimom, ali dve kašičice maksimum user posted image

P.S. Inače, pre 5 minuta sam probala da uspavam bebu fenom i UPALILO JE konačno (nakon 4,5 sata mrcvarenja)... Samo da nam se OPET ne probudi ...

(odgovor članu Irence)
Direktna veza do poruke: 945
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
15.5.2011 21:44:57   
Anoniman
Što se tiče espumisan kapi, ako se dobro sećam, one idu čak i pre navršenih mesec dana.
Kim ide pola kašičice na 2 dl, maksimum, za tako malu bebu i za početak, ja sam davala na nekoj sobnoj temperaturi, mlakouser posted image
Za par godina deca neće jesti  čvrstu hranu do polaska u školu,. a vodu će smeti da piju pomalo oko prvog rođendana. Mislim da se u svemu preteruje, pa kako smiriti grčeve bez ikakve pomoćiuser posted image

(odgovor članu Capa)
  Direktna veza do poruke: 946
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
15.5.2011 21:49:37   
Sanjica26 RR
Saro, mi smo koristili espumisan sa 15 dana. Nama je patronazna rekla da mozemo slobodno da joj dajemo samo ne punu dozu kao sto pise. Ponavljamo se, ali probaj da joj stavljas termofor na stomacic. I masiraj joj stomacic ako nisi to radila,

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 947
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
15.5.2011 21:52:21   
Capa
Hvaaala user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 948
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
15.5.2011 21:58:37   
madre
IZVORNA PORUKA: Capa

Jel može neko da mi napiše koliko zrna kima stavljate u koliko vode protiv grčeva i koliko onda toga dajete bebi ?  Jel bi to trebalo toplo da im se daje ?

Poludeh od kontradiktornih stavova koje dobijamo sa svih strana.

Sada najnovije je (po savetu pedijatrijske sestre sa kojom smo kontaktirali po preporuci) da nikako ne smeju  čajevi, jer je dokazano da mogu da negativno utiču na te neke enzime koje bebe imaju u stomaku, crevima, gde li već ... Za espumisan kapi nam je rekla tek od drugog meseca, a jedino kaže može voda sa kimom, ali dve kašičice maksimum user posted image

P.S. Inače, pre 5 minuta sam probala da uspavam bebu fenom i UPALILO JE konačno (nakon 4,5 sata mrcvarenja)... Samo da nam se OPET ne probudi ...


lele, pa grcevi i traju do drugog mesecauser posted image dobro, mozda malo duze, ali sta ce mu tada espumisanuser posted image pored espumisana koristili smo i caj od komoraca hipp-ov, termofor, masazice stomaka... mada, nas grcevi i nisu mnogo muciliuser posted image cula sam od kume da je njima jako pomogla neka voda, da li biserna, srebrna ili kako vecuser posted image kaze to ih je spaslo muka.


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 949
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
15.5.2011 22:22:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja RR


Za par godina deca neće jesti  čvrstu hranu do polaska u školu,. a vodu će smeti da piju pomalo oko prvog rođendana. Mislim da se u svemu preteruje, 



user posted image
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dojenje: "Bubuljice" na bradavicam...
Neverovatno je koliko priroda pažljivo brine o svakom detalju! Pogledajte video o tome koliko su važne te sitne tačkice ...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here