|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Moj schwarzwald cheesecake ;)
30.6.2011 15:35:13   
Brand new mama
Posto ja volim cheesecake,ali ga nikad do sad nisam pravila(ko da pravim ne znam ti ja sta),vukao mi se mascarpone u frizu danima,dok sam ja skupljala hrabrostuser posted image
I onda sam napravila uz pomoc mog velikog sina fuziju recepata i jakooo nam se svidjelo(cak je i mm pojeo cetvrtinu tortice,a on ne voli slatkise)
Nadam se da ce neko jos uzivati
Kore:
2 jaja
2 dl ulja
12 kasika mlijeka
12 kasika secera
12 kasika brasna
1 prasak za pecivo
3 kasike kakao praha

-umutiti prvo bjelanca u cvrscu pjenu sa secerom,dodati zumanaca pa lagano dodavati ostale sastojke.
-peci na 180 oko pola sata(molim vas provjeravajte sa cackalicom posto sam ja oko vremena pecenja pomalo odokativna)
Ja sam pekla u okruglom kalupu od 26 cm promjera. kada se tjesto ohladilo,presjecite ga na dvije kore,najlakse sa cvrstim koncem.
Filujte prvo sa FILOM OD VISANJA
staklenka kompota od visanja
2 kasike gustina
100 gr bijele cokolade

veliku staklenku kompota od visanja ocjedite,te veci dio soka zagrijte do vrenja,a u drugi dio dodajte 2 kasike gustina,te dodajte u vreli sok i kuvajte dok se ne zgusne. dok kuvate sa gustinom dodajte i 100 gr bijele cokolade da se otopi u soku. Kada sklonite sa vatre dodajte i visnje,pomjesajte i sacekajte da se prohlade,taman dok napravite fil od sira
Fil od sira
500 gr mladog krem sira (ja sam pravila u kombinaciji mascarponea i quarka-mladi sir,blago kiseo od 40 % masnoce)
400 ml slatke pavlake
2 slagfix-a
2 vanilij secera
i dodajte jos secera po ukusu(ja sam dodala samo par kasika)

- pola mucenja slaga dodajte slagfix,te mutite dok ne postane cvrst
-posebno umutite sir sa vanilij secerom i lagano dodajte gotovi slag,po potrebi dodajuci dodatni secer(najbolje u prahu)

Ja sam kolac slagala i dalje u kalupu za torte,na donju koru sam stavila krem od visanja,a po njemu krem od sira,te poklopila drugom korom.
Prije posluzivanja ga drzite bar sat-dva u frizideru da se fino ohladi.Prijatno!!
PS.mislim da realno mozete ovaj sosic od visanja da napravite sa svjezim,samo ja ih sad nisam imalauser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Moj schwarzwald cheesecake ;)
30.6.2011 18:34:04   
Anoniman
Deluje interesantno. Ja sam ih pravila vise razlicitih vrsta, ukljucujuci i one sto se peku (sa sve filom od sira) i one sto se ne peku. Za mene ne postoji los cheessecake user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Moj schwarzwald cheesecake ;)
30.8.2011 22:24:40   
Zvoncica77
Ja je pravim ovako i fenomenalan je

PRVI SLOJ:150gr.margarina umutiti sa 100gr.prah secera,300gr plazme i solja soka od jabuke

DRUGI SLOJ:1/2l slatke pavlake,dobro umutiti (pavlaka ona plava,mislim da je nemacka).U to dodati 125gr. prah secera i 250gr. ala kajmaka sabacke mlekare (bela kutija sa zelenim slovima)

TRECI SLOJ:400gr. voca kuvati sa 4 kasike secera 10-ak minuta.Po potrebi ako nema dovoljno soka dodati malo vode.Puding od vanile razmutiti sa malo vode i dodati u voce dok je jos na ringli. 1 kesica zelatina se razmuti u malo vode i takodje doda u prethodno.Na kraju prohladiti i po potrebi ako je kiselo dodati jos malo secera (1 kasika).Skinuti sa ringle i ostaviti da se prohladi i mlako preliti preko pavlake.

Da napomenem,da se pravi u onom okruglom kalupu sto se skidaju stranice.Valjalo bi da prenoci,ali moze da se jede i posle par sati.

Prijatno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Moj schwarzwald cheesecake ;)
30.8.2011 22:26:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MaliMis

Za mene ne postoji los cheessecake user posted image

Istouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Rolovana "slatka" piletina
Ringerajin kuvar: lelaigor
Musaka sa tikvicama i pečurkama
Ringerajin kuvar: lesica RR



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here