|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Presnac
22.7.2011 22:51:14   
Ana RR
Uspela sam da napravim po sećanju i ispalo je baš kako treba user posted image

Ova količina je meni bila taman za mali pleh dim 19x26. To je bilo za probu, sledeći put ću povećati mere za veći pleh. Jednostavno seljačko jelo, ali ja ga obožavam user posted image

3 jaja
2 pavlake
3 kašike belog kukuruznog brašna
mleko
so (ja sam stavila jednu ravnu kašičicu i za moj ukus je moglo biti slanije)

Jaja sam umutila mikserom mada može i ručno, dodala pavlaku, lepo umešala, dodala brašno i so, i na kraju dodavala mleko dok smesa nije postala tečna, tečnija od smese za palačinke. Sipala u pleh koji sam malo nauljila i stavila u zagrejanu rernu. Ne znam koliko se vremenski peklo, ali kad dobije lepu zlatno smeđu boju onda je gotovo. Dok se peče testo će se baš podići a čim se izvadi iz rerne splasnuće.

Evo i sličice

user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Presnac
22.7.2011 23:39:19   
Anoniman
mmmm ana, deluje bas ukusno. user posted image
a prasak za pecivo ne ide? jel lepo naraste?

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Presnac
22.7.2011 23:46:22   
Ana RR
Ne ide prašak jer ima dovoljno jaja. Naraste ali se spusti kad izvadiš iz rerne pa se ta gornja korica onako lepo odvaja. Na dnu je brašno a gore je mekano zbog pavlake.
Neće se svakome dopasti ali meni je to omiljeno jelo iz detinjstva user posted image i najviše sam volela da jedem iz tepsije, baba mi da viljušku a ja navalim user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Presnac
22.7.2011 23:48:51   
Sanjica26 RR
Joj, ja bih tako nesto napravila..ali za mene je to bas puno. Muz drzi dijetu. Jedino da jedem nekoliko dana.user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Presnac
22.7.2011 23:49:53   
Anoniman
zvuci zanimljivo, mozda probam da napravim.  user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Presnac
23.7.2011 0:00:11   
Ana RR
Sanjice, ovo je baš mali pleh, manji od A4 formata. Vide se dimenzije na slici, 19x26. Nas dvoje smo pojeli pola, a pola je ostalo za doručak. Mogli smo više pojesti ali nam svekrva donela palačinke pa smo po malo od oboje user posted image

Macaki, probaj, baš je prosto. A gotovo za čas.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Presnac
23.7.2011 0:03:16   
Sanjica26 RR
Onda cu da sutra spremim. Pa, nek imam i za dorucak, ako mi se i muz ne pridruzi.user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Presnac
23.7.2011 0:12:02   
Ana RR
Pa da, uz jogurt ide super user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Presnac
23.7.2011 0:15:47   
Anoniman
Ana, uspela si user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Presnac
23.7.2011 0:17:36   
Ana RR
Bravo ja user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Presnac
23.7.2011 15:46:57   
liliana
E, Ana, baš mi je drago da si se setila recepta!user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Presnac
23.7.2011 15:49:34   
Ana RR
Ma ne može biti prostije, samo što sam ja napravila malu količinu čisto da isprobam. Inače, listajući net saznala sam da ovo jelo ima više naziva - presnac, jajuša, zljevak (ili nešto slično).
Kad je zamirisalo sinoć odmah sam se vratila u detinjstvo user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Presnac
8.8.2011 11:06:44   
Fancy girl
Ja bih ovo danas pravila ali pre toga pitanje: jel moze obicno zuto kukuruzno brasno?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Presnac
8.8.2011 11:20:57   
Ana RR
Poenta je baš u belom brašnu, ali možeš probati. Ja nisam nikad tako pravila.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Fancy girl)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Presnac
8.8.2011 11:43:44   
Anoniman
Kod nas na severu kažu: prIsnac!!! user posted image Mada, samo moja sveki pravi, mi češće pravimo gibanicu (kažu slično-ja kažem potpuno različito user posted image )...
A gde kupuješ belo kukuruzno Ana?

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Presnac
8.8.2011 12:01:32   
Ana RR
Mama mi negde kupuje, ja retko gde nađem.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Presnac
8.8.2011 15:44:39   
liliana
Možda može nekome bit od pomoči: belo kukuruzno brašno je, u stvari, tzv. projino brašno.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Pita sa mesom i jogurtom
Ringerajin kuvar: vikiveki
Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here