|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
6.10.2011 14:50:06   
Dora
Evo na primer, Kinezi kad su došli i preplavili tržište, sva domaća proizvodnja je skoro propala. Butici su počeli da se zatvaraju i plate da padaju. Normalno da će da padaju kad svi trča da kupuju kod Kineza. Da smo ih bojkotovali, svima bibilo bolje.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
6.10.2011 21:05:51   
JMPM
Neko jedva krpi kraj sa krajem da kupi jednu stvar kod Kineza, tako da su sa druge strane oni dobro dosli ovde u takvim situacijama. Sada su cene svuda podivljale. Ja sam na primer na svom radnom mestu od 2007. godine. Plata je do 2009. rasla i onda je naaaaglo opala. Sada od oktobra, postala je mizerija. Ne zelim jos uvek da se odreknem ni te mizerije. Osecam se korisno kada radim. Posao mi nije tezak i volim da radim. Nije lako danas naci bilo kakav posao i za najnize plate treba veza. Eto jedino kod Kineza stalno treba radne snage, valjda redovno ispalcuju tih 12000...

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
6.10.2011 21:12:30   
vukosava
Ja mislim da su svake pare - dobre pare.
Moja prva plata: sept 2001 - februar 2002 = 3000 din
druga 2002 godina do kraja = 11500 din
2003 sam imala oko 18000 din
2004 oko 21000
2005 oko 28000
2006 oko 32000

a posle nisam vise bila u Srbiji

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
6.10.2011 21:16:04   
Lu
Vukosava pa ti ode kad je najboljeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
6.10.2011 21:30:10   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: ivaj

Od izbeglica koji su pristajale da rade za sto evra nama je ovako.




Zašto su večito izbeglice krive za sve?
Evo, ja se izvinjavam svima kojima sam možda "otela" posao i platu jer sam se usudila da sačuvam živu glavu i pobegnem iz ratom zahvaćene zemlje.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
6.10.2011 21:32:11   
JMPM
Ana i ja sam u pocetku tako shvatila tu recenicu, da smo im oteli radna mesta...ali je posle drugacije objasnila pa se "izvukla"  user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
6.10.2011 21:33:01   
viking
Lepo je ovo što Dora kaže da je bolje ostati kod kuće i usavršavati se, ali realno - postoji mnogo zanimanja gde prosto nije moguće. Kako npr. frizerka ili magacioner da se usavršavaju kod kuće? Mislim, uvek mogu da idu da uče npr. nemački, ali realno? Za mnoga zanimanja potrebna je jednostavno samo praksa i ništa drugo. Osim toga, smatram da je uvek bolje raditi nego sedeti kod kuće, ipak mnogo više toga možeš da naučiš tako.

A apsolutno se slažem sa tiim da radnici ne cene dovoljno svoje vreme i svoj rad i da su plante nenormalno niske. Tužno je što su ljudi primorani da rade za crkavicu, ali protiv toga pojedinac ne može da se bori. Za to su potrebni sindikati ili nešto slično, pošto je već država gluva i slepa.  

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
6.10.2011 21:36:15   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: viking RR

Osim toga, smatram da je uvek bolje raditi nego sedeti kod kuće, ipak mnogo više toga možeš da naučiš tako.



Tačno tako, a i upoznati ljude koji će u vama prepoznati nešto.

Doduše meni se to desilo dok sam sedela kod kućeuser posted image (posle bivšeg posla) , ali eto, retka sreća ..

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
6.10.2011 22:46:45   
ivaj
IZVORNA PORUKA: JMPM

Ana i ja sam u pocetku tako shvatila tu recenicu, da smo im oteli radna mesta...ali je posle drugacije objasnila pa se "izvukla"  user posted image


Ne cita to niko.Nego se svi odmah uvrede i pronadju i tamo gde ih ima i tamo gde ih nema.
I nema potrebe da se izvlacim,bas me briga.Sta sam htela da napisem napisala sam,a sad sto se to 'krivo' shvata sta da se radi.


(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
6.10.2011 22:50:25   
JMPM
Ne se jedis user posted image . Svima "nama" koji jesmo izbeglice, odnosno koji smo imali status izbeglice, to bocne oci. Svi "vi domaci" imate isti stav po tom pitanju izgleda. Nije nama bilo lako ostaviti sve svoje i doci u nista...

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
6.10.2011 22:55:16   
Anoniman
Ne poznajem nijednu osobu koja na izbeglice gleda drugim očima nego na "domaće". Da je kojim slučajem poznajem, ne bih je više poznavala.
Mislim da je ivaj pogrešno shvaćena, a sve i da nije, molim samo da se ne raspravljateuser posted image

(odgovor članu JMPM)
  Direktna veza do poruke: 161
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
6.10.2011 23:01:11   
hanka
user posted image Prosto mi je zao ljudi koji su besni i koji imaju bilo kakve negativne komentare za izbeglice izvinjavam se ali tu ne spadaju kosovari koji su uzeli dobre pare i obezbedjeno mesto u drzavnim ustanovama

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
6.10.2011 23:06:51   
JMPM
Ne, ne, izbeglice u pravom smislu, koje su dosle ovde sa dvoje gaca i jednom majicom koja se brzo susi posle rucnog pranja. Da ne idem vise off, bez ljutnje, ja mislim da izbeglice nisu krive za sve za sta se spominju.

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
6.10.2011 23:13:53   
Nataša1
Mislim da se isplati imati posao, pa makar i sa jako malom platom. Kada sam počela da radim, zarađivala sam neku mizeriju. Od prve plate sam kupila prilično jeftinu jaknu i nije mi ostalo ništa. Sad imam staž od 9 godina i vrlo sam zadovoljna svojom zaradom.

Da nisam pristala da radim za male pare, da se dokazujem i napredujem, sad bih grickala nokte, ne bih imala posao. Računam da mi niko ne bi kucnuo na vrata da me zamoli da radim za njega.

Naravno, ne može baš u svim oblastima da se napreduje.

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
6.10.2011 23:14:18   
Maya21
evo i ja da se javim... radim kod kineza za 12000din... dok ne nadjem bolji posao koji sam trazila pre ovog skoro godinu dana... ne brojim vise poslate mailove, na retko koji mi se odgovori, pa makar i negativno...

nije da nemam skole a ni iskustvo mi ne fali... jedino sto imam viska su KG user posted image


(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
6.10.2011 23:16:31   
JMPM
Maya, dzaba i da nemas viska kg, ne moze se lako naci posao...i ja saljem CV na mnogo adresa i ne dobijem nikakav odgovor, ali i dalje saljem.

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
6.10.2011 23:18:34   
hanka
Krivi su gangsteri iz vlade koji nisu u stanju da obezbede osnovne uslove

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
6.10.2011 23:21:05   
Sanjica26 RR
Primetila sam da infostud ne funkcionise kao sto bi trebalo. Bilo je neko istrazivanje da 92 posto kandidata ne bude obavesteno o ishodu konkursa.

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 2:21:23   
vukosava

IZVORNA PORUKA: JMPM

Ne se jedis user posted image . Svima "nama" koji jesmo izbeglice, odnosno koji smo imali status izbeglice, to bocne oci. Svi "vi domaci" imate isti stav po tom pitanju izgleda. Nije nama bilo lako ostaviti sve svoje i doci u nista...


Nije to samo za izbeglice, nego za sve koji nisu odatle, o kom god se mestu radilo.

Majo, i mene su zbog viska kg odbijali za poslove tipa butik, restoran itd. HVALA IM!

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 8:57:44   
Snelle
IZVORNA PORUKA: hanka

tu ne spadaju kosovari koji su uzeli dobre pare i obezbedjeno mesto u drzavnim ustanovama


Ne, najbolje ih je ostaviti gladne i nemoćne bez bilo kakve pomoći, bez mesta za življenje, onako napaćene....pa nek crknu! Btw, moje dve tetke koje su "Kosovarke" jedva preživljavaju u Srbiji i jedva sastavljaju kraj s krajem. Muka mi je više od ovakvih komentara!

< Poruku je uredio Snelle -- 7.10.2011 8:58:16 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 8:58:25   
bebać

IZVORNA PORUKA: JMPM

Maya, dzaba i da nemas viska kg, ne moze se lako naci posao...i ja saljem CV na mnogo adresa i ne dobijem nikakav odgovor, ali i dalje saljem.



Ovo radim i ja, Maya nije do kilograma vjeruj miuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 9:05:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Primetila sam da infostud ne funkcionise kao sto bi trebalo. Bilo je neko istrazivanje da 92 posto kandidata ne bude obavesteno o ishodu konkursa.


Ovo je potpuna istina!!!
Ja sam još 2007. pri potrazi za poslom poslala preko 200 prijava i dobila ikakav odgovor na svega 8-10 konkursa!

Mayo, nema to veze sa kg user posted image   Ja sebe "doživljavam" kao dobro parče user posted image user posted image user posted image i uz sve svoje obrazovne i stručne prednosti ne mogu da nađem posao.... Nikako!!! Veću muku mi pravi činjenica da sam udata i da imam malo dete i u planu još koje user posted image Diskriminacija!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 172
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 9:06:10   
JMPM
IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: hanka

tu ne spadaju kosovari koji su uzeli dobre pare i obezbedjeno mesto u drzavnim ustanovama


Ne, najbolje ih je ostaviti gladne i nemoćne bez bilo kakve pomoći, bez mesta za življenje, onako napaćene....pa nek crknu! Btw, moje dve tetke koje su "Kosovarke" jedva preživljavaju u Srbiji i jedva sastavljaju kraj s krajem. Muka mi je više od ovakvih komentara!
Ne bih da kvarim temu, a svasta bih rekla. Jako je ruzan osecaj kada si "tudji na svome"...ne zna niko ko nije to preziveo ili makar imao u blizoj familiji takvog nekog.
Nina, potpuno si u pravu sto se tice diskriminacije!

< Poruku je uredio JMPM -- 7.10.2011 9:07:22 >

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 9:06:35   
minavb
Snele, nemoj da se nervoziraš, dan je tek počeo.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 9:11:45   
Snelle
IZVORNA PORUKA: JMPM
Jako je ruzan osecaj da si "tudji na svome"...


E upravo to! Ne daj Bože nikome taj osećaj. Zašto je toliko teško
biti čovek i imati razumevanja za one kojima je teško, koji su izgubili svoje najbliže na Kosovu? Pa ima li šta strašnije? I na kraju, dođeš u Srbiju, počinješ život bukvalno od nule i ispočetka, sa bednom nadom u srcu i šačicom para u džepu i nailaziš na ovakve komentare i prezrive poglede. Greota!


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Karavan „Na putu kroz roditeljstvo“ dolazi...
Sledeća stanica karavana je upravo Novi Sad, gde će 25. maja u 11 časova u Kulturnoj stanici Eđšeg građani moći da sa st...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here