|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: procedura za VTO preko fonda
27.11.2011 11:23:04   
Suncicabg
IZVORNA PORUKA: Ana 82

Suncice,dokle si tistigla sa ispitivanjima preko fonda> Mene sve interesuje,najvise komisija. Ja sam cula da je u Nemanjinoj ta komisija. Meni je problem fsh malo mi je visi nego sto treba da bude pa se plasim da me vrate zbog toga,zbog toga se dvoumim sta da radim.user posted image
Kakav sam maler vratice me.



Ja sam trenutno na drugostepenoj komisiji. U Visegradskoj to rade malo drugacije nego u Frontu (tamo odmah znas da li si prosao ili ne). Ako ti je malo povisen mislim da nece biti problema oko prolaska komisije.
Sta ti kaze tvoj ginekolog?
Ja vec drugi put radim vto preko drzave i oba puta smo prosli bez problema, ali nas spermogram je jako los, toliko da ne mogu da nas odbijuuser posted image

(odgovor članu Ana 82)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: procedura za VTO preko fonda
27.11.2011 17:16:38   
plačljiva
Suncicebg koliko si čekala od predaje papira do prvostepene,a koliko bude između prvostepene i drugostepene?I ja ću draga u Višegradskoj? Koji lekari tamo rade?

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: procedura za VTO preko fonda
27.11.2011 18:29:52   
Biksi79
Super sto je otvorena ova tema da bi se olaksalo curama oko papira,komisije itd...Koliko god da smo upuceni uvek postoji neko pitanje koje nas kopka.I ja sam na pocetku,isla sam da predam papire u petak u Nemanjinu 30 prvi sprat soba 108.Bila sam tamo oko 12 i cekala jedno 30 min.Medjutim falio mi je jedan papir pa cu ga doneti u utorak kada mi je i rekla da ce iskucati resenje.Dobila sam jedan papir da popunim sa licnim podacima i izbor klinike u koju zelim da radim.Odlucila sam se za NF.I nisam u bracnoj zajednici,naravno da ne mora.
Ana mislim da je ova komisija u rzzo formalna i da je bitna drugostepena u klinici i oni odlucuju da li cemo uci u proces.
Sto se tice hormona i moji nisu najsnajniji ali su  u refere.vrednostima.
E sad se nadam da cu do nove godine ici na komisiju u NF i  neko ceka duze neko krace videcu bas.
Javljam u utorak sta su mi rekli za dalje.



(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: procedura za VTO preko fonda
27.11.2011 18:38:30   
labradorka
Ako nekog nesto zanima oko komisija u NS neka slobodno pita,ja sam skoro prosla kroz to!

(odgovor članu Biksi79)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: procedura za VTO preko fonda
27.11.2011 19:41:02   
Ana 82
e devojke,stvarno ste mi dosta pomogle. A drugostepena komisija se radi u toj klinici koju izaberes?
Ja bih radila u frontu jer ne moze u privatne klinike,isla sam s koro na vto kod Radulovica i nije mi uspelo pa sam htela da probam i ovo preko fonda,zasto da ne. Ali mi je samo zbog te komisije,nekako sam naplasena sto se tice njih.

Od sutra cu poceti ono sa smokvama pa ce mozda da mi koliko toliko spusti fsh.
javi obavezno sta si uradila u utorak bas me interesuje.drzim ti fige...user posted image

(odgovor članu Biksi79)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: procedura za VTO preko fonda
27.11.2011 19:50:21   
Biksi79
Da.drugostepena je u klinici koju izaberes u mom slucaju front.Pa koliki ti je fsh?

(odgovor članu Ana 82)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: procedura za VTO preko fonda
27.11.2011 19:56:41   
Ana 82
Pa pre 6 meseci mi je bio oko134 a sada mi je 66 to su mi spustili kada sam radila vto kod Radulovica i sad mi je i dalje takav ali pijem cikloproginovu...

(odgovor članu Biksi79)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: procedura za VTO preko fonda
27.11.2011 20:37:35   
Suncicabg
IZVORNA PORUKA: plačljiva

Suncicebg koliko si čekala od predaje papira do prvostepene,a koliko bude između prvostepene i drugostepene?I ja ću draga u Višegradskoj? Koji lekari tamo rade?


Kao sto su devojke rekle komisija u Nemanjinoj se zavrsava isti dan, i tad biras kliniku u kojoj ces raditi vto i gde ce biti druga komisija. U NF se drugostepena komisija takodje zavrsava isti dan (tako je bilo u februaru ove godine, ne znam da li se nesto promenilo)a u Visegradkoj je dosta komplikovanije.
Kad zavrsis u Nemanjinoj dobices broj telefona na koji treba da se javis, pa ce ti reci kad mozes da dodjes (zoves posle nedelju dana odprilike). Onda sa suprugom nosis papire i biras dr. Pa te za desetak dana zovu da dodjes na uz, i kazu ti ako treba da ponovis nesto od nalaza. Onda oni nose papire na komisiju i onda cekas...ja sam stigla do te faze.
Sto se dr tice znam da je tamo dr Tulic i kazu da je on dobar, i moj dr Radunovic (kod njega sam radila prvu vto privatno.)

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: procedura za VTO preko fonda
29.11.2011 17:22:25   
Biksi79
Evo i ja da se javim ovde kao sto sam i rekla.Bila sam danas u nemanjinoj odnela jos onaj jedan papir sto mi je falio i odma dobila resenje.Komisija zaseda utorkom,zvala sam NF i rekla mi je sestra da zovem u petak pa da vidi kad da dodjem na komisiju.Za sad toliko pa cekam.

Suncice ti si u prvom postupku na komisiji bila u NF jel?
Ja sam mislila da odmah rade UZ i spermogram,joj koliko peripetija.

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: procedura za VTO preko fonda
3.12.2011 1:55:54   
Suncicabg
Da, prvi put sam bila u NF na komisiji i tamo ti odmah rade uz i spermogram i isti dan dobijas resenje. Ponavljam u Visegradkoj je prilicno komplikovanijeuser posted image

(odgovor članu Biksi79)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: procedura za VTO preko fonda
3.12.2011 1:58:53   
dunja RR

Sunci, ajde mi napiši/kopiraj, please, šta sve treba od nalaza i šta predlažeš odakle da krenem. Koliko mi treba vremena za sve nalaze?

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: procedura za VTO preko fonda
3.12.2011 7:13:06   
Anoniman
Suncice, to bih i ja volela da znam. ako nista ne uradimo do proleca da pocnem sa pripremama. Sta je jos bitno da nas ne odbiju, mozda nesto moze unapred da se pripremamo? 

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: procedura za VTO preko fonda
3.12.2011 9:33:03   
Suncicabg
Prvo odes kod dr u Dom zdravlja, trebalo bi da ima skinuto sa sajta sta je sve potrebno i ispise ti upute. Npr ja sam serologiju i sve iz te grupe radila na Infektivnoj klinici, hormone i briseve u NF, ultrazvuk, papu i kolposkopiju u Domu zdravlja. Spermogram smo uvek privatno, kao i hormon AMH koji se ne radi drzavno. Teoretski ovo moze da se odradi za par dana+dok se sacekaju rezultati i dok zakazes sve.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: procedura za VTO preko fonda
3.12.2011 16:40:39   
Maccana
Ako nekog nesto zanima oko komisija u NS neka slobodno pita,ja sam skoro prosla kroz to!
Labradorka,mene zanima!user posted image Kad prikupis sve potrebne papire pa nadalje...

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: procedura za VTO preko fonda
3.12.2011 16:43:02   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Suncicabg

Prvo odes kod dr u Dom zdravlja, trebalo bi da ima skinuto sa sajta sta je sve potrebno i ispise ti upute.


Molim neka neko stavi ili link na stranu gde se skida sve što treba ili neka kopira ovde.

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: procedura za VTO preko fonda
3.12.2011 16:47:54   
Alexis79
KLIK


Evo meni je ostalo zabelezeno i mislim da jos uvek isto vazi

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: procedura za VTO preko fonda
3.12.2011 17:02:53   
dunja RR

Alexis koiko vremena treba za sve nalaze da se skupe?

Idem na službeni put 18.12. pa računam koliko vremena imam i kada da krenem sa nalazima...

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: procedura za VTO preko fonda
3.12.2011 17:06:06   
dunja RR
Moram sve nekako da uklopim jer imam joj 3 diferelina da primim, preračunavam se ...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: procedura za VTO preko fonda
3.12.2011 17:10:35   
labradorka
Cao Maccana!
S obzirom da si sakupila sve analize,sledece ti je da uzmes uput za prvostepenu komisiju kod izabranog lekara (dovoljno je da odes do sestre,bez zakazivanja i ona ako zeli moze da ti otkuca uput umesto dr.).
Sa uputom i svim analizama ides u socijalno na komisiju!komisija u socijalnom radi svaki dan do pola 4 ali mislim da brojeve ne dele posle pola 2!
Prvo idete oboje kod dr.Branke Radovanovic na I spratu (glavni ulaz) i ona ce pregledati sve analize (drzi se rokova trajanja analiza!).Pre nego sto odete pozovi je na 520-862 da proveris dali je tamo!Zena je veoma ljubazna! Posle toga,ako je sve uredu,silazite na bocni ulaz u salter salu,dobijate broj i cekate red na komisiju!Taj deo traje 5 min,nista strasno! :)
Na papiru koji ste od njih dobili stoji broj telefona za zakazivanje drugostepene u Betaniji,nazovi i zakazace ti termin (verovatno za 2-3 nedelje mada ide januar kad ne rade i sve ovo ce se malo oduziti)!
Kraj prvog dela... :)

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: procedura za VTO preko fonda
3.12.2011 17:15:48   
Alexis79
Ja sam 2-3 dc radila sve analize (hormone,mikrobilogiju,serologiju,AMH)
Briseve od 8-10 dc
Papanikolau i kolposkopiju sam vec imala i bili su mi nalazi u vazecem roku.
Nalaz sa HSG-a i otpusne liste za radjene IUI sam takodje vec imala.
Tako da ti za to treba 10-tak dana ,ako sve lepo uklopis i jos cekanje rezultata od 2 do 10 dana zavisi koje su analize u pitanju.
U medjuvremenu i tvoj muz moze da uradi svoje analize.Mi smo tako praktikovali zbog onog glupavog roka vazenja rezultata.

U principu kad znas gde treba da odes i kog dana izgleda lako i brzo.
To ja sad kazem posle visegodisnjeg tumaranja ,ali stvarno je tako.user posted image


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: procedura za VTO preko fonda
3.12.2011 17:19:30   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Alexis79

Ja sam 2-3 dc radila sve analize (hormone,mikrobilogiju,serologiju,AMH)
Briseve od 8-10 dc
Papanikolau i kolposkopiju sam vec imala i bili su mi nalazi u vazecem roku.




Moram da pitam moju doktorku sledeće nedelje, ja nemam pojma kada da radim te hormone i briseve kada nemam menstruaciju a neću je imati ni sledeća 3 meseca.

Koliko važe papa i kolposkopija? Imam i ja od operacije (pre mesec i po).

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: procedura za VTO preko fonda
3.12.2011 17:19:53   
dunja RR
Hvala Alexis!:)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: procedura za VTO preko fonda
3.12.2011 17:21:25   
dunja RR
Alexis,a svi ti nalazi trebaju za prvu komisiju, jel tako?

Jel ti nalazi neće isteći do samog postupka VTO?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: procedura za VTO preko fonda
3.12.2011 17:24:56   
Alexis79
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Moram da pitam moju doktorku sledeće nedelje, ja nemam pojma kada da radim te hormone i briseve kada nemam menstruaciju a neću je imati ni sledeća 3 meseca.

Koliko važe papa i kolposkopija? Imam i ja od operacije (pre mesec i po).



To kad da radis posto si na diferalinu i nemas menstruaciju znace sigurno tvoja dr. jer verovatno se nesto radi drugacije jer si na terapiji.
A papa i kolposkopija vaze godinu dana ,tako da to ne moras opet.

I nema na cemu user posted image



_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: procedura za VTO preko fonda
3.12.2011 17:29:35   
dunja RR
E super, bar da ne moram papu i kolpo. Ne moram ni HSG, imam otpusnu listu od operacije.

Biohemija, krv, urin se ne nose na komisiju, ako sam dobro razumela? To radim tek pred postupak?

user posted image



< Poruku je uredio dunja RR -- 3.12.2011 17:30:13 >

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here