|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
15.12.2011 14:52:15   
mihi
Mislim da jeste, ajde sad ću da pogledam, tj prilikom pravljenja vakcine, virus se inokuliše u pileće embrionirana jaja, al proveriću pa javljam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
15.12.2011 14:52:17   
Snelle
Zato što smatram da sve ono što detetu neće škoditi, u smislu da ne ostavlja neke posledice, kao što je to slučaj nakon preležanih boginja, po meni je preterano i smatram da se dečiji organizam time bespotrebno opterećuje. Doduše, ja baš nisam u "ljubavi" sa vakcinama, pa odatle i moje mišljenje. E sad, ti si lekar, i sigurna sam da ćeš me razuveriti kako ni boginje nisu bezopasne user posted image

P.S. To što se u zemljama u regionu koristi meni nije merilo da je nešto dobro i da oni postupaju bolje nego mi user posted image

< Poruku je uredio Snelle -- 15.12.2011 14:53:19 >

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
15.12.2011 14:58:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

Mislim da jeste, ajde sad ću da pogledam, tj prilikom pravljenja vakcine, virus se inokuliše u pileće embrionirana jaja, al proveriću pa javljam.


Našla sam ja. Piše da ako dete ima alergiju na jaja da se ne daje.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 153
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
15.12.2011 14:58:17   
mihi
A kako znaš da neće da škodi, virus je vrlo agresivan za sve epitelne ćelije. Imam devojčicu u komšiluku koja je imala pustulu na septumu izmeđ komore i predkomore srce, oštećen hisov snop zadužen za provođenje impulsa za rad srca i ugradili su pejsmejker deteu, moj stariji sin je 5 dana povraćao jer je imao pustule na sluzokoži želudca, pošto je virus neurotropan mislili su da ima meningitis....... Nisu boginje samo ono što mi vidimo spolja ima ih na svim sluzokožama, zašto bi se deca patila, tom logikom ja sam imala male boginje i vrlo težak tok danas se sva deca vakcinišu protiv morbila, 21 je vek medicina i svet idu napred.

Nisam lekar ali sam spec. mikrobiologiju.

< Poruku je uredio mihi -- 15.12.2011 14:59:27 >

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
15.12.2011 15:03:23   
mihi
OVO je iy dokumentacije GSK 2010 maj>
The measles and mumps components of the vaccine are produced in chick embryo cell
culture and may therefore contain traces of egg protein. Persons with a history of
anaphylactic, anaphylactoid, or other immediate reactions (e.g. generalized urticaria,
swelling of the mouth and throat, difficulty breathing, hypotension or shock) subsequent
to egg ingestion may be at an enhanced risk of immediate-type hypersensitivity reactions
after vaccination, although these types of reactions have been shown to be very rare.
Individuals who have experienced anaphylaxis after egg ingestion should be vaccinated
with extreme caution, with adequate treatment for anaphylaxis on hand should such a
reaction occur.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
15.12.2011 15:04:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

A kako znaš da neće da škodi, virus je vrlo agresivan za sve epitelne ćelije. Imam devojčicu u komšiluku koja je imala pustulu na septumu izmeđ komore i predkomore srce, oštećen hisov snop zadužen za provođenje impulsa za rad srca i ugradili su pejsmejker deteu, moj stariji sin je 5 dana povraćao jer je imao pustule na sluzokoži želudca, pošto je virus neurotropan mislili su da ima meningitis....... Nisu boginje samo ono što mi vidimo spolja ima ih na svim sluzokožama, zašto bi se deca patila, tom logikom ja sam imala male boginje i vrlo težak tok danas se sva deca vakcinišu protiv morbila, 21 je vek medicina i svet idu napred.

Nisam lekar ali sam spec. mikrobiologiju.


Kakva ironija. Ja verujem u vakcine a ne smem da vakcinišem Marka za sada, a vi, koji možete slobodno da vakcinišete decu, vi se premišljate i ne verujete u vakcine.
Mihi, ja se slažem sa tvojim postom.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 156
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
15.12.2011 15:07:06   
Snelle
Pa eto, rekla sam da ćeš me razuveriti user posted image  
Ja i dalje smatram da su vakcine veće zlo od pojedinih "bezazlenih" bolesti. Možda grešim, možda nisam u pravu, jer sam apsolutni laik i nemam predstavu kako sve to funkcioniše, tako da je moja sumnja u štetnost vakcina bez bilo kakve potpore i logičkog objašnjenja, ali opet me niko ne može razuveriti da su vakcine, sve do jedne, potpuno bezopasne i da ne mogu da dovedu do kontraefekata, nus pojava, posledica, kao što se eto sad ispostavilo da može biti slučaj i sa običnim boginjama.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
15.12.2011 15:07:22   
mihi
IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: mihi

A kako znaš da neće da škodi, virus je vrlo agresivan za sve epitelne ćelije. Imam devojčicu u komšiluku koja je imala pustulu na septumu izmeđ komore i predkomore srce, oštećen hisov snop zadužen za provođenje impulsa za rad srca i ugradili su pejsmejker deteu, moj stariji sin je 5 dana povraćao jer je imao pustule na sluzokoži želudca, pošto je virus neurotropan mislili su da ima meningitis....... Nisu boginje samo ono što mi vidimo spolja ima ih na svim sluzokožama, zašto bi se deca patila, tom logikom ja sam imala male boginje i vrlo težak tok danas se sva deca vakcinišu protiv morbila, 21 je vek medicina i svet idu napred.

Nisam lekar ali sam spec. mikrobiologiju.


Kakva ironija. Ja verujem u vakcine a ne smem da vakcinišem Marka za sada, a vi, koji možete slobodno da vakcinišete decu, vi se premišljate i ne verujete u vakcine.
Mihi, ja se slažem sa tvojim postom.



Mislim da je i ova Varilvax (protiv ovčijih boginja)  isto na kulturama ćelija pilećih embriona pravljena.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
15.12.2011 15:07:25   
Olga75
kad procenis komplikacije bolesti i nezeljene efekte vakcine dobijes zakljucak da decu treba vakcinisati
da se vratimo temi kako je vasa beba podnela vakcinaciju user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
15.12.2011 15:11:35   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Olga RR

kad procenis komplikacije bolesti i nezeljene efekte vakcine dobijes zakljucak da decu treba vakcinisati
da se vratimo temi kako je vasa beba podnela vakcinaciju user posted image



Olga, pa gde si do sad, već sam se zabrinula user posted image
Što se prve rečenice tiče, da, zato sam ja svoje dete i vakcinisala. I dalje, stvarno mi je glupo i neprijatno da sa vama koje ste stručne "raspravljam" o vakcinama. Poštujem vašu struku i vaše znanje, a i rekoh šta mislim o svemu tome, tako da....

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
15.12.2011 15:12:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: mihi

A kako znaš da neće da škodi, virus je vrlo agresivan za sve epitelne ćelije. Imam devojčicu u komšiluku koja je imala pustulu na septumu izmeđ komore i predkomore srce, oštećen hisov snop zadužen za provođenje impulsa za rad srca i ugradili su pejsmejker deteu, moj stariji sin je 5 dana povraćao jer je imao pustule na sluzokoži želudca, pošto je virus neurotropan mislili su da ima meningitis....... Nisu boginje samo ono što mi vidimo spolja ima ih na svim sluzokožama, zašto bi se deca patila, tom logikom ja sam imala male boginje i vrlo težak tok danas se sva deca vakcinišu protiv morbila, 21 je vek medicina i svet idu napred.

Nisam lekar ali sam spec. mikrobiologiju.


Kakva ironija. Ja verujem u vakcine a ne smem da vakcinišem Marka za sada, a vi, koji možete slobodno da vakcinišete decu, vi se premišljate i ne verujete u vakcine.
Mihi, ja se slažem sa tvojim postom.



Mislim da je i ova Varilvax (protiv ovčijih boginja)  isto na kulturama ćelija pilećih embriona pravljena.


Strašno.
Meni ako Marko popase Ovčije boginje nadrljali smo, jer, boginje se suše puderom, a mi smo prirodno suvi i podmazujemo se 2x dnevno. user posted image A s druge strane, sve te alergije i ne sme da primi vakcine.
Moj brat je prošle godine (sa 16 god) imao boginje. Do kraja je dobio neke lekove, jer je počeo da bunca, da se gubi, i uplašili su se nus pojava, ne sećam se više nešto neurološki i kardiološki je bilo u pitanju, ima sigurno napisano na temi o Varicella-i.
Izvini Olga, neću više. user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 161
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
15.12.2011 15:15:11   
Snelle
Al čekaj Tasho, kad je Lana imala varičele, mi smo joj stavljali talk sa anestezinom, a on nije suv, on je u tečnom obliku. I to bi vam smetalo?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
15.12.2011 15:18:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Snelle

Al čekaj Tasho, kad je Lana imala varičele, mi smo joj stavljali talk sa anestezinom, a on nije suv, on je u tečnom obliku. I to bi vam smetalo?


Ne znam, meni onomad rekoše da koristimo baš puder a ne taj tečni. user posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 163
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
15.12.2011 15:18:43   
PoisonEve
Probudili smo se i nasmejani smo i raspolozeniuser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
15.12.2011 15:19:14   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 165
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
15.12.2011 15:23:19   
Snelle
PE, ne treba da ti bude krivo. Ako ti je sestra tako rekla, naravno da ćeš je poslušati. Ona je stručna, a ne ja, ja samo pričam na osnovu svog iskustva. Eto, nama je lekar drugačije savetovao.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
15.12.2011 15:27:10   
mihi
Snele nema veze mi ovde samo razmenjujemo mišljenja svako ima pravo da kaže šta misliuser posted image .

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
15.12.2011 17:45:25   
mamicak
Juce smo primili prvu vakcinu i nismo imali nikakvih rekacija user posted image user posted image Vesela je kao i obicno. Uh koje olaksanje:)

_____________________________

Lejla, moja najveca radost!!!!!!!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
15.12.2011 23:42:19   
Mariya
Lucija je dobila BCG na rođenju u levo rame i otad je imala ispupčenje otprilike veličine zrna pirinča - 3-4 mm koje je bilo crvenkasto. prekjuče sam primetila da je to ispupčenje veće, sad je oko 7-8 mm i cvenkasto-ljubičasto, a danas sam videla da ima beličast vrh, skoro kao bubuljica. ne reaguje kad joj to pritisnem, kao da je ne boli. Dobila je pentaxim pre 3 nedelje u tu ruku, nekoliko cm niže pa ne znam da li to ima neke veze, valjda je trebala ranije da reaguje. taj otok mi ustvari izgleda kao kad smo mi dobijali TBC u osnovnoj školi pa kad treba da pukne... Jel' to treba tako ili da je vodim kod dr. sutra?

(odgovor članu mamicak)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
16.12.2011 0:05:37   
Sanchy
IZVORNA PORUKA: Snelle

Pa eto, rekla sam da ćeš me razuveriti user posted image  
Ja i dalje smatram da su vakcine veće zlo od pojedinih "bezazlenih" bolesti. Možda grešim, možda nisam u pravu, jer sam apsolutni laik i nemam predstavu kako sve to funkcioniše, tako da je moja sumnja u štetnost vakcina bez bilo kakve potpore i logičkog objašnjenja, ali opet me niko ne može razuveriti da su vakcine, sve do jedne, potpuno bezopasne i da ne mogu da dovedu do kontraefekata, nus pojava, posledica, kao što se eto sad ispostavilo da može biti slučaj i sa običnim boginjama.
U potpunosti se slazem sa tobom i ne verujem bas da si laik jer cim si donela po meni valjan zakljucak sigurno si dosta citala o posledicama vakcinacije,i sadrzaju samih vakcina,sto je vrlo pohvalno jer u Srbiji roditelji uglavnom znaju kako se zove vakcina ,protiv cega je i da ce dete eventualno dobiti blagu temparaturu kao reakciju,sto je strasno povrsno i nedovoljno kada je u pitanju sopstveno dete...a danas,hvala Bogu preko interneta mozes se informisati o svemu  i svacemu ...svaka castuser posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
16.12.2011 9:32:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mariya

Lucija je dobila BCG na rođenju u levo rame i otad je imala ispupčenje otprilike veličine zrna pirinča - 3-4 mm koje je bilo crvenkasto. prekjuče sam primetila da je to ispupčenje veće, sad je oko 7-8 mm i cvenkasto-ljubičasto, a danas sam videla da ima beličast vrh, skoro kao bubuljica. ne reaguje kad joj to pritisnem, kao da je ne boli. Dobila je pentaxim pre 3 nedelje u tu ruku, nekoliko cm niže pa ne znam da li to ima neke veze, valjda je trebala ranije da reaguje. taj otok mi ustvari izgleda kao kad smo mi dobijali TBC u osnovnoj školi pa kad treba da pukne... Jel' to treba tako ili da je vodim kod dr. sutra?



BCG gnoji i puca sa zakašnjenjem. To što gnoji je dobro (kažu lekari), to znači da se vakcina primila.

(odgovor članu Mariya)
  Direktna veza do poruke: 171
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
16.12.2011 10:30:44   
Mariya
super, da se ne brinem, hvala na odgovoru Tash!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
16.12.2011 23:52:42   
Snelle
Sanchy, hvala user posted image
Mi smo danas primili poslednju dozu DiTePer-a, i jako puno je plakala. Hvala Bogu, nema više nijedne do polaska u školu!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
17.12.2011 0:03:39   
madre
IZVORNA PORUKA: Tash

BCG gnoji i puca sa zakašnjenjem. To što gnoji je dobro (kažu lekari), to znači da se vakcina primila.


nasa nije gnojila, cak sta vise, ne vidim bilo kakav znak da ju je dobio, sem naravno u knjizici.
rekla sam to pedijatru, objasnila mi je da se vise ne radi ponovno vakcinisanje i da oni veruju da se primila.


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
17.12.2011 0:09:27   
Snelle
Uuuu, a naša je bila grozna! Imam i fotografiju kako je izgledalo. Baš strašno.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here